Jump to content

Zaman nedir,varmidir ,yokmudur?

Recommended Posts

sınıfta gürültü yapan çocuklar gibi dırıltı yapıyor

huahuauha. Adam cumle kuramiyor. :D :D Betimlemeye bak dırıltı, dırıltı, dırıltı, dırıltı, dırıltı dogal seslerden betimleme. Kitap hic okumadigi nasil belli ama, bir cumlede ele veriyor kendini :D :D Baska kimler neler neler yapiyogglagmiss soyle bakayim bi :D

Kardes sen hep yaz olur mu, cunku nese kaynagim oldun. Sarlatan, soytari gibi birseysin. Eglendiriyorsun bizi burada.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 243
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

zaman yoktur... sesini görüntünü filme çekersin ve dinlersin hem zamansız mekansız seyredersin..

demek ki geçmiş yok olmamıştır.. geçmiş şuanda vardır.. hiç bir şeysi bozulmamış olarak!

geçmişe gidildiğinde geçmişin var olduğunu görüceksin

geleceğe gittiğinde geleceğinde var olduğuu görücen

herşey vardır çünkü! herşey var hep vardı hep var!

o yüzden seyri- sülük derler

seyrimi Allah derler.... biz seyrediyoruz anı geçmişi geleceği

biraz panteizm gibi geldi. Kurana ters bir bakış sonsuz yasam vaadi ve sonsuz cennet, cehennem açısından.

Ayrıca bu görüşle biz tanrının parçaları oluruz

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacc/47. Şüphesiz Rabbinin nezdinde bir gün, sizin saydığınız bin yıl gibidir.

Secde/5. Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde O’na yükselir.

Mearic/4. Melekler ve Ruh (Cebrail) ona süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.

Al, bu ayetler de sana kapak olsun. Başla bu ayetleri açıklayacağım diye debelenmeye. Kolay gelsin.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61199-ve-boeylece-kuran-gecersiz-olur/page-3 bu başlık alıntıda seninle bu ayetleri konuşmuştuk sana bunun dersini orada vermiştim o başlıkta bana ait yazıları sana tekrar cevaptır selamu aleyküm hayırlı günler dilerim ameno :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu linkideki kısacık yazımı oku sana geçmiş olsun http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61199-ve-boeylece-kuran-gecersiz-olur/page-4#entry1262515

ondan sonra şu altdaki Ayeti okuda sana kapak olsun elhamdülillah :D hahay kamon

Hadid 3 : Huvel evvelu vel âhiru vez zâhiru vel bâtın(bâtınu), ve huve bi kullişey’in alîm(alîmun)

Manası : Evvel, (geçmiş) Ahir, (gelecek) Zahir, Batın. O'dur
demek ki geçmiş ve gelecek, yani zaman yoktur Allah vardır
Mevlananın dediği gibi Ezeli ve ebedi olanın Ortasıda yoktur. size iyi orta bulmalar hah haaay

Sana ne denilebilir ki? kuran da Asr diye bir süre varken sen hala zaman yoktur diyorsun..

Bir de neyi tartıştığımızı iyi anla; allah için zaman yoktur ayrı insan için zaman yoktur ayrıdır.

Zaman yoktur ifadesi geneldir, ne allah için ne insan için zaman yoktur anlamı taşır..

Ama allah insan için hatta insansız da zaman vardır diyor, hangi birini yapıştıralım buraya;

İnsanoğlu, var edilip bahse değer bir şey olana kadar, şüphesiz, uzun bir zaman geçmemiş midir? dehr-1

Olmayan bir şey nasıl geçer? Hadi ayıkla pirincin yaşını şimdi :)

Sitelerde Paylaş

huahuauha. Adam cumle kuramiyor. Betimlemeye bak dırıltı, dırıltı, dırıltı, dırıltı, dırıltı dogal seslerden betimleme. Kitap hic okumadigi nasil belli ama, bir cumlede ele veriyor kendini Baska kimler neler neler yapiyogglagmiss soyle bakayim bi ...

Kardes sen hep yaz olur mu, cunku nese kaynagim oldun. Sarlatan, soytari gibi birseysin. Eglendiriyorsun bizi burada.

Ateist primat senin ne dediği anlamıyorum anlasam cevap vericem ama anlamıyorum çünkü hayvansın sen, primat hayvan değil mi

yanlışım varsa çok özür dilerim :D:lol::lol:

neyi eğlendiriyormuşum anlamadım

sözlerin dırıltı ne dediğin belli değil, senle meşgul olamıyorum diğer arkadaşların senden daha akıllı mantıklı konuşuyorlar onların yazılarını dikkatli okuyorum seninki okumuyorum elle tutulur bir şey yok yazında, akıl yok mantıklı bir şey yok, ben senin yazını neden okudum diye düşünmedim değil!

Sitelerde Paylaş

Ateist primat senin ne dediği anlamıyorum anlasam cevap vericem ama anlamıyorum çünkü hayvansın sen, primat hayvan değil mi

yanlışım varsa çok özür dilerim :D:lol::lol:

neyi eğlendiriyormuşum anlamadım

sözlerin dırıltı ne dediğin belli değil, senle meşgul olamıyorum diğer arkadaşların senden daha akıllı mantıklı konuşuyorlar onların yazılarını dikkatli okuyorum seninki okumuyorum elle tutulur bir şey yok yazında, akıl yok mantıklı bir şey yok, ben senin yazını neden okudum diye düşünmedim değil!

HAHAHA. Devam kardes boyle devamm :D :D

Sitelerde Paylaş

Sana ne denilebilir ki? kuran da Asr diye bir süre varken sen hala zaman yoktur diyorsun..

Bir de neyi tartıştığımızı iyi anla; allah için zaman yoktur ayrı insan için zaman yoktur ayrıdır.

Zaman yoktur ifadesi geneldir, ne allah için ne insan için zaman yoktur anlamı taşır..

Ama allah insan için hatta insansız da zaman vardır diyor, hangi birini yapıştıralım buraya;

İnsanoğlu, var edilip bahse değer bir şey olana kadar, şüphesiz, uzun bir zaman geçmemiş midir? dehr-1

Olmayan bir şey nasıl geçer? Hadi ayıkla pirincin yaşını şimdi :)

Evvel ahir Allahtır. ayetinden sen ne anlıyorsun!

bizim için zaman vardır ama Allah için zaman yoktur.

asr yemin ederim ki demek!

eğer kuran ingilisce inseydi Allah şöyle yemin edecekti

I swear lanet okur gibi :D haha kuranı düşünep anlayasınız diye arap linsanı üzere indirdik.. arapların yemini gibi yemin ediyor vallahi billahi tallahi

şimdi I swear deseydi Allah... lanet mi okudu diycektik hayır... o kadar nazik Allah bakın sizin yemin ettiğiniz gibi yemin ediyorum ki inanın

ne kadar nazik Allah!

ama aptal insanlar dolu anlamıyorlar

Sitelerde Paylaş

Evvel ahir Allahtır. ayetinden sen ne anlıyorsun!

bizim için zaman vardır ama Allah için zaman yoktur.

asr yemin ederim ki demek!

eğer kuran ingilisce inseydi Allah şöyle yemin edecekti

I swear lanet okur gibi :D haha kuranı düşünep anlayasınız diye arap linsanı üzere indirdik.. arapların yemini gibi yemin ediyor vallahi billahi tallahi

şimdi I swear deseydi Allah... lanet mi okudu diycektik hayır... o kadar nazik Allah bakın sizin yemin ettiğiniz gibi yemin ediyorum ki inanın

ne kadar nazik Allah!

ama aptal insanlar dolu anlamıyorlar

Önce konuşmasını, ağzından çıkanın ne anlama geldiğini öğrenmen gerek..

Zaman yoktur demek ile Allah için zaman yoktur farklı ifadelerdir..

Sen zaman yoktur dediğinde ne allah için ne insan zaman yoktur manası çıkar..

Demogoji yaparak durumu kurtarmaya çalıştığının kendin de farkındasın ama senin jargona göre nefs-i natıkanın bana göre id in veya egon yüzünden bunu itiraf edemiyorsun..

Kendini allah yerine koyup zaman yoktur demenden sonra asr süresinin ilk ayetini zamana/asra yemin olsun diye çeviren onlarca çevirmeni iplemem de gayet normal..

Sana yapılabilecek tavsiye ve bilgilendirmenin bir işe yaramayacağını zannediyorum :)

Sitelerde Paylaş

Önce konuşmasını, ağzından çıkanın ne anlama geldiğini öğrenmen gerek..

Zaman yoktur demek ile Allah için zaman yoktur farklı ifadelerdir..

Sen zaman yoktur dediğinde ne allah için ne insan zaman yoktur manası çıkar..

Demogoji yaparak durumu kurtarmaya çalıştığının kendin de farkındasın ama senin jargona göre nefs-i natıkanın bana göre id in veya egon yüzünden bunu itiraf edemiyorsun..

Kendini allah yerine koyup zaman yoktur demenden sonra asr süresinin ilk ayetini zamana/asra yemin olsun diye çeviren onlarca çevirmeni iplemem de gayet normal..

Sana yapılabilecek tavsiye ve bilgilendirmenin bir işe yaramayacağını zannediyorum :)

bak hakikatte zaman yoktur

ama bize göre zaman vardır ama bizim hakikatimiz haktır...

hakikatte (yani dahili ve harici tabi olduğun her kuvveyi bakarsan) sen, sen değilsin,

sen kendi hakikatini bilsen kendini yerden yere vurursun

senin hakikatin haktır..

senin sen sandığın sen değil haktır..

ama sen kendi sahte varlığını gördüğünden dolayı senin için zaman vardır

mesela sen birsinin cezasını vermek için acele edersin, çünkü zaman aşımına uğrıycak

Ama Allah için zaman olmadığından 10.000 sene sonra cezasını keser hah haaay anladın mı?

ama 10 bin sene geçiçek! şimdi zaman var mı? yoook

İnsan için 1000 sene 10 bin sene vardır ve insan ağırına gidende odur

Allah çoook yerde rüya aleminde bile çalıştırır adamı,, öyle cennnet cehennem hemen yook daha dur bakalım

daha çoook zaman var!

Allah için zaman olmadığından dolayı, Allah herkese çooook geniş zaman ve muhlet verir...

Allah için zaman olmadığından dolayı, Allah kainatı o kadar geniş uuzun bir zaman içinde dokur ki

çünkü kendisi için zaman yoktur

Allahın en büyük hakkı hukukunun temeli nedir bilir misin?

ihmal ile istinadır.

o kadar ihmal ve istina gösterir ki, sen dayanamazsın.. hah haaaay

milyon sene sonra derse nasıl dayanıcan..

Allahin hukukun temeli imhal ile istinadır.. o kadaaaaaaaar çoooooooooook geniş bir zamanda dokur ki kainatı..

çünkü zaman yok kendisi için

ey insanlık adam olucanız mı

olmıycaz! o halde alın size zaman!!! yaa anlatabiliyor muyum

inleyin...

o kadar geniiiiiiiş zaman verir ki

çünkü kendisi için zaman yoktur anladın!

Allah için zaman yoksa bizim içinde zaman yoktur. demektir. ama biz sabredemeyiz

sabr nedir zamandır

ben zaman yoktur dediğimde gerek fen gerek bilim felsefe, gerek din nokta-i nazarında bakıp söyledim

zamanı nedir aslı nedir sorusuna cevap verdim

yoksa benim için tabi zaman var. mesela ben 30 yaşındayım :D böyle bu şekilde zamanın olduğunu inkar etmiyorum

ama gafletten uyanırsan İnsan içinde zamanın olmadığını da anlarsın

kara koçlu baba rahmiin defterinden yazıyorum bak ne diyor

Neler etti neler, bu felek bana

hayrette kalırsın, söylesem sana

nuhun gemisinde, değildim amma

Ona Dehşet vercek tufanlar gördüm

yıldızım düşkündü, talihim küskün

erenler tuttu elimden bir güünnnn

Şanlı demler sürdün devranlar gördüm....

gördün mü sırrı hakikate mahrem olunca ne devranlar görmüş zaman içinde zaman mekan içinde mekanlar içinde yaşamış

hakikatte zaman yoktur Allah vardır

hadisi şerif: Dehr sövmeyeniz dehrde Allahtır..

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61199-ve-boeylece-kuran-gecersiz-olur/page-3 bu başlık alıntıda seninle bu ayetleri konuşmuştuk sana bunun dersini orada vermiştim o başlıkta bana ait yazıları sana tekrar cevaptır selamu aleyküm hayırlı günler dilerim ameno :D

Yani hala aynı aptalım değişme yok diyorsun. OK.

Sitelerde Paylaş

bak hakikatte zaman yoktur

ama bize göre zaman vardır ama bizim hakikatimiz haktır...

..........

hadisi şerif: Dehr sövmeyeniz dehrde Allahtır..

Tatava kısmını sildim söylediklerinden..

Hadis diye aldığının meali şöyle: zamana sövmeyiniz zaman allah tır..

Demek ki zaman=allah

Şimdi senin cümlen/fikrin içinde bu eşitlikten yararlanalım;

Hakikatte zaman/allah yoktur..

Ama bize göre zaman/allah vardır..

Yani allahı biz uydurduk, aslında yok demek istiyorsun.. :)

Senin için zor olduğunu biliyorum ama biraz daha düşün..

Sitelerde Paylaş

Tatava kısmını sildim söylediklerinden..

Hadis diye aldığının meali şöyle: zamana sövmeyiniz zaman allah tır..

Demek ki zaman=allah

Şimdi senin cümlen/fikrin içinde bu eşitlikten yararlanalım;

Hakikatte zaman/allah yoktur..

Ama bize göre zaman/allah vardır..

Yani allahı biz uydurduk, aslında yok demek istiyorsun.. :)

Senin için zor olduğunu biliyorum ama biraz daha düşün..

kelime oyunumu oynamak istiyorsun laf dalaşı mı yapıyorsun

zamana sövmeyiniz çünkü zamanda Allahtır!

o halde zaman yoktur. Allah vardır...

deminde beri ben bunu diyorum ya

zaman yooooook! allah var

zaman olursa! Allah olmaz!

Sitelerde Paylaş

Bu "işler" nasıl ince işlermiş de meleklerden elli kat hızlı yükseliyormuş? Hayır işler zaten bin yılda yükseliyormuş, elli bin yılda anca varabilen meleklere ne lüzum var?

Bu allah ne dediğini biliyor da diyoooor, yoksa bir bot bilmeden sade saçmalıyor mu. Salla salla at kafadan. Bin, elli bin... Az daha büyük sayıları bilse "bir alemden bir aleme ışık bile yüz milyon yılda gider ammaaa... Benim işlerim bin yılda gidiveriyo yaaaa" diyecekmiş geri... Ama milyondan, hele milyardan hiç haberi yok zır cahilin! Geri işte cahil çöl yağmacılarının allahı bu kadar olur.

Sitelerde Paylaş

kelime oyunumu oynamak istiyorsun laf dalaşı mı yapıyorsun

zamana sövmeyiniz çünkü zamanda Allahtır!

o halde zaman yoktur. Allah vardır...

deminde beri ben bunu diyorum ya

zaman yooooook! allah var

zaman olursa! Allah olmaz!

Yahu sen ne diyorsun?

Zaman Allahtır -->Zaman yoktur-->O halde Allah yoktur

demiyorsun da ne diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yahu sen ne diyorsun?

Zaman Allahtır -->Zaman yoktur-->O halde Allah yoktur

demiyorsun da ne diyorsun?

sen yoksun Allah var dediğimde... Allahta mı yok demek oluyor :D

sen laf dalaşı yapıp karşındaki lafta kelimede yenmeye mi çalışıyorsun

Alllahım yaa kimlerle aşık atıyorum :P :D

zaman yok! Allah var nokta uğraşamıycam seninle, benden bu kadar, anladın anladın, anlamadın sen anladın! yemezler :D

hahah kamhiır

Sitelerde Paylaş

sen yoksun Allah var dediğimde... Allahta mı yok demek oluyor :D

sen laf dalaşı yapıp karşındaki lafta kelimede yenmeye mi çalışıyorsun

Alllahım yaa kimlerle aşık atıyorum :P :D

zaman yok! Allah var nokta uğraşamıycam sneinle bende bu kadar anladın anladın, anlamadın sen anladın! yemezler :D

hahah kamhiır

Sen Allahsın dedikten sonra sen yoksun dersen Allah da yok demiş oluyorsun..

Zaman Allahtır diyen hadisi? alıp sonra zaman yoktur dersen bu da Allah yoktur manasına gelir..

Konuşurken oran buran oynamasın, ağzından mı artık nerenden çıkıyorsa dediklerini bir daha düşün..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...