Jump to content

kabir azabı - sırat köprüsü...

Recommended Posts

bilindiği gibi islam inanışında KABİR azabı diye bir saçmalık vardır....yarıca SIRAT köprüsü diye başka bir saçmalık da mevcuttur...

bu başlıkda bunları ele alalım istedim...

saçmalık diyorum neden ? çünkü bu kavramlar kuranın kendisi ile - allah ile ÇELİŞMEKTEDİR...

NASIL ??

ŞÖYLE :

allah ne der ? günahlar işlenir insanlara ölene kadar süre verilmiştir.... (geçmişte helak edilen kavimlere neden o süre verilmedi diye sormayın....ALLAH KENDİSİ de bilmiyor ).....

ölümden sonra tüm insanlık KIYAMETE kadar bekleyecektir canlısı - dirisi....

sonra kıyamet kopacaktır....kıyametten sonra ise insanlar mizana gidecekler....günah sevap belirlenecek....cennetlikler - cehennemlikler ayrılacaktır....bukadar basittir normalde....

öyle midir gerçekten ??....

bakalım...:

ölünce insan - gömülecek...sonra- mezarındayken MÜNKER - NEKİR gelecek...sorular soracak....bilirsen sorun YOK....bilemezsen....başlayacaklar EZİYET ETMEYE.....cehennemden bi pencere açacaklar mezara....ölü kıyamete kadar gideceği yeri seyredecek ve azap içinde KIVRANACAKTIR....bu arada AYAKTA İŞEDİYSE felan adam YANDI.....kabir de SIKICAK onu...çatır çatır kemiklerini birbirine geçiricek....insan acıdan baygınlıklar geçiricek....

kıyametten sonra....güneş 1 mızrak yaklaşacak dünyaya...muhammet sancak açacak....ümmeti gölgesinde dinlenecek....

peki gölgesine GİREMEYEN kafirler ?.....AZAP ÇEKECEKLER.....güneş onları KAVURACAK....

sonra ?....sonra sırata gidilecek....günahsızlar direkt hızlıca geçip gidicekler....

diğerleri ?....onlar geçemeyecekler....aşağı düşecekler....kimisi sağda soldaki kancalara takılcak asılı kalacaklar....kimisi direkt cehhennemin dibine düşecekler.....

buraya kadar güzel...

de...

SORU ŞU :

hani lan mizanda tartılıp - günah sevap belirlendikten sonra CENNET - CEHENNEM ayrılacaktı ?

mizanda tartım işinden önce kimse cennete - cehenneme gitmeyecek - azap görmeyecekti lan ?

la allah - naaptın la ??

ölür ölmez kabir azabıyla başladın işe ...ne iş ? ne oldu MİZAN ????

hani la önce günah sevap belirlenecek - sonra AZAP başlayacaktı ?

la ne dönek allahsın sen böle ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilindiği gibi islam inanışında KABİR azabı diye bir saçmalık vardır....yarıca SIRAT köprüsü diye başka bir saçmalık da mevcuttur...

bu başlıkda bunları ele alalım istedim...

saçmalık diyorum neden ? çünkü bu kavramlar kuranın kendisi ile - allah ile ÇELİŞMEKTEDİR...

NASIL ??

ŞÖYLE :

allah ne der ? günahlar işlenir insanlara ölene kadar süre verilmiştir.... (geçmişte helak edilen kavimlere neden o süre verilmedi diye sormayın....ALLAH KENDİSİ de bilmiyor ).....

ölümden sonra tüm insanlık KIYAMETE kadar bekleyecektir canlısı - dirisi....

sonra kıyamet kopacaktır....kıyametten sonra ise insanlar mizana gidecekler....günah sevap belirlenecek....cennetlikler - cehennemlikler ayrılacaktır....bukadar basittir normalde....

öyle midir gerçekten ??....

bakalım...:

ölünce insan - gömülecek...sonra- mezarındayken MÜNKER - NEKİR gelecek...sorular soracak....bilirsen sorun YOK....bilemezsen....başlayacaklar EZİYET ETMEYE.....cehennemden bi pencere açacaklar mezara....ölü kıyamete kadar gideceği yeri seyredecek ve azap içinde KIVRANACAKTIR....bu arada AYAKTA İŞEDİYSE felan adam YANDI.....kabir de SIKICAK onu...çatır çatır kemiklerini birbirine geçiricek....insan acıdan baygınlıklar geçiricek....

kıyametten sonra....güneş 1 mızrak yaklaşacak dünyaya...muhammet sancak açacak....ümmeti gölgesinde dinlenecek....

peki gölgesine GİREMEYEN kafirler ?.....AZAP ÇEKECEKLER.....güneş onları KAVURACAK....

sonra ?....sonra sırata gidilecek....günahsızlar direkt hızlıca geçip gidicekler....

diğerleri ?....onlar geçemeyecekler....aşağı düşecekler....kimisi sağda soldaki kancalara takılcak asılı kalacaklar....kimisi direkt cehhennemin dibine düşecekler.....

buraya kadar güzel...

de...

SORU ŞU :

hani lan mizanda tartılıp - günah sevap belirlendikten sonra CENNET - CEHENNEM ayrılacaktı ?

mizanda tartım işinden önce kimse cennete - cehenneme gitmeyecek - azap görmeyecekti lan ?

la allah - naaptın la ??

ölür ölmez kabir azabıyla başladın işe ...ne iş ? ne oldu MİZAN ????

hani la önce günah sevap belirlenecek - sonra AZAP başlayacaktı ?

la ne dönek allahsın sen böle ?

adaletsizlikten mahkemeye verecem onu

geleceğide biliyor pezevenk madem biliyorsun ne bok işimiz var burda direk yolla nereye yollicaksan hoş amacın ne oda belli değil ya

Sitelerde Paylaş

Bu vesile ile şu soru aklıma geldi;

Misal öldüm mezara girdim, başladı melekler azap etmeye. azap olarakta mesela kafama balyozla vurmayı tercih ettiler.

Bu uyguladıkları cezaya Allah mı karar verdi, onlara böyle işkence yapın mı dedi.

Bunun bir standardı var mı varsa ne. Yoksa nasıl karar veriliyor.

Eğer Allah karar veriyorsa yine senin dediğin noktaya geliyor. Ölçüp tartmadan ceza...

Sitelerde Paylaş

Sırat Köprüsünün Özellikleri:

Kılıçtan daha keskin, kıldan daha ince ve kaygandır. Köprü karanlıklar içine kurulmuştur.

Çegeceğimiz var, desenize ! :D

ben olur da o köprü başına gelirsem, önce sen geç derim allaha.....bakalım sen ne kadar günahsızsın ?

belli mi olur ? belki o düşer ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben olur da o köprü başına gelirsem, önce sen geç derim allaha.....bakalım sen ne kadar günahsızsın ?

belli mi olur ? belki o düşer ?

Dostum, kendisi köprünün öbür tarafında, elinde çerez, o bizi seyredecek. :)

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum, kendisi köprünün öbür tarafında, elinde çerez, o bizi seyredecek. :)

e işte ben de dicem...buyur sen geç bakalım sen ne kadar günahsızsın ?.....belli mi olur ? belki onun da var bir tanrısı - ona karşı sorumlu ? denemeden test etmeden nasıl bilicez ?

sonuçta bize AKIL ve SORGULAMA yeteneği vermiş demi ?...

itiraz ederse de - bunu öne sürerim ben de...

vermeseydin kardeşim akıl ve sorgulama yeteneği ?

GEÇ LA önce sen ?

Sitelerde Paylaş

e işte ben de dicem...buyur sen geç bakalım sen ne kadar günahsızsın ?.....belli mi olur ? belki onun da var bir tanrısı - ona karşı sorumlu ? denemeden test etmeden nasıl bilicez ?

sonuçta bize AKIL ve SORGULAMA yeteneği vermiş demi ?...

itiraz ederse de - bunu öne sürerim ben de...

vermeseydin kardeşim akıl ve sorgulama yeteneği ?

GEÇ LA önce sen ?

Herşeye gücü yettiği için bir yolunu bulur ve kaytarır. :D

Şimdi düşünüyorum da; kıldan ince, kılıçtan keskin bir yerde hiç yürünür mü ?

Yürünmez, o halde bu köprünün amacı ne ola ki ?

Ayrıca omuzumuzdaki melekeler sayesinde, herkesin sağı solu zaten belli.

O zaman bu köprü de neyin nesi, diye sormazlar mı ?

Bence bu köprü tamamen zaman kaybı ! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herşeye gücü yettiği için bir yolunu bulur ve kaytarır. :D

Şimdi düşünüyorum da; kıldan ince, kılıçtan keskin bir yerde hiç yürünür mü ?

Yürünmez, o halde bu köprünün amacı ne ola ki ?

Ayrıca omuzumuzdaki melekeler sayesinde, herkesin sağı solu zaten belli.

O zaman bu köprü de neyin nesi, diye sormazlar mı ?

belki kaytaramaz ?....allahın da bilemeyeceği bir şey vardır belki ? denemeden nasıl bilicez ?

ayrıca zaten sırat saçmalığı orda başlıyor.....mizana gelmeden - günah sevap daha belli edilmeden cehenneme gidioz . ne iş ?...

hani tartılacaktı günah sevap sona gidicektik cehenneme ?

allah mı - muhammet mi artık hangisi ise...çuvallamış burda - orası kesin.

Sitelerde Paylaş

belki kaytaramaz ?....allahın da bilemeyeceği bir şey vardır belki ? denemeden nasıl bilicez ?

ayrıca zaten sırat saçmalığı orda başlıyor.....mizana gelmeden - günah sevap daha belli edilmeden cehenneme gidioz . ne iş ?...

hani tartılacaktı günah sevap sona gidicektik cehenneme ?

allah mı - muhammet mi artık hangisi ise...çuvallamış burda - orası kesin.

Şaka bir yana, sanırım insanları cehennemle yeteri kadar korkutamamış herhalde.

Düşünsenize; gelmiş geçmiş bütün insanlar, Sırat köprüsünden geçmeyi reddediyorlar. :D

O zaman ne olacak ?

Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana, sanırım insanları cehennemle yeteri kadar korkutamamış herhalde.

Düşünsenize; gelmiş geçmiş bütün insanlar, Sırat köprüsünden geçmeyi reddediyorlar. :D

O zaman ne olacak ?

öle bişi zaten olmayacak...meraklanmayın...ne sırat var - ne allah - ne cenneti - ne cehennemi....

ama sorun da güzel....

muhammede kadar sırattan bahseden YOK....

onlar o köprüden MUAF demekki....

sırat - muhammedin ÜMMETİNE BİR EZİYET sadece...

piyango işte....muhammedin ümmetine isabet etmiş.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Muhammedin korku imparatorluguna hosgeldiniz.

korku unsurlariyla dolu bir din

muhammed otoriteyi insanlari cehennemle ve siddetli azaplarla korkutarak sagladi ve bence bildigimizden daha fazlasi var.

İşin ilginci, cehennem tehditi aslında hiçbir şeyi değiştirmez.

Sırf cehennemden korktuğu için inanan adam yine cehenneme gider. Çünkü farzları yerine getirmez. Yanar.

Cehennemden korktuğu için inanan adam eğer farzları yerine getiriyorsa zaten müslümandır demektir (namaz kılıp oruç tutup inanmayacak bir gerizekalı değilse). Onun da cehennemle tehdit edilmesinin / cehennemden korkmasının bir anlamı yoktur.

Yani cehennem tehditi boş bir tehdittir.

Sitelerde Paylaş

Sırat Köprüsü ve Kabir Azabına İlişkin Hadisler & Halk Arası İnciler:

---Kurbanda kesilen hayvanlar Sırat Köprüsünde kullanılıyor. Hadi yine iyisiniz... fakir fukara doyurdunuz yetmedi mi ? .... no frost attınız etlerini o da mı yetmedi ? bir de ruhlar aleminde otomobil gibi bineceksiniz bu hayvanlara ? Ultra Bereket Maşallah, Allah daha ne versin, şımartılmanın da bu kadarı, pes...

--- Sıratta sorular soruyorlar, Namaz, Oruç, Haç fln yandınız kitapsızlar, soruyu bilemeyen yarışma programındaki gibi düşüyor aşağı, ilk soruda spoiler alert! namazınız tam mı eksikse diğer soruları sormuyolar, Aşağı düşerken müslüman kardeşlere el sallamayı unutmayalım.

-- Kabir Azabının geneli, Çiş sıçratmaktan ve Lağıma giden yemek artıklarından olur hadisleri de favoriler arasında.

Kabir azabı bir nevi--- Cennet ve Cehennem öncesi son tango dersek, cehenneme girip çıkacakları cezasını çekiyor veya cehenennemliklere gideceği yer H.D kalite izletirilip acı verdiliyor. İşın kötü tarafı yanınızda müslüman varsa sizin korku çığlıklarınızdan mezarda çok rahatsız oluyormuş. Lütfen çığlık atmayın kitapsızlar, ölürken bile rahat yok sizden.... kabir azabına bir nevi Türkiyede sakat şekilde uygulanan adeta ceza yerine geçen tutuklama tedbirini örnek verebiliriz,

müslümanların genel günahlarından azaltıyorlar (-) bakiye oluyor yani hapis cezası varsa(cehenneme gir çık yaptırılcaksa) yatmış sayılıyor kabir azabındaki muamelelerden ötürü. Bir nevi cezadan tenkis (indirim).

Kafire mi ona ne la ona bir şey yok ona Korku Filmi, cehennem öncesi mezarda bile sadistik ızdırap.

Komik mi belki bir ölçüde, Traji komik de denebilir, bu kadarına inanmaya gelince ona dram ya da kara mizah demek daha doğru olur..... Velhasıl kelam, Kabir azabı cehennemin aksine, müslümanların başında asılı duran Demokles'in Kılıcı gibidir, ek bir korku unsurudur, cennetlik bile olsan , kısmi günahların yüzünden yüzleşebileceğin gerçek bir korku aynı şey sırat köprüsü içinde geçerli.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...