Jump to content

İslamiyet Hakkında "Sık Sorulan Sorular"

Recommended Posts

kuranı kerimin sözleri arapça manası Allahcadır

Bu cümleyi yazarken sanırım kafanız iyiydi. Şarap falan içmiş olmayasınız.

Size cennette vaad edilenleri beklemeye dayanamadınız galiba. :D

çünkü doğrudan doğruya arapça olsaydı onu her arabın okuyup anlaması lazım gelirdi konu bütünlüğü olurdu..

okunduğunda çerildiğinde herkes anlardı... o zaman kuran arabın kelamıdır denirdi anlaşılıyor...

ama kuranı araplar anlamıyor kuran arabın değil Allahın kelamıdır

kuranı kureyş kafirleri anlamışlar her ayet inişte birbirlerinin yüzüne bakıp kıvrım kıvrım kıvranmışlar. dişlerini gıcırtmışlar kuranın karşısına çıkamamışlar.. inanlarına boykotlar yapmışlar kılıç sarılmışlar... tarih öyle yazıyor

ve islam tarihi gibi zapt edilmiş bir tarih yoktur...

bu arda ben şarap içmem kesinlike çünkü sevmiyom :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çünkü doğrudan doğruya arapça olsaydı onu her arabın okuyup anlaması lazım gelirdi konu bütünlüğü olurdu..

okunduğunda çerildiğinde herkes anlardı... o zaman kuran arabın kelamıdır denirdi anlaşılıyor...

ama kuranı araplar anlamıyor kuran arabın değil Allahın kelamıdır

kuranı kureyş kafirleri anlamışlar her ayet inişte birbirlerinin yüzüne bakıp kıvrım kıvrım kıvranmışlar. dişlerini gıcırtmışlar kuranın karşısına çıkamamışlar.. inanlarına boykotlar yapmışlar kılıç sarılmışlar... tarih öyle yazıyor

ve islam tarihi gibi zapt edilmiş bir tarih yoktur...

bu arda ben şarap içmem kesinlike çünkü sevmiyom :D

Allahça hastir ne demek? Sana anladığın lisanda cevap vermek için soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Sadece araplara anladığı dilden kitap ve elçi göndermek, onlara torpil geçmek demektir.
Araplara özel iltimas geçen bir tanrı olamaz.

Arap halkına elçi ve kitap göndereceksin, ama türk halkına 100bin insanımızı katleden, analarımıza tecavüz eden soykırımcıları göndereceksin..
Kan vahşet ve tecavüzle şeriat getireceksin..!

O halde sormazlar mı; arapların anladığı dil arapça da, türklerin anladığı dil, kılıç, kan ve vahşet miydi?
Yeryüzünde böyle bir adaletsizliği tanımlayacak bir kelime yoktur.

İnsan hayatına saygısı olmayan, onu yaratana saygısında samimi olamaz. bu konuda samimi olanların da, bu dini derhal terketmesi gerekir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başlığı açan arkadaşa fazla sert tepkiler verilmiş. bunlara gerek yok. Soru cevaplamak isteyenler olması bence iyi birşeydir.

Ben de bir soru sorayım; Bilindiği üzere kuran'da beddualar var. bunlar kötü de olsa bir dilektir.

Peki kuran'ı Allah yazdıysa, bunları kimden dilemektedir?

Sitelerde Paylaş

Başlığı açan arkadaşa fazla sert tepkiler verilmiş. bunlara gerek yok. Soru cevaplamak isteyenler olması bence iyi birşeydir.

Ben de bir soru sorayım; Bilindiği üzere kuran'da beddualar var. bunlar kötü de olsa bir dilektir.

Peki kuran'ı Allah yazdıysa, bunları kimden dilemektedir?

Kendi tanrısından. Allah gibi mükemmel bir varlık kendi kendine oluşacak değil ya, elbette onun da bir yaratıcısı olmalı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...