Jump to content

Dil meselesi, kitap ve 3 ayet

Recommended Posts

.

İsa kardeşim: "Sizi sevenleri sevmek kolaydır. O zaman ödül ne için? Ödül sizi sevmeyenleri sevmek için."

Ya tabii, bir kaç şarlatanın, sahtekarın peşine takılınca bir put size ödül verecek. Çok beklersiniz.

Bu çağın adamı olarak sen daha ileri bilgilere sahipsen ben dinlemeye hazırım.

Bu kafayla beni dinlemeye asla hazır olmazsın, çünkü ben sana beni dinlediğin için sonsuz hayat falan vaat etmiyorum ve dinlemediğin için sonsuza kadar işkence edileceksin diye de tehdit etmiyorum. Sen ancak bunu yapan adamları dinlersin.

Pek çoğu, mesela sen:

"Nefretten başka malım yok"tan başka sözün yok.

Ki eleştirdiğimi zannetme, canın sağolsun.
Çok şükür mistik metinleri biliyorum da,
Nefretindeki sevgiyi görebiliyorum.

Nefret mi görmek istiyorsun, gözlerini aç da peşine takıldığın adamların söylemine bak, bu şarlatanların pazarladığı eskilerin masallarına bak. Bu masalların, şarlatanların, sahtekarların peşine takılanların insanlığa neler yaptıklarına bak. İnsanları diri diri yakanlar, bizim inandığımıza inanmıyor diye katledenleri göreceksin diyeceğim de göremezsin, işine gelmez çünkü sana vaat edilen sonsuz hayatı kaybetmekten, sonsuza kadar yanmaktan korkuyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 311
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye beceremesin, bak sana ateizmi güzelce anlatıyor, sen de dinliyorsun.

allah mı anlatıyor bana ateizm i ?

ben buraya gelmeden çnce DEİST idim...burda ATEİST oldum...

bana anlatan da - başta "zeus - haci - sağduyu " ve adını şu an hatırlayamadığım diğerleri oldular..

senin allahını felan hiç görmedim - sohbet de etmedim - dinlemedim de.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya tabii, bir kaç şarlatanın, sahtekarın peşine takılınca bir put size ödül verecek. Çok beklersiniz.

Sevgiden başka ödül yok, çünkü başka bir şey yok.

Cennet, henüz hazır olmayanlara temsili bir anlatım.

"Sakınıp korunanlara vaat edilen cennetin temsilî anlatımı şu: Altından ırmaklar akar, yemişleri de sürekli, gölgesi de. İşte korunup sakınanların son yurdu. Kâfirlerin son yurdu ise ateş..." Rad 35

İfade ediliyor ki, cehennem cennet anlatımları temsilen, yani aslı değil, temsilen yapılmış benzetmeler.

“Rahman'ın, kullarına gaybda vaat ettiği Adn cennetlerine girecekler.” Meryem 61

Cennet gayb, yani henüz bilinemez olan. Cehennem ise gayb değil, çünkü…

Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez. Ama insanlar kendi nefslerine zulmedi-yor-lar.” Yunus 44

Azabı senden acele istiyorlar. Oysa cehennem, o küfre sapanları çepeçevre kuşatmış bulunu-yor.” Ankebut 54

Sonuçta küfre sapanlar için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülmek-tedir.” Hac 19

Istırap = ateş = cehennem gelecekte bir mekan değil, o şimdiki hal.

Bahtsızlığa düşenler ateş içindedir. Çok ıstıraplı bir soluyuş ve hıçkırışları vardır orada.” Hud 106

Mutluluğa erdirilenlere gelince, onlar cennettedirler.” Huda 108

Istırab = ateş = cehennem, tekamülün başındaki zalim ve cahil insanın hali.

Sevgi = mutluluk = cennet, tekamülün sonundaki gönül ve akıl sahibi insanın hali.

Bu kafayla beni dinlemeye asla hazır olmazsın, çünkü ben sana beni dinlediğin için sonsuz hayat falan vaat etmiyorum ve dinlemediğin için sonsuza kadar işkence edileceksin diye de tehdit etmiyorum. Sen ancak bunu yapan adamları dinlersin.

Nefret mi görmek istiyorsun, gözlerini aç da peşine takıldığın adamların söylemine bak, bu şarlatanların pazarladığı eskilerin masallarına bak. Bu masalların, şarlatanların, sahtekarların peşine takılanların insanlığa neler yaptıklarına bak. İnsanları diri diri yakanlar, bizim inandığımıza inanmıyor diye katledenleri göreceksin diyeceğim de göremezsin, işine gelmez çünkü sana vaat edilen sonsuz hayatı kaybetmekten, sonsuza kadar yanmaktan korkuyorsun.

Evren bir ayna, gördüğümüz kendimiz.

Senin bende korkuyu, benim sende sevgiyi görmem gibi.

Sitelerde Paylaş

allah mı anlatıyor bana ateizm i ?

ben buraya gelmeden çnce DEİST idim...burda ATEİST oldum...

bana anlatan da - başta "zeus - haci - sağduyu " ve adını şu an hatırlayamadığım diğerleri oldular..

senin allahını felan hiç görmedim - sohbet de etmedim - dinlemedim de.

Ey resuller!… İşte sizin bu ümmetiniz bir tek ümmettir.” Muminun 51-53

Allah, tek olan ümmete…

Her ümmete yaptığı işi böyle süslü gösterdik.” Enam 108

Farklı işler ilham ederek…

Ve onları yeryüzünde ümmetlere böldük.” Araf 168

Onu farklı ümmetlere böler.

Her ümmetin bir resulü vardır.” Yunus 47

Her ümmet, kendi resulünün…

Her ümmet kendi kitabına davet edilir.Casiye 28

Verdiği kendi kitabındaki…

Her ümmet için biz, bir ibadet şekli belirledik; onlar, onu izlerler.” Hac 67

Kendi ibadetini yapar.

Yeryüzünde debelenen hiçbir canlı, iki kanadıyla uçan hiçbir kuş istisna olmamak üzere hepsi sizin gibi ümmetlerdir. Enam 38

Canlıların her grubu bir ümmet.

Göklerdeki ve yerdeki canlı şeyler de melekler de yalnız Allah'a secde ederler… Nahl 49

Göklerde ve yerde kim varsa gölgeleriyle birlikte ister istemez ve sabah-akşam Allah'a secde eder. Rad 15

Bakıp görmediler mi, Allah'ın yarattığı şeylerin gölgeleri bile, sağ ve sollarından boyunları bükük bir halde, Allah için secdelere kapanarak dönüyor. Nahl 48

Sitelerde Paylaş

Peygamberler hep aynı coğrafyaya gelmiş,soydan soya,babadan oğula devam etmiş.Son peygamber denilen biri de,ümmet diye bir kavramı ortaya atmış.İnsanlar arabın emperyalist dini etrafında birleşip,ümmet olmak zorundaymış,olmazlarsa ebediyen cehenneme giderlermiş,bak hele bak.İçeriği fiyasko bir kitaba iman edeceklermiş,hayatlarını ona göre şekillendireceklermiş,arap putunun önünde eğilip kalkacaklarmış,arabın ülkesine gidip,küpün etrafında dönecekler,insan eliyle yapılan taştan şeytanı taşlayacaklarmış.Allah denilen hayali arap putu böyle emretmiş çünkü.

Sitelerde Paylaş

Sevgiden başka ödül yok, çünkü başka bir şey yok.

Cennet, henüz hazır olmayanlara temsili bir anlatım.

"Sakınıp korunanlara vaat edilen cennetin temsilî anlatımı şu: Altından ırmaklar akar, yemişleri de sürekli, gölgesi de. İşte korunup sakınanların son yurdu. Kâfirlerin son yurdu ise ateş..." Rad 35

İfade ediliyor ki, cehennem cennet anlatımları temsilen, yani aslı değil, temsilen yapılmış benzetmeler.

“Rahman'ın, kullarına gaybda vaat ettiği Adn cennetlerine girecekler.” Meryem 61

Cennet gayb, yani henüz bilinemez olan. Cehennem ise gayb değil, çünkü…

Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez. Ama insanlar kendi nefslerine zulmedi-yor-lar.” Yunus 44

Azabı senden acele istiyorlar. Oysa cehennem, o küfre sapanları çepeçevre kuşatmış bulunu-yor.” Ankebut 54

Sonuçta küfre sapanlar için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülmek-tedir.” Hac 19

Istırap = ateş = cehennem gelecekte bir mekan değil, o şimdiki hal.

Bahtsızlığa düşenler ateş içindedir. Çok ıstıraplı bir soluyuş ve hıçkırışları vardır orada.” Hud 106

Mutluluğa erdirilenlere gelince, onlar cennettedirler.” Huda 108

Istırab = ateş = cehennem, tekamülün başındaki zalim ve cahil insanın hali.

Sevgi = mutluluk = cennet, tekamülün sonundaki gönül ve akıl sahibi insanın hali.

Boşversene, kimi kandırdığını sanıyorsun? Sen de ben de cennet ve cehennemle ne kastedildiğini bal gibi biliyoruz. Eğer Kuran'da anlatılan sadistlikleri, rezillikleri hazmedemiyorsan o senin sorunun.

Alıntıladığın ayetleri iyi oku, bu ayetler sapık, sadist, zalim birinin ağzından çıktığını ne kadar da belli.

Tüm insanlığa hitap ettiği iddia edilen bir kitaptaki ifadelere kendi kafana göre anlam veremezsin, bu mantığa aykırıdır.

Senin bende korkuyu, benim sende sevgiyi görmem gibi.

Kendisine inanmadığın takdirde seni sonsuza kadar yakacak olan sadist, zalim bir tanrıya inanırsan tabii korkarsın, şimdi sen her ne kadar "yok, ben korkmuyorum" desen de bu korku bilinçaltına işlemiş bir kere, korkmamak elinde değil, bende bu korku olmadığı için sevgi görmen normal.

Sitelerde Paylaş

Ya abiler ugrasmayalim. Adam fevkalade guzel.seyler soyluyor. Keske hepsi boyle olsa. Siddet yok Allah var. Peygamber var. Hersey cok iyi. Ohhhh huzur buldum valla adamin golgesinde.

İnsanlar arasında etkileşim olmasa hiç sorun değil ama gerçek dünya böyle işlemiyor. Her ne şekilde olursa olsun, bu rezil, insanlık dışı dinlerin reklamı yapılmamalı. Bu dinler güçlerini kelle sayısından alır, ne kadar kişi inanırsa o kadar güçlenirler. Temeli bozuk bir binayı onarmaya çalışmanın bir anlamı yok, en iyisi yıkıp sağlam temeller üzerine yeni bir bina inşa etmek.

Sitelerde Paylaş

Kuranın dili arapça.Diğer milletlerin Kuranı anlaması için,milyarlarca insanın arapça öğrenmesi gerekir,bu mümkün değil.Kuranı orjinalinden anlayamadığın için arapça bilen üçüncü şahısların meallerine muhtaç kalıyorsun.Allah seni arapça bilen üçünçü şahıslara muhtaç etmiş.

Üçüncü şahısın çevirdiği Türkçe Kuran meali eline alıyorsun sonra.Nisa 34 de çoğu çevirmen,kadını dövün diye çevirmiş.Edip Yüksel gibi birkaç adam da ayrılma anlamındadır,diyor.Öyle apaçık,öyle anlaşılır bir kitap ki çevirmen kendi kafasına göre anlam verebiliyor.

Biraz daha karıştırıyorsun Kuranı.Bir bakıyorsun öldürdüğün insanların malına,eşine,kızına el koyma,onları cariye yapma izni veriyor.Sen bu cariyeleri,öldürdüğün akrabalarının kanı bile soğumadan yatağa atıp,karın yapabiliyorsun.Ama şunu unutmayalım,mehir vermek zorundasın.Mehir,cariye olarak el koyduğun kadının erkek akrabalarını kesip sonsuz cehenneme yolladığın,onu 2-3 saat sonra yatağa atıp,becerdiğin gerçeğini değiştiriyor.Ey mehir sen nelere kadirsin.

Sonra biraz daha karıştırıyorsun,peygamberin eşleri müminlerin annesidir yazıyor.Lan sonra aklına Aişe geliyor.Müminlerin annesi çıkardığı savaşla islam aleminin mikser gibi karıştırmış.Binlerce müslümanın ölümüne,bölünmelere neden olmuş.Müminlerin annesi Kurana göre ebedi cehennemlik,bir mümini haksız yere öldüren ebedi cehennemlik ya hani o bakımdan.İnsan gerçekten hayret ediyor.

Sonra biraz daha geziyorsun Kuranın içinde.Mülk 5 te Allah yıldızlarla şeytan taşlıyor.Uzaya şeytanları yaydın da,sonra onları taşlamaya mı başladın mübarek.Benim bildiğim bir tane iblis vardı,onlada danışıklı dövüş yapmıştın.Bu şeytanlar ne ara,nasıl çoğaldı da,uzaya dağıldı da,sen sonra onları taşlamaya başladın.İlginç.

Sonra Kuranı biraz daha karıştırıyorsun.Muhammed içinizden kimsenin babası değildir yazıyor.Ulan arap putu peygamberin eşlerini zorla her müminin annesi yapıyor,ama muhammed kimsenin babası olmuyor,bu nasıl iş diyorsun.Meğersem bay muhammed evlatlığının eşine göz koymuş.

Kitabı karıştırıyorsun,bir bakıyorsun Allah ile iblis ile önceden anlaşıp,adem ile havvaya tuzak kuruyor.Allah iblisi cennete sokup,yasak meyveyi yedirtiriyor.Allaha bak üçkağıtçılıkta master yapmış.Müslümanlara sorsan bu metafordur.Ulan apaçık dediğiniz kitaptada ki şu ifadeleri okuyupta, kaç insan şunun metafor olduğunu söyler.Metafor diyorsunuz,metafor olmazsa siz de biliyorsunuz ki,Allah tuzak kuran,iblisle işbirliği yapan,arkadan iş çeviren bir üçkağıtçı konumuna düşecek.

Allah seni üçüncü şahısların,kendi kafalarına göre yaptığı kuran çevirilerine muhtaç ediyor.Bu da yetmiyormuş gibi kitabın içeriği de rezalet.Arabın dinini neresinden tutsan tut elinde kalıyor.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar arasında etkileşim olmasa hiç sorun değil ama gerçek dünya böyle işlemiyor. Her ne şekilde olursa olsun, bu rezil, insanlık dışı dinlerin reklamı yapılmamalı. Bu dinler güçlerini kelle sayısından alır, ne kadar kişi inanırsa o kadar güçlenirler. Temeli bozuk bir binayı onarmaya çalışmanın bir anlamı yok, en iyisi yıkıp sağlam temeller üzerine yeni bir bina inşa etmek.

ama biliyorsun bazilarinin gozleri surmeli kulaklari kupeli burunlari tikali.ne yaparsak yapalim olmayacak. Bu kisir dongu surer cenemizi yormaya gerek yok. Okuyanlar zaten notu verir.

Sitelerde Paylaş

ümmet ne la ? ümmetler ne ?

allah milliyetler diyecekmiş de diyememiş - gene ne demek istediğini anlatamamış mı ?

ümmetler ?

Sen millet de, kavim de, tür de, cins de Zavallı kardeşim, sorun yok.

Ben de bu kez alt çizmeyi unutmayayım:

Yeryüzünde debelenen hiçbir canlı, iki kanadıyla uçan hiçbir kuş istisna olmamak üzere hepsi sizin gibi ümmetlerdir.Enam 38

Canlıların her grubu bir ümmet.

Sitelerde Paylaş

Peygamberler hep aynı coğrafyaya gelmiş,soydan soya,babadan oğula devam etmiş.Son peygamber denilen biri de,ümmet diye bir kavramı ortaya atmış.

Madde alem: Hani Rabbi, İbrahim'i bazı kelimelerle imtihana çekmiş, o da onların hakkını vermişti de Rab şöyle demişti: "Seni insanlara önder yapacağım." İbrahim, "Soyumdan birilerini de" deyince Allah: "Benim ahdim zalimlere ulaşmaz." buyurdu.” Bakara 124

Öbür alem: Sûra üfürüldüğünde, aralarında artık soy-sop/şuna-buna mensup olmalar söz konusu edilemez. Birbirlerini soruşturamazlar da.” Muminun 101

Son peygamber denilen biri de,ümmet diye bir kavramı ortaya atmış.

Muhammed son peygamber değil.

İnsanlar arabın emperyalist dini etrafında birleşip,ümmet olmak zorundaymış,olmazlarsa ebediyen cehenneme giderlermiş,bak hele bak.İçeriği fiyasko bir kitaba iman edeceklermiş,hayatlarını ona göre şekillendireceklermiş, arap putunun önünde eğilip kalkacaklarmış,arabın ülkesine gidip,küpün etrafında dönecekler,insan eliyle yapılan taştan şeytanı taşlayacaklarmış.Allah denilen hayali arap putu böyle emretmiş çünkü.

Bunları görüyorsan bunlar sen olduğundan.

İnsan değişir ve o değişince tüm evren değişir.

Sitelerde Paylaş
Bir Tanrı olsun veya olmasın, Kuran özgürlük üzerine.

Gerçek özgürlüğü vermek, özgür olmamak özgürlüğünü de içermez mi.

"Hayır, sen özgür olacaksın" diyerek kafalarına vura vura kişiler özgürleştirilebilir mi.

Marksist vb. kardeşlerimin bolca denedikleri ve gördükleri üzere,

Özgürlük tekamüldeki aşamalardan biri. Ancak vakti gelince özgürleşiliyor.

Vakti gelmeyenler ne olacak, hele onlar çoğunluktayken.

Kuran özgürlüğe çağırır ama vakti gelmeyenleri özgür olmamakta özgür bırakır.

Çünkü özgürleşme ancak bir zaman sorunu ve sonsuzda zaman yok.

Sitelerde Paylaş

Boşversene, kimi kandırdığını sanıyorsun? Sen de ben de cennet ve cehennemle ne kastedildiğini bal gibi biliyoruz. Eğer Kuran'da anlatılan sadistlikleri, rezillikleri hazmedemiyorsan o senin sorunun.

Alıntıladığın ayetleri iyi oku, bu ayetler sapık, sadist, zalim birinin ağzından çıktığını ne kadar da belli.

Tüm insanlığa hitap ettiği iddia edilen bir kitaptaki ifadelere kendi kafana göre anlam veremezsin, bu mantığa aykırıdır.

İzah edildi.

Kendisine inanmadığın takdirde seni sonsuza kadar yakacak olan sadist, zalim bir tanrıya inanırsan tabii korkarsın, şimdi sen her ne kadar "yok, ben korkmuyorum" desen de bu korku bilinçaltına işlemiş bir kere, korkmamak elinde değil, bende bu korku olmadığı için sevgi görmen normal.

Allah varsa ben yokum ve ben varsam Allah yok.

Ben diyorum ki, "ben olmadığıma göre Allah var".

Sen diyorsun ki, "ben olduğuma göre Allah yok".

Her iki durumda da korkacak bir şey yok.

Bir Sufi deyiş: "Allah aşktan ibarettir",

Batı kültüründeki karşılığı: "Only love is real".

Sitelerde Paylaş

Ya abiler ugrasmayalim. Adam fevkalade guzel.seyler soyluyor. Keske hepsi boyle olsa. Siddet yok Allah var. Peygamber var. Hersey cok iyi. Ohhhh huzur buldum valla adamin golgesinde.

Eyvallah ayyaşgezer kardeşim. Yalnız ben "Allah var" demedim.

Buradakiler "Allah yok" dedikleri için ellerinde buna dair bir arguman olmadığını anlatıyorum.

Başkaları "Allah var" dediklerinde de ellerinde buna dair bir arguman olmadığını anlatıyorum.

"Ya bırak argumanı, sen kendi inancını söyle" dersen, o da özetle "aşktan başka bir şey yok".

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...