Jump to content

Teyemmüm iğrençliği

Recommended Posts

• İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam gibi konu mu acsin ki cevap vereyim kafir

sen boşver de - boklu/sidikli toprağı neden yüzüne sürer ki bi insan ?....belki 1 hafta önce aynı yere ben işemiştim ? belki de bir kedi/köpek zıçmıştı oraya ? hatta belki de bir DOMUZ tepinmiş ve işemiş zıçmış da olabilir oraya ?....

olamaz mı ? :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen boşver de - boklu/sidikli toprağı neden yüzüne sürer ki bi insan ?....belki 1 hafta önce aynı yere ben işemiştim ? belki de bir kedi/köpek zıçmıştı oraya ? hatta belki de bir DOMUZ tepinmiş ve işemiş zıçmış da olabilir oraya ?....

Buna mi takildin.

Birşey demiyorum artık.

Sitelerde Paylaş

Buna mi takildin.

Birşey demiyorum artık.

ne diyebilirsin ki ?...:) denebilecek bişi varmıdır ? boklu - sidikli toprağı sen al yüzüne gözüne sür....hele bir de yaz ayı ise - sıcaktan ter vs. yüzüne gözüne iyice bulanır o boklu - sidikli toprak.....

bunun ne gibi açıklaması - cevabı olabilir ki ??

:D :D

Sitelerde Paylaş

ne diyebilirsin ki ?...:) denebilecek bişi varmıdır ? boklu - sidikli toprağı sen al yüzüne gözüne sür....hele bir de yaz ayı ise - sıcaktan ter vs. yüzüne gözüne iyice bulanır o boklu - sidikli toprak.....

bunun ne gibi açıklaması - cevabı olabilir ki ??

:D :D

Nefes de alma,çünkü o havada milyonlarca insanın verdiği nefes var.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın mübarek toprağını ne hale soktun öyle :D

Ama Allah,o toprakla insanı yarattı :D

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani demi ? ...la ne pisiz biz böle ? :(:blush:

:D

Boklu topraktan geldik,boklu toprağa yüz sürüyoruz,boklu topraktan karnımızı doyuruyoruz,en sonunda da boklu toprağa döneceğiz :D

Sitelerde Paylaş

Boklu topraktan geldik,boklu toprağa yüz sürüyoruz,boklu topraktan karnımızı doyuruyoruz,en sonunda da boklu toprağa döneceğiz :D

KEH KEH :D

doru söle len...müslümanken kesin sürmüşündür sen de elini yüzünü o moklu zidikli toprağa ? :D

Sen ne adamsın Zavallı, senin bazı yorumların beni gülme krizine sokuyor.

yaw ben bişi yapmıom ...adamlar bişi yazıyor...evlere şenlik.. e mecburen bizde karşı bişiler yazıyoz....ortaya böle şeyler çıkıyor. :D

aziz nesinin dediği gibi......"yabancı gazeteci mi ne sormuş ya buna - sizin mizah anlayışınıza hayranım...kuzum nerden buluyorsunuz bunca espiriyi ?"

aziz nesin şaşırır !!?? ne espirisi ?....adam tekrar " yahu hani makalelerinizde - kitaplarınızda yazdıklarınız var ya ?"

aziz nesin " yav ne espirisi ? o yazdıklarım TR de olan GERÇEKLER !! ???"""

Sitelerde Paylaş

KEH KEH :D

doru söle len...müslümanken kesin sürmüşündür sen de elini yüzünü o moklu zidikli toprağa ? :D

Sürdük tabi..Teyemmümü filan adımız gibi ezbere bilirdik..

Askerde suyun olmadığı bir gün,cenabetlikten kurtulmak için gerçekten teyemmüm almıştım :D

Sitelerde Paylaş

Sürdük tabi..Teyemmümü filan adımız gibi ezbere bilirdik..

Askerde suyun olmadığı bir gün,cenabetlikten kurtulmak için gerçekten teyemmüm almıştım :D

ben zamanında köydeyken yapardım arada ....tarladasın . ev uzak - etrafta su yok...var yanında - içeceğin kadarı var....mecbur moklu topraa sürdük elimize yüzümüze :D

ama tabi o zamanlar "allah temiz yapar o toprağı" düşüncesi vardı :D.......

bu arada aklıma geldi de - iyiki normal abdestteki gibi burnunuza çekin - ağzınızı çalkalayın felan dememiş bari :D ehuheuhehu muhauahuah:D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

....bu arada aklıma geldi de - iyiki normal abdestteki gibi burnunuza çekin - ağzınızı çalkalayın felan dememiş bari ehuheuhehu muhauahuah:D

Teyemmüm alacağın zaman,toprağın temiz olmasına dikkat edeceksin..Toprağın üzerini şöyle bir düzelteceksin..Yalnız,dediğin gibi ne kadar özenirsen özen,sonuçta o yüzünü sürdüğün yerdeki toprağa birileri pislemiş olabilir :D

Bunlar sembolik diyen müslüman da olabilir..Abdest veya teyemmüm..Bunlar önemli değil,önemli olan ihlas ile ibadet diyen bir müslümana ne diyeceksin :D

Sitelerde Paylaş

Adam gibi konu mu acsin ki cevap vereyim kafir

Tetanos basili doğada son derece yay­gındır. Toprakta, suda ve hatta havada bol miktarda bulunur. Başta otçul hay­vanlar, özellikle de atlar olmak üzere hayvanların sindirim sisteminde yaşar ve dışkıyla atılır. Bu nedenle kırsal ke­sim yollarındaki tozlar ve hayvan dışkı­sının gübre olarak kullanıldığı tarla ve bahçe toprağı başlıca bulaşma yollarını oluşturur. Mikrobun varlığını sürdüre­bilmesini sağlayan iklim koşullan (tro­pikal ve subtropikal bölgeler) ve toprağın cinsi (killi toprak) gibi etkenler de hastalığın yayılmasında rol oynar.Tarımda makineleşme sayesinde önemli ölçüde azalan enfeksiyon kaynaklannm gene de tam olarak kurutulamaması, hastalığın süregelmesine yol açmaktadır.

İnsan doğduğu andan başlayarak bütün yaşamı boyunca hastalığın bulaş­masına açıktır; hastalığı geçirmiş olmak bile bağışıklık sağlamaz. Gerçekten de bazı insanların hastalığı birden fazla kez geçirdiği saptanmıştır. Bunun nede­ni hastalık sırasında dolaşımda görülen zehir miktarının yeterli bağışıklık sağ­layacak düzeyde olmamasıdır. Oysa aşıyla yüksek miktarda antijen (etkisiz hale getirilmiş zehir) verilerek vücudun antikor oluşturması sağlanabilir.Tetanos sosyoekonomik açıdan az­gelişmiş ülkelerde çok yaygın, aşının kitlesel olarak uygulandığı gelişmiş ül­kelerde ise gittikçe daha az görülen bir hastalıktır. Bazı tropikal ülkelerde ölü­me yol açan ilk 10 etken arasında yer almaktadır. Bu ülkelerde göbek kordo­nundan bulaşan yenidoğan tetanosu ile kadınlarda doğum ve düşük sonrasında görülen tetanos Özellikle yaygındır.

NASIL BULAŞIR?

Tetanos enfeksiyonu bakteri ya da spor­larının deri ya da mukoza sıyrıkların­dan girmesi sonucunda ortaya çıkar.Toprak, dışkı ya da başka atıklarla kirlenmiş sivri cisimlerin ya da kıymık­ların yol açtığı yaralanmalar özellikle tehlikelidir. Eski zamanlarda savaş ya­raları, başıboş hayvanların ısırıkları ve tarımsal etkinlik sırasında oluşan yara­lar, tetanos açısından tipik sayılırken günümüzde bunlara trafik ve sanayi ka­zalarına bağlı yaralan da eklemek gere­kir.Yaranın tetanos enfeksiyonu açısın­dan tehlikeli olup olmadığını belirle­mek için kesm ölçütler yoktur. Birçok insanda hastalık önemsiz sanılan ve normalde tetanos tehlikesi göstermeyen hafif bir yaralanma sonrasında gelişir. Bazı olgularda hastalık etkeninin vücu­da girdiği sıyrık belli bile değildir.Dokulara ulaşan tetanos basili spor­ları uzun süre etkinlik göstermeden can­lı kalabilir (gizli dönem). Her üç olgu­dan birinde hastalık, yara iyileşip nedbe dokusu oluştuktan sonra ortaya çıkar. Mikrop ise yaranın bulunduğu yerde ka­lır ve hiçbir zaman vücudun öbür bölge­lerine ulaşamaz. Spor yeniden etkinle-şip çoğalabilen basil biçimini aldığında zehir üretmeye başlar. Kan yoluyla hız­la bütün dokulara yayılan zehir özellik­le omurilik ve beyindeki sinir merkezle­rini etkiler.

Allahınızın bunlardan haberi yok heralde neyse..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...