Jump to content

Ebedi Cehennem nedir?

Recommended Posts

Hep ebedi cehennem-cennet ifadelerine takılıp kalındığını görüyorum.

Cehenem ateş dolu büyük bir yer olamaz mı veya aşırı derecede soğuk da dahil (zemheri soğuğu...gibi) her türlü azabın görüleceği bir yer?! Niçin olmasın?!

Biz dünya hayatında, vicdan azabı, aşk acısı, evlat acısı...gibi büyüklü küçüklü birçok acı görmüyor muyuz?!

Veya tam tersine çeşit çeşit mutluluk tatmıyor muyuz?

Bütün bu yaşadıklarımız Cennet ve Cehennem için bir misal olamaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cehenem ateş dolu büyük bir yer olamaz mı veya aşırı derecede soğuk da dahil (zemheri soğuğu...gibi) her türlü azabın görüleceği bir yer?! Niçin olmasın?!

Biz dünya hayatında, vicdan azabı, aşk acısı, evlat acısı...gibi büyüklü küçüklü birçok acı görmüyor muyuz?!

Cehennem diye bir yer yoktur.

Gebenhinnom'um ağızlarda cehennem haline gelmesi ile oluşmuş bir sözcüktür. Gebenhinnom, hinnom oğulları vadisi demektir, bir yer adıdır. Burada, sizin bugün allah dediğiniz uydurma, hayali varlığın eski sürümlerinden olan tanrı molek'e çocuklar kurban edilir. Çocuklar burada yakılarak kurban edildikleri için, kökeni buraya dayanan, zihinlerde oluşturulmuş hayali cehennem de ateşle tasvir edilir.

Zır cahilsiniz. Yıllardır size anlatılanların sadece bir tanesini merak edip araştırsaydınız, bu tür sorular sormaya bile yeltenmeyecektiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu yönde hadisler var..Bu hadislerin kaynağı ise hristiyan metinleridir..Hristiyan metinleri de özellikle antik yunan ve antik pers medeniyetlerinden etkilenmiştir..Özellikle Mitraizm isimli gizem dini,Cennet ve Cehennem fikirlerinin kaynağıdır denilebilir..Bu fikirlerin özellikle öne çıkarıldığı din,dediğim gibi hristiyanlıktır..

Antik Yunan'da Platon alev alev yanan,içi su ve çamur dolu dev bir gölden bahseder..Bir hristiyan metninde de aynı şeyden bahsedilir..İslam dini,tüm bu mitolojileri araklamıştır..

Sitelerde Paylaş

Mulk suresi 6-8;

Ve Rab’lerini inkâr edenler için cehennem azabı vardır. Ve (o), ne kötü varış yeri!

Oraya (cehenneme) atıldıkları zaman onun kaynayan korkunç sesini (gürlemesini) işittiler.

(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Oraya herbir grup atılışında onun (cehennemin) bekçileri onlara: “Size nezir (uyarıcı) gelmedi mi?” diye sordu.

---------

Bize uyarıcı gelmedi.. :huh:

Sitelerde Paylaş

Cennet ve cehennemde nedir? diye soranlara Sorarım: Bak kainata bu iki kavramdan başka bir kavram var mıdır kainatta

Sıkılıyorsan vucudun cehennemindesin

rahatsan neşeliysen mutluysan Vucudun cennetindesin öptüm saygılar

varsa kainatta bu iki kavramdan başka bir kavram buyur getir hahahahaah kamoooon

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cennet ve cehennemde nedir? diye soranlara Sorarım: Bak kainata bu iki kavramdan başka bir kavram var mıdır kainatta

varsa kainatta bu iki kavramdan başka bir kavram buyur getir hahahahaah kamoooon

hakikaten baska kavram yok lol

Sitelerde Paylaş

Soru sorana soru sorulmaz..Cevap vereceksin trol..!

Sitelerde Paylaş

Kanatlı uçan atlar niye olmasın? Ya da alev soluyan ejderhalar? Olamaz mı, niye olmasın ki!

Allahın kıçında kıçını serinletmesi için pervane bile olabilir. Niye olmasın ki?

Ebemin sakalı olsa dedem olabilirdi yani, niye olmasın ki mantığıyla saçmalayarak bir şey elde edilebileceğini sanmak nasıl bir zihin yapısıdır?

Sitelerde Paylaş

Zamanın şairleri öyle söyledi diye niye olsun canım. Elbet bir alternatifi vardır. Mesela; din diye bir şey olabilir ve sizin içinde doğup büyüdüğünüz bir toplumun olmazsa olmazlarından biri olabilir. "Ebedi cehennem" kavramını onlardan öğrenmiş olabilirsiniz.

Sakin olun; dünyanın değişik coğrafyalarında yaşayan pek çok kültür cehennem kavramını bilmiyor. (Şükür)

Ölümü, kültürleri gereği doğal karşılıyor ve ölülerini akbabalara yediriyor :)

Ebedi cehennem.... Komik bir şey.

Sizin ruhunuzu(!) yeniden insan olarak yaratırdım tanrı olsam; sizin için ebedi cehennem bu olurdu. Hayatınızın sonuna kadar ebedi cehennemi düşünmeniz ve kaygılanmanız için yapardım bunu üstelik :) Siz de ömrünüzü masturbasyon yaparak- tamam abarttım. ibadet yaparak geçirirdiniz. Ebedi cehennem için kimin abone olduğunu düşünürken, çaktırmadan bazı insanlara da ebedi cennet yaratırdım, hem de bu dünyada. Siz masturbasyon yaparken, ebedi cennetin dünyada olduğunu bilenler için ayrı bilet keserdim. Gerçi konu bilet kesmeye geldi ama; bizim gibiler bizim için bilet kesilmesinden hoşlanmadıkları için; s.ktirin gidin; ebediyetinizin a.ına koyayım....diyecekler (Üç nokta yetmedi ya, hadi neyse)

Ben Güneş'in pırıl pırıl ettiği ayva tüylerini tek tek yalarken, ebedi cehennemi düşünen salakların ne yaptığını hiç merak etmiyorum. Etmek istemiyorum. S.kimde değil!

Sitelerde Paylaş

Soru sorana soru sorulmaz..Cevap vereceksin trol..!

haklısın ama lakin tam hatalısın sen bi kontak kafalısın :D yanı apıl kafa elma kafa çok akıllısın demek istiyorum

cennet ve cehennem nedir diye soran demedim

cennet ve cehennemde nedir? diye soranlara istihza edenlere dedim kamoooooon

hem ona trol denmez troy denir slk :D :p

Sitelerde Paylaş

Kanatlı uçan atlar niye olmasın? Ya da alev soluyan ejderhalar? Olamaz mı, niye olmasın ki!

Allahın kıçında kıçını serinletmesi için pervane bile olabilir. Niye olmasın ki?

Ebemin sakalı olsa dedem olabilirdi yani, niye olmasın ki mantığıyla saçmalayarak bir şey elde edilebileceğini sanmak nasıl bir zihin yapısıdır?

bir gün ben senle buluşucam, konuşucam seni nasıl düzeltebilirim, normal bir insan haline getirebilirim diye :D inşallah bir kac seansta halledicez

korkuyorum 1000 seanslıklardan olmayasın diye :lol::lol: amiiin :D

hahahah aaaayyy ne komiğim :D

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre, biraz düşünecek yaşa gelmiş olan herkes, ebediyyen cehennemde işkence görmeyi haketmiş demektir...

Çünkü, bazı ayetleri kabul ettiğinde, mecburen onunla çelişen başka ayetleri inkar etmiş oluyorsun !

Bak yemin ediyorum sen papazsın.. terfi edilmek için uğrasıyorsun, Vatikanda dosyan vardır senin :D araştırtılam mı :D

İtalyaya giden var mı aramızda ondan bir şey rica edicem :D

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki, öldükten sonra dirilme falan palavra. Bir tanrı öldükten sonra insanları diriltip sonsuza kadar alem yaptırmayacak veya sonsuza kadar yakmayacak. Eee, biz de onu diyoruz işte.

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki, öldükten sonra dirilme falan palavra. Bir tanrı öldükten sonra insanları diriltip sonsuza kadar alem yaptırmayacak veya sonsuza kadar yakmayacak. Eee, biz de onu diyoruz işte.

Ömer Hayyam :
Ey kaba sofu
Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun,
Cennet-i alâ meyhâne midir?
Her mümin'e iki huri diyorsun,
Cennet-i alâ kerhâne midir?
Ömer hayyamı araştır Ömer hayyam bir İslam Alimidir.
bu dünyada Ruhumuzun iki zevcesi vardır Biri Nefs'tir (10 tane çocuk doğurmuştur 5 dış his, 5 de iç histir)
diğer Eşide Akıldır (Oda pek az doğrur) Onu adına da vicdan derler...
bir de kalb vardır.. kalbinin Çocuğu doğmazsa, nefsi emmaren katiyen teslim olmaz
kanın Süt olması için çocuuğun doğması şarttır.
insanın inleten eza eden rahat durmayan nefsi emmaresidir
hulasa Ahirette ruhumuzun Zevcesi nefs ve akıl değil. bir kaç Huri olucaktır... cennet-i ala Kerhane değildir...
Sitelerde Paylaş

aslında cehennemin ebedi olması bir nimet .kimse yok olmak istemez.valla ben demedim cübbeli ahmet hoca dedi :D ebedi ve sonsuz kelimesi aynı anlamda değil sonsuz olan yalnız allah tır

Sitelerde Paylaş

aslında cehennemin ebedi olması bir nimet .kimse yok olmak istemez.valla ben demedim cübbeli ahmet hoca dedi :D ebedi ve sonsuz kelimesi aynı anlamda değil sonsuz olan yalnız allah tır

Sonsuza kadar işkence görmek nasıl bir nimet oluyor? Mazoşist misin yoksa?

Tabii ki kimse yok olmak istemez ama sonsuza kadar işkence görmek de istemez, sen ister misin?

Sitelerde Paylaş

O cübbeli kafir.. :D senin hocan mı aaaa :D

yok ya allah korusun.adama sorsak binlerce ateist benim sayesinde müslüman olmuş diyecek.islama milim yararı yok hep zarar hep zarar ne ilim var ne ilim ancak laf kalabalıklığı.hadis bataklığında yüzüyor.

ben cehennemim sonsuz olduğuna inanmıyorum benim merhametli allah inancıma ters düşüyor.kuranda ebedi yazıyor sonsuz değil .ebedi ve sonsuz aynı anlamda değil çoğu ilahiyatçı bu şekilde yorumluyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...