Jump to content

Doğada evrim diye bir şey yoktur. mutasyonlar hiç bir canlıyı daha mükemmel hale getiremez.

Recommended Posts

• İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bakterilerin laboratuvar ortamında evrimin gözlemlemek mümkün, çünkü popülasyon çok hızlı ürüyor- 400 kuşak sonrasını gözlemlenebiliyor. Binlerce fosil ve kanıt gözünün önündeyken red etmek için cehalet gerekiyor.

Mükemmel dediğin şey senin uydurman, evrimin tekamül-ilerleme gibi bir amacı yoktur.

Evrimin ne olduğunu anlamaya çalış. Burdan başla http://www.ateistforum.org/index.php/topic/33818-evolution-for-dummies/

Tavanarası başlık.

Sitelerde Paylaş

:D Videoya gerek yok. Ben bizzat kendim elimle ipekböceği yetiştirdim. Bunu ipek elde etmek için değil, deney için yaptım. Yani süreci sonuna kadar, kozalardan kelebekler çıkana kadar sürdürdüm. Birkaç milimetre çapındaki yumurtalardan sonuçta on santimlik kocaman kelebekler elde ettim. Müthiş tabii, tüm aşamalarını heyecanla izledim. Son aşamada kelebekler yumurtladılar ve öldüler. Bir yüksüğü dolduracak kadar anca gelen yumurtadan, bir büyük tas dolusu yumurta elde ettim.

Bizler ipek giyinelim diye allah diye bir şeyin bunu bizim için yarattığı filan hiç aklıma yatmadı. Bu son derece saçma boş bir inançtı. İpekböceği kendi evrimi içinde böyle davranıyordu, bu izlenimi aldım. Deneysel olarak arı da yetiştirmek istedim ama bu daha zordu, olanak bulamadım. Arı da biz bal yiyelim diye filan allah filan tarafından görevlendirilmiş filan değil. Bu son derece saçma ve boş bir hurafe.

Müslümken bile bu tür hurafe görüşleri şüpheyle karşılıyordum. Bana hiç bir arı, hiç bir ipekböceği, hiç bir karınca allahın emirlerini yerine getiriyor gibi hiç bir zaman gelmedi. Doğaya bakıp şu hayvan allaha itaat ediyor diye bir izlenim edinmenin hiç bir en küçük yolunu hayatımda hiç görmedim. Tersine doğa ben evrildim diye açıkça, net şekilde söylüyor.

Doğada allah diye bir şeyin var olduğuna dair en küçük bir belirtiyi hiç görmedim. Doğadan böyle bir çıkarım yapacak hiç bir done yok. Tersine allah diye bir şeyin olmadığını doğaya bakarak çok net anlayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bakterilerin laboratuvar ortamında evrimin gözlemlemek mümkün, çünkü popülasyon çok hızlı ürüyor- 400 kuşak sonrasını gözlemlenebiliyor. Binlerce fosil ve kanıt gözünün önündeyken red etmek için cehalet gerekiyor.

Mükemmel dediğin şey senin uydurman, evrimin tekamül-ilerleme gibi bir amacı yoktur.

Evrimin ne olduğunu anlamaya çalış. Burdan başla http://www.ateistforum.org/index.php/topic/33818-evolution-for-dummies/

Tavanarası başlık.

böyle huafe şeylere inanma. bir bakterinin başka bir türe dönüştüğünü iddea ediyorsan ıspatlamalısın. ben bununla ilgili hiç bir bilgi bulamadım. ancak şunu buldum..

Bence söz konusu deney evrimi ispat etmek şöyle dursun, onu çürütüyor. Çünkü bir tek bakteriden trilyonlarca bakteri elde edilmiş olmasına rağmen bakteri halen bakteri olarak kalmış. Başka bir şeye dönüşmemiş. Binlerce nesil geçmesine rağmen başka bir türe dönüşmemiş.

Sitelerde Paylaş

Evrim sürecini laboratuarda tekrarlamak olanaksızdır. Gerçek evrim için başlangıçta steril durumda koca bir gezegen vardı ve çok büyük çaplı (gezegen çapında) bir oluşum vardı. Doğal mutasyon hızı yavaştır ve bu yüzden yeni türler için milyonlarca yıla ihtiyaç vardır. Mutasyonu yapay olarak hızlandırırsanız bu hiç bir işe yaramadığı gibi canlıyı öldürür.

Mutasyondan sonra evrimin diğer ayağı olan naturel seleksiyonu da laboratuar ortamında sağlamak olanaksızdır. Bu kadar büyük çaplı, (gezegen çapında) kıran kırana ölümüne bir mücadele ortamını laboratuarda sağladım demek gülünç olur. Dünyada sayılamayacak kadar çok canlı, kıyasıya bir yaşamda kalma savaşı vererek evrimleşmiştir. Bunu asla laboratuarda tekrarlayamazsınız.

İşi biraz matematiğe vuralım: On milyon yılda bir canlı türü, çiftleşemeyen iki ayrı türe ayrışıyor varsayalım. Dünyanın ömrü 4,5 milyar yıldır. Bunun ilk bir milyarında canlı yoktur. Geriye kaldı 3,5 milyar yıl. 3,5 milyar bölü on milyon, 350 eder. 2350 adet tür ortaya çıkar. Bu da önünde 100 tane sıfır olan bir sayı eder. Ortaya çıkacak birey değil, sadece tür sayısı korkunç bir rakamdır. İşte bunlardan elene elene, kıran kırana yaşamda kalım savaşından çıka çıka günümüzdeki türler kalmıştır.

Tür sayısı şöyle bir rakam: 2293498615990071511610820895302100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.

Bu rakamı okumaya kalkışmak deliliktir. Evrim olduğu için bu kadar türden geriye günümüzdeki türler kaldı. Bu evrimdir. Bitmedi:

Ayrıca evrim ne gezegenimiz, ne evrenimizle kısıtlı değildir. Çoklu evrenler modeli var. Evrim dar akıllara sığışamayacak kadar büyük bir gerçektir. Kimse ben evrimi kavradım biliyorum diyemez. Ancak yeni bir evrende yeniden tekrarlanmaya devam edebilecek kadar büyük bir gerçektir.

Sitelerde Paylaş

böyle huafe şeylere inanma. bir bakterinin başka bir türe dönüştüğünü iddea ediyorsan ıspatlamalısın. ben bununla ilgili hiç bir bilgi bulamadım. ancak şunu buldum..

Bence söz konusu deney evrimi ispat etmek şöyle dursun, onu çürütüyor. Çünkü bir tek bakteriden trilyonlarca bakteri elde edilmiş olmasına rağmen bakteri halen bakteri olarak kalmış. Başka bir şeye dönüşmemiş. Binlerce nesil geçmesine rağmen başka bir türe dönüşmemiş.

Karı oynatarak evrim çürüten , Harun yahya okuyarak bulamazsın

Evrimi anlamamışsın saçmalıyorsun.

http://www.evrimagaci.org/makale/307

http://www.evrimagaci.org/video/19/200

http://evolution.berkeley.edu/evolibrary/article/bergstrom_03

Harvard Üniversitesinde hurafeye sandığın şeyin bilimsel alanda bir bölümü var

- http://www.oeb.harvard.edu/faculty/index.html

- http://heb.fas.harvard.edu/people/people/faculty

Yale Üniversitesi

- http://eeb.yale.edu/

Cambride Üniversitesi - https://www.ice.cam.ac.uk/component/courses/?view=course&cid=17192&ref=evobiocert

...

Batı bunu üniversitelerinde teknik eğitimini veriyor,

Evrim bilimsel bir gerçektir, üçüncü dünya ülkelerindeki senin gibi cahiller onu hurafe sanıyor. Bir zamanlar insanların dünyayı düz sandıkları gibi.

Al sana doğadaki mükemmeliyet

1.jpg

:D

Doğada allah diye bir şeyin var olduğuna dair en küçük bir belirtiyi hiç görmedim. Doğadan böyle bir çıkarım yapacak hiç bir done yok. Tersine allah diye bir şeyin olmadığını doğaya bakarak çok net anlayabiliriz.

Bu da mı gol değil

karpuz.jpg

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim sürecini laboratuarda tekrarlamak olanaksızdır. Gerçek evrim için başlangıçta steril durumda koca bir gezegen vardı ve çok büyük çaplı (gezegen çapında) bir oluşum vardı. Doğal mutasyon hızı yavaştır ve bu yüzden yeni türler için milyonlarca yıla ihtiyaç vardır. Mutasyonu yapay olarak hızlandırırsanız bu hiç bir işe yaramadığı gibi canlıyı öldürür.

Mutasyondan sonra evrimin diğer ayağı olan naturel seleksiyonu da laboratuar ortamında sağlamak olanaksızdır. Bu kadar büyük çaplı, (gezegen çapında) kıran kırana ölümüne bir mücadele ortamını laboratuarda sağladım demek gülünç olur. Dünyada sayılamayacak kadar çok canlı, kıyasıya bir yaşamda kalma savaşı vererek evrimleşmiştir. Bunu asla laboratuarda tekrarlayamazsınız.

İşi biraz matematiğe vuralım: On milyon yılda bir canlı türü, çiftleşemeyen iki ayrı türe ayrışıyor varsayalım. Dünyanın ömrü 4,5 milyar yıldır. Bunun ilk bir milyarında canlı yoktur. Geriye kaldı 3,5 milyar yıl. 3,5 milyar bölü on milyon, 350 eder. 2350 adet tür ortaya çıkar. Bu da önünde 100 tane sıfır olan bir sayı eder. Ortaya çıkacak birey değil, sadece tür sayısı korkunç bir rakamdır. İşte bunlardan elene elene, kıran kırana yaşamda kalım savaşından çıka çıka günümüzdeki türler kalmıştır.

Tür sayısı şöyle bir rakam: 2293498615990071511610820895302100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.

Bu rakamı okumaya kalkışmak deliliktir. Evrim olduğu için bu kadar türden geriye günümüzdeki türler kaldı. Bu evrimdir. Bitmedi:

Ayrıca evrim ne gezegenimiz, ne evrenimizle kısıtlı değildir. Çoklu evrenler modeli var. Evrim dar akıllara sığışamayacak kadar büyük bir gerçektir. Kimse ben evrimi kavradım biliyorum diyemez. Ancak yeni bir evrende yeniden tekrarlanmaya devam edebilecek kadar büyük bir gerçektir.

bende diyorumki sana bir şeyin evrilmesi için tirilyonlarca yıla gerek yok. bak kısa sürede tırtıl mucizevi birv şekilde kelebeğe dönüşüyor. ayrıca bir şey yıllarca yıl durarak evrilmez. yukardaki mucizeyi ancak bir yaratıcı gerçekleştirebilir.

Olanca yeminleriyle, eğer kendilerine bir ayet gelse, kesin olarak ona inanacaklarına dair Allah'a yemin ettiler. De ki: "Ayetler, ancak Allah Katındadır; onlara (mucizeler) gelse de kuşkusuz inanmayacaklarının şuurunda değil misiniz? (En'am Suresi, 109)

yukardaki mucizeyi gördünüz. insanın yeni bir yaradılışla diriltilmeyeceğine garantiniz nedir.

Sitelerde Paylaş

Jeolojik karbon döneminde dünya olağanüstü çeşitlilikte ve sayıda canlılar ile kaynıyordu. Bu canlıların ne kadar çok sayıda dünyayı kapladıklarını bugün yeraltına gömülü muazzam kömür ve petrol yatakları ile kireç taşı katmanlarından anlıyoruz. Kireç taşı deniz kabuklarının kalıntısıdır.

Dünya bir mahşer yerini andırıyordu. Bütün canlılar kıyasıya birbirini yiyor ve hayatta kalmaya çalışıyorlardı. Sadece en başarılı olanlar ve çok azı hayatta kalmayı başararak sonraki devirlere nesillerini geçirebildiler. Hepsi kömür, petrol ve kireçtaşı katmanları oldu. Dev bitkiler, dev böcekler karada en çok görülen canlılardı. Denizler acayip acayip kabuklu canlılarla kaynıyordu. Tabii ortada değil memeli türler, dinozorlar bile yoktu henüz.

Bu aşamadaki bir gezegene gitsek, burayı cehennem olarak tanımlarız. Bir metre boyunda akrepler filan vardı. Hayvanların hepsi böcekti. Hepsi de büyük yapılıydı. Hepsi hiç durmadan birbirlerini yiyorlardı. Hepsi hayatta kalmak ve üremek için amansız bir yarış içindeydiler. Fosilleşme çok çok ender bir olaydır. Bunların fosilleri ancak petrol... Çok nadiren fosil bulunur. Bulunan fosiller yaşamış canlılara oranla ne devede kulağı, devede bir hücre organeli kadardır.

Böyle bir şeyi tanrı planladı ve yaptı demek öyle komik ve saçmadır ki, bunun olasılığı sıfırdır. Bu net ve kesin biçimde evrimdir.

Sitelerde Paylaş

Karı oynatarak evrim çürüten , Harun yahya okuyarak bulamazsın

Evrimi anlamamışsın saçmalıyorsun.

http://www.evrimagaci.org/makale/307

http://www.evrimagaci.org/video/19/200

http://evolution.berkeley.edu/evolibrary/article/bergstrom_03

Harvard Üniversitesinde hurafeye sandığın şeyin bilimsel alanda bir bölümü var

- http://www.oeb.harvard.edu/faculty/index.html

- http://heb.fas.harvard.edu/people/people/faculty

Yale Üniversitesi

- http://eeb.yale.edu/

Cambride Üniversitesi - https://www.ice.cam.ac.uk/component/courses/?view=course&cid=17192&ref=evobiocert

...

Batı bunu üniversitelerinde teknik eğitimini veriyor,

Evrim bilimsel bir gerçektir, üçüncü dünya ülkelerindeki senin gibi cahiller onu hurafe sanıyor. Bir zamanlar insanların dünyayı düz sandıkları gibi.

Al sana doğadaki mükemmeliyet

1.jpg

Bu da mı gol değil

karpuz.jpg

ben ADNAN OKTARI DAVRANIŞINI TASBİP ETMİYORUM KESİNLİKLE. Tırtılın kelebeğe dönüşü aklıma geldi. araştırırken onun videsunada rastladım.

bir odada kalsak güneşin ısı ve ışıkları içindeki faydalı şeyler odaya vursa insan ODANIN DIŞINDA VE İÇİNDE GÜNEŞ YOK diyemeyeceği gibi. CENABI Allahın esmaul hüsanasındaki tecellileri hayatımızın her yerinde görüyoruz. ALLAHIN VARLIĞI ANLAŞILIYOR....

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu da mı gol değil

:lol:Her zaman söylerim. Tanrı denen ucubenin yarattığı yaratacağı bu doğaysa, iteyim öyle tanrıyı... Şimdi tanrı var ve yarata yarata bu doğayı yarattı! Has ittirin be! İyi ki tanrı filan yok. Yoksa ben iterdim o tanrıyı!

Doğaya tanrının yarattığına inanılarak asla saygı duyulamaz. Doğaya ancak böyle evrimleşmek zorunda olduğu, nedenselliğin böyle çalıştığı ve tüm canlıların evrimsel kardeşlerimiz olduğu, evrim serüvenini hep birlikte paylaştığımız bilinerek saygı duyulabilir.

Sitelerde Paylaş

cece sineklerinin mutasyon ile mor otesi isik altinda kirmizi gozlere sahip olmasi ile ilgili deney videosu ve belgeseli mevcuttur .oncelikle arastirin kulaktan dolma bilgiler sadece sizo hataya goturur .
Sitelerde Paylaş

cece sineklerinin mutasyon ile mor otesi isik altinda kirmizi gozlere sahip olmasi ile ilgili deney videosu ve belgeseli mevcuttur .oncelikle arastirin kulaktan dolma bilgiler sadece sizo hataya goturur .

BU HİÇ BİR ŞEYİ KANITLAMAZ.. herşey CENABI Allahın DİLEMESİ İLE GERÇEKLEŞİR. ayetleriyle kimini sapıtır. kimini doğru yola ulaştırır......

İNSAN MUCİZEVİ BİR VARLIKTIR. BİR ANNE DOĞUM YAPTIĞINDA HEMEN OLMAYAN SÜT OLUŞUR. BUNU BİLİNÇLİ BİR YARATICI YAPABİLİR. SAÇMA ŞEYLERE İNANMA HAKİKATİ BUL. kURANI KERİM BİZİ HURAFE İNANIŞLARDAN KURTARIR.....

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın kendisi bir cahil çöl yağmacılarının uyduruğu hurafe... Seni nasıl hurafelerden kurtarsın...

Bu kitap olduğu iddia edilen şeyin bilgi içeriği taş devrinin bile gerisindedir. Son derece cahilce düzenlenmiş, yazılmış bile demiyorum, kitap bile denemez, bir şeydir.

Bunu ancak yağmacı cahil adamlar yazabilir. İçinde işe yarar bir bilgi kırıntısı bile yoktur.

Sitelerde Paylaş

2012126521069580_3.jpg

Mucizeye örneklerden biri.

eastafricafood6.jpg

afrika_aclik_1_.jpg

Allah ayarı kaçırmış herhalde ya da Allah diye bir şey olmadığından bunlar olabilir mi ... saksıyı çalıştır.

bir düşün bakalım, bu kadar insan açlıktan, hastalıktan bitten böcekten kırılırken, Allah bana inandılar mı-inanmadılar mı diye görmek için-egosunu tatmin etmek için öylece izliyor ?

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herşey CENABI Allahın DİLEMESİ İLE GERÇEKLEŞİR. ayetleriyle kimini sapıtır. kimini doğru yola ulaştırır......

Her şey Allah'ın dilemesi ile gerçekleşiyorsa imtihan iddiası ne olacak? Allah'ın insanları saptırıp sonra da sonsuza kadar yakması hangi adalet anlayışı ile bağdaşıyor?

Görüldüğü gibi bu din sizi böyle çelişkileri göremeyecek kadar aptallaştırıyor.

Sitelerde Paylaş

BU HİÇ BİR ŞEYİ KANITLAMAZ.. herşey CENABI Allahın DİLEMESİ İLE GERÇEKLEŞİR. ayetleriyle kimini sapıtır. kimini doğru yola ulaştırır......

İNSAN MUCİZEVİ BİR VARLIKTIR. BİR ANNE DOĞUM YAPTIĞINDA HEMEN OLMAYAN SÜT OLUŞUR. BUNU BİLİNÇLİ BİR YARATICI YAPABİLİR. SAÇMA ŞEYLERE İNANMA HAKİKATİ BUL. kURANI KERİM BİZİ HURAFE İNANIŞLARDAN KURTARIR.....

İnsan mucizevi varlık falan değil. MEsela, doğan bir insanın süte ihtyiacının olması, onun abukluğunun, zayıflığının, berbat ve perişanlığının bir numaralı kanıtıdır.

Ama sorun bu değil. Sorun, bu allah dediğin şeyin götten uydurulmuş bir osuruktan teyyare olması.

Evet, evrimin aslı astarı olmayabilir elbette, ama bu değil ki sorun. Asıl sorun allahın aslının astarının olmaması.

Fakat sorunlar tabi burada bitmiyor.

Eğer evrim yoksa, hay hay, öyle olsun, babanın bir eşek olmadığını ispat edemez hale gelirsin. Evet, evrim yoksa, baban aslında kırlarda anırıp duran bir eşek olabilir. Buyur evrim olmadan, evrimi yok sayarak, babanın bir eşek olmadığını ispat et, görelim bakalım.

Sitelerde Paylaş

Başlıktaki mükemmelden kastın ne çözemedim fakat "iyi" ve "kötü" mutasyonlar vardır.

https://en.wikipedia.org/wiki/Peppered_moth_evolution

Endüstrinin yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan mutasyona iyi bir örnek.

bildiğim kadarıyla mutasyonun bir takım zararlı etkileri vesilesi var. ancak bu değişimlere mutasyon yapıyor diyemeyiz. nasılki BİR HASTAYI DOKTOR İYİLEŞTİREMEZSE. ANCAK sebep vesile olabilir.

tarihinde Mikelanjo007 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2012126521069580_3.jpg

Mucizeye örneklerden biri.

eastafricafood6.jpg

afrika_aclik_1_.jpg

Allah ayarı kaçırmış herhalde ya da Allah diye bir şey olmadığından bunlar olabilir mi ... saksıyı çalıştır.

bir düşün bakalım, bu kadar insan açlıktan, hastalıktan bitten böcekten kırılırken, Allah bana inandılar mı-inanmadılar mı diye görmek için-egosunu tatmin etmek için öylece izliyor ?

Her şey Allah'ın dilemesi ile gerçekleşiyorsa imtihan iddiası ne olacak? Allah'ın insanları saptırıp sonra da sonsuza kadar yakması hangi adalet anlayışı ile bağdaşıyor?

Görüldüğü gibi bu din sizi böyle çelişkileri göremeyecek kadar aptallaştırıyor.

bu tür soruların cevabını sorularla islamiyette bulabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

İnsan mucizevi varlık falan değil. MEsela, doğan bir insanın süte ihtyiacının olması, onun abukluğunun, zayıflığının, berbat ve perişanlığının bir numaralı kanıtıdır.

Ama sorun bu değil. Sorun, bu allah dediğin şeyin götten uydurulmuş bir osuruktan teyyare olması.

Evet, evrimin aslı astarı olmayabilir elbette, ama bu değil ki sorun. Asıl sorun allahın aslının astarının olmaması.

Fakat sorunlar tabi burada bitmiyor.

Eğer evrim yoksa, hay hay, öyle olsun, babanın bir eşek olmadığını ispat edemez hale gelirsin. Evet, evrim yoksa, baban aslında kırlarda anırıp duran bir eşek olabilir. Buyur evrim olmadan, evrimi yok sayarak, babanın bir eşek olmadığını ispat et, görelim bakalım.

sen zaten atanın maymunumsu bir varlık olduğunu idda ediyorsun. benim böyle bir iddeam yok. AYRICA CENABI ALLAHIN varlığı ıspatlı kanıtlıdır. anlatıyoruz ama anlamıyormusun kasıtlımı.....inkar ALLAH bilir. ayrıca artık cevap yaz mıyorum bilginize

ölünce BAŞKA BİR YARADILIŞLA YARATILABİLECEĞİNİZİN DELİLİ YUKARDA

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...