Jump to content

tanrı, güneşten önce ışığı nasıl yarattı

Recommended Posts

isik, karanlik, aydinlik kavramlarini konusmak degil amacim. kuranin heryerinde gunesten aydan isiktan bahsediliyor. 10:5 de, gunes isikmis, ay nurmus. madem ki karanlik isik yoklugundan baska birsey degil, tanri isigi karanliktan nasil ayirdi.

oyle ya , kitapta ballandira ballandira aydinligi karanligin icinden soyup cikardik demekle olmaz. geceyi gunduze sarip sarmaladik demeklede olmaz, gunes varken konusmak kolay, gunesten once isik nerdeydi hic bahsetmemis tanri.

he ya dogru supanallah demekle olmaz bu isler.

adem, havva ve yilanla basbasa bahcede dolasip ebedi enayilere tuzak kurmak kolay.

birde bize cevap ver bakalim

gunesten once isigin yokmuydu, yok eger varsa kaynagini soylede bilelim.

Sitelerde Paylaş

Ah bir dili olsa da konuşsa .

yani çok beklersin :D

bakiyorum inceliyorum, cografya sifir, kimya berbat, biyoloji yerlerde, fizikten zaten cakmis, dogabilim varmi dicem ama oda eh iste 3.5 dan 4. amma velakin karilariniz regl oldugunda onlarla yatmayin yakarim, kicinizi nasil silmeniz gerektigini soyledim yapmazsaniz cehennemde deri degistire degistire kizartirimdan daha bilgece zekice onemli ne olabilir dimi.
Sitelerde Paylaş

Binlerce yıl önce birileri çıkıyor tanrı ve işte sonra allah adı takılıyor filan, neyse bu şey işte neymiş efendim geceyi gündüzü yaratmış diyorlar. E diyebilirler, o zamanın cehaleti işte.

Ama bugün bir takım öküzler çıkıyor, gece gündüz yaratıktır, güneşle ilgisi yoktur diye öküzlük yapabiliyorlar. Bu bilim çağında bu kadar öküz olunabilir mi? Bilginin, doğru bilginin en değerli meta olduğu çağı yaşıyoruz. Bu çağda gece gündüz yaratıklardır diyecek kadar öküz nasıl olunur?

Dogmatik olarak. Binlerce sene önceki cahilliklere sıkı sıkıya yapışıp ayrılmayarak dogmatik bir öküz, olunur. Olması kolay... Ne parayla, ne de sırayla...

Sitelerde Paylaş

Binlerce yıl önce birileri çıkıyor tanrı ve işte sonra allah adı takılıyor filan, neyse bu şey işte neymiş efendim geceyi gündüzü yaratmış diyorlar. E diyebilirler, o zamanın cehaleti işte.

Ama bugün bir takım öküzler çıkıyor, gece gündüz yaratıktır, güneşle ilgisi yoktur diye öküzlük yapabiliyorlar. Bu bilim çağında bu kadar öküz olunabilir mi? Bilginin, doğru bilginin en değerli meta olduğu çağı yaşıyoruz. Bu çağda gece gündüz yaratıklardır diyecek kadar öküz nasıl olunur?

Dogmatik olarak. Binlerce sene önceki cahilliklere sıkı sıkıya yapışıp ayrılmayarak dogmatik bir öküz, olunur. Olması kolay... Ne parayla, ne de sırayla...

Bunları öküze benzetmek, öküze hakarettir üstad.

Burdan ,democrossian adına bütün öküzlerden özür dileriz .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...