Jump to content

Bir kesin gerçeği ifade edelim: TANRI DİYE BİR ŞEY KESİN VE NET OLARAK YOKTUR!

Recommended Posts

Üstteki arkadaş sonuna kadar haklidir.Bu forumda bir tane bile ateist yoktur.Siz Tanrı ile hala mücadele ediyorsunuz,sizin Tanrı yı reddetme eğilimimiz yok Allah i reddediyorsunuz.Her şeyiniz ama herseyiniz teizm in sunduğu dünyaya dayanıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 267
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi bir kere tanrının olamazlığı ve olabilirliği hakkında rakamsal oran vermek yanlış. Olabilirliği hakkında virgülden sonra çok bol sıfırlı bir oran da verseniz bu yersiz olur. Çünkü rakamsal veriler eni boyu ölçülebilen nesneler hakkında verilir. Tanrı olamaz, olabilirliği yok dendikten sonra bunun yüzde kaç ile olamayacağı gibi bir rakam vermek anlamsızdır. Olamıyor yani, olabilir bir şey değil. Bunun rakamı, oranı olmaz.

Dawkins ateisttir. Kitaplarını okuyan bunu bilir. İddia olunanın aksine Dawkins agnostikken popülerlik için ateistim diyor filan değil. Ateistken tartışmalar yapabilmek için agnostizmi taktiksel bir manevra alanı olarak kullanıyor. Bir papazın karşısına oturuyor örneğin. Bunu yaptığında direk tanrı yoktur dese papaz tartışmaz, kalkar gider. Ben bunu çok yaşadım. Muhatabın din saplantılı biriyse onunla konuşmayı sürdürmek istiyorsan ateistim, tanrı yoktur demeyeceksin. Madem tanrı var şu niye şöyle bu niye böyle diye konuşacaksın.

Son olarak tabii ki müslümlerle ağzına kadar dolu bir bok torbasında yaşamak zorunda kaldığımız için hedefimizde islam var. Bize saldıran islam olduğu için kendimizi islama karşı savunmamız doğal. Bize hristiyanlar saldırırsa savunmamızı hristiyanlara karşı yaparız.

Sitelerde Paylaş

Bu sitede bir tane bile ateist yoktur. Hepiniz din düşmanısınız. İslam düşmanısınız. Din düşmanlığını, İslam'a küfür ve hakaret etmeyi ateizm zannediyorsunuz yazık.

Ateist forumu olmasına rağmen konuların yüzde 90'ı İslama hakaret ve küfür içeren konular. İnanmadığınız dinin esasları sizi neden bu kadar alakadar ediyor acaba.

Dikkat edin, hristiyanlık, yahudilik ve diğer dinlerle ilgili bir tane bile konu yokken, tüm konular İslam'a hakaret ve küfür konuları.

Tekrar ediyorum bu sitede bir tane bile ateist yoktur. Buradaki herkes sadece din düşmanıdır. Ve din düşmanlığı ne yazık ki ATEİZM DEĞİLDİR.

Yüzde 90 ı müslüman olan ülkede şintoizm ile ilgili mi konu açmamızı bekliyorsun?
Sitelerde Paylaş

Bu terörist kim oluyor da dawkins e sahtekar diyebiliyor?

Ateizmin kelime anlamı zaten anti teizm değil mi? Bu nedenle teist tanrısını kesin olarak reddeden herkes ateisttir. Bu evreni yaratmış olan bir deist yaratıcı olabilir. Ama bu deist yaratıcı evrene müdahelede bulunamaz, evreni tasarlayamaz. Adı üstünde zaten deist yaratıcı.

Panteizm in de ateizmden pek bir farkı yok aslında.

Sitelerde Paylaş

Ateizmin kelime anlamı zaten anti teizm değil mi? Bu nedenle teist tanrısını kesin olarak reddeden herkes ateisttir. Bu evreni yaratmış olan bir deist yaratıcı olabilir. Ama bu deist yaratıcı evrene müdahelede bulunamaz, evreni tasarlayamaz. Adı üstünde zaten deist yaratıcı.

Kuyruk acın var değil mi? :D

Terörist senin sülalen

İslam tarafından ırzına geçilmiş bir kurtta bir hilalde benliğini arayan bir zavallısın.

Sitelerde Paylaş

Dawkins'e Ateist diyenler bana onun "Tanrının olmasına hiç ihtimal yok" dediği bir yazısını veya demecini göstersinler.

Gösteremeyen yavşaktır.

Ateizm ne zamandan beri tanrıya ihtimal verir oldu?

Bu dangalakların alayı Agnostik.

Ateist taklidi yapıyorlar başlıklarda.

Ateist taklidi yapan çok müslüman yakaladık ya öncelerden forumda.

Peki neden hiç Ateist taklidi yapan Non-Teist yakalanmıyor hiç düşündünüz mü?

Çünkü bu durumu normal algılıyor Ateistim diye geçinenler.

Ben bu duruma önem veriyorum sadece.

Forumda Ateist taklidi yapan çok fazla sayıda Agnostik ve Panteist var.

Forum yönetimi müslümanlara nasıl bu konuda tolerans göstermiyorsa Non-Teistlere de tolerans göstermesin.

Ne demek ulan tanrı %99 yoktur?

Ateizmde böyle bir ifade yok ki.

Bunu kim kıçından çıkarıyor?

Sitelerde Paylaş

Özellikle Ahlak, Milliyetçilik, Ermeni soykırımı konusunda yazdıklarımdan dolayı çoğu dangalağın kuyruk acısı var benden.

Öyle boyutta ki ben Tanrı yoktur deyince bile adamlar var demeye getiriyor.

Democrassian, (ermeni adı bu arada herhalde - -yan diye bitiyor)

Allaha mı inanacaksın benle inatlaşacaksın diye lan?

:)

Müslüman bile yaparım ben adamı,

Seni angut kuşu seni.

Sitelerde Paylaş

--0.000001 ihtimali herşey için geçerlidir ne kadar absürd bile olsa teorik açıdan öyle.

Bu tanrı kücük bir ihtimal de olsa var demek değil. Pokemon gerçek değil , Tanrı da gerçek değil, theist tanrısı kesinlikle olamaz, olabilmesi mümkün olamaz diyorum. Biz ufacık ihtimalleri bile olsa mantık dışıysa yadsırız yok kabul ederiz demek istedim, belki kendimi iyi anlatamadım. Bu şüphe değil.

Tanrı'nın var olma ihtimali bile yoktur..

Bunu nasıl anlatacağız size?

Teist tanrısı nedir?

Teist tanrısı,deist tanrısı,panteist tanrısı filan..

Bu ne ya?!

Teist şeytanı,deist şeytanı,panteist şeytanından niye kimse bahsetmiyor?

Teist cini,deist cini,panteist cini niye yok?

Niye cinin var olma ihtimalinden bahsetmiyorsunuz da,tanrının var olma ihtimalinden bahsediyorsunuz?

Çünkü anlamamışsınız bu kavramları..Tanrı ve cin aslında aynı şeydir..Bunlar mitolojik figür sadece..

Satranç tahtasındaki bir şah ile bir at mesela..İkisi de satranç taşıdır..Siz şahı komple yok saymıyorsunuz ama atı yok sayıyorsunuz..Bunu anlatamadık sizlere..

Niye böyle b.ktan mesajlar yazmakta ısrar ediyorsunuz?

Ateistforumda şöyle mesajlar nasıl oluyor da yazabiliyorsunuz?

Burayı kahve mi sanıyorsunuz?

Her istediğimizi yazabiliriz mi diyorsunuz?

Ateizmin kelime anlamına filan takılmayın..Önemli olan ateizmin ne anlama geldiğidir..Tinsel/spiritüel olan herşeyi reddeden birisi ateisttir..İnsanlık tarihi boyunca uydurulmuş bütün mitolojiyi reddeden birisi ateisttir..

Öyle teist tanrısını reddedene ateist filan denmez..Bu laflar zırva..

Bir kere teist tanrısı diye birşey olamaz..Ne demek teist tanrısı?Teist tanrısı dediğin zaman,bir tek tanrıdan bahsediyorsun anlamına gelir?Neymiş bu teist tanrısının adı?

100 defa dedik..Tanrı diye birşey yoktur,tanrılar vardır..Bu tanrıların her biri de lokal/yerel tanrılardır..Allah bir arap tanrısıdır,çapı Mekke ve çevresidir..Zeus bir Yunan Tanrısıdır,çapı Olimpos ve çevresidir..Anlıyor muyuz?

Hiçbir tanrı genele hitap etmez..Bana bir tane Dünya'daki herkese hitap eden tanrı gösteremezsiniz..

Deist yaratıcı..Yazma koçum sen,az oku..

Panteizmle ateizm aynıymış..Ne diyeceğiz sana,bilmiyorum ki..!

Sitelerde Paylaş

Tanrı'nın var olma ihtimali bile yoktur..

Bunu nasıl anlatacağız size?

Teist tanrısı nedir?

Teist tanrısı,deist tanrısı,panteist tanrısı filan..

Bu ne ya?!

Teist şeytanı,deist şeytanı,panteist şeytanından niye kimse bahsetmiyor?

Teist cini,deist cini,panteist cini niye yok?

Niye cinin var olma ihtimalinden bahsetmiyorsunuz da,tanrının var olma ihtimalinden bahsediyorsunuz?

Çünkü anlamamışsınız bu kavramları..Tanrı ve cin aslında aynı şeydir..Bunlar mitolojik figür sadece..

Satranç tahtasındaki bir şah ile bir at mesela..İkisi de satranç taşıdır..Siz şahı komple yok saymıyorsunuz ama atı yok sayıyorsunuz..Bunu anlatamadık sizlere..

Niye böyle b.ktan mesajlar yazmakta ısrar ediyorsunuz?

Ateistforumda şöyle mesajlar nasıl oluyor da yazabiliyorsunuz?

Burayı kahve mi sanıyorsunuz?

Her istediğimizi yazabiliriz mi diyorsunuz?

Ateizmin kelime anlamına filan takılmayın..Önemli olan ateizmin ne anlama geldiğidir..Tinsel/spiritüel olan herşeyi reddeden birisi ateisttir..İnsanlık tarihi boyunca uydurulmuş bütün mitolojiyi reddeden birisi ateisttir..

Öyle teist tanrısını reddedene ateist filan denmez..Bu laflar zırva..

Bir kere teist tanrısı diye birşey olamaz..Ne demek teist tanrısı?Teist tanrısı dediğin zaman,bir tek tanrıdan bahsediyorsun anlamına gelir?Neymiş bu teist tanrısının adı?

100 defa dedik..Tanrı diye birşey yoktur,tanrılar vardır..Bu tanrıların her biri de lokal/yerel tanrılardır..Allah bir arap tanrısıdır,çapı Mekke ve çevresidir..Zeus bir Yunan Tanrısıdır,çapı Olimpos ve çevresidir..Anlıyor muyuz?

Hiçbir tanrı genele hitap etmez..Bana bir tane Dünya'daki herkese hitap eden tanrı gösteremezsiniz..

Deist yaratıcı..Yazma koçum sen,az oku..

Panteizmle ateizm aynıymış..Ne diyeceğiz sana,bilmiyorum ki..!

Sen forumun sahibi misin ki benim ne yazacağıma karışıyorsun? Üstelik boktan diyerek de hakaret ediyorsun, düşüncelerini kendine sakla.

Teist tanrısını reddeden derken teist tanrısı var diye bir şey demedim. Ortada bir tanrı modeli var, adı üstünde model, iddia yani sadece. Ve genel olarak bu tanrı modeline inanıyor insanlar. Her şeye gücü yeten, kusursuz, sonsuz merhamet sahibi, yarattıklarını sınava sokan bir tanrı fikrinin absürd olduğunu anlayan herkes ateist dedim. Bu cümlemde yanlış bir şey yok.

Evrenimiz deney yapan bir fizikçi tarafından yaratılmış olabilir. Biz birer kobay olabiliriz. Bunları bilim reddetmiyor ki. Bunlar bilimsel değeri olan görüşler bunları teist tanrısıyla bir tutamazsın.

Panteizm ile ateizm arasında pek bir fark yok evet. Birinin madde dediği şeye biri tanrı demiş.

Sitelerde Paylaş

Terörist senin sülalen

İslam tarafından ırzına geçilmiş bir kurtta bir hilalde benliğini arayan bir zavallısın.

Senin bir benliğin bile yok. Milliyet bilinci olmayan insanın benliği de yoktur. Din ile milliyetçiliği siz aynı kategoride görmek istiyorsunuz ama öyle değil. Milliyetçilik bambaşka bir şey ve hayatın bir gerçeği.
Sitelerde Paylaş

Senin bir benliğin bile yok. Milliyet bilinci olmayan insanın benliği de yoktur. Din ile milliyetçiliği siz aynı kategoride görmek istiyorsunuz ama öyle değil. Milliyetçilik bambaşka bir şey ve hayatın bir gerçeği.

Bu yazdıkların benim ipimde bile değil.

Gerçek senin yazdığının tam tersi

Ama sende Stockholm sendromu oluşmuş.

Din ve Milliyetçilik ırzına geçe geçe seni ırzına geçilmeye alıştırmış.

O yüzden seni rehin alanlara operasyon düzenlenmemesi için kendini siper ediyorsun.

Böyle durumlar çok vardır.

Yeterli işkence ve psikolojik baskıyla insan işkencecisini bile aşkla ölesiye sevebiliyor. Bu mümkün.

Sevdiklerinin özelliklerine bir bak.

Sitelerde Paylaş

Terörist senin sülalen

Kimseyi savunduğum yok da neden bukadar sert eleştiriler yapıyorsun ona anlam veremiyorum. Herkesin fikri senin fikrin ile aynı olmak zorundamı? Veya herkes fikrine saygı göstermek zorundamı? Ben de tanrı kesin ve net olarak yoktur fikrini savunuyorum fakat kimseye bunu kabul ettirmek için hakaret etmiyorum. Senin dini zorla yaymaya çalışan işidden hiçbir farkın yok..

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

transcendental tanrı

Tanrının şöylesi böylesi olmaz. Tanrı denince ne iddia edildiği bellidir, herkes de bilir. Tanrı deyince ezelden beri var olan ve ebede kadar da var olacak olan güçlü ve zeki bir varlık kastedilir.

Bu ise olamayacağı, olanaksız olduğu için tanrı diye bir şey kesin biçimde yoktur. İster transparan tanrı de, ister konjonktüraksiyonalist tanrı de, değişmez. Tanrı diye bir şey olamayacağı için yoktur.

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı kabul ettiremeyince yaratıcıyı öne sürmek dinci taktiğidir. Yaratıcı belirsiz bir önermedir, ben de yaratıcıyım, şu an bir ileti yaratıyorum. Microsoft Windows'u yarattı. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni yarattı. Evrim insanı yarattı. Elini sallasan elli tane yaratıcıya değer. Yaratıcıdan çok ne var. Koymuşum yaratıcınıza... Bunun zerre kadar bir önemi yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...