Jump to content

Ateist-Teist Yanılgılar

Recommended Posts

''Ahlak yoktur'' dediğim için delirdiler resmen..Ahlak varsa var,yoksa yok..Niye delirdiniz ki?!

Ahlakı bana bir cümle ile anlatacak biri çıkmadı daha..

''Ama çoooook cahilsin sende,al şunu oku'' demekten başka bir şey yazanınız yok..

Bilgisine,kendisine güvenen hodri meydana gelsin de,beni rezil etsin diyorum;o da yok..

Müslümandan ne farkınız var?!

Anibal diyor ki AHLAK İÇİMİZDE..Şu lafa bak..Ahlakı KDV sanıyor adam.. :D

İçinde de nerende bu ahlak?

Hangi dna sarmalında?

Kahvehanedeki cami cemaatinden ne farkınız var?

Forum burası,forum..Öyle laf söylemek için laf söylenmez burada..

Forumu tweetter sanıyorsunuz..Ahlak içimizdeymiş..Laf mı bu?!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

''Ahlak yoktur'' dediğim için delirdiler resmen..Ahlak varsa var,yoksa yok..Niye delirdiniz ki?!

Ahlakı bana bir cümle ile anlatacak biri çıkmadı daha..

''Ama çoooook cahilsin sende,al şunu oku'' demekten başka bir şey yazanınız yok..

Bilgisine,kendisine güvenen hodri meydana gelsin de,beni rezil etsin diyorum;o da yok..

Müslümandan ne farkınız var?!

Anibal diyor ki AHLAK İÇİMİZDE..Şu lafa bak..Ahlakı KDV sanıyor adam.. :D

İçinde de nerende bu ahlak?

Hangi dna sarmalında?

Kahvehanedeki cami cemaatinden ne farkınız var?

Forum burası,forum..Öyle laf söylemek için laf söylenmez burada..

Forumu tweetter sanıyorsunuz..Ahlak içimizdeymiş..Laf mı bu?!

Ahlakı rtek cümleyle değil iki kelimeyle açıkladık hala vızvızıyorsun. ''Toplum sözleşmesi''

Sitelerde Paylaş

Ahlakı rtek cümleyle değil iki kelimeyle açıkladık hala vızvızıyorsun. ''Toplum sözleşmesi''

Nedir bu toplum sözleşmesi?

Hangi toplumdan bahsediyorsun?

Neden bu toplum sözleşmesine ''toplum sözleşmesi'' değil de, ''ahlak'' diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Neden bu toplum sözleşmesine ''toplum sözleşmesi'' değil de, ''ahlak'' diyorsun?

Kelime oyununa luzüm yok da ondan ha Allah demişim ha yaratıcı ha Rab niye ahlak gibi Arapça-farsça terimlere uyuz oluyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yarın öbür gün bir grup tinerci parkta sizi sıkıştırıp tecavüz ederse o zaman da dersiniz ya bu ahlak nedir bana anlatın diye.

Tabi siz ahlaksızlara göre tecavüz de gayet normal sıradan bir biyolojik olay. O yüzden şikayet etmeye üzülmeye de hakkınız olmaz.

Sitelerde Paylaş

Lan hala mallığa devam ediyorsun.

Önce imzanı oku dedik,

İmzanda ne yazıyor.

kurandan ayetleri göstererek islamı eleştiriyorsun.

(2-191)öldür(4-34)döv(4-89 ve 91)öldür(5-33)öldür(5-38)kes(8-12)doğra(9-5)öldür(24-2)kırbaçla(47-4)boyunlarını vur...

Neye dayanarak bu eleştirileri yapıyorsun.

Madem ahlak yok,sana ne adamların dövmesinden,öldürmesinden,kırbaçlamasından.....

Sitelerde Paylaş

Ha doğru mobilden girdiğim için bende imzalar gözükmüyordu şimdi hatırladım bu adamın imzasını. Belki de son zamanlarda fikir değişikliği yaşamıştır imzasını değiştirmeyi unutmuştur.

Psikolojisi bozuk bence o yüzden sık fikir değişikliği yaşıyor.

Sitelerde Paylaş

Ha doğru mobilden girdiğim için bende imzalar gözükmüyordu şimdi hatırladım bu adamın imzasını. Belki de son zamanlarda fikir değişikliği yaşamıştır imzasını değiştirmeyi unutmuştur.

Freud'u çok değişik okuyor ondandır.

Sitelerde Paylaş

Bilmem artık ,psikolojisi mi.başka bir şeyi mı bozuk,

1-2 gün önce dedim

imzanı oku diye....

Sitelerde Paylaş

Kelime oyununa luzüm yok da ondan ha Allah demişim ha yaratıcı ha Rab niye ahlak gibi Arapça-farsça terimlere uyuz oluyorsun?

Sorduğum sorulara cevap alayım önce..Lafı çevirme hemen..

Lan hala mallığa devam ediyorsun.

Önce imzanı oku dedik,

İmzanda ne yazıyor.

kurandan ayetleri göstererek islamı eleştiriyorsun.

(2-191)öldür(4-34)döv(4-89 ve 91)öldür(5-33)öldür(5-38)kes(8-12)doğra(9-5)öldür(24-2)kırbaçla(47-4)boyunlarını vur...

Neye dayanarak bu eleştirileri yapıyorsun.

Madem ahlak yok,sana ne adamların dövmesinden,öldürmesinden,kırbaçlamasından.....

:D

Sen neye dayanarak İslam'ı eleştiriyorsun?

İslam'ı eleştirmek için illa bir yere mi dayanmak lazım?

Ben şimdi özgür bir bireyim ve cinayetin her türlüsüne karşıyım..Cinayete karşı olmam için bir sebep yok ama böyle düşünüyorum işte..Anlıyor musun?Canım öyle istiyor..

Sen cevap ver bakalım..

Sitelerde Paylaş

Ben şimdi özgür bir bireyim ve cinayetin her türlüsüne karşıyım..Cinayete karşı olmam için bir sebep yok ama böyle düşünüyorum işte..Anlıyor musun?Canım öyle istiyor..

Sen cevap ver bakalım..

Diyorsun ki,ben malım sana ne..

Sayın mal,

İslam ve islam gibi palavraları eleştirirken

dayanağımız akıldır..

Senin gibi malları da aklımız sayesinde eleştiriyoruz..

Verdiğin cevap da,

yani canım istediği için yazdım demen,mallığının kanıtı.

Bence,hiç yazma bu foruma..

Bu kadar göt olduğun yeter..

zorlama ...

Sitelerde Paylaş

Diyorsun ki,ben malım sana ne..

Sayın mal,

İslam ve islam gibi palavraları eleştirirken

dayanağımız akıldır..

Senin gibi malları da aklımız sayesinde eleştiriyoruz..

Verdiğin cevap da,

yani canım istediği için yazdım demen,mallığının kanıtı.

Bence,hiç yazma bu foruma..

Bu kadar göt olduğun yeter..

zorlama ...

Madem dayanağın akıl,ahlaka ne oldu?

Ahlakı savunup,aklıma sığınıyorum diyorsun..

Karar ver artık..

Ben canım öyle istiyor derken,böbreğim sayesinde bunu demiyorum..!

Sitelerde Paylaş

Sen cevap ver bakalım..

Saf mantıklı cevap ver diyor cinayete karşı olmak için sunduğu argüman: canının öyle istemesi. kopmuşsun sen iyice.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ahlak yok, ama cinayete karşıyım. Nedeni yok, karşıyım işte."

Senin ergen olduğunu biliyorum..Eğlenmene bak sen..Diğerleriyle ben eğleniyorum :D

Ahlak var diyorsunuz..Nerede diyorum..İçinde diyorsunuz..Öleceğim gülmekten artık :D

Mesela adam tasavvufla kafayı bozmuş..Nerede şu senin Allah diyorum..İçimizde diyor..

Ne farkınız var bu mutasavvıftan?

Heee...

Bana hakaret etmek için sıraya geçeceğinize,biriniz karşıma geçse ya..Yok mu o yürek?

Ahlak var ama yürek yok :D

Sitelerde Paylaş

Saf mantıklı cevap ver diyor cinayete karşı olmak için sunduğu argüman: canının öyle istemesi. kopmuşsun sen iyice.

Keyfimin kahyası mısın?

Ben idama karşıyım ve bu karşıtlığım için hiçbir NEDEN yok..Canım böyle istiyor..!

Ateizmi ZERRE anlamamışsınız siz..Ateizm,bireyi özgür kılar..Birey artık tüm prangalarından kurtulur ve artık hayatta tamamen yalnız yürümek zorundadır..Tanrı,ahlak,günah,helal,şeytan,cin gibi kavramlar buhar olup uçar gider kafanızdan..Özgürlük böyle olur..Öyle tanrı yok demekle bitmez bu iş..Adam tanrı yok diyor,kalkıyor akpye oy veriyor..Öbürü ben namusu savunuyorum diyor..Öbürü ahlak yoksa,ananla niye yatmıyorsun diyor..Öbürü ateistim ama ruha inanıyorum diyor..Öbürü reenkarnasyona inanıyor..Öbürü astrolojiye inanıyor..

Çeşit çeşit işte :)

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madem dayanağın akıl,ahlaka ne oldu?

Ahlakı savunup,aklıma sığınıyorum diyorsun..

Karar ver artık..

Ben canım öyle istiyor derken,böbreğim sayesinde bunu demiyorum..!

Lan ,artık okuduğunu da anlayamıyorsun.

Sayın mal.

Bana sorduğun soru,

islamı neye dayanarak eleştiriyorsun diye sordun

cevabımı yazdım

İslam dininin absürd olduğunu aklımla eleştiriyorum..dedim

Dersen ki islamdaki öldür,döv kırbaçla gibi şeyleri neye dayanarak eleştiriyorsun..

tabi ki ahlaki değerlerime göre eleştiriyorum.

Anlayacağın,mallığın devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Lan ,artık okuduğunu da anlayamıyorsun.

Sayın mal.

Bana sorduğun soru,

islamı neye dayanarak eleştiriyorsun diye sordun

cevabımı yazdım

İslam dininin absürd olduğunu aklımla eleştiriyorum..dedim

Dersen ki islamdaki öldür,döv kırbaçla gibi şeyleri neye dayanarak eleştiriyorsun..

tabi ki ahlaki değerlerime göre eleştiriyorum.

Anlayacağın,mallığın devam ediyor.

Sana karar ver dedim..Aklınla mı,ahlaki değerlerinle mi,yoksa bazen aklınla,bazen ahlaki değerlerinle mi,yoksa her ikisi ile mi?

Bir de şu ahlaki değerlerini öğrenmek isterim strong..

Ateistsin ve ahlaki değerlerinin olduğunu söylüyorsun..Madde madde yazar mısın bu değerlerini?

Bir de nasıl bu değerleri oluşturdun,onu da yazmanı istiyorum..

Sitelerde Paylaş
Ben zaten bu toplumdan bu halktan tümüyle ümitsizim. Bu toplumda ateizm belki emekleyebilir bir parça, ama ayağına takılan bu ahlak yokturcu pislikler yüzünden asla yürüyemeyecek, asla koşamayacak ve asla yükselemeyecektir.

Bu toplumda ahlak anlayışı olanın da bu anlayışı sakat. Arap putu ne emrettiyse ahlak odur, arap putu olmasaydı ahlak da olmazdı şeklinde. Bu arap putuna yaranmak ve bu sayede sonsuz kerhanede o putun fahişelerini itmek şeklinde. Aslına bakarsanız bu ahlak yokturculuk ile bu put varsa ahlak varcılık, aynı ilkel yobaz madalyonun iki yüzü. İkisi tamamen aynılar. Aralarında hiç fark yok desek başımız ağrımaz. Bu insanlık dışı ilkel iğrenç ahlak anlayışından da bir şey çıkmayacağına göre... Hiç umut yok bu toplumdan.

İki üç düzgün ahlaklı dürüst erdemli onurlu ilkeli ateist ne yapabilir? Hiç bir şey... Ayaklarına dolanıp bir türlü yakasından düşmeyen bit yavşakları yüzünden hiç bir şey... Bu arkadaşlara tavsiyem, bu bit yavşakları ile muhatap olmayın. Bunların suratına bile tükürülmez, değil konuşmak. Çünkü bunların surata tükürme ile ilgili bir değer yargıları yoktur. Bunlara ha demişsin arkadaşım, ha demişsin opossum çocuğu. Arada bunlar için bir fark var mı? Bir fark olmasının bir yolu yok. Bunlara ne sebeple arkadaş diyeceksin, ne sebeple opossum çocuğu diyeceksin. Bunun suratına ne sebeple tüküreceksin? Bunlar için bunların bir anlamı yok ki... Bunlara dediğin hiç bir laf bunlar için bir fark yaratır mı? E, ne diye diyeceksin? Ne demeyi tercih edip de diyeceksin?

Bunlara, bu bit yavşaklarına laf anlatmak keçiye felsefe dersi anlatmaktan bile beterdir. Bit yavşağına kuantum fiziği anlatmak gibi desek belki olur.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...