Jump to content

Allah dinozorları niye yok etti?

Recommended Posts

• İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

deli karı.. sana bunun izahını 100 kere yazdım ya neden okumadın http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61862-allah-dinozorlary-niye-yok-etti/?p=1282009

lan MAL.....

ayette gece nasıl oluşur - gündüz nasıl oluşur anlatmış mı ? anlatmamış mı ?

anlatmış ise nasıl anlatmış - izah et...

anlatmamış ise ne demeye gevelemiş durmuş orda ??

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman gün yerine evre diyeymiş arapçada kelimemi kalmamış.Bu tercümenin yanlış olduğunun değil Kuranı yazanın evreni tanımamasının kanıtı.Bir tanrı güneşi yaratmadan da bir günün ne kadar süreceğini bilir desen anlıycam.Ama kendi kendinizi çürütüyosunuz.

.

kıyamet günü din günü vs bunlar dünya günleri değildir.

anı yaşamak an gün demektir...

İmam ali efendimiz yevme kelimesini An ile tefsir buyurmuşlardır..

altı evre altı an bunlar tefhim makamında söylenmiştir.. yoksa bir zaman ve müddet yoktur.

umuma ait bir şeyi yaparken acele edilmemesini işaretten bütün mevcudata 6 an da 6 evrede 6 günde yarattım der..

Sitelerde Paylaş

lan MAL.....

ayette gece nasıl oluşur - gündüz nasıl oluşur anlatmış mı ? anlatmamış mı ?

anlatmış ise nasıl anlatmış - izah et...

anlatmamış ise ne demeye gevelemiş durmuş orda ??

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61862-allah-dinozorlary-niye-yok-etti/page-8#entry1282009 linkte şu yazıyor gerizekalı :D okudun mu?

yasin 40: "Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir (o halde dünya dönüyor çünkü) ve Her biri bir yörüngede yüzmektedir" Buyuruluyor
Yani: gece gündüz, ay ve güneşin, her birinin bir yörüngesi varsa Gece ve gündüzün sebebi güneş olamaz!
peki güneşin, dünya etrafında dönüş hareketi gece ve gündüzün sebebi değilse. gece ve gündüz nasıl oluşabilir?
güneş dünyanın entrafında dönmüyorsa gece ve gündüz nasıl oluşur.. dünya dönerse gece ve gündüz oluşur.. dimi gerizakalı buna cevabın var mı ? hah haaay nasıl cevap vereceksin kaçışın yok. erkeksen buna cevap ver :D
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61862-allah-dinozorlary-niye-yok-etti/page-8#entry1282009 linkte şu yazıyor gerizekalı :D okudun mu?

yasin 40: "Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir (o halde dünya dönüyor çünkü) ve Her biri bir yörüngede yüzmektedir" Buyuruluyor
Yani: gece gündüz, ay ve güneşin, her birinin bir yörüngesi varsa Gece ve gündüzün sebebi güneş olamaz!
peki güneşin, dünya etrafında dönüş hareketi gece ve gündüzün sebebi değilse. gece ve gündüz nasıl oluşabilir?
güneş dünyanın entrafında dönmüyorsa gece ve gündüz nasıl oluşur.. dünya dönerse gece ve gündüz oluşur.. dimi gerizakalı buna cevabın var mı ? hah haaay nasıl cevap vereceksin kaçışın yok. erkeksen buna cevap ver :D

öküzün önde gideni.....güneşin ve ayın ayrı yörüngeleri var diyince - sen dünya dönüyor diye mi anlıyorsun ? MAL !!!

günümüz teknolojisi ile gece gündüzün nasıl oluştuğunu bildiğinden dolayı bunu söylüyorsun....

bi bok bilgin olmasa...uzay - dünya - güneş - yürüngeler - ay vs.vs. haklarında en ufak bir bilgin olmasa...

bu ayetten dünya dönüyormuş diye nasıl anlayacak karar vereceksin dangalak...!!!!

neymiş ? güneş ay ayrı yörüngelerde YÜZERLERMİŞ..!!! ee o zaman dünya dönüyor tamam !!

hastir la ordan...kara cühela !!

Sitelerde Paylaş

öküzün önde gideni.....güneşin ve ayın ayrı yörüngeleri var diyince - sen dünya dönüyor diye mi anlıyorsun ? MAL !!!

ben öyle bir şey demedim.. ama sen aptala ve gerizekalığa yatıyorsun senle konuşulmaz! mesele anlaşılmıştır yani :D hah hayy

ayette gece ve gündüzünde bir yörüngesi olduğu söylendiği halde, sen orasını ne okuyorsun ne yazıyorsun. :D

çünkü gece ve gündüzün güneşten bağımsız bir yörüngesi varsa bu ne demektir? dünya dönüyor gece ve gündüz oluyor demektir.

ama sen çok akıllısın bunu görüyorsun, fakat kesinlikle asla yazmıyosun, aptala yatmakda bir akılılıktır.. sen bu bakımdan çok akıllısın :D hahah kamon

Sitelerde Paylaş

ben öyle bir şey demedim.. ama sen aptala ve gerizekalığa yatıyorsun senle konuşulmaz mesele anlaşılmıştır yani

ayette gece ve gündüzünde bir yörüngesi olduğu söylendiği halde, sen orasını ne okuyorsun ne yazıyorsun. :D

çünkü gece ve gündüzün güneşten bağımsız bir yörüngesi varsa bu ne demektir? dünya dönüyor gece ve gündüz oluyor demektir.

ama sen çok akıllısın bunu görüyorsun ama asla dile getirmiyorsun aptala yatmakda bir akılılıktır.. sen bu bakımdan çok akıllısın :D hahah kamon

lan al lan al....

allahın keçileri de var bak...

Hz. Abbas İbnu Abdilmuttalib (r.a.) anlatıyor:

"Batha nâm mevkide, aralarında Resûlullah (a.s.) 'ın da bulunduğu bir grup insanla oturuyordum. Derken bir bulut geçti. Herkes ona baktı. Resûlullah (a.s.):

"Bunun ismi nedir bileniniz var mı?" diye sordu.

"Evet bu buluttur!" dediler. Resûlullah (a.s.):

"Buna müzn de denir." dedi. Oradakiler:

"Evet müzn de denir." dediler. Bunun üzerine Resûlullah (a.s.):

"Anan da denir." buyurdu. Ashab da:

"Evet, anan da denir." dediler. Sonra Hz. Peygamber (a.s.):

"Biliyor musunuz, sema ile arz arasındaki uzaklık ne kadardır?" diye sordu.

"Hayır, vallahi bilmiyoruz!" diye cevapladılar.

"Öyleyse bilin, ikisi arasındaki uzaklık ya yetmiş bir, ya yetmiş iki veya yetmiş üç senedir. Onun üstündeki sema(nın uzaklığı da) böyledir."

Resûlullah (a.s.) yedi semayı sayarak her biri arasında bu şekilde uzaklık bulunduğunu söyledi. Sonra ilâve etti:

"Yedinci semânın ötesinde bir deniz var. Bunun üst sathı ile dibi arasında iki sema arasındaki mesafe kadar mesafe var. Bunun da gerisinde sekiz adet yabanî keçi var. Bunların tırnakları ile dizleri arasında iki semâ arasındaki mesafe gibi uzaklık var, sonra bunların sırtlarının gerisinde Arş var, Arşın da alt kısmı ile üst kısmı arasında iki sema arasındaki uzaklık kadar mesafe var. Allah, bütün bunların fevkindedir." [Tirmizî, Tefsir, Haâkka (3317); Ebû Dâvud, Sünnet 19, (4723); İbnu Mâce, Mukaddime 13, (193).]

Sitelerde Paylaş

Tevrattaki zaman dilimiyle Kurandakini birleştirmek nasıl bir mantıktır.biri doğruysa diğeri yanlış demektir.Ayrıca evrenin yaşı bugüne kadar olan yaşıdır bundan sonrakini niye katıyorsun.

sadece Tevratta değil hadislerde dünyanın ömrünün 7000 sene olduğu yazılır..

evrenin yaşı meselesine gelince

Evrenimiz 14 milyar yıl yaşında olamaz ÇÜNKÜ!

HADİSİ ŞERİF: İnnallahe halakal Ademel malum bade miete elfe elfe adem:

MANASI: Sizin bildiğiniz adem devresinden evvel, bu kainat bu dünya yüzbinlerce adem devresi geçirmiştir.

siz son ademin çocuklarısınız der

Peygemberimizin verdiği habere göre evrenimizin yaşı sayıya girmez, o yüzden 14 milyar çok komik bir rakkam :D hahahaha gül gül Allahım

HADİSİ ŞERİF: dünya ahiretin tarlasıdır

MANASI: Peygamberimiz Dünyayı, Ebedi olan ahiretten ayırmıyor. O halde dünyada ebediyet sayısına giriyor

SONUÇ: Bugün bilim dünyasının "Evrenimizin yaşı 14 milyar yıldır" söylemine karşı! alay edercesine, bilim dünyasını yerin dibinine sokarcasına, alaycı tavırlı tebessümümü terk edemiyorum ve sizlerin üzerinden eksik etmiyorum efendim hahahahaha kamon

bilim dünyasının her seferinde haksız bir şekilde dine manaya karşı alaycı tebessümlü tavırlarını terk etmedikçe bende onların bu cahilce söylemlerine karşı misli ile alay ediyorum daha fazla dalga geçiyorum ayıptır söylemesi kıçımla gülüyorum sizlere

evrenimiz 14 milyar yıl yaşındaymış hahahahahahahah :D cahiller

Sitelerde Paylaş

Bugün bilim dünyasının "Evrenimizin yaşı 14 milyar yıldır" söylemine karşı! alay edercesine, bilim dünyasını yerin dibinine sokarcasına, alaycı tavırlı tebessümümü terk edemiyorum

bilim dünyası dine manaya karşı alaycı tebessümlü tavırlarını terk etmedikçe bende onların bu cahilce söylemlerine karşı misli ile alay ediyorum

sen harbi den MAL sın lan...gerçi islam alemi bu durumda...

BİLİMİ REDDEDİYORLAR !!!!

sonra da neden geriyiz diye düşünüyorlar kara kara....yok pardon.... düşünmüyorlar bile....

allaklarının melek yollayıp kurtarmasını bekliyorlar !!!

Sitelerde Paylaş

sen harbi den MAL sın lan...gerçi islam alemi bu durumda...

BİLİMİ REDDEDİYORLAR !!!!

sonra da neden geriyiz diye düşünüyorlar kara kara....yok pardon.... düşünmüyorlar bile....

allaklarının melek yollayıp kurtarmasını bekliyorlar !!!

bilim dünyası 14 asır önce ayada çıkalamayacağını söylüyordu..

Bilim dünyası 14 asır önce bir tahtanın konuşamıycağını söylüyordu

şimdi kabul ediyor.. bir direm kavucuk demir tahta ve kağıt vs oluşan hopörlere, verdiğin sesi gerisin geriye alıyorsun ya, tahtayı (kağıtı) kavucuğu konuşturuyorsun ya...

bilim dünyası hazreti ömerin arabistandayken suriyedeki komutanına manevi bir 5G teknolojisyle arkanı dağa ver öyle savaş dediğini, sureyedeki komutanın ömeri hem görüp hem de yanındakinden daha iyi işittiğini de inkar ediyordu

şimdiki bilim inkar edemiyor

misalleri çoğaltabilirim...

sen vahyi dinlemeyip sırf bilimi dinlersin hep geri kafalı kalırsın canım aşkım maşkım hahahaah kamon

Sitelerde Paylaş

bilim dünyası 14 asır önce ayada çıkalamayacağını söylüyordu..

Bilim dünyası 14 asır önce bir tahtanın konuşamıycağını söylüyordu

bu kadar MALSIN işte....

14 asır önce bilim mi vardı be GERİZEKALI ANGUT

SOĞAN KAFALI !!!

ömer hakkındaki, SAÇMALIKLARININ ise ne kaynağını verebiliyorsun...ne de gerçekliğini ispatllıyabiliyorsun

at YALANI Sİ...........İM İNANANI !!!

musanın da zopası EJDERHA olmuştu demi ? !!!!

FINDIK kadar ne beyin - ne sorgulama yeteneğiniz var.....sizden bi CACIK OLMAZ !!!!

musluman_ulkeyiz_bizden_mucit_cikmaz_h56

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dindarr ın Firavunun füzeleri vardı falan diyen yazısını gördükten sonra herhalde şaka yapıyor diye düşündüm ama evrenin yaşıyla ilgili iddiasını görünce akıl hastası olduğundan kesinlikle emin oldum.

Bu Dindarr eliflammim olabilir bence konuşma tarzı benziyor.

Sitelerde Paylaş

Dindarr ın Firavunun füzeleri vardı falan diyen yazısını gördükten sonra herhalde şaka yapıyor diye düşündüm ama evrenin yaşıyla ilgili iddiasını görünce akıl hastası olduğundan kesinlikle emin oldum.

GÜNAYDIN !! :D :D

e biz boşuna mı ona DELİ dindarrr diyoruz ?? :blink::blink:

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Sanırsam bu dinozor milleti "ya bu din zor, olmaz bu din, kim bu koca cüsseyle namaz mamaz kılacak, hem oruç ters, biz gördük mü yiyeceği, lüpleriz, bu koca ağız boşuna mı evrimleşmiş" filan demişler. Nuh bunları ikna edecekmiş etmeye, "ya işte ben allahla konuşurum, namazdan secdeyi kaldırtırım, başınızı eğince yeterli olur. Oruca gelince, yaparız bişeler yahu, muhammed bile elli rekat namazı beşe indirtecek zamanı gelince, pazarlık işi bu işler, allah pazarlığa açıktır" diyecekmiş de...

Dinozorların o son ettiği lafa fena kızmış! O son sözcük işi bitirmiş: "..... evrimleşmiş"!!!!

"NEEEE! EVRİM Mİİİİİ!" Nuh kafayı yiye yazmış. Töbe haşa töbeeee, evrim miiii! Karısı kendisini aldattığında bile böyle sinirlenmemişmiş! Karısı sağda solda "salak bu nuh, gece filan kalkıp namaz kılıyor manyak" diye ileri geri konuştuğunda bile bu kadar nevri dönmemişmiş! Tabii muhammed ondan önce gelse de "nüşuuz eyleyen karılarınızı dövün" ayetini allahtan alsa sorun yokmuş da işte, devir o devir değil! :lol: "Şu ayeti muhammede saklamasan da bana indirsene allaam yaaa! Şunun bacaklarını bir kıraydım!" diye hayıflanıyormuş.

Belki de karısına çok içerlemiş ama sesini çıkaramamış, patlayacak yer arıyormuş. "Evrim" lafını duyunca patlamış! "Allaaaaahhh yağdır allah yağdııııır!" diye çıldırmış. Allah da bakmış nuh kafayı yedi, cebraile "hadi lan salla bi tane tufan madem" demiş.

Olayın açıklaması bu şekilde. Tabi dinozorların gemiye alınmadığını söylemeye gerek sanırım yok.

Bir başka rivayete göre ise dinozorlar nuha inanmayıp rıfkı el mukallid adında sahte bir peygambere inanıp onun gemisine binmişler. Nuh salvo top atışlarıyla rıfkı el mukallidin gemisini batırmış. Lakin alimler bu rivayeti şâz gördüler. Allahü alem... :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...