Jump to content

Her Müslümanın Gönlünde Bir Parça IŞİD'çilik Vardır.

Recommended Posts

Bunu işkembe-i kübradan atmıyorum.

Her Müslüman, 0'dan 100'e uzanan bir skalada IŞİD'çidir. Şeriata az ya da çok bağlılık bunun ön koşuludur.

IŞİD'in çeşitli öldürme yöntemlerini (kafa kesme, recm, yakma, roket atarak, boynuna patlayıcı bağlayıp patlatarak, suda boğarak, canlı bomba vb.) kınayan bir Müslüman tanıdığınız varsa, sakın ola söylediklerine kanmayın.

Bunu hiç kimse inkar edemez: Bir Müslüman ne kadar ılımlı olursa olsun, içinde öldürme istek ve hevesi taşır.

Onlara göre, İslam'a inanmayan ya da kendi meşrebine ters düşen herkesi katletmek meşrudur.

Çünkü Kuran bunu birçok yerinde söyler ve en büyük örnek Muhammed bunu birçok kez yapmıştır.

Kuran'ın dediğini yapmak farz ve Muhammed'in yaptığını yapmak 'sünnet'tir. Yani sevap kazandıran eylemler...

tarihinde satsuma57 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

olmaz mı ....

bu forumda - islamı çiçekli böcekli göstermeye çalışan birinin ÖZELDEN bana attığı bir mesaj :)

Zavallı denen kafir, emin ol obur yanda cezani cekeceksin.

Burada da Muslumanlar elinden cezan verilecek.

Sen kimsin de lan İslam a hakaret ediyorsun pis kafir.

Suriye ve Irakta hesabını kesiyor İslam devleti senin gibiler için.Bekle oraya da geleceğiz.

Sitelerde Paylaş

Bu şekilde bir tümevarım yanlıştır. Her bir organizma kendi sosyo eko.-coğrafya-kültürel-eğitim ve öğretim durumuna göre şekillense de kendi algısıyla dine bakar ve dinsel-tanrısal olguları mantık çerçevesinde değerlendirir. Nobel ödülü sahibi biri de, sokaktaki yada Ali, Veli de insan öldürebilir yada öldürmeye meyilli olabilir. Bu da psikolojik bir durumdur.

Her müslüman cicili bicili değildir.

Her müslüman katil ruhlu da değildir.

Her ateisttin katil ruhlu yada hoşgörülü- yumuşak başlı olmadığı gibi.

İnanan birey, kutsal metinlerinde geçen bazı savaş ayetlerini gördü diye gidip sırf bu yüzden insan öldürmez. Işid canavarlarının, silah tüccarları ve egemen güçlerin güdümünde organize edilip yönlendirildiğini düşünüyorum. Terör grupları her zaman bu şekilde işler.

Piramitin başında sistemi tasarlayanlar vardır. Aşşağılara doğru inildikçe üst tabakadan bihaber, zeka eksikliği yaşayanlar yani ben bunlara gerizekalı diyorum, dini duyguları kendi çıkarları için kullanıp bu "iş"ten para kazanan aşşağılık din adamları ve yönlendirdikleri cahil yobaz takımı, kullanılan ve kullanan tabakayı oluşturur. Yani demem o ki, bir yerde kurnaz iğrenç adamlar vardır; diğer tarafta ise cahil yobaz takımı vardır.

Kurnaz din adamlarınca aptallaştırılmış bir kitlenin varlığı, tüm inanır kitlesinin cahil olduğu anlamına gelmez.

Öldürme içgüdüsü ise tamamen farklı bir yönelimdir. Bireyin içinde yaşadığı her türlü durum, düşünce, eylemler yani ortakyaşarlarının söz ve davranışları bunda etkendir. Her müslüman _____diye bir olgu yoktur.

Saygı ve sevgilerimle

tarihinde depressurisation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her müslüman ahmaktır,bazıları hem ahmak, hem teröristtir...

Evet tanımlamayı böyle yapmak gerekir...

Müslüman çeşitleri..

1:Şehir efsaneleriyle,yani sağdan soldan duyduğu şeyleri,doğru sanan,inandığı kitapta ne olduğunu bilmeyen,ibadet olarak, bayramdan bayrama namaz kılan,oruç tutan ,dinini bilmediği için,islam barış,sevgi dinidir diyen ahmaklar..

2:İnandığı kitapta ne yazdığını bilen,ama bunları dinine yakıştıramadığından ,devamlı kıvıran,bütün ibadetlerini yerine getiren,ahmaklar..

3:İnandığı kitabın doğa üstü bir güç tarafından yazıldığına iman eden,kitabında ne yazıyorsa,öldür mü yazıyor,öldüren,öl mü yazıyor,ölen,kitabına uygun davranmayan herkesi kafir gören ve yok edilmesinin ,allah tarafından verilmiş bir emir olduğuna inanmış,gerçek müslüman olan,ahmak/teröristler...

Sitelerde Paylaş

Strong;

Özellikle imzanız dikkatimi çekti. "Bir teist ise, yarım yamalak okuduğu tek bir kitap ile ,hayatın bütün sırlarını çözdüğüne inanır.."

Sadece merakımdan soruyorum.

Ben, bilim insanlarını dinliyorum, çalışmalarını naçizane ölçüde takip de ediyorum yada etmeye çalışıyorum. Sonra felsefeye bakıyorum. Mesela Orhan Hançerlioğlu'nun ve kıymetli yazar Turan Dursun'un ( Allah rahmet eylesin), kitaplarını sayfa yırtılana kadar altını çizerek okuyup üzeinde düşünüyorum.

Örneğin Jean Meslier'in "Tanrısızlığın İlmihali" kitabını sırf bu yüzden ikinci defa almak zorunda kalmıştım. O da epey tahrif olduğundan artık kütüphanemde öylece duruyorlar. Kitaplara daha kibar davranmalıyım galiba :)

Yani kendimce birşeyler okuyup öğrenmeye çalışıyorum. Yani belkide "ilkokul" 3. sınıf öğrencisiyim. Ben kendimi aşağı yukarı buralara koyuyorum.

Sizin yukarıdaki bilmiş kategorinize göre SİZ beni hangi şıkka yerleştireceksiniz?

Bunlar önemli değil aslında. Önemli olan, bu aristo tavrınızla bilgi karşısında ne ölçüde alçakgönüllülük gösterdiğinizdir.

imzanızın tersine, şahsen ben "hayatın bütün sırlarını çözdüğüme" İNANMIYORUM.

Şimdi ne olacak :)

Sevgi ve saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi biliyorum da bu, kalıplara gerek yok eleştirisiydi.

Belki de bir mikatar "önyargı" ve "genelleme" tutumlarına yönelik sitemdi.

Anladım.

Teşekkürler yorumun için.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Müslümanken, küçük de olsa, bende de vardı böyle bir durum;

Ama IŞİD, Taliban, El Kaide, Hamas, Hizbullah gibilerine karşı vardı !

Müslüman olmayana veya ateiste yönelik değil.

Zaten bazı vatandaşlarla en büyük farkımız burada olabilir; Belki de inanç dönemini karşılaştırdığımızda, aramızda uçurumlar var.

hür vicdanıyla sorgulayan insanlar, dinlere rağmen her türlü banazlığı devre dışı bırakabilirken, maalesef bu herkes için geçerli olmayabiliyor.

Antidogmatik bir felsefe yoksa, artık bu şansa kalır; nasıl bir aile ve çevreye denkgeldiyse ona göre değişir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanken, küçük de olsa, bende de vardı böyle bir durum;

Ama IŞİD, Taliban, El Kaide, Hamas, Hizbullah gibilerine karşı vardı !

Müslüman olmayana veya ateiste yönelik değil.

Zaten bazı vatandaşlarla en büyük farkımız burada olabilir; Belki de inanç dönemini karşılaştırdığımızda, aramızda uçurumlar var.

hür vicdanıyla sorgulayan insanlar, dinlere rağmen her türlü banazlığı devre dışı bırakabilirken, maalesef bu herkes için geçerli olmayabiliyor.

Antidogmatik bir felsefe yoksa, artık bu şansa kalır; nasıl bir aile ve çevreye denkgeldiyse ona göre değişir.

ateist-akl%C4%B1_631743.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...