Jump to content

kabir azabı - sırat köprüsü...

Recommended Posts

Herşeye gücü yettiği için bir yolunu bulur ve kaytarır. :D

Şimdi düşünüyorum da; kıldan ince, kılıçtan keskin bir yerde hiç yürünür mü ?

Yürünmez, o halde bu köprünün amacı ne ola ki ?

Ayrıca omuzumuzdaki melekeler sayesinde, herkesin sağı solu zaten belli.

O zaman bu köprü de neyin nesi, diye sormazlar mı ?

Bence bu köprü tamamen zaman kaybı ! :D

üçüncü köprüyü ahirete yapalım .tek köprüde okadar insan trafik sıkışık olur. Adinida dikey geçiş köprüsü koyalım tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilindiği gibi islam inanışında KABİR azabı diye bir saçmalık vardır....yarıca SIRAT köprüsü diye başka bir saçmalık da mevcuttur...

bu başlıkda bunları ele alalım istedim...

saçmalık diyorum neden ? çünkü bu kavramlar kuranın kendisi ile - allah ile ÇELİŞMEKTEDİR...

NASIL ??

ŞÖYLE :

allah ne der ? günahlar işlenir insanlara ölene kadar süre verilmiştir.... (geçmişte helak edilen kavimlere neden o süre verilmedi diye sormayın....ALLAH KENDİSİ de bilmiyor ).....

ölümden sonra tüm insanlık KIYAMETE kadar bekleyecektir canlısı - dirisi....

sonra kıyamet kopacaktır....kıyametten sonra ise insanlar mizana gidecekler....günah sevap belirlenecek....cennetlikler - cehennemlikler ayrılacaktır....bukadar basittir normalde....

öyle midir gerçekten ??....

bakalım...:

ölünce insan - gömülecek...sonra- mezarındayken MÜNKER - NEKİR gelecek...sorular soracak....bilirsen sorun YOK....bilemezsen....başlayacaklar EZİYET ETMEYE.....cehennemden bi pencere açacaklar mezara....ölü kıyamete kadar gideceği yeri seyredecek ve azap içinde KIVRANACAKTIR....bu arada AYAKTA İŞEDİYSE felan adam YANDI.....kabir de SIKICAK onu...çatır çatır kemiklerini birbirine geçiricek....insan acıdan baygınlıklar geçiricek....

kıyametten sonra....güneş 1 mızrak yaklaşacak dünyaya...muhammet sancak açacak....ümmeti gölgesinde dinlenecek....

peki gölgesine GİREMEYEN kafirler ?.....AZAP ÇEKECEKLER.....güneş onları KAVURACAK....

sonra ?....sonra sırata gidilecek....günahsızlar direkt hızlıca geçip gidicekler....

diğerleri ?....onlar geçemeyecekler....aşağı düşecekler....kimisi sağda soldaki kancalara takılcak asılı kalacaklar....kimisi direkt cehhennemin dibine düşecekler.....

buraya kadar güzel...

de...

SORU ŞU :

hani lan mizanda tartılıp - günah sevap belirlendikten sonra CENNET - CEHENNEM ayrılacaktı ?

mizanda tartım işinden önce kimse cennete - cehenneme gitmeyecek - azap görmeyecekti lan ?

la allah - naaptın la ??

ölür ölmez kabir azabıyla başladın işe ...ne iş ? ne oldu MİZAN ????

hani la önce günah sevap belirlenecek - sonra AZAP başlayacaktı ?

la ne dönek allahsın sen böle ?

Yalnız bunlar Kuranda yok sanırım.Hadislerde mi var?Zaten sırat köprüsü avestada var.

Sitelerde Paylaş

Yalnız bunlar Kuranda yok sanırım.Hadislerde mi var?Zaten sırat köprüsü avestada var.

var kuranda....burayı incele..

http://m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=184451

tabi iddia gene....

ayete bakınca - parantez içinde var ifade....

ama parantezler kuranda normalde yok elbet :)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şeytan ayrıntıda gizlidir....

bu konuda da gene allah ne dediğini bilmez durumdadır...

sadece allah değil - muhammet de ne dediğini bilmez şekilde tutarsız ifadeler sarfetmektedir...cehennem - sırat ile ilgili...

bi yerde bakıyorsun mizan felan kuruluyor...sonra cehennemlikleri "hadi cenneme yallah" diyor allah....cennetlikler de dopğruca cennette...

başka yerde bakıyorsun köprü çıkıyor karşına mizandan önce.....daha hesap kitap görülmeden - cehenneme gidiyor millet ? !!!!

başka yerde bi bakıosun mizandan sonra sırat çıkıyor karşına bir de.....e lan jani hesap kitap görülmüştü.....bu köprü imtihanı nerden çıktı bir de ? ..hadislere bakarsak bir de - kesilen hayvanlar orda binek olacaklar....onların sırtında binip geçecez sıratı......hayvan zayıfa felan...paraya kıyıp besili hayvan almadıysak....işimiz YAŞ !!! düşer gideriz cehenneme...

vs.vs.vs.vs.

MASAL işte. lafonten den masallar !!!

Sitelerde Paylaş

bu sıratın üstüne daha da ilginç ve saçma başka bir durum da - KABİR AZABI dır....

hesap kitap görülmemiş daha...adam ölmüş ama kıyamete henüz vakit var - mahşere henüz vakit var....hesap kitap görülecek mahşerde - azap yahut ödül cennet...sonra verilecek....

ama bir bakıyorsun.....daha kabirdeyken sen münkir - nekir diye ucube melekler gelmiş dikilmiş başına - sorgu - suale başlamışlar ?...

rabbin kim - peygamberin kim vs.vs.vs....hayatını nasıl yaşadın ? neler yaptın...zırt dı vırt dı...bin bir sual...

bildin bildin.......bilemedin vay haline.....azaplar işkenceler oohoooo.....gırla !!!

e hani lan mizandan sonra hesap kitapdan sonraydı her bi halt ??? ödül yahut ceza hesap kitap işlerinden sonraydı hane ?

nooldu gene ?

:D :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba aydın insanlar :)

Adım Bahadır. Son 1 yılım mensubu olduğum dini sorgulamakla geçti. Sonunda dinlerin uydurma olduğu gerçeğine kanaat getirdim. Fakat bundan önce koyu bir müslüman oluşumdan dolayı sıyrılamadığım bazı sorular var kafamda. Hepsini derleyip bir başlık altında siz üstadlarıma sormak istiyorum fakat yeni bir konu açamıyorum, açamazsınız yazıyor butonun üzerinde :) böyle konular altında sormak da konuyu dağıtacağından dolayı soramıyorum. Yeni konu açabilmem için adminlerden izin istiyorum..

Sitelerde Paylaş

Merhaba aydın insanlar :)

Adım Bahadır. Son 1 yılım mensubu olduğum dini sorgulamakla geçti. Sonunda dinlerin uydurma olduğu gerçeğine kanaat getirdim. Fakat bundan önce koyu bir müslüman oluşumdan dolayı sıyrılamadığım bazı sorular var kafamda. Hepsini derleyip bir başlık altında siz üstadlarıma sormak istiyorum fakat yeni bir konu açamıyorum, açamazsınız yazıyor butonun üzerinde :) böyle konular altında sormak da konuyu dağıtacağından dolayı soramıyorum. Yeni konu açabilmem için adminlerden izin istiyorum..

10 yahut 20 mesaj attıktan sonra idi sanırım...başlık açabiliyorsun....hoşgeldin bu arada...:)

Sitelerde Paylaş

Şimdiki gençler bilmez; bir aralar Suzuki, yarış tipi bir motor üretmişti popülerdi, sokaklarda görürdünüz. Modeli ise SRAD. Ne zaman sırat köprüsü aklıma gelse bu SRAD modelli hızlı motor aklıma gelir. O motorla hız yapıp kaza edenler, SRAD köprüsüne giderlerdi.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Namık Kemal Zeybek TV'de "Kuran'da namaz yok namazı zerdüştlerden aldık" dediğinde pek tepki almadı müslümanlardan. Müslümanlar alıştılar heralde islamın köklerinin çevre kültürlerden kopyalama ve aşırma yollarla dinlerinin çekirdeğini oluşturmasına...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tumagü said:

Namık Kemal Zeybek TV'de "Kuran'da namaz yok namazı zerdüştlerden aldık" dediğinde pek tepki almadı müslümanlardan. Müslümanlar alıştılar heralde islamın köklerinin çevre kültürlerden kopyalama ve aşırma yollarla dinlerinin çekirdeğini oluşturmasına...

müslümlerin namazı, yahudi ibadetine çok ama çok benziyor. secde vs aynı. acaba yahudiler mi daha önce başladı? yoksa zerdüştler mi?

şu videoda cemaat halinde kılıyorlar ama tek başına seccade ile kıldıkları videolar da var: 

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Zerdüştlük, Zerdüşt ile M.Ö. 600'lü yıllarda başlamış. Yahudilik, İbrahim ile Yahveh arasındaki Akit ile M.Ö. 2000'li yıllarda başlamış. Demekki yahudilik zerdüştlükten 1400 yıl daga erken başlamış. Yahudilikten önce - M.Ö. 2000'li yıllardan önce tek din var ortadoğu yakınlarında, o din Brahmanizm. Hinduların Surya Namaskar - Sun Salutation (सूर्यनमस्कार) ritüellerini buraya eklersek, aradaki muhtemel bağlantı için bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...