Jump to content

Ateistler ölümden neden korkar ?

Recommended Posts

Katılmamak en doğal hakkın sen ateistmisin bilmem ama eğer ataistsen samimiyetini kanıtla ve doğru olduğuna inandığın düşünceyi nolanada söylediğim gibi bilgisiz cahil insanlara açıktan anlat belki sayende insanlık bir adım atabilir ileri ters bir tepkide zaten korkmadığın ölümün bir anlamı yok senin için

Bizde bu yollardan geçtik sen adama bişey anlatınca değişeceğini mi sanıyorsun senin söyleceklerini hiç duymadıklarını mı sanıyorsun , kişide biten meseleler bunlar , kafayı çalıştıracaksın amaç insanları doğruya ulaştırmaksa daha akıllıca yollar var ve doğruya ulaşmak isteyen insanlar bir şekilde ulaşır zaten sen yeterki onlar için yol aç , orada öylece duran hiçbir şey merak etmeyen , kendi kitabını bile okumamış adama bişeyler anlatmakla doğruya ulaştıramazsın.

tarihinde Herkeskeyfinebaksin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnançta eğer insan hayattayken gideceği yeri garantileme gibi bir şansı olsaydı emin ol ben bunun için bütün hayatımı adardım ama malesef son anda verdiğin nefese kadar kendinden emin olamıyorsun zaten kendinden emin olduğunda cenneti kaybediyorsun. Tamam ben cennetliğim demek bile cehennemde yerin hazır demek. :)

Sen İslam'ı ve Kuran'ı pek bilmiyorsun galiba, Kuran'a göre senin sonun çoktan belli, Allah Levh-i Mahfuz'a bile yazmış. Yaşarken yapacağın hiç bir şey bunu değiştiremez Kuran'a göre.

Sitelerde Paylaş

Söyledim ama anlaşılmamış demekki..

Bu korku ateistlere özel değil, her insanda olan bir özellik.

Teiste göre Tanrı nın Ateiste göre evrimin genetik bir kodlaması neticesinde ortaya çıkan bir hormonun korku denilen bu duyguyu oluşturması diyebiliriz basitçe..Veya;

1200 cc lik bir araca göre 3500 cc lik motora sahip olan bir araç daha fazla yakıt tüketir..

Neden? Çünkü motor hacmi daha büyük..Neden? Çünkü öyle yapılmış.

Ateist neden ölümden korkar? Çünkü insan/canlı ve öyle oluşmuş/yapılmış...

O zaman sanada şu meşhur soruyu sorayım peki inanan insanlar neden ateistler kadar ölümden korkmuyor aslında ateistlerin korkmaması lazımken

her insana özgü değil ölüm korkusu önemle dikkat çekerim

Sitelerde Paylaş

neden 2 sene ayrıca Allahtan ölümü istemek başlı başına O na isyandır zaten O na isyan ettikten sonra senden ne farkım kalacak yine cennete gidemiyeceğim :)

e 1 sene olsun canım seni mi kırıcaz.....intihar etmek isyandır...ölümü dilemek değil....öle olsaydı "şehitlik nasip eyle" diyenlerin hepsi cehennemdedir şimdi ne dersin ?

sen şehitlik yahut öylesine direkt ölmeyi dileyebilirsin.....

gayet basit bak cennetin yolu sana....korkma len ? bu günden başla....ibadetlerini aksatmadan 1 sene - ve hergün ölümü dile - özellikle de kandil gecelerini boş geçirme...

kesin cennetliksin...

hala mı korkuyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Çünkü gidecekleri yerin cennet olduğu garantisi olmadığı için olmasın sakın kim bir an önce cehenneme ulaşmak için can atar ki senin düşüncende ölümden sonrası garanti yok oluş ama inananın düşüncesinde ölümden sonra ya cennet yada cehennem hangisine gideceğinden emin olamaz ki inanan

Nasıl olamıyor o kadar ayet var şunu yapana cennet bunu yapana cennet diye , git cihada öl cennettesin apaçık ayet var , inanan adam Allah'a mı güvenemiyor yoksa inancında mı şüpheli?Bir insan cehenneme inansa 5 dk durmaz zaten şu dünyada dini ne söylüyorsa onu yapar bir an önce ölüp gitmeye bakar.

Sitelerde Paylaş

Bizde bu yollardan geçtik sen adama bişey anlatınca değişeceğini mi sanıyorsun senin söyleceklerini hiç duymadıklarını mı sanıyorsun , kişide biten meseleler bunlar , kafayı çalıştıracaksın amaç insanları doğruya ulaşmaktırmaksa daha akıllıca yollar var ve doğruya ulaşmak isteyen insanlar bir şekilde ulaşır zaten sen yeterki onlar için yol aç , orada öylece duran hiçbir şey merak etmeyen , kendi kitabını bile okumamış adama bişeyler anlatmakla doğruya ulaştıramazsın.

Gerçekten bu söylediklerinin doğruluğuna mı inanıyorsun yoksa böyle bir deneme yaptığında ölümle sonuçlanmasından mı korkuyorsun

Değişmiyeceklerine inanıyorsan bu form da niye yazıyorsun vakit geçirmek için mi yada bu formda yazdıklarının bir amacı varsa gerçekte canlı canlı anlat en azından birileri için bir şeyler ifade ettiğini görebilirsin belki, belkide göremezsin

Sitelerde Paylaş

Sen İslam'ı ve Kuran'ı pek bilmiyorsun galiba, Kuran'a göre senin sonun çoktan belli, Allah Levh-i Mahfuz'a bile yazmış. Yaşarken yapacağın hiç bir şey bunu değiştiremez Kuran'a göre.

peki orda ne yazdığını bildiğimi nerden çıkardın orda son yazıyor ama ben bilmiyorum işin güzel kısmıda bu

Sitelerde Paylaş

O zaman sanada şu meşhur soruyu sorayım peki inanan insanlar neden ateistler kadar ölümden korkmuyor aslında ateistlerin korkmaması lazımken

her insana özgü değil ölüm korkusu önemle dikkat çekerim

Korkmadığını kim söyledi? Madem korkmuyorsunuz, o zaman neden din Allah'ın oluncaya kadar inanmayanlarla savaşmıyorsunuz, neden hristiyanlar ve yahudileri cizyeye bağlayana kadar savaşmıyorsunuz? Allah size Kuran'da bunu açıkça emretmemiş mi?

Sitelerde Paylaş

e 1 sene olsun canım seni mi kırıcaz.....intihar etmek isyandır...ölümü dilemek değil....öle olsaydı "şehitlik nasip eyle" diyenlerin hepsi cehennemdedir şimdi ne dersin ?

sen şehitlik yahut öylesine direkt ölmeyi dileyebilirsin.....

gayet basit bak cennetin yolu sana....korkma len ? bu günden başla....ibadetlerini aksatmadan 1 sene - ve hergün ölümü dile - özellikle de kandil gecelerini boş geçirme...

kesin cennetliksin...

hala mı korkuyorsun ?

senin korktuğun kadar korkmuyorum :)

Sitelerde Paylaş

Gerçekten bu söylediklerinin doğruluğuna mı inanıyorsun yoksa böyle bir deneme yaptığında ölümle sonuçlanmasından mı korkuyorsun

Değişmiyeceklerine inanıyorsan bu form da niye yazıyorsun vakit geçirmek için mi yada bu formda yazdıklarının bir amacı varsa gerçekte canlı canlı anlat en azından birileri için bir şeyler ifade ettiğini görebilirsin belki, belkide göremezsin

Hangi foruma gideyim onuda söyle , yazmamın herhangi bir amacı yok ara ara bakıyorum foruma ne var ne yok diye , kim öldürecek iyice salak yaptın bizi ben o cemaate girip bişeyler anlatırsam benim herhangi bir durumda öleceğim zaman hepsinin patlayacağı bir düzenekle giderim salak mıyım ben , gerek yok aksiyona daha güzel planlarım var benim kim ne hali varsa görsün herkesin aklı var ...

Sitelerde Paylaş

Korkmadığını kim söyledi? Madem korkmuyorsunuz, o zaman neden din Allah'ın oluncaya kadar inanmayanlarla savaşmıyorsunuz, neden hristiyanlar ve yahudileri cizyeye bağlayana kadar savaşmıyorsunuz? Allah size Kuran'da bunu açıkça emretmemiş mi?

savaşmadığımı nerden biliyorsun savaş illa kılıçla olmaz silahla olmaz bak bir saattir savaşıyorum kazanacağımın garantiside yok

Sitelerde Paylaş

savaşmadığımı nerden biliyorsun savaş illa kılıçla olmaz silahla olmaz bak bir saattir savaşıyorum kazanacağımın garantiside yok

müslüman canıyla - malıyla savaşır....

anlamı :

sağlamsan gidip doğrudan cephede kılıç sallıycan.....

sağlam değilsen - parayla savaşanlara destek olacan....

öyle lafla savaş olmaz...yok öle bişi kuranda.

Sitelerde Paylaş

peki orda ne yazdığını bildiğimi nerden çıkardın orda son yazıyor ama ben bilmiyorum işin güzel kısmıda bu

Ne yazdığını bilmen gerekmiyor ki. Bilmen gereken şey orada yazılı olduğu ve değişmeyeceği. Mesela orada senin ya cennetlik ya da cehennemlik olduğun yazıyor, Allah bunu daha insanlık yokken oraya yazmış. Yani Kuran'a göre senin sonun çoktan belirlenmiş.

Sitelerde Paylaş

zaten savaşıyorum işte bir saattir önce bu savaşı kazanayım sonra Allah dilerse diğerleride olur :)

müslüman canıyla - malıyla savaşır....

anlamı :

sağlamsan gidip doğrudan cephede kılıç sallıycan.....

sağlam değilsen - parayla savaşanlara destek olacan....

öyle lafla savaş olmaz...yok öle bişi kuranda.

Sitelerde Paylaş

Ne yazdığını bilmen gerekmiyor ki. Bilmen gereken şey orada yazılı olduğu ve değişmeyeceği. Mesela orada senin ya cennetlik ya da cehennemlik olduğun yazıyor, Allah bunu daha insanlık yokken oraya yazmış. Yani Kuran'a göre senin sonun çoktan belirlenmiş.

İşte onu diyorum bende sonum belli ama ben bilmiyorum öğrenmek içinde uğraşıyorum desek

Sitelerde Paylaş

Korkudan kendini böyle mi kandırıyorsun? Oysa Kuran'a göre Allah için savaşta ölenler kesin cennetlik. İşi garantiye almak varken neden şansa bırakıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...