Jump to content

İslam DEMOKRASİNİN esasını kurmuştur. haberiniz yok sizin

Recommended Posts

bu yazıyı 7-8 sene önce yazmışımdır herhalde. şimdi öğreniyorum sanıyorsun sen gıhgıgıh :D Aaayy sağduyu solduyu aşağıduyu :D hahah aaaay

O zaman vazgeçtim, olduğun yerde sayıyorsun. Normalde insanlar gelişir, öğrenir ama bu dinciler için geçerli değil demek ki.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O zaman vazgeçtim, olduğun yerde sayıyorsun. Normalde insanlar gelişir, öğrenir ama bu dinciler için geçerli değil demek ki.

yok evet hakiki bir dindar için bu şekil bir gelişim söz konusu olamaz

çünkü demokrasiyi Laikliği bir elbise olarak tasavvur edelim. Onun giyecek hakiki bir müslüman Türk yoktur.. Neden? Çünkü vaktiyle giymiş gelmiş. hakiki Bir Müslüman Türkün dedesi (hazreti Muhammedin ehli beyti) doğduğu vakit laikliği ile beraber doğdu...

Cahilleri aydınlatma notu: Hazreti İbrahim URFA Ahalisinde olup araplaştırılmış TÜRKTÜR

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

......... hahhayyyy

Sen bir trolsün..O yüzden trollere laf anlatmaya gerek yok..Derdin forumda eğlenmek,forumun seviyesini düşürmek...

Demokrasi nedir,hiçbir fikrin yok değil mi?!

Sitelerde Paylaş

yok evet hakiki bir dindar için bu şekil bir gelişim söz konusu olamaz

Hakiki bir dindar için hiç bir gelişim söz konusu olmaz, onlar hala 1400 yıl öncesinin arap zihniyetinde saplanıp kalmıştır, kılığı kıyafeti değişir, bindiği araç, oturduğu ev değişir ama zihniyeti hiç değişmez. Onlar arapların ürettiği robotlardır sadece, düşünmezler, kendilerine ezberletilenleri yaparlar. Düşünseler çoluğunun, çocuğunun, ailesinin nafakasını bir arap putununun huzurunda eğilmek, bir taşı öpmek, iki nokta arasında deli gibi koşmak, hayali bir varlığı taşlamak için taa arap yarımadasına gidip çar çur ederler miydi?

Sitelerde Paylaş

rain

Yağmuru da İslamiyet bulmuş gibi geldi bana. 14 asır önce, okuma yazma bilmeyen birinin bunu bilmesi mümkün değildi oysa. İman ettik erhamtürüllah amin.

Günümüzdeki bütün bilimsel gelişmeleri, yönetim biçimlerini Kuran yazıyor ama nerdeyse hiçbirini müslümanlar bulamıyor.

Babasıyla telefonda konuşan Bilaloğlan sendromunu yaşayan müslüman toplumları. Allah kendini oğluyla konuşan Tayyip gibi hissediyor. Çoktan gömlek değiştirip kafir olmuş olmalı.

Sitelerde Paylaş

İslam nedir?

İslam hem din hem yaşam biçimi hemde devlet rejimidir.

İslam devletinin başkanı ve allahın temsilcisi halifedir, anayasası kurandır, kanunları hadistir.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bir trolsün..O yüzden trollere laf anlatmaya gerek yok..Derdin forumda eğlenmek,forumun seviyesini düşürmek...

Demokrasi nedir,hiçbir fikrin yok değil mi?!

halkın kendi kendisini yönetmesidir ve her bireyin devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu yönetim biçimdir..

senin anlayamıycağın bir şey söylim: ister saltanat yılları olsun ister şimdiki cumhuriyet dönemi olsun her zaman demokrasi vardı.

sen kendi kendini idare etmiyor musun ediyorsun mesulsün neye razıysan O oluyor...

ama ben bunu arzu etmiyorum! arzu ile demokrasi olmaz..

Sitelerde Paylaş

İslam nedir?

İslam hem din hem yaşam biçimi hemde devlet rejimidir.

İslam devletinin başkanı ve allahın temsilcisi halifedir, anayasası kurandır, kanunları hadistir.

Allah devletinde demokrasi vardır.. Emevi devletinde ise nefse uydurulmuş islam devleti vardır...

Sitelerde Paylaş

Allah devletinde demokrasi vardır.. Emevi devletinde ise nefse uydurulmuş islam devleti vardır...

İslamın olduğu yerde insanlık biter.

Tevbe suresi 5 ayet – Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün;

Sitelerde Paylaş

Yav emevi abbasi şu bu.. Herkeste kullanmış bu gariban allahı. İslamı herkes farklı anladığı için güvenilmez bir doktrin. müslümanların %99 un islamdan anladığı şey şeriat. Bitek senin gibi tek tük adamlar demokrası olduğunu söylüyor

Sitelerde Paylaş

İslamın olduğu yerde insanlık biter.

Tevbe suresi 5 ayet – Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün;

Gerçek islamın olduğu yerde Hakiki medeniyet vardır

Tevbe suresi 6 ayet- Ve eğer (seni anavatından kovan), o puta tapanlardan biri senden aman dilerse,
Allah'ın kelâmını işitip dinleyinceye kadar ona aman ver, sonra onu güvende olacağını kabul ettiği yere ulaştır bunun sebebi: bunlar budala bir kavimdir anlamıyorlar
Sitelerde Paylaş

Yav emevi abbasi şu bu.. Herkeste kullanmış bu gariban allahı. İslamı herkes farklı anladığı için güvenilmez bir doktrin. müslümanların %99 un islamdan anladığı şey şeriat. Bitek senin gibi tek tük adamlar demokrası olduğunu söylüyor

yahu git tarihe bak Ehli beyte zulm ediyorlar.. hıristiyanlar hazreti isanın bindiğini sandığı merkebin nalına hutmet edip taparlarken

bu namaz kazaya kalıcak diye dövünenler hazreti Muhammeddin torunu parçalamışlar...

hazreti Muhammed sağlığında bunlarla uğraşmış Allaha bunlara kafir demiş :lol: hala çakmıyor musun anlamıyorsun :lol: aklını kafanı iyi kullan iyi düşün bugünkü emevi müslümanlarınla allah kafir demiş o günkü tarihte çaktın mı :D yaa

Sitelerde Paylaş

halkın kendi kendisini yönetmesidir ve her bireyin devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu yönetim biçimdir..

senin anlayamıycağın bir şey söylim: ister saltanat yılları olsun ister şimdiki cumhuriyet dönemi olsun her zaman demokrasi vardı.

sen kendi kendini idare etmiyor musun ediyorsun mesulsün neye razıysan O oluyor...

ama ben bunu arzu etmiyorum! arzu ile demokrasi olmaz..

Hata bende ki,bir trole demokrasi nedir diye sordum..Aldığım cevapta bu işte..

Ayran kafalı trol,Muhammed seçilmiş mi,birilerine seçme/seçilme hakkı tanımış mı;yoksa şunu benim için kim öldürecek,hadi şu zina yapanları taşlayalım mı demiş?

Sitelerde Paylaş

yahu git tarihe bak Ehli beyte zulm ediyorlar.. hıristiyanlar hazreti isanın bindiğini sandığı merkebin nalına hutmet edip taparlarken

bu namaz kazaya kalıcak diye dövünenler hazreti Muhammeddin torunu parçalamışlar...

hazreti Muhammed sağlığında bunlarla uğraşmış Allaha bunlara kafir demiş :lol: hala çakmıyor musun anlamıyorsun :lol: aklını kafanı iyi kullan iyi düşün bugünkü emevi müslümanlarınla allah kafir demiş o günkü tarihte çaktın mı :D yaa

Bende onu diyorum işte. İslamın olduğu yerde kavga eksik olmamış, birbirlerini yiyip durmuşlar. Şimdi müslümanların barış dini söylemlerine nasıl güvenicez? 1400 yıldır ortadoğu'da savaş eksik olmamış; bu din yarar değil zarar getirmiş hep. Dünyadaki bütün müslümanlar 1 günlüğüne ateist olsa ortadoğu nasıl olurdu objektif olarak düşün bi.

Sitelerde Paylaş

Dindarr, çok fena "cherry picking" yapıyorsun. İşine geleni çakıyorsun gelip buraya, ama yine Kuran'dan demokrasiyi, laikliği, insan haklarını, kadın haklarını, çocuk haklarını ayaklar altına alan ayetleri gösterdiğimiz zaman "hahahahah" yazıyorsun.

Örnek;

Sen böylesin;

Kuran çok hoşgörülü alın "Sizin dininiz size, benim dinim banadır." Kafirun 109

Biz de böyleyiz;

Al sana;

"Hani Rabbin meleklere: "Muhakkak ben sizinle beraberim; haydi iman edenlere destek olun; Ben kâfirlerin yüreğine korku salacağım; vurun boyunlarına! Vurun onların bütün parmaklarına! diye vahyediyordu." 8:12

Sitelerde Paylaş

evet islam tarihte ilk kez demokrasinin temellerini atmıştır.

kabedeki milletin dini sembolleri olan heykelleri kırıp dökerek atmıştır.....

o gün demokraside TEMEL filan KALMAMIŞTIR....

1400 yıldır da demokrasiden eser YOKTUR islamda .....

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hata bende ki,bir trole demokrasi nedir diye sordum..Aldığım cevapta bu işte..

Ayran kafalı trol,Muhammed seçilmiş mi,birilerine seçme/seçilme hakkı tanımış mı;yoksa şunu benim için kim öldürecek,hadi şu zina yapanları taşlayalım mı demiş?

Ali İmran 33- Gerçek şu ki, Allah, Adem'i, Nuh'u, İbrahim ailesini ve İmran ailesini alemler üzerine seçti

neden brezailya en iyi futbolu oynuyor. diğer ülkeler futbol bilmiyor mu?

neden fetihleri batlılar daha çok yapıyorlar ve savaş galip geliyorlar diğerleri mal mı? ve saire..

bunlar sana garip gelmiyor bir gaye hedef çalışma cabalama gayret azim neticesi vs. ile oluyorsa

Allahta peygamberlerini işte Allah namına cabalayarak calışarak gayret gösterek belasını bal yapan ailelerin Çocuğu olarak dünyaya getiriyor anladın

Peygamberimiz isteseydi benden sonra İslamın başına Amcamın oğlu Ali geçecek diyebilirdi. ama öyle demedi meşveret kaideleri hakiki demokrasi kaidelerini bozmadı.. peygamberimiz istediki Aliyi o makama dostaları seçip getirsin yaaa

Sitelerde Paylaş

evet islam tarihte ilk kez demokrasinin temellerini atmıştır.

kabedeki milletin dini sembolleri olan heykelleri kırıp dökerek atmıştır.....

o gün demokraside TEMEL filan KALMAMIŞTIR....

1400 yıldır da demokrasiden eser YOKTUR islamda .....

Kureyşin kafileri kabedi Putları kullanıp İnsaları kendilerine taptırıyordu. O putlar bunun armasıydı onun için kırdı.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran 33- Gerçek şu ki, Allah, Adem'i, Nuh'u, İbrahim ailesini ve İmran ailesini alemler üzerine seçti

neden brezailya en iyi futbolu oynuyor. diğer ülkeler futbol bilmiyor mu?

neden fetihleri batlılar daha çok yapıyorlar ve savaş galip geliyorlar diğerleri mal mı? ve saire..

bunlar sana garip gelmiyor bir gaye hedef çalışma cabalama gayret azim neticesi vs. ile oluyorsa

Allahta peygamberlerini işte Allah namına cabalayarak calışarak gayret gösterek belasını bal yapan ailelerin Çocuğu olarak dünyaya getiriyor anladın

Peygamberimiz isteseydi benden sonra İslamın başına Amcamın oğlu Ali geçecek diyebilirdi. ama öyle demedi meşveret kaideleri hakiki demokrasi kaidelerini bozmadı.. peygamberimiz istediki Aliyi o makama dostaları seçip getirsin yaaa

allah ne kadar da torpilci ?....günümüzde KPSS de torpil vs. yapılıyor...ama sadece şahsa karşı yapılıyor en azından...dünya tarihinde 70000000 sülalesini kapsayacak torpil daha gözükmedi....

dünyada sadece İbrahim ailesi ve İmran ailesi mi varmış o dönemde ? diğer ailelerin suçu neymiş ? kızılderili aileler mesela ? yahut orta asyada türk aileler ??? yada çinli aileler ?

bu ne lan böle ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kureyşin kafileri kabedi Putları kullanıp İnsaları kendilerine taptırıyordu. O putlar bunun armasıydı onun için kırdı.

olsun...ister ona ister buna tapsınlar....adamlar İNANIYOR.....öle inanmışlar....sana ne ? hani İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ?? adam belki de ebu süfyana tapmak istiyor ? sana ne ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...