Jump to content

İslam demek, ahlaksızlık mı demektir?

Recommended Posts

Din ve ahlak, aynı kare içinde gösterilmeye çalışılıyor son zamanlarda. Bunun nedenini, müslümanların kendilerini ahlaksız hissetmelerinde, yaşadıkları vicdan azabı ve dinlerinin onları ahlaksız kılmasının utancı ile başkalarını suçlamaya çalışmalarında buluyorum. Bir insanı, bir din, ancak bu derece ahlaksız hale getirebilir:

-İslam dini, sürekli yalan söylemeyi teşvik eden bir dindir. Yalan söylemeyi, dini bir gereklilik haline getirmiştir. Müslümanlar yalan söyleme konusunda uzmanlaşmıştır ve din adına çok rahat, ahlaksızca yalan söylerler.

-İslam dini, tecavüzü mübah görebilmektedir. Eğer bir kadın, eşi, babası vs yanında olmadığı halde dolaşıyorsa, zaten tecavüze davetiye çıkartmıştır. Üstelik bir de başı açıksa zaten orospudur.

-İslam dini için kadın cinsel bir objeden öteye geçmez. O yüzden paketlenmesi gerekir. 3 er, 4 er alınabilir. Hakkı, hukuku yoktur. Babası tarafından başkalarına verilebilir. Ağzı, dili ve beyni olmayan yürüyen bir vajinadır.

-İslam dini, hırsızlığa cevaz verir. Kendi içindeki hırsızlığın cezası el kesme gibi ilkel ve ahlak dışı bir ceza olsa bile, savaştığı ülkelerin sivil halklarının mallarını, hatta karılarını çalmak büyük sevaptır.

-İslam dini, insan düşmanı bir dindir. Din için önemli olan gene dindir. Eğer dinin karşısında bir insan duruyorsa, kafası kesilmelidir.

Bu gibi ahlaksızlıklar daha da artırabilir. İşin korkunç boyutu, dinin, ahlaksızlığı emrediyor olmasıdır.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ahlak diye birşey yok..Bunu bir kere söylemlerinizden çıkarın..

Dünya'da çok fazla müslüman var ama çok azı İslam dinini hayatına tatbik ediyor..Işid veya el kaide gibi..

Geriye kalanlar yaşadıkları coğrafyanın/kültürün etkisi ile İslam'ı yontuyorlar ve öyle hayatlarına devam ediyorlar..

Ayetlerde ve hadislerde yazılanlar çok korkunç şeyler ama şundan eminim ki,müslümanların çok büyük bölümü bunlardan bihaber..

Sitelerde Paylaş

Can alıcı bir konuya değinmişsiniz. Bence insanlar sadece dinleri ahlaksız olduğu için ahlaksız değiller, tarihsel açıdan böyle bakılamaz. Daha ziyade insanlar ahlaksız oldukları için dinleri ahlaksız. İslam niye kabul gördü? Niye yayıldı? Yayılırken insanların önce hangi kesimine nüfuz etti? Ezilenlerin omuzlarında taşınarak mı, ezenlerin tekelinde yoğrularak mı? Çok çetrefil sorular. Belki önce ezilenlerin omuzlarında yükseldi, sonra başkasını ezenlerin tekelinde zamanla yoğruldu ve sömürü için kullanışlı bir hale getirildi. Ahlaksızların/sömürücülerin kontrolüne geçen her toplumsal cereyanda olduğu gibi. Bu konuda ayrı bir başlık açmayı düşündüm şimdi.

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Can alıcı bir konuya değinmişsiniz. Bence insanlar sadece dinleri ahlaksız olduğu için ahlaksız değiller, tarihsel açıdan böyle bakılamaz. Daha ziyade insanlar ahlaksız oldukları için dinleri ahlaksız. İslam niye kabul gördü? Niye yayıldı? Yayılırken insanların önce hangi kesimine nüfuz etti? Ezilenlerin omuzlarında taşınarak mı, ezenlerin tekelinde yoğrularak mı? Çok çetrefil sorular. Belki önce ezilenlerin omuzlarında yükseldi, sonra başkasını ezenlerin tekelinde zamanla yoğruldu ve sömürü için kullanışlı bir hale getirildi. Ahlaksızların/sömürücülerin kontrolüne geçen her toplumsal cereyanda olduğu gibi. Bu konuda ayrı bir başlık açmayı düşündüm şimdi.

çok doğru bir tespit

Sitelerde Paylaş

Şimdiye değin yaşadıklarımdan tecrübeyle "evet, islam ahlaksızlıktır" diyebilirim. Bu dini savunanlar yüzü kızarmadan yalan söyleyebiliyorlar öncelikle. En sık gördüğüm ahlaksızlıkları bu. Bunun haricinde, bastırmaya çalıştıkları cinselliklerinin sebep olduğu ahlaksızlıkları zaten biliyoruz -ki peygamberi sübyancı olan bir bireyden de farklı davranış beklenmez.

Sitelerde Paylaş

Örneğin "takiyye" Türkiye'de siyasette kullanıldığı için olumsuz bir söz olarak görülüyor, ancak İslami bir olgudur. İslamda, dinin yararı için yalan söylemeye cevaz vardır. Bu sebeple de müslümanlara asla güvenemeyiz. İktidara geldiğinde kafanı kesecek müslüman, iktidara gelmesine yardım etmen için "sana zarar vermeyeceğim" diye yalan söyleyip, yemin edebilir. Yeminini bozduğunda günahkar olmaz.

Sitelerde Paylaş

islam yolunda her şey mübahtır...

kısa fetva örnekleri mesela:

zorda kalırsanız karınızı yiyebilirsiniz...

kız kardeşle nikah

cihat nikahı : bunu az açmak lazım....,,:

cihat nikahı iğrençlikleri ise şunlar:

· 20 Tunuslu kadın, cihat nikahı için Suriye’ye gitti. İçlerinden biri 13 yaşında ve en fazla kişi ile birlikte olanı.

· Ele geçirilen, ya da kendi isteği ile cihat nikahı için giden kadınların çoğu, yüzlerce farklı erkekle ilişkiye girip, cennete gideceklerine inanıyorlar. Birçoğu ağır cinsel istismara ve işkenceye uğruyor.

· Karısı ile cihada gidenlerin çoğunun karısına el konuluyor ve karısı diğer cihatçılara peşkeş çekiliyor.

· Yezidi kadınlar örneğinden gördüğümüz gibi, cihatçılar tarafından bir süre kullanılan kadınlar, para karşılığı satılıyorlar.

anal cihad

bunlar da uludağ sözlükten....:

alevi kadınlara tecavüz helaldi

ölü ile cinsel ilişkiye girilebilir fetvası

ananızla bacınızla evlenebilirsiniz fetvası

10 yaşındaki kızlar evlenebilir fetvası

adnan oktarın anal seks fetvası

cennete girmek için onlarla ilişkiye girin

şia ve alevi kadınlara karşı utanç verici fetva

müftüden suriyeli kadınlara cinsel fetva iddiası

cinsel ilişki hakkında diyanet fetvası

kadına işyerindeki erkeği emzir akraba ol fetvası

daha çok da....

neyse.....
Sitelerde Paylaş

Ahlakın tanımını yapar mısın?Muhtemelen "insanların aralarında yaptıkları sözleşme" diyeceksin.Ona kanun deniyor.

Ahlak ve kanun birbirinden cok farkli degil zaten. Kanun illa yazili olmak zorunda degil, bak Britanya'nin yazili anayasasi yok mesela. Ahlak toplum biliminin alanidir. Bilim olarak kabul ettigin yalnizca fizik, kimya vb. ise bilemiyorum...

Sitelerde Paylaş

Ahlak ve kanun birbirinden cok farkli degil zaten. Kanun illa yazili olmak zorunda degil, bak Britanya'nin yazili anayasasi yok mesela. Ahlak toplum biliminin alanidir. Bilim olarak kabul ettigin yalnizca fizik, kimya vb. ise bilemiyorum...

Tamam işte, ahlak insan uydurması.
Sitelerde Paylaş

Bilgisayar yazılımı da insan uydurması. Diller ve lehçeler de insan uydurması. Bilimselliğe dair ilkeler de insan uydurması. Ahlak da bunlara benzer zihinsel yazılım işte. Bir ilişki protokolü. Niye bilimsel terminolojide yeri olmasın? İnsanın ahlak motivasyonunu incelemek, insanı, yani doğanın bir parçasını incelemektir. Bilimsel inceleme sadece toprak, su, ateş ve havayı incelemek olarak alınamaz. İnsana dair hiç bir şey bilime yabancı olamaz. Ahlakın bir bilim olmadığı yargısı doğru, bilimsel terminolojide yerinin olmadığı yargısı ise yanlış. Bilim her şeyi inceler. Yeter ki bir görüngü nasıl bilimsel olarak incelenir, anlama çabası bilimsel zeminde hangi araçlar ve kurallarla uygun sonuçlar verir bu iyi kurgulansın.

Sitelerde Paylaş

Bok yok. İnsanların karşılıklı ilişkilerinden ortaya çıkan kurallar nasıl bilimsel terminolojide olmaz?

O kurallara niye ahlak diyorsunuz?

Başka bir şey deyin..Ayna nöronlar gibi şeyler diyorlar..Böyle bir şey deyin..

Ahlak dini bir kavramdır..

Bakın evrimi kimse inkar etmiyor..Evrimi bir kenara koyup,tek bir laf edemeyiz..

Ahlak söylemini sorgulayın sadece..Öyle ahlak yok diyene bok yok demekle birşey elde edemezsiniz..Ahlak varsa bunu izah edeceksiniz..Ben ahlakı hiç kimsenin izah edemeyeciğini çok iyi biliyorum..Çünkü ahlak,tıpkı tanrı gibi bir dini kavramdır..Dünya'da yaşayan bir kişi bana tanrının ne olduğunu açıklayamaz..Aynı şekilde bir kişide ahlakın ne olduğunu açıklayamaz..

Tanrı,ahlak,cin,günah..Hepsi aynı şeyler..!

Sitelerde Paylaş

O kurallara niye ahlak diyorsunuz?

Başka bir şey deyin..Ayna nöronlar gibi şeyler diyorlar..Böyle bir şey deyin..

Ahlak dini bir kavramdır..

Bakın evrimi kimse inkar etmiyor..Evrimi bir kenara koyup,tek bir laf edemeyiz..

Ahlak söylemini sorgulayın sadece..Öyle ahlak yok diyene bok yok demekle birşey elde edemezsiniz..Ahlak varsa bunu izah edeceksiniz..Ben ahlakı hiç kimsenin izah edemeyeciğini çok iyi biliyorum..Çünkü ahlak,tıpkı tanrı gibi bir dini kavramdır..Dünya'da yaşayan bir kişi bana tanrının ne olduğunu açıklayamaz..Aynı şekilde bir kişide ahlakın ne olduğunu açıklayamaz..

Tanrı,ahlak,cin,günah..Hepsi aynı şeyler..!

Ahlak dini kavram falan değildir, ahlak tüm insanlığın malıdır, öyle dinler sahipleniyor diye kendi malımı dışlayacak değilim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...