Jump to content

Zaman nedir,varmidir ,yokmudur?

Recommended Posts

Hah işte, yanılgı tam buradadır. Kainatta, her hangi bir noktayı somut olarak sıfır noktası almak mümkündür. Fakat, sıfır olarak referans alableceğin her hangi bir zaman yoktur. Yani, yaşanan her olay, herhangi bir zaman bazında önce veya sonra olabilir. Bu zaman bazını referans olarak sabitleyebileceğin bir nokta yoktur. Dilersen, bunu big bang anı olarak kabul et, gene de bu yıldızlar farklı yerlerde farklı sırayla patlayacaktır.

Sen sisteme dışarıdan bakan birisi olarak, kendi zaman referansını baz alarak diyorsun ki, bu ikisi aynı anda patladı. Ama bu sadece senin zaman referansın için geçerli ve hiç bir şekilde, evrensel ölçüde bu zaman referansın geçerli olamıyor. Zaman her noktada farklı yönde ve farklı hızda akabilen bir ölçüt sadece. Bir algı mevzusu sadece.

Benim referansım geçerli ama uygulanması günümüz teknolojisi ile imkansız sadece belki de hiç bir zaman mümkün olamayacak, ancak teoride kalacak. Bu ancak tüm evrenin zaman boyutunu da içine alan 4 boyutlu bir haritasının hazırlanması ile mümkün olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 243
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim referansım geçerli ama uygulanması günümüz teknolojisi ile imkansız sadece belki de hiç bir zaman mümkün olamayacak, ancak teoride kalacak. Bu ancak tüm evrenin zaman boyutunu da içine alan 4 boyutlu bir haritasının hazırlanması ile mümkün olabilir.

İşte onu hazırlayamazsın. Daha doğrusu, 4. Boyut kabul edilmiş tek bir nokta olarak yer alabilir o haritada.

Sitelerde Paylaş

sayin sağduyu bu olamaz.

Zaman bir olgu, hareket butun hareketler asla gözlemlenemez. Zamanın olgusu için etki gerekir. Senin söylemin ile laplacenin şeytani ayni durum.

Sitelerde Paylaş

Art arda veri toplayıp, bunları art arda sıralamayı

Buradaki bazı andavallar olan şey diye iddia ediyorlar

Zaman var demek bu anlama geliyor

Yani demek istiyorlar ki

Benim parmağıma diken battıysa evrende parmağa diken batma acısı vardır

Saçmalıklara devam :)

Bu kafalara şaşırıyorum.

Aptallığınızı anladığınızda güleceksiniz kendinize.

Andavallar.

Demek parmağa diken batma acısı evrende bir olgu olarak var?

Hem de her yeri kaplıyor? :D ha ha ha

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...