Jump to content

İslam Saçmalığı

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünya tarihinde Allah sadece Muhammet peygamber döneminde savaşa izin vermiştir ve onlar savaşmayı keserse siz de kesin demiştir.

Her șeye gücü yeten ve merhametli bir Tanrı, nasıl olur da insanları ötekileștirir yada taraftar olur ?

Hele nasıl olur da, insanların birbirini katletmesine izin verir ?.

Yoksa ahiret, cennet ve cehennem yok mu da, bu dünyada kendi yarattıklarını birbirine düșürür ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam nedir? islam kelime manasına binâen barış ve sevgi demektir. Müslüman kelimesi de öyle SELAM kökünden gelir ve oda barış hoşgörü aşk gibi anlamlara gelir. burda ki sevgi barış gibi sözlüklerden kimler kast edilir. e önce allah kast edilir dimi. daha sonra allahın nurundan üfledigi tüm tabiat kast edilir. kuran nedir peki ? kuran ilim rehberidir. Bunun icinde bi çok alt başlıklar bulunur. Mesela allaha giden ilim dimi? evrenden sonra eserlerden sonra bizi allaha götüren 2. rehber kurandır. Daha sonra ahlak ilimi vardir kuranda. kuran bi çok ayetinde dürüst olmaktan yalan söylememekten dedikodu yapmamaktan hoşgörülü olmaktan barisdan yana olmaktan bahseder. BUNLARIN HEPSİ AHLAKDIR. Bundan sonra ne gelir. SEVGİ ilmi gelir. insanlara sevgi gelir. ateist olsun deist olsun yada budist olsun fark etmez e allahın ayeti var. DİNDE ZORLAMA YOKTUR diyo allah. bundan âlâ ayet var mı. e baska yerde dileyen iman etsin dileyen de inkar etsin diyor. hikmete bakın hikmete. bi ornek daha vereyim orda da diyorki sen onların üzerine zorlayıcı olarak gönderilmedin. sen onlara sadece tatlı dinle anlat benim ayetlerimi insanlara ulaştır. AKLI olan anlayacaktır diyo cenabı hak. peki uzatmayalım en son ilim nedir? iste orada AKIL ilmi devreye girer. yani tabiat ilmi yani evreni insanları gök cisimlerini hayvanları kısacası gördüğümüz her şeyi anlama çabası. bunada kısaca felsefe denir dimi? FELSEFE yani düşünme sevgisi demektir. islamın kuranın en çok sevdiği şeydir bu. Düşün diyo kuran aklını kullan yoksa üzerine pislik bırakırım. yani manevi bir ağırlık yüklerim sırtına. hidayet bulamazsın diyor. ayeti de vereyim yunus suresi 100. ayeti kerime. fazla uzatmak istemiyorum iyi günler. :)

En iyi ayetler ölü ayetler, en iyi Müslümanlarda, bu ölü ayetlere sarılan Müslümanlardır.

Muhammed'in ve dolayısıyla Allah'ının zavallılık dönemi olan ve hatırlamak bile istemedikleri 13 yıl süren bu Mekke döneminde, 4000 küsur ayet indirmişler. Her ne hikmetse, bu güzel ahlak dolu ayetlere inanan ahlaklı :) 100 kişi bile bulamamışlar, arkalarında...

Lafla peynir gemisinin, pardon İslam gemisinin yürümeyeceğini anlayan Muhammed, çareyi, Allah'ını da yanına alıp Medine'ye kaçmakta bulmuş. Soygun çetesini kurup, kervan soygunuyla işe koyulup, etraftaki aşiretlere, kabilelere baskınlar düzenleyerek elde ettiği ganimet, köle ve cariyelerle zenginleşmeye başladı ve bu işin ne kadar tatlı bir iş olduğunu anladı. Getirdiği ayetlerle de bu yasa dışı işleri yasallaştırdı.

Böylece, hicretin 2. yılında Müslüman sayısını, yani çete elemanı saysını 1500'e, 10. yılında ise 100-120 bine ulaştırdı. Muhammed'in çevresinde, O'na kafa tutabilecek bir güç kalmamıştı. Roma' ya, Sasani'ye kafa tutacak hale gelmişti.

Ahlak meselesine gelince, Cahiliye diye, ahlaksızlık başta olmak üzere yerden yere vurulan bir toplumun; evlatlığı, öz evlat gibi kabul eden ahlak timsali geleneğini, evlatlığının eşiyle evlenebilmek için ayet indirerek değiştiren, yani ahlakı ahlaksızlığa dönüştüren ve bunu ahlak diye yutturan ve de peygamber olduğunu iddia eden Adamın ve bu adamı savunanların ahlaksızlığı mide bulandırıcıdır.

Benim kitapsız kitabımda, Böyle bir peygambere/adama, O'na çöpçatanlık/kerhanecilik/meyhanecilik yapan Allah'a yer yoktur.

Evet, tatlı su Müslüman'ı, yani Medine'ye göç etmeyerek Mekke Müslümanı olarak kalmakta ısrar eden sözde Müslüman, diğer bir tabirle münafık...

Önce, şeytan görmüş gibi kaçtığın veya görmezden geldiğin, adı "TEVBE" içeriği adıyla uyumlu "Ültimatom" olan, kuranın en sert, en küçük bir yoruma dahi yer vermeyen açıklıkta tehditlerle dolu ayetlerinden birini hatırlatalım.

Tevbe 111: "Allah şüphesiz, Allah yolunda savaşıp, öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını Tevrat, İncil ve Kuran'da söz verilmiş bir hak olarak cennete karşılık satın almıştır. Verdiği sözü Allah'tan daha çok tutan kim vardır? Öyleyse, yaptığınız alışverişe sevinin; bu büyük başarıdır."

Ruhunu şeytana satana "Satanist" deniyor. Ruhunu Allah'a satana da "İslamist demek tam isabet olur. Sen kime sattın veya satıyorsun.

Senin gibi, Muhammed'in peşinden gitmeyerek Mekke'de kalmakta direnen sözde imanlılara hitap eden ayetlerden bir demet aşağıdaki adrestedir. Oku da bir daha Müslümanlık iddiasında bulunup, komik durumlara düşme.

http://www.mumsema.org/hicret-ve-hicri-yilbasi/10498-hicret-ile-ilgili-ayetler.html

Sitelerde Paylaş

Yunus adı verilmiş kuran bölümünün 100 numaralı pasajını tercüme ederken insan müslüm olsa yüzü kızarması lazım. Bu kadar banal, bu kadar hödük, bu kadar mal bir allaha nasıl inanılabilir yahu! Ülen üzerine pislik yaparım diyor be! Bu kadar hödükçe lafı eden bir allaha inanıyor bunlar! Ülen böyle hıyar gibi laf mı edilir! Şu lafı kim etse vay öküz, vay mal, vay geri, vay embesil denir.

Ülen dili mi dönmüyor bu allah denen mankafanın, "sırtına yük bindiririm" demeye be! Oturuyor müslümler "ya allah var ya, burda ne demek istiyo biliyonuz mu, yani demeye getiriyo ki ebele bübele..." diye saçmalıyorlar. Ülen allahınıza siz mi akıl öğretiyorsunuz, o öyle denmeyecekti aslında da, allah işte, azıcık cahil, ne yapsın, arşta okusford vardı da mı gitmedi, dili anca bu kadar dönmüş, aslında demek istemiş ki..." diye zırva zıvanak vızıldıyorsunuz!

Ülen allahınıza siz edep erkan öğretecekseniz nasıl o sizin allahınız oluyor! Mala bak ya! Allahım diye çıkmış, üzerinize pislik yaparım diyor! Ülen mal... Şimdi diyecek bir bu öküzce lafı mı buldun!

Apaçık: Ceale yapmak demek. Rics de pislik... Pislik yaparım diyor yahu! Ülen biz bunu argoda kullanırız, "pislik yapma len" deriz! Kendi pislik olunca kafayı pisliğe takmış. Domuz pislik, içki pislik, müşrikler pislik... Şuna kısaca ben pisliğin tekiyim dese olacak. Yok rahmanım, yok rahimim... Yok ne botum ne püsürüm... İçi boş höykürür durur. Sen ona buna pislik yap, pislik de, pislik at, sonra da ben rahmanım, ben rahimim! Yok ya! Anan mı güzel lan senin! Hayır anan güzel olur da ananın hatırına hoş görürüz...

Sitelerde Paylaş

Yunus adı verilmiş kuran bölümünün 100 numaralı pasajını tercüme ederken insan müslüm olsa yüzü kızarması lazım. Bu kadar banal, bu kadar hödük, bu kadar mal bir allaha nasıl inanılabilir yahu! Ülen üzerine pislik yaparım diyor be! Bu kadar hödükçe lafı eden bir allaha inanıyor bunlar! Ülen böyle hıyar gibi laf mı edilir! Şu lafı kim etse vay öküz, vay mal, vay geri, vay embesil denir.

Ülen dili mi dönmüyor bu allah denen mankafanın, "sırtına yük bindiririm" demeye be! Oturuyor müslümler "ya allah var ya, burda ne demek istiyo biliyonuz mu, yani demeye getiriyo ki ebele bübele..." diye saçmalıyorlar. Ülen allahınıza siz mi akıl öğretiyorsunuz, o öyle denmeyecekti aslında da, allah işte, azıcık cahil, ne yapsın, arşta okusford vardı da mı gitmedi, dili anca bu kadar dönmüş, aslında demek istemiş ki..." diye zırva zıvanak vızıldıyorsunuz!

Ülen allahınıza siz edep erkan öğretecekseniz nasıl o sizin allahınız oluyor! Mala bak ya! Allahım diye çıkmış, üzerinize pislik yaparım diyor! Ülen mal... Şimdi diyecek bir bu öküzce lafı mı buldun!

Apaçık: Ceale yapmak demek. Rics de pislik... Pislik yaparım diyor yahu! Ülen biz bunu argoda kullanırız, "pislik yapma len" deriz! Kendi pislik olunca kafayı pisliğe takmış. Domuz pislik, içki pislik, müşrikler pislik... Şuna kısaca ben pisliğin tekiyim dese olacak. Yok rahmanım, yok rahimim... Yok ne botum ne püsürüm... İçi boş höykürür durur. Sen ona buna pislik yap, pislik de, pislik at, sonra da ben rahmanım, ben rahimim! Yok ya! Anan mı güzel lan senin! Hayır anan güzel olur da ananın hatırına hoş görürüz...

pislik bırakırım cok ağır bi laf dimi bu ? e allah da kizginlini sitemini belirtiyor aslında ayette o yüzden bu ifade kullaniyor. kuranin cok önem verdigi bir ilimdir akıl.

Sitelerde Paylaş

Hadi len ordan! Şimdi senin bu allah denen hödüğün, kızıyor köpürüyor ve cahilin cahili, vahşinin vahşisi bir öküz gibi laf ediyor ha! Sen de buna tapıyorsun! Allahınız olsa size bir kere bir gram bari olsa akıl verirdi de böyle saçma zırva döktürmezdiniz. Bu allah yok bilader! Bunu cahil, soyguncu, tecavüzcü çöl yağmacıları uydurmuş. Kafa mazotla değil tezekle çalışsa yine bunu şıp diye anlar. Bu allahın uyduruk bir zırva olduğunu aklın kavrayamaması olanaksızdır.

Sadece kavramak işine gelmez. Ülen böyle pislik yaparım filan diye höyküren insan insan yerine konmaz ki, bu arap uyduruğu tanrı yerine konup adına da allah denecek! Bir şu allahınızı da alıp bir gidin! Olmayana ergi yaparak söylüyorum, bir tanrı lazım lan bize, o da bu gece lazım desek, yine bu allahı beğenip almazdık! Bunu kim neyner yahu! Mallık diz boyu, cehalet diz boyu, öküz öküz laf etmek diz boyu... Kim neynesin bunu be!

Sitelerde Paylaş

Hem de burada akıldan filan gerçek anlamıyla bahsetse, gene içim yanmazdı! Bu pislik yaparım cart yaparım curt yaparım aklınızı kullanmazsanız diye höykürmeden önce ne dediğine bakarsanız, bu allahın derdi hemen anlaşılır. Aynı pasajın içinde iman etmekten bahsediyor çünkü! Bu mala göre aklını kullanmak demek, hayali uyduruk bir allaha iman etmek! Bunun akıldan anladığı da bu ha!

Köle ol, öl deyince öl, öldür deyince öldür, hikmetinden sula olmaz diye aklını kilitle, ne derse koşulsuz tereddütsüz aaamiiin de, ne bu, aklını kullanmak!!!

Ben şimdi bu gerzekçe, geri yoz yobaz anlayışa ne diyeyim, hasduuur desem çok mu osmanlıca olur...

Sitelerde Paylaş

Hadi len ordan! Şimdi senin bu allah denen hödüğün, kızıyor köpürüyor ve cahilin cahili, vahşinin vahşisi bir öküz gibi laf ediyor ha! Sen de buna tapıyorsun! Allahınız olsa size bir kere bir gram bari olsa akıl verirdi de böyle saçma zırva döktürmezdiniz. Bu allah yok bilader! Bunu cahil, soyguncu, tecavüzcü çöl yağmacıları uydurmuş. Kafa mazotla değil tezekle çalışsa yine bunu şıp diye anlar. Bu allahın uyduruk bir zırva olduğunu aklın kavrayamaması olanaksızdır.

Sadece kavramak işine gelmez. Ülen böyle pislik yaparım filan diye höyküren insan insan yerine konmaz ki, bu arap uyduruğu tanrı yerine konup adına da allah denecek! Bir şu allahınızı da alıp bir gidin! Olmayana ergi yaparak söylüyorum, bir tanrı lazım lan bize, o da bu gece lazım desek, yine bu allahı beğenip almazdık! Bunu kim neyner yahu! Mallık diz boyu, cehalet diz boyu, öküz öküz laf etmek diz boyu... Kim neynesin bunu be!

kardeşim aslinda ben ayete bidaha baktım aslında pislik birakirim ifadesi geçmiyor. azap ederim ceza veririm mundar kılarım gibi ifadeler var. ayet de er ricse ifadesi var bu ifade enam 125 de de var. orada da ayni sekilde azap etme ceza verme inkarcı kılma yani mundar kilma diye çevrilmiş.

Sitelerde Paylaş

Ricsin açık, net, kesin anlamı pisliktir. Arapçada iki adet pislik anlamında sözcük vardır. Birisi necsdir. Bu biraz hafif pisliğe verilen addır. Ağır pisliğe rics denir. Bunda hiç bir şüphe tereddüt yoktur. İçkiye de ricsun min ameli şeytan denir, domuza da rics denir kuran'da... Ben bir lafı bilmeden kesinlikle konuşmam. Altını dolduramayacağım lafı asla ve asla etmem. Düşünürüm ben bu sözümün altını doldurabilir miyim, doldurabileceksem öyle söylerim.

Heralde yani, bir adamın kafasından aşağı çöp bidonunu boşaltırsan bu o adama eziyet olur. Hakaret olur. Yok öyle olmayacak mıydı da! İşte senin bu arap uydurması allahın pislik yaparım üstünüze pislerim diye pislik yapıyor. Şimdi bilader, biri gelse senin kafana çöp bidonunu devirse, kafana domates kabukları, yüzüne yumurta kabukları, bilmem kulağına yanmış atık yağlar yapışsa... Sen bu densiz hayvana pislik demez misin!

İşte senin allahın böyle bir şey... Adını sen koy, ben koymuyorum. Kafana çöp boşaltan hayvana ne dersen, onu de... Ben demeyeyim.

Sitelerde Paylaş

Ricsin açık, net, kesin anlamı pisliktir. Arapçada iki adet pislik anlamında sözcük vardır. Birisi necsdir. Bu biraz hafif pisliğe verilen addır. Ağır pisliğe rics denir. Bunda hiç bir şüphe tereddüt yoktur. İçkiye de ricsun min ameli şeytan denir, domuza da rics denir kuran'da... Ben bir lafı bilmeden kesinlikle konuşmam. Altını dolduramayacağım lafı asla ve asla etmem. Düşünürüm ben bu sözümün altını doldurabilir miyim, doldurabileceksem öyle söylerim.

Heralde yani, bir adamın kafasından aşağı çöp bidonunu boşaltırsan bu o adama eziyet olur. Hakaret olur. Yok öyle olmayacak mıydı da! İşte senin bu arap uydurması allahın pislik yaparım üstünüze pislerim diye pislik yapıyor. Şimdi bilader, biri gelse senin kafana çöp bidonunu devirse, kafana domates kabukları, yüzüne yumurta kabukları, bilmem kulağına yanmış atık yağlar yapışsa... Sen bu densiz hayvana pislik demez misin!

İşte senin allahın böyle bir şey... Adını sen koy, ben koymuyorum. Kafana çöp boşaltan hayvana ne dersen, onu de... Ben demeyeyim.

dogru ricsin ilk anlami pisliktir ama bu fiilden dogan azap ceza gibi kelimeler de de kullanılmıştır. istersen arapca sozlugune bak internetten. ama niye ayetin Önceki tarafini gormuyosun aklini kullanmayanlar diyor. aklı ön plana çıkarıyor. kuranda benim kafami karistiran seyler var mi var ama cevap bulucam inşallah.

Sitelerde Paylaş

dogru ricsin ilk anlami pisliktir ama bu fiilden dogan azap ceza gibi kelimeler de de kullanılmıştır. istersen arapca sozlugune bak internetten. ama niye ayetin Önceki tarafini gormuyosun aklini kullanmayanlar diyor. aklı ön plana çıkarıyor. kuranda benim kafami karistiran seyler var mi var ama cevap bulucam inşallah.

İnşallah dediğine göre imanını kurtaracak şeyler arıyorsun.

Bir insan inanmak istiyorsa gider en reformist yoruma inanır saçmalık da olsa inancını devam ettirir.Fakat gerçek İslam'ı öğrenmek istiyorsan Erken İslam kaynaklarına bakmalısın Muhammed'e bakmalısın(yaşadıysa tabi), ilk tefsirlere bakmalısın gidip de Yaşar Nuriye Edip'e bakarsan İslam Uzay Çağı'na gelmiş bir din sanırsın.Yani dinini kurtarmak istiyorsan ortalıkta bir sürü reformist saçmalık ve yorum var fakat asıl din gözünün önünde, kıvıırılmayan, beyni dahi kalp sanan din.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu, bu müslümlerin kafa gerçekten, ama gerçekten çalışmıyor. Bir kafa mazotla değil, tezekle çalışıyor olsa bundan daha fazla basar be! Ben ne açıklıyorum, bu hâla aynı teraneyi sayıklıyor. Bunlara laf anlatmak gerçekten keçiye çarpım tablosu belletmekten farksız!

Ha şimdi içinde akıl sözcüğü geçen her cümle, akıldan bahsediyor ve çok süper, bak akıl, boru değil, akıl diyor, akıl! Akıl yani bak, akıl diyor, akıl dedi mi, yani tamam, akıl diyor bak! Allahın hıyar külhanbeyi bozuk ağzıyla geve geve "laaa akıllı ol baaaa!" diyecek, "süphanallah! Allahu ekber! Ne mübarek insan! Peygamber mi, evliya mı acaba! Akıl dedi! Boru demedi yahu, akıldan bahsetti! Normal sıradan bir insan akıl kelimesini cümle içinde kullanamaz! Ancak insanüstü mübarek bir zat bunu yapabilir!" diyeceksin!

Bu mu yahu! Bu kadar mısınız! Marş yani en fazla bunu mu basıyor! Yuh! Daha da ne deyim... Allahınız olsa yahu bir mikrogram akıl verirdi, mikrogram! Gramından vaz geçtik!

Sitelerde Paylaş

Yahu, bu müslümlerin kafa gerçekten, ama gerçekten çalışmıyor. Bir kafa mazotla değil, tezekle çalışıyor olsa bundan daha fazla basar be! Ben ne açıklıyorum, bu hâla aynı teraneyi sayıklıyor. Bunlara laf anlatmak gerçekten keçiye çarpım tablosu belletmekten farksız!

Ha şimdi içinde akıl sözcüğü geçen her cümle, akıldan bahsediyor ve çok süper, bak akıl, boru değil, akıl diyor, akıl! Akıl yani bak, akıl diyor, akıl dedi mi, yani tamam, akıl diyor bak! Allahın hıyar külhanbeyi bozuk ağzıyla geve geve "laaa akıllı ol baaaa!" diyecek, "süphanallah! Allahu ekber! Ne mübarek insan! Peygamber mi, evliya mı acaba! Akıl dedi! Boru demedi yahu, akıldan bahsetti! Normal sıradan bir insan akıl kelimesini cümle içinde kullanamaz! Ancak insanüstü mübarek bir zat bunu yapabilir!" diyeceksin!

Bu mu yahu! Bu kadar mısınız! Marş yani en fazla bunu mu basıyor! Yuh! Daha da ne deyim... Allahınız olsa yahu bir mikrogram akıl verirdi, mikrogram! Gramından vaz geçtik!

doğru diyosun akıl geçiyo diye allah sozu olacak demedim zaten

Sitelerde Paylaş

E yani,,, Tabii ki doğru diyorum. Aklı ön palana çıkarıyor filan demedin mi. Dedin. Aklı ön plana filan çıkarmıyor. Aklı, körü körüne iman etmek ve köle olmakla eşdeğer göstererek çarpıtıyor. Kısa öz ifadesi bu... Üstüne bir de bozuk pis ağızla tehdit ediyor iman etmezseniz diye... Burada gerçek anlam, bana inanmazsanız pislik yaparımdır. Tam olarak okur ve kafanı çalıştırırsan böyle olduğunu hemen anlarsın.

Sitelerde Paylaş

E yani,,, Tabii ki doğru diyorum. Aklı ön palana çıkarıyor filan demedin mi. Dedin. Aklı ön plana filan çıkarmıyor. Aklı, körü körüne iman etmek ve köle olmakla eşdeğer göstererek çarpıtıyor. Kısa öz ifadesi bu... Üstüne bir de bozuk pis ağızla tehdit ediyor iman etmezseniz diye... Burada gerçek anlam, bana inanmazsanız pislik yaparımdır. Tam olarak okur ve kafanı çalıştırırsan böyle olduğunu hemen anlarsın.

doğru ya

Sitelerde Paylaş

Kuranda ve islamda akıl ön plana çıkartılmaz. Kuranda akıl, düşünmek olarak değil iman etmek olarak anlam kazanır. Örneğin akıl etmezler mi yazan her yeri iman etmezler mi olarak değiştirdiğinizde anlam bozulması olmadığını görebilirsiniz.

Kuran ve islam düşünmeyi geri plana atar. Sorgulamayı neredeyse yasaklar. Örneğin:

Maide 101:

Ey inananlar, size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. Kur'ân indirilirken bunlara ait bir şey sorarsanız hükmü açıklanır size, halbuki Allah geçmişti ondan, ona ait hükmü bildirmemişti ve Allah, suçları örter, rahîmdir.

Maide 102:

Sizden önce de bir kavim onları sordu da sonra kâfir oluverdi.

Eğer bu kitabın doğru olduğuna inanıyorsanız, hakkında herhangi bir şey soramazsınız. Çünkü alacağınız yanıtını hoşunuza gidip gitmeyeceğini bilmiyorsunuz. E peygamber de 1300 küsür sene önce nalları diktiğine göre, artık zaten indirilirken sorma şansınız da yok. Bu hükümlere göre, kafir olmamak için kitap hakkında herhangi bir şeyi soramazsınız. Hani akıl etmek, düşünmek, sorgulamak?

Yukardaki ayetler, aslında, Muhammed'e gelip gelip uydurduğu ayetler hakkında bir şeyler sorulduğunu, fakat muhammed bunları unuttuğu için: la olm kurcalamayın, ben uydururken sorarsanız açıklarım, sonradan gelip gelip sormayın unuttum ben onları çoktan, o gün gerekliymiş, söylemişiz işte şeklinde itirafıdır.

Ama siz kurana inanıyorsanız, hiçbir şekilde hiçbir tarafını soramazsınız; yani ayetler üzerine asla düşünemezsiniz. Düşünmeden iman etmek zorundasınız, yoksa kafir olursunuz. İşte sizin sözde akla önem veren dininiz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En iyi ayetler ölü ayetler, en iyi Müslümanlarda, bu ölü ayetlere sarılan Müslümanlardır.

Muhammed'in ve dolayısıyla Allah'ının zavallılık dönemi olan ve hatırlamak bile istemedikleri 13 yıl süren bu Mekke döneminde, 4000 küsur ayet indirmişler. Her ne hikmetse, bu güzel ahlak dolu ayetlere inanan ahlaklı :) 100 kişi bile bulamamışlar, arkalarında...

Lafla peynir gemisinin, pardon İslam gemisinin yürümeyeceğini anlayan Muhammed, çareyi, Allah'ını da yanına alıp Medine'ye kaçmakta bulmuş. Soygun çetesini kurup, kervan soygunuyla işe koyulup, etraftaki aşiretlere, kabilelere baskınlar düzenleyerek elde ettiği ganimet, köle ve cariyelerle zenginleşmeye başladı ve bu işin ne kadar tatlı bir iş olduğunu anladı. Getirdiği ayetlerle de bu yasa dışı işleri yasallaştırdı.

Böylece, hicretin 2. yılında Müslüman sayısını, yani çete elemanı saysını 1500'e, 10. yılında ise 100-120 bine ulaştırdı. Muhammed'in çevresinde, O'na kafa tutabilecek bir güç kalmamıştı. Roma' ya, Sasani'ye kafa tutacak hale gelmişti.

Ahlak meselesine gelince, Cahiliye diye, ahlaksızlık başta olmak üzere yerden yere vurulan bir toplumun; evlatlığı, öz evlat gibi kabul eden ahlak timsali geleneğini, evlatlığının eşiyle evlenebilmek için ayet indirerek değiştiren, yani ahlakı ahlaksızlığa dönüştüren ve bunu ahlak diye yutturan ve de peygamber olduğunu iddia eden Adamın ve bu adamı savunanların ahlaksızlığı mide bulandırıcıdır.

Benim kitapsız kitabımda, Böyle bir peygambere/adama, O'na çöpçatanlık/kerhanecilik/meyhanecilik yapan Allah'a yer yoktur.

Evet, tatlı su Müslüman'ı, yani Medine'ye göç etmeyerek Mekke Müslümanı olarak kalmakta ısrar eden sözde Müslüman, diğer bir tabirle münafık...

Önce, şeytan görmüş gibi kaçtığın veya görmezden geldiğin, adı "TEVBE" içeriği adıyla uyumlu "Ültimatom" olan, kuranın en sert, en küçük bir yoruma dahi yer vermeyen açıklıkta tehditlerle dolu ayetlerinden birini hatırlatalım.

Tevbe 111: "Allah şüphesiz, Allah yolunda savaşıp, öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını Tevrat, İncil ve Kuran'da söz verilmiş bir hak olarak cennete karşılık satın almıştır. Verdiği sözü Allah'tan daha çok tutan kim vardır? Öyleyse, yaptığınız alışverişe sevinin; bu büyük başarıdır."

Ruhunu şeytana satana "Satanist" deniyor. Ruhunu Allah'a satana da "İslamist demek tam isabet olur. Sen kime sattın veya satıyorsun.

Senin gibi, Muhammed'in peşinden gitmeyerek Mekke'de kalmakta direnen sözde imanlılara hitap eden ayetlerden bir demet aşağıdaki adrestedir. Oku da bir daha Müslümanlık iddiasında bulunup, komik durumlara düşme.

http://www.mumsema.org/hicret-ve-hicri-yilbasi/10498-hicret-ile-ilgili-ayetler.html

+1

hi%C3%A7birpeygamberyokkendivatan%C4%B1n

Sitelerde Paylaş

İslam Saçmalığı - 3

Dünya Düzdür

Şems suresi 6. Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerimki...

İnsan uzaya çıkamaz

Rahman Suresi 33. Ayet - Ey insanlar ve cinler topluluğu, göklerin ve yerin sınırlarını aşmaya gücünüz yetiyorsa, aşıp geçin. Bir yetkiye sahip olmadan geçemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Diyarbakırda ve dağlarda görüldügü yerde öldürülen teröristler hakkında ne düşüyorsunuz? Bir savaş halinde düşman askerini öldürmek konusunda peki?

Dünya tarihinde Allah sadece Muhammet peygamber döneminde savaşa izin vermiştir ve onlar savaşmayı keserse siz de kesin demiştir. Peki diğer savaşlar? Birinci ve ikinci dünya savaşları?

Bu gün Isid' in İslam adi altında şehirleri yakıp yıktığını görüyoruz. Bunların Allah ile alakası olmadığını Mekkenin Fethi durumunu inceleyerek pekala anlayabiliriz.

muhammed'in yaptigi savaslarin kac tanesi savunma kac tane saldiri savasiydi bir soyle bakalim?

Tabi size gore muhammed hic saldirmadi hep savunma savasi yapti

sureklide genisledi topraklar nasil olduysa :D savunma savasi yapa yapa genisledi bu islam.

Isid meselesine gelirsek, gercek islami uyguluyo adamlar.

ellerinde kuran okuya okuya kesiyorlar ?

Gercek islam isiddir!

Sen ve senin gibi tatli su muslolari ise, size anlatilan ve kafanizda yarattiginiz farkli bir dine inanmissiniz.

sizin dininiz, size anlatilandan ibaret!

Mesela, zariyat 47 de ki "biz onu genisletmekteyiz" ifadesine bakalim;

evrenin genisledigi bulunduktan sonraki butun mealler bi anda degistiriliyor

bilim buluyor hop meal degisiveriyor

Halbuki boyle bisey bilim tarafindan ortaya konmadan once genislemek ifadesi meallerde gecmiyor.

Biz cok yuceyiz, genislik sahibiyiz gibi ifadelerle, buyuguz, yuceyiz manasinda kullaniliyor.

al sana dininizin guncel bilgilerle takir takir degistiginin kucuk bir ornegi. Hatta bir de bunu degistirip mucize diye ortaya suruyolar.

acikca senin gibileri kandiriyolar iste :D

boyle bir degisimin baska bir aciklamasi var mi ?

Kisacasi, surekli degisen mealleri okuyup, hatta onu dahi okumayip sagdan soldan duyduklariyla gecinenlere biz "tatli su muslumani" diyoruz ve sen bu gruba giriyorsun.

Isid ise gercek muslumandir.

adamlar kuran' i ana diliyle okuyorlar, biraz farkliliklar olsa da, islami senden iyi anladiklari kesin.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...