Jump to content

Şeytandan sonra yaratılan insan

Recommended Posts

şekerim esmer şekerişm :Dasasasa sen ne istiyorsun ne istediğini bilmiyorum artıgene

şuna söyliğimkine.. benm hocam tabi olduğum işte Ehli beyt O..onun için biz kurtulanlar tarafındayız sana tavsiyem odur ki sende bundan mahrum olma öpüldünüz saygılar ha haaaay

ÖLÜ o ÖLÜ !!!

ayrıca gösterdik hocanın ne menem bişey olduğunu....!!!

yaşayan bi hoca göster bize...???

gösteremezsin....

ne ölüsünden ne dirisinden öyle kafandaki cicili bicili bir islamcı GÖSTERMEZSİN !!!!!

her birinin ayrı bir YAMUKUĞUNU bulur yüzüne çarparım !!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:) Senin bu anlattıklarını Muhammedi mezarından kaldırıp söylesek diyeceği laf ; " bunlar benim bile aklıma gelmedi olur. :) Konuşamayan allahın kafana göre avukatlığını yapıp kurana salama meal verip duruyorsun.

ya sen ne cahilsin ya valla.. sen herkesi kör alemi sersem mi sanıyorsun kendin gibi :D ağar bir larf oldu ama öyle yani..

yasak bu zamandaki sizlere kuranı anlamları yasak... kuran zaten İnananlar! ve istikbalin inananların olduğuna inananları! korumak korumalığını kalbul edenleri korumak ve onlara doğru yolu göstermek için gelmiştir... herkese değil...

müttaki demek bu demek arapçada.... bakara suresi 2 nin mealini yaptım sana

doğru yol nedir? herkes bir tarafa koşuyor kainat ihtilaf içinde doğru yol nerde....

doğru yol bende diyor biz buluruz doğru yolu diyene de saha açık diyor hadi bul beşere oh nefesi versinler

nerde herkes inliyor ve daha çook inliycek

dopru yolda olanlar hariç doğru yolu buldun mu? oh nefesi var huzur var

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ÖLÜ o ÖLÜ !!!

gösteremezsin....

ne ölüsünden ne dirisinden öyle kafandaki cicili bicili bir islamcı GÖSTERMEZSİN !!!!!

ne yamukluğu Atatürk yaşasaydı şuadan acaba diyanet Muaviyeyi medhedebilir miydi. cumhiryet kanunlarına muhalefettir muaviyeyi meth etmek..

benm hocamda muaviyecelere gereken dersi vermiştir..

muaviyeyi sen vahy katibi mi sanıyorsun.. osmanın süt kardeşide vahy katibiydi irdidat etti

muaviyeye vahy katibidir diyenler aptal muaviye müllefi kulub damgası yemiş yani şüpheli iman sahibi... resüllüllah mekeyi feth ettiğiğnda islmada para alıcaz diye ağzıyla müslüman olmuş.. ve resülüllah yedi ay sonra lemi cemale gitmiştir. bu o zaman zarfında muaviye para işlerinde anlıyora fakirlere tasadduk işlerinde kullanılmıştır

bir gün boyunca internette tarattın ettin mettin bir şey bulamadım haha hah ahhaha....

muaviyeye karşı tutumunu getirdim manyak muvaiye hurmet etmek insanın imanını göttürür haberin yok senin

bir adam muaviyeyi seviyorsan cehennemliktir..

Sitelerde Paylaş

ÖLÜ o ÖLÜ !!!

gösteremezsin....

zamanında muaviyeyi övenler 1945 li yıllarda metkup yolluyor herkesin kapısına diyanet mauviyeye sevmeyen lanet edene kafir diyor vesaire.

bak benim hocam Ehli Beytten Efendi hazretleri ne diyor.. diyanete ve diğerilerine daha sonraları...

Ey Cenabi Hakkin Ve Peygamberin Sözünü Dinlemeyen Sofu Sürekleri !
Rabbim Teala Sizi Ehlibeytin Katili Olan Muaviyenin Dostluğundan
Biz Günahkarlarida Peygamberin Ve Evladi Ile Ashabinin Muhabbetinden Ayirmasin
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz
Elhilafetü Ba Di Selasune Seneten Sümme Tasiru Meliken Aduden
Hadisi şerifi Ile Isirici It Dediği Halde Siz Ehli Beytin Katili Olan Muaviyenize Eshabin En Kiymetlilerinden Dir Diyosunuz
Ey Sofu Sürekleri
Mekkenin Fethi Günü Kiliç Korkusundan Müslüman Oldum Diyen Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretleri Bütün Eshabin şehadetleri Ile Müellefei Kulüp Damgasini Yani şüpheli Iman Sahibi Dediği Halde Siz Karnini Doyurmak Için Mekkenin Fethinden Sonra Medineye Gelip 7 Ay Kadar Peygamber Efendimizin Civarinda Menfaat Için Dolaşan Sevgili Muaviyenize Vahiy Katibi Ve Eshabi Nebi Diyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyenize Ecdadina Paygamber Efendimiz Hazretleri
Ela Inne Ale Ebi Süfyane Leysuli Veliyyen Hadisi şerifi Ile Süfyanilerin Dost Olmadiğini Emir Buyurduklari Halde Siz Onu Peygamberin Muhterem Dostu Ve Kiymetli Eshabi Olduğunu Iddia Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Cenabi Hak
Illel Meveddete Fil Kurba Ayeti Kerimesi Ile Peygambere Ve Evladinahürmet Ve Muhabbeti Farz Buyurmuş Iken Sizin Kudretli Hocalarinizdan Medine Tüccari Hüsrev Hocanizla Talebeleri Ehli Beyt Düşmani Olan Muaviyeye Hürmet Etmiyenlerin ...(babasi Olmayan Argo) Olduğunu Söylüyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Cenabi Aliye Düşmanlik Eden Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretlerinin Kütübü Sittede Yazili Olan
Ya Ali La Yuhibbuke Illa Mü Minun Vela Yubgiduke Illa Münafikun Hadisi şerifini Sevgili Muaviyenizi Münafikliktan Kurtarmak Için Neüzü Billah Tekzip Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyeniz Aleyhinde Peygamber Efendimiz Hazretleri
Men Katele Aliyyen Alel Hilafeti Faktuluhü Kainen Me Kane Hadisi şerifi Ile Muaviyenin öldürülmesini Emir Buyurduğu Halde Siz Cenabi Peygamberin Evladini Ahfadini öldüren Muaviyeyi Neüzü Billah Müçtehit Taniyip Hürmet Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Peygamber Efendimiz Hazretleri
Sirabül Mü Mini Füsukün Ve Kitalahu Küfrün Hadisi şerifi Ile Mü Mine Sövmek Fisk Mü Mini Kasden öldürmek Küfr Olduğunu Emir Buyurmuş Iken Sizin Sevgili Muaviyeniz Peygamber Efendimizin Kardeşim Dediği Cenabi Aliye Ve Aliyi Sevenlere 69 Sene Minberlerde Sövdüğünü Ve Hazreti Hasani Zehirlettiğini Bildiğiniz Halde Bu Adama Radiyallahu Anh Deyip Hürmet Ve Muhabbet Ettiğinizden Dolayi Sizinle Manevi Hiçbir Münasebetimiz Kalmamiştir!!!!!!!!!
"Rabbim Teala Sizi Dünya Ve Ahrette Sevgili Muaviyenizle,biz Günahkarlari Da Ehli Beyt Ile Haşri Ve Neşri Buyursun Amin:seyyidilmürseline"
Ey Eden Hakdan ümidi Iltifat
Ehlibeyte Hürmeti Et Itiyat
Sitelerde Paylaş

ne yamukluğu Atatürk yaşasaydı şuadan acaba diyanet Muaviyeyi medhedebilir miydi. cumhiryet kanunlarına muhalefettir muaviyeyi meth etmek..

benm hocamda muaviyecelere gereken dersi vermiştir..

muaviyeyi sen vahy katibi mi sanıyorsun.. osmanın süt kardeşide vahy katibiydi irdidat etti

muaviyeye vahy katibidir diyenler aptal muaviye müllefi kulub damgası yemiş yani şüpheli iman sahibi... resüllüllah mekeyi feth ettiğiğnda islmada para alıcaz diye ağzıyla müslüman olmuş.. ve resülüllah yedi ay sonra lemi cemale gitmiştir. bu o zaman zarfında muaviye para işlerinde anlıyora fakirlere tasadduk işlerinde kullanılmıştır

bir gün boyunca internette tarattın ettin mettin bir şey bulamadım haha hah ahhaha....

muaviyeye karşı tutumunu getirdim manyak muvaiye hurmet etmek insanın imanını göttürür haberin yok senin

bir adam muaviyeyi seviyorsan cehennemliktir..

sen ATATÜRK ile islamı - islam ile ilgili en ufak bi kelimeyi yanyana kullanmaya UTANMIYOR musun ?....

atatürk KAFİRDİ......islamla nasıl yan yana ismini anabiliyorsun.....sen de KAFİR olacan bu gidişle......

neyse....

SAPIK mış olum senin hocan !!!!

SAPIKLIKDA SINR TANIMAYANLAR

Şemsettin Yeşil:

Ömer Nasuhi hoca İstanbul müftüsü iken, hocaya kırktan fazla soru sormuş, hoca da buna verdiği cevapları Eshab-ı kiram adı ile neşretmiştir. Bu kitapta görüleceği gibi, Eshab-ı kiram düşmanı idi. Bilhassa Resulullahın kayınpederi ile kayınbiraderi ve vahy katibi olan Hz. Muaviye’ye saldırmış, Ömer Nasuhi hocadan gerekli tokadı yiyen bir rafizidir.

http://tamehlisunnet...RA-REDDÄ°YE.htm

http://www.incemesel...-taniyalim.html

Sitelerde Paylaş

sen ATATÜRK ile islamı - islam ile ilgili en ufak bi kelimeyi yanyana kullanmaya UTANMIYOR musun ?....

atatürk KAFİRDİ......islamla nasıl yan yana ismini anabiliyorsun.....sen de KAFİR olacan bu gidişle......

neyse....

SAPIK mış olum senin hocan !!!!

Muaviyeyi ashabı kriamdan saydıkları için böyle diyor ömer nasuhi bilmem ne.. diyanet reisydi..

yalnız ölmek üzere iken.. utanıyorum keşke mauvihyey meth eden eser yazmasaydım ehli beytten utanıyorum demiş doğru mu bilmem internette yazıyor...

kandırdığın insanlara ne olucak ömer nasuhu bilmem ne.. bırkarılar mı ahirette tepelerler...

Atatürkün nufus kağıdında İslam kaydı yazar... sen müslümnalığı türklerden değil başka milletlerinde alırsan Tüm Türkiyeyi dinsiz yaparsın. hahaha haha aaaaaay hahahahaha aaaaaaaaay hahahahah aaaaaaaaaaaayyyb :D:lol::lol:

Bak benim hocam Ashabı kiramdan dedikleri muaviyeye ne diyor...

Ey Cenabi Hakkin Ve Peygamberin Sözünü Dinlemeyen Sofu Sürekleri !
Rabbim Teala Sizi Ehlibeytin Katili Olan Muaviyenin Dostluğundan
Biz Günahkarlarida Peygamberin Ve Evladi Ile Ashabinin Muhabbetinden Ayirmasin
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz
Elhilafetü Ba Di Selasune Seneten Sümme Tasiru Meliken Aduden
Hadisi şerifi Ile Isirici It Dediği Halde Siz Ehli Beytin Katili Olan Muaviyenize Eshabin En Kiymetlilerinden Dir Diyosunuz
Ey Sofu Sürekleri
Mekkenin Fethi Günü Kiliç Korkusundan Müslüman Oldum Diyen Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretleri Bütün Eshabin şehadetleri Ile Müellefei Kulüp Damgasini Yani şüpheli Iman Sahibi Dediği Halde Siz Karnini Doyurmak Için Mekkenin Fethinden Sonra Medineye Gelip 7 Ay Kadar Peygamber Efendimizin Civarinda Menfaat Için Dolaşan Sevgili Muaviyenize Vahiy Katibi Ve Eshabi Nebi Diyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyenize Ecdadina Paygamber Efendimiz Hazretleri
Ela Inne Ale Ebi Süfyane Leysuli Veliyyen Hadisi şerifi Ile Süfyanilerin Dost Olmadiğini Emir Buyurduklari Halde Siz Onu Peygamberin Muhterem Dostu Ve Kiymetli Eshabi Olduğunu Iddia Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Cenabi Hak
Illel Meveddete Fil Kurba Ayeti Kerimesi Ile Peygambere Ve Evladinahürmet Ve Muhabbeti Farz Buyurmuş Iken Sizin Kudretli Hocalarinizdan Medine Tüccari Hüsrev Hocanizla Talebeleri Ehli Beyt Düşmani Olan Muaviyeye Hürmet Etmiyenlerin ...(babasi Olmayan Argo) Olduğunu Söylüyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Cenabi Aliye Düşmanlik Eden Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretlerinin Kütübü Sittede Yazili Olan
Ya Ali La Yuhibbuke Illa Mü Minun Vela Yubgiduke Illa Münafikun Hadisi şerifini Sevgili Muaviyenizi Münafikliktan Kurtarmak Için Neüzü Billah Tekzip Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Sizin Sevgili Muaviyeniz Aleyhinde Peygamber Efendimiz Hazretleri
Men Katele Aliyyen Alel Hilafeti Faktuluhü Kainen Me Kane Hadisi şerifi Ile Muaviyenin öldürülmesini Emir Buyurduğu Halde Siz Cenabi Peygamberin Evladini Ahfadini öldüren Muaviyeyi Neüzü Billah Müçtehit Taniyip Hürmet Ediyorsunuz
Ey Sofu Sürekleri
Peygamber Efendimiz Hazretleri
Sirabül Mü Mini Füsukün Ve Kitalahu Küfrün Hadisi şerifi Ile Mü Mine Sövmek Fisk Mü Mini Kasden öldürmek Küfr Olduğunu Emir Buyurmuş Iken Sizin Sevgili Muaviyeniz Peygamber Efendimizin Kardeşim Dediği Cenabi Aliye Ve Aliyi Sevenlere 69 Sene Minberlerde Sövdüğünü Ve Hazreti Hasani Zehirlettiğini Bildiğiniz Halde Bu Adama Radiyallahu Anh Deyip Hürmet Ve Muhabbet Ettiğinizden Dolayi Sizinle Manevi Hiçbir Münasebetimiz Kalmamiştir!!!!!!!!!
"Rabbim Teala Sizi Dünya Ve Ahrette Sevgili Muaviyenizle,biz Günahkarlari Da Ehli Beyt Ile Haşri Ve Neşri Buyursun Amin:seyyidilmürseline"
Ey Eden Hakdan ümidi Iltifat
Ehlibeyte Hürmeti Et Itiyat
Sitelerde Paylaş

Muaviyeyi ashabı kriamdan saydıkları için böyle diyor ömer nasuhi bilmem ne.. diyanet reisydi..

BS_J-TECYAAEpgg.jpg

2qtyiq0.jpg

AYRICA :

Oktay Yenal, “İktisat Penceremden” (İstanbul: Homer Kitabevi, 2005). Yenal Devlet Planlama Teşkilatı ve Dünya Bankası’nda çalışmış, yurt dışında çeşitli görevlerde bulunmuş bir iktisatçı. Kitabın çocukluk günlerine ilişkin bölümünde şunları yazmış:

Ben ise bambaşka, çorak bir ortamdaydım. Bir ara da Kuran-ı Kerim’e merak saldım ve tercümelerini okumaya başladım. O yıllarda pek ünlü olan Şemsettin (Yeşil) Hoca’nın Sultanahmet Camisi’ndeki vaazlarına da devam etmeye başladım. Bu vaazlardan birinde Hoca’nın nasıl bütün bilimlerin Kuran’da bilindiğini anlattığını anımsıyorum. İki yanına sallanarak ve günümüzdeki pop gösterilerinin seyircisi kızlar gibi vecde gelen hanımların “ah, vah, helal olsun,” nidaları arasında, kelimeleri şeddeleyip Arap şivesini taklide çalışarak şöyle anlatıyordu: “Eğğer çayyınızda bir sinek düşmüüş ise, çayyı içmeden sineği bütünüyle çaya batırın buyurmuş peygamber efendimiz. Neyçin? Çünkii ilmin asırlar sonra keşfettiği bir hakikati biliyor da ondan. Neymiş bu hakikat? Sinekte zehir, fakat kanadında panzehir var!” Böylece bu alanda da dişe dokunur bir derinlik olmadığını görüp bocalıyordum. Çevremde de bana akıl verecek kimse yoktu.(s. 31)

http://bliyaal.blogspot.com/2008_01_01_archive.html

şimdi....

al o bilimsel HOCANI....

çektir git !!!

Sitelerde Paylaş

BS_J-TECYAAEpgg.jpg

2qtyiq0.jpg

AYRICA :

Oktay Yenal, “İktisat Penceremden” (İstanbul: Homer Kitabevi, 2005). Yenal Devlet Planlama Teşkilatı ve Dünya Bankası’nda çalışmış, yurt dışında çeşitli görevlerde bulunmuş bir iktisatçı. Kitabın çocukluk günlerine ilişkin bölümünde şunları yazmış:

Ben ise bambaşka, çorak bir ortamdaydım. Bir ara da Kuran-ı Kerim’e merak saldım ve tercümelerini okumaya başladım. O yıllarda pek ünlü olan Şemsettin (Yeşil) Hoca’nın Sultanahmet Camisi’ndeki vaazlarına da devam etmeye başladım. Bu vaazlardan birinde Hoca’nın nasıl bütün bilimlerin Kuran’da bilindiğini anlattığını anımsıyorum. İki yanına sallanarak ve günümüzdeki pop gösterilerinin seyircisi kızlar gibi vecde gelen hanımların “ah, vah, helal olsun,” nidaları arasında, kelimeleri şeddeleyip Arap şivesini taklide çalışarak şöyle anlatıyordu: “Eğğer çayyınızda bir sinek düşmüüş ise, çayyı içmeden sineği bütünüyle çaya batırın buyurmuş peygamber efendimiz. Neyçin? Çünkii ilmin asırlar sonra keşfettiği bir hakikati biliyor da ondan. Neymiş bu hakikat? Sinekte zehir, fakat kanadında panzehir var!” Böylece bu alanda da dişe dokunur bir derinlik olmadığını görüp bocalıyordum. Çevremde de bana akıl verecek kimse yoktu.(s. 31)

http://bliyaal.blogspot.com/2008_01_01_archive.html

şimdi....

al o bilimsel HOCANI....

çektir git !!!

hahah şemseddin yeşil efendin mevzuunu okuyanlar dinleyenler bu yazıklarını gülerler..

tamamen karalama

zaten oktay yanal ismindeki adamın daha baştan anlatış şeklinde kendisinin ne mal olduğu belli oluyor...

Sitelerde Paylaş

hahah şemseddin yeşil efendin mevzuunu okuyanlar dinleyenler bu yazıklarını gülerler..

tamamen karalama

zaten oktay yanal ismindeki adamın daha baştan anlatış şeklinde kendisinin ne mal olduğu belli oluyor...

gerçi sizler - sen...

KURANINIZI - PEYGAMBERİNİZİ - HADİSLERİNİZİ

İNKAR ediyorsunuz.....

hacı hocalarınızı neden inkar etmeyesiniz....

kafirler sizi....

Sitelerde Paylaş

gerçi sizler - sen...

KURANINIZI - PEYGAMBERİNİZİ - HADİSLERİNİZİ

İNKAR ediyorsunuz.....

hacı hocalarınızı neden inkar etmeyesiniz....

kafirler sizi....

hocam Ehli Beyt Şemseddin yeşil efendi hazretleri söyle demiştir.

başka bir şey için dedi ama ben sana uyarlıycam

"kızma neden kızma iltimasa uğramışsın. eğer seni Allah öyle yapsaydı olmam mı diycektin. iltimasa uğramışsın

.....söz yok ki konuşayım lugatta kelimesi yok ki bulupta söyelim.

kendi yolunda çok güzel yürüyorsun Allah selamet versin dersin..."

zavallı : sana byyyyyys allah sana selamet versin hahahah

Sitelerde Paylaş

hocam Ehli Beyt Şemseddin yeşil efendi hazretleri söyle demiştir.

başka bir şey için dedi ama ben sana uyarlıycam

"kızma neden kızma iltimasa uğramışsın. eğer seni Allah öyle yapsaydı olmam mı diycektin. iltimasa uğramışsın

.....söz yok ki konuşayım lugatta kelimesi yok ki bulupta söyelim.

kendi yolunda çok güzel yürüyorsun Allah selamet versin dersin..."

zavallı : sana byyyyyys allah sana selamet versin hahahah

efendiniz mi o ?

hemen kul köle olmuşunuz gene ?

gerçi mayanızda var.....birilerini yalamadan - kulu kölesi köpeği olmadan duramazsınız siz..

çünkü sizlerde "benlik" kavramı yok....ÖLMÜŞ....!!

hiç düşünme denen bir yetenek yok....o da kaybolmuş ölmüş....

lan ben bu adama neden "efendi hazretleri" diyorum???

ne zaman "EFENDİM" oldu lan bu adam ?? demek yok...

sizler işte aklınızı kullanamayınca böyle - birilerinin her zaman KULU - KÖLESİ - KÖPEĞİ olarak yaşayacaksınız !!!!

birileriniz gider hazret dediği zibidinin abdest suyunu içer....(GERÇEK)

biriniz gider hazret dediği adamın NURDUR diyerek dölünü içer yetmez bir de adama hem kendini hem karısını düzdürür...(GERÇEK)

biriniz gider hazret dediği adamın dua edip ağzında pis salyaları ile çalkaladığı ve tükürdüğü suyu ŞİFADIR diye içer ......(GERÇEK)

biriniz gider sırf efendisi dedi diye sinekli boklu çorbayı yemeği yer içer... (senin efendinin emri)

BETER olun aq.

onun bunun yalaycısı olmaya devam edin...

sizlere bu müstehak....

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

men edilen ağaç dallı budaklı ağaç değildir muhabbet ağacıdır sır dolu kader ağaçıdır.

Ve bu ağaç kalbin gıdasıdır. bu ağaçta nefsin haz ve nasibi yoktur.. onun için Adem babamız nefsine hoş gelen ne cennet nimetleriyle meşgul oldu ne havva ileonun tek arzusu men edilen şecereye yaklaşmaktı..

yani O ağaç dallı budaklı ağaç değil kardeşim bu nasıl böyle ise cennet yapraklarından örtü diyince orada yaprak değil kardeşim

iblis ademden hakkın siyanet ve takva elbisesini çıkardı ademde hemen cennet yapraklarıyla örttü anladın mı?

ayette var libasın en iyisi takvadır diye...

Hakkın afetmek ve gafur (örtmek) isimlerinin ahkamı dünya aleminde vucud bulur cennette vucud bulmaz..

onun için adem babamız günah işledide dünyaya gönderildi. bunca insanlar bu aleme geldi...

hakkın bir çoook isimlerin tecellisi için bu alem lazım anladın mı

Gafur örtmek demektir. cenabı hak geliyor seni zatıyla sıfatıyla örtüyor.. sende tecelli ediyor.. seden tuttan o oluyor sende konuşan o oluyor sende gören o oluyor anladın :)

sonra O çıkılan cennette yarın büyük mahkemden sonra girilecek cennette değildir. Hazreti Ademin kendi cennetidir. O cennette rabbsiyle huzur içinde olduğu

makam denir..

fakat Cenabı hak bu ağaça yaklaşma diyince ademin huzur kaçtı. kendi cennetini terk etmesi lazım geldiğini, anladı.

kendi cennetinden çıkıcan ki sevgiline kavuşasın..

Cenabı hakkında O seçereden men etmesi ademi hırslandırmak içindir. Çünkü İnsan men edilen şeye daha haristir..

cenabı bak hak istiyordu ki adem ağaça yaklaşsın..

aşık ile maşuk arasında hususi konuşmalar olur.

seni sevmiyorum demesi seni seviyorum demektir.

yaklaşma demesi yaklaş demektir

cenabı hak (5/54 yuhıbbühüm ve yuhıbbune) Allah onları Muhabbet eder onlar da Allaha muhabbet eder buyurmustur

okey kamon

Sen bu masali yaziyorsun ama bu ne benim soruma cevap veriyor, ne de Kuranla örtüsüyor.

Kuranda "Ey Âdem! Sana, sonsuzluk ağacıyla eskimez, çökmez mülk ve saltanatı göstereyim mi?"

Senin bu agac üzerine verdigin bilgiler nerde yaziyor???

"Rabbinizin sizi şu ağaçtan uzak tutması, iki melek olmayasınız yahut ölümsüzler arasına katılmayasınız diyedir."

Seytan, Adem ve Havvayi melek ve ölümsüz olmakla kandiriyor.

Bu ayette meleklerin insanlardan üstün oldugunu anliyoruz.

Sitelerde Paylaş

şapşik :D

18:50. ayette zaten meleklere ademe secde edin diyor sonra iblis dışındakiler secde etmedi iblis cinlerdendi diyor

7:11. ayeti yazman abesle iştgaldir. şapşik...

iblisin asıl hilkati cindendi diyor asli hilkati ve cibbili fıtrati ile hakka isyan etti

senin 7.11 ayeti yazman bu ayette böyle bu ayette böyle yazıyor demeye getirmen beni güldürmedi değil güldüm valla

hahah hahah aaaaaaay hahahhahaha aaaaay hay

Şapşik sensin zibidi.

Müdür bütün öğretmenleri odasına çağırdı. Ahmet hoca dışındaki bütün öğretmenler müdürün odasına geldi. Ahmet hoca okulun hademesiydi.

Bak ayet dediğin şeyin anlamı tam olarak yukardaki örnek gibi olur zibidi.

Allah MELEKLERE secde edin diye emrediyor. Meleklere ve cinlere emretmiyor. İBLİS DIŞINDAKİ BÜTÜN MELEKLER secde ediyor. Demek ki buraya kadarki kısımda İblisin de bir melek olduğu anlaşılıyor. Asıl hakikati cin de meleklerin içinde ne işi var. Madem meleklerin içine girmiş Allah ne diye sadece meleklere secde edin diyor. Heralde senin kadar düşünememiş. Sen olsan o ayete "Meleklere ve cinlere secde edin" diye söylerdin. Cin denilen varlıklar aslında birer melek türevi mi yani???

Sitelerde Paylaş

para için yada nefsani mahrumiyetten nefsani açlıktan birilerin,n babasınin yanında eşini düdüklüyorlardır..

kim bilir?

bu arada senin babanla annen nerde şu an zavllalı kontrol etin mi :Dasa sasasasas ben yatar iyi geceler öptüm öpiyim mi seni

byys öpücekler muck ve mucuk bu suluydu asasasajshasaha

yok şimdi...senin baban da bu sistemin bir kölesi ya sana göre...

eh - cariyelik te kalkmamış sana göre....

bu durumda anan da CARİYE oluyor...

patronu babanın gelip arada ananı da düdüklüyordur ?

Sitelerde Paylaş

haha haha : Allah ademe secde meselesinde itaat edenlere melek,, itaat etmeyenlere ise ism itibariyle (melek) hakikat itibariyle (Cin) onlanlardır diyor anlamıyorsun

itaat etmeyen insan cin olur mu? olur!

mesela rüyanda anneni babanı dostu görürsün.. ama nasıl olur sen uyurken filan yerdeydi.. rüyanda gördüğün kimdir?

ya melekdir yada cindir o şekle girmiştir.

bu dünyada rüyadır.. incelikler vardır bu incelikleri sani aşar senin sınıfına ait değil

kader mektebinde aynı okuldayız ama sınıflarımız farklı :Phasahsagsasas

ibni sina cinler insan hayvan şekline girebildiğini söylemiştir.. yani bunlar seni aşar...

,

İbni sinayı kafir ilan eden müslümler şimdi onun sözleriyle iddalarını kanıtlama peşine düşmüşler. Cin insan şekline de girermiş de hayvan şekline girermiş de... Kırmızı başlıklı kıza görünen kurt, cin olabilir aslında. İnanmak lazım bu masallara. Doğru beni aşar sizin masallarınız. Arkadaş insan ömründe hissetmediği, görmediği, hiçbir deliline rastlamadığı şeylere sırf bir kitap böyle yazıyor diye nasıl bu kadar inanır hayret ya.

Sitelerde Paylaş

"Rabbinizin sizi şu ağaçtan uzak tutması, iki melek olmayasınız yahut ölümsüzler arasına katılmayasınız diyedir."

Seytan, Adem ve Havvayi melek ve ölümsüz olmakla kandiriyor. Ama Adem Kurani okumus olsaydi meleklerin ölümsüz olmadigini bilirdi :)

Rahman-26 Yer üzerinde bulunan herkes yok olacaktır.

1. kullu men : bütün kişiler, bütün bilinçli varlıklar, bütün insanlar ve bütün cinler, herkes

2. aleyhâ fânin : fanilik üzeredir, yok olucudur

Sitelerde Paylaş

Yüz kere söyledik; bu adamları ciddiye alıp cevap vermeyin, verdiğiniz cevaplarla besleniyorlar ve iyice küstahlaşıyorlar diye.. Ama bizi dikkate almayıp bu adamların abuk sabuk yazılarını itinayla cevaplandırdınız, sinirlerinizi bozdunuz ve nihayet küfür ettiniz... Sayenizde forum biraz daha kirlendi...

Bu adamlar tartışılacak seviyede ve karakterde değilse tartışmayın, bırakın yazdıkları arada kaynayıp gitsin. Ne bizi uğraştırın, ne de küfür nedeniyle istenmeyen sonuçlara katlanmak durumunda kalmayın...

Sitelerde Paylaş
Seytan, Adem ve Havvayi melek ve ölümsüz olmakla kandiriyor. Ama Adem Kurani okumus olsaydi meleklerin ölümsüz olmadigini bilirdi :)
Rahman-26 Yer üzerinde bulunan herkes yok olacaktır.
1. kullu men : bütün kişiler, bütün bilinçli varlıklar, bütün insanlar ve bütün cinler, herkes
2. aleyhâ fânin : fanilik üzeredir, yok olucudur

Men kelimesi ile hitap edilen sınıf melek değildir.

men ameli saliha: kim salh amel işlerse..

artı ayette ölücekler demiyor fani olucaklar diyor. fani olduğunda ölmüyorsun farkı var

Sitelerde Paylaş

İbni sinayı kafir ilan eden müslümler şimdi onun sözleriyle iddalarını kanıtlama peşine düşmüşler. Cin insan şekline de girermiş de hayvan şekline girermiş de... Kırmızı başlıklı kıza görünen kurt, cin olabilir aslında. İnanmak lazım bu masallara. Doğru beni aşar sizin masallarınız. Arkadaş insan ömründe hissetmediği, görmediği, hiçbir deliline rastlamadığı şeylere sırf bir kitap böyle yazıyor diye nasıl bu kadar inanır hayret ya.

ibni sinayı kafir ilan edenler herhalde ıraklı Suriyeli afgan kafalı kimselerdir. biz Türkler ibni sinaya kafir demiyoruz lütfen başkaları üzerinde biz Türklere laf atma

Sitelerde Paylaş

yok şimdi...senin baban da bu sistemin bir kölesi ya sana göre...

eh - cariyelik te kalkmamış sana göre....

bu durumda anan da CARİYE oluyor...

patronu babanın gelip arada ananı da düdüklüyordur ?

Cariye islam litaratüerinden eve gelen kadın hizmetçi ve savaşa bil fiil iştirak etmiş ve esir düşmüş kadın demektir.. bu kadar azıcık bir bilgiyi bile bilmiyorsun

yahut biliyorsunda hazmedemiyorsun devamlı mugalata yapıyorsun. sen adam olmazsın :Dp askajskasna

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...