Jump to content

TANRIYI OYNAYAN ADAM

Recommended Posts

Allah neyi yoktan var etmiş ki? İnsanları çamurdan yarattığını söylüyor.

Yoktan yaratılma diye bir şey yok. Bunu uyduran aptal insanlar.. Allah eşi benzeri maddesi modeli yokken var eder.. bunu yoktan var eder diye anlam çıkarıyorlar yanlış

bir şeyin eşi ve benzeri maddei ve modeli yokken var olması O şeyin esi ve benzeri maddei ve modeli olmayan Haktan var olması demektir.

vayy aptallar bunu yoktan var edildi sananlar... vay aptallar vayyy

hakikatte ne vardan bir zerre yok olur ne de yoktan bir zerre var olur

varlığın artmasına eksilmesine imkan olmadığını bilmeyen vayy aptallar vayyy islamın hiç bir yerinde yoktan var edildi demez

eşi benzeri maddesi modeli yokken yaratılır der.. bu yoktan var oldu demek değildir. vaaaay ulaaa aptal insanlar müsolar vayyy ve devamı vau vay diye gider bu...:Dasasasahsah :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yiyen insanlar var dünyada.. ama biz türkler yemiyoruz sen yiyor musun bilmem. biz yemiyoruz çünkü tiksiniyoruz öhürüyoruz inciniyoruz. ama vallkahü billahü ki

bak vallahi ki bak vallahi.. dünyada kedi köpek yiyen insanlar var ve hım hım hadi pişmedi mi ne güzel kokuyor diyerek iştahla yiyorlar...:Dasasaslajskajsa yani sorun yok yiyen yiyebilir

sen bi kere TÜRK değil - ARAPSIN !!!!

türkler AYI eti de yerlerdi - AT eti de yerlerdi - domuz eti de yerlerdi........hiç de tiksinmezlerdi...

kırgızlar halen daha yerler AT etini...

ama senin o saçma islamın bu konuda da bozdu türkleri....

Sitelerde Paylaş

sen bi kere TÜRK değil - ARAPSIN !!!!

türkler AYI eti de yerlerdi - AT eti de yerlerdi - domuz eti de yerlerdi........hiç de tiksinmezlerdi...

kırgızlar halen daha yerler AT etini...

ama senin o saçma islamın bu konuda da bozdu türkleri....

Türkün 1000 seneden beri tarihinde ve kültüründe en BÜYÜK UNSUR olarak İslam dini gelir.

buna hemen şahit istersen aç nüfus kağıdını islam kaydını görürsün

belki aleyhinde bulunanlar dahi o kaydı sildirememişlerdir.. çünkü Türk demek İslam demektir..

bak diyelim senle gezintiye çıksak sonra poelis arabayı durdursa ehliyet ruhsat dese ve senin kimliğide istese

ben derim ki abi O kimlk sahte yemin ediyorum.. çünkü bu atesit.. ama kimliğinde islam yazıyor... hahahah aaaaaaay hahahahah aaaaaaaaaaaaay :DAsa hahahha aaaaay :D

Sitelerde Paylaş

Türkün 1000 seneden beri tarihinde ve kültüründe en BÜYÜK UNSUR olarak İslam dini gelir.

buna hemen şahit istersen aç nüfus kağıdını islam kaydını görürsün

belki aleyhinde bulunanlar dahi o kaydı sildirememişlerdir.. çünkü Türk demek İslam demektir..

bak diyelim senle gezintiye çıksak sonra poelis arabayı durdursa ehliyet ruhsat dese ve senin kimliğide istese

ben derim ki abi O kimlk sahte yemin ediyorum.. çünkü bu atesit.. ama kimliğinde islam yazıyor... hahahah aaaaaaay hahahahah aaaaaaaaaaaaay :DAsa hahahha aaaaay :D

tabi tabi...

türklerin tarihi zaten ancak 1400 yıl felandır...

islamdan önce zaten TÜRK diye bi ırk yoktu.....

islam ne zaman başladı - YÜCE TÜRK IRKI VAR OLDU....

soytarı dioz....boşa demioz !!!

Sitelerde Paylaş

tabi tabi...

türklerin tarihi zaten ancak 1400 yıl felandır...

islamdan önce zaten TÜRK diye bi ırk yoktu.....

islam ne zaman başladı - YÜCE TÜRK IRKI VAR OLDU....

soytarı dioz....boşa demioz !!!

ondan evvelde daha eskide hazreti İbrahim vardı. hazreti İbrahim urfa ahalasinde olup Araplaşmış türktür.

ondan eski nuh var.. ondan eski adem babamız var bunlar hepsi İslam dini üzere.. ne oldu geriye gidersin işte böyle hahahahahahahahah yeee

Sitelerde Paylaş

ondan evvelde daha eskide hazreti İbrahim vardı. hazreti İbrahim urfa ahalasinde olup Araplaşmış türktür.

ondan eski nuh var.. ondan eski adem babamız var bunlar hepsi İslam dini üzere.. ne oldu geriye gidersin işte böyle hahahahahahahahah yeee

desene YAHUDİ kanı var bizde de :D :D

yahudilerde TÜRK müydü yoksa lan ?

:D

balataları iyice sıyırdı bu gerzek....birazdan kendini de imha eder bu ... :D

Sitelerde Paylaş

Dinciler, aslında tanrıyı oynuyor zaten; "biz asla yanılmayız. bizim inancımız haricinde, hepsi sahtedir " demekteler.

Ya insanın varlığında etkisi olan şey, büyük güçlere sahip olmayan birşeyse....?

Bu görevin tamamlanması için insanın birlik olmasına ihtiyaç varsa.....?

o önemli değil. olsa da bize birşey yapamaz zaten.. ödül vermeyen, dikta gücü olmayan, hepsinden önemlisi geldiğimiz toplumun onaylamadığı birşeye değer vermeyiz
işte dinci anlayışın özeti... Demekki bir inancın doğru olması için kamplaşma aracı olması, saltanatlar tarafından onaylanması ve bir piyasası olması şart

Yani kendisini ve geldiği toplumunu tanrılaştırmak adına, tüm inançları ayaklar altına alıp ezip geçiyorlar.

Ve bu saygısızlığın adı maneviyat oluyor. Diğer insanların inancını hiçe saymak çok anlamlı birşey demekki !

Sitelerde Paylaş

Yoktan yaratılma diye bir şey yok. Bunu uyduran aptal insanlar.. Allah eşi benzeri maddesi modeli yokken var eder.. bunu yoktan var eder diye anlam çıkarıyorlar yanlış

bir şeyin eşi ve benzeri maddei ve modeli yokken var olması O şeyin esi ve benzeri maddei ve modeli olmayan Haktan var olması demektir.

vayy aptallar bunu yoktan var edildi sananlar... vay aptallar vayyy

hakikatte ne vardan bir zerre yok olur ne de yoktan bir zerre var olur

varlığın artmasına eksilmesine imkan olmadığını bilmeyen vayy aptallar vayyy islamın hiç bir yerinde yoktan var edildi demez

eşi benzeri maddesi modeli yokken yaratılır der.. bu yoktan var oldu demek değildir. vaaaay ulaaa aptal insanlar müsolar vayyy ve devamı vau vay diye gider bu...:Dasasasahsah :D

Haşr-24: Diyanet İşleri: O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bunu uyduran aptal insanlar değil, muhonun ta kendisi..

Sitelerde Paylaş

Haşr-24: Diyanet İşleri: O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bunu uyduran aptal insanlar değil, muhonun ta kendisi..

diyanet uyduruyor olmasın diğer mealleri okudun mu?

ali bulaç : Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.

Gültekin Onan: O Tanrı ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Azizdir, Hakimdir.

Bari : yoktan var etmek demek değildir. bulunmama durumundan var etmektir..

1. huve allâhu : O Allah ki

2. el hâliku : yaratan

3. el bâriû : bulunmama durumunda var eden

4. el musavviru: tasvir eden

ayette El halık sonra El bari Sonra El musavvir geliyor

yani sırasıyla Allah El halık ile ilk önce maddeli maddesiz müddetli müddetsiz eşyayı yaratıyor

sonra El bari: ile onu bulunmama durumundan izhar edip icad ediyor..

sonra onu el musavvir ile eşkalini şahsını heykelini tasvir ediyor.. anladın mı şapşik yaratılan şey bu silsile ile dünyada var oluyor hapşik çok yaşa

bilip bilmeden konuştuğunda sana kimse yazmaz ama ben yazdım..

git elmalı hamdi yazırın ayetle ilgili tefsirini oku be cahil

Sitelerde Paylaş

yani sırasıyla Allah El halık ile ilk önce maddeli maddesiz müddetli müddetsiz eşyayı yaratıyor

sonra onu el musavvir ile eşkalini şahsını heykelini tasvir ediyor.. anladın mı şapşik yaratılan şey bu silsile ile dünyada var oluyor hapşik çok yaşa

Dostum, bulunmama durumunu biraz açarmısınız ? :D

Bulunmama durumu nedir ? :D

Sitelerde Paylaş

Dostum, bulunmama durumunu biraz açarmısınız ? :D

Bulunmama durumu nedir ? :D

açıyım müsaadenizle

mesela şuanda senin çocuğunu Allah yaratmış.... ama bu dünyada bulunmuyor ama yarattı allah... ahiretten buraya sevkiuata tabi olup gelicek siz evlendiğinizde biriyle :Dasas

var mı biri bare bari baru baröö :DSasassasa.. ne komiğim :ASabas asabasa

Sitelerde Paylaş

açıyım müsaadenizle

mesela şuanda senin çocuğunu Allah yaratmış.... ama bu dünyada bulunmuyor ama yarattı allah... ahiretten buraya sevkiuata tabi olup gelicek siz evlendiğinizde biriyle :Dasas

var mı biri bare bari baru baröö :DSasassasa

sevkiyat yapılıyor demek ? hmmm ilginçççç.....sen buna ŞAHİT oldun mu ?.....

....sevkiyat ARAS KARGOYLA mı ??

kaç para tutuyor ordan buraya sevkiyat ??

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevkiyat yapılıyor demek ? hmmm ilginçççç.....sen buna ŞAHİT oldun mu ?.....

....sevkiyat ARAS KARGOYLA mı ??

din büyüklerimizden Muhyiddini arabi vardı. ayanı sabiteye vukufu vardır. giriyor oraya bu aleme gelecek şeyi orada görüyor ve söylüyor bilmem kaç yüz sene önceden Osmanlının kurulacağını söylemiş nasıl söyledi Allah ile arası iyi bu dünya gelecek olan sevkiyatı görüyor alemi sabiteye vukufu var böyle böyle olucak diyor,

sana daha canlı bir misal vereyim O kadar aşikar söylemiştir ki müştak baba 80 sene evvelden ankaranın Başkent olacağını haber vermiştir

nasıl haber verdi her şeyin ruhu vardır her ruhunda bir sureti vardır.. giriyır o aleme ve görüyor söylüyor

Nostradamusun mısrlarınınereye çeksen oraya gelir diyorlar zorlama yorumlar diyorlar bilenler vesaire öyle değil

müştak baba apaşikare söylemiş ankaranın başkent olacağını cumhuriyet bayramı gibi bir gün olacağınıda bayram olucak diyor...

neyse şimdi ben seni kendime muhattap alıp kaale aldım ama hata ettim biliyor aah benm şu kafam mööööö öööö :p

Sitelerde Paylaş

nostradamus daha güzel sallamış..pardon kehanetlerde bulunmuş olum :D

sizin uşaklığını ettiğiniz - aklı karı kızda cariyede olan efendilerinizden daha sağlam - sıkı sallamış....yani KEHANETLERDE bulunmuş...

henüz TUTMAYAN kehaneti de yok ..!!!

sizinkileri solda sıfır bırakıyor.....

nostradamusa FİL dersek...

sizinkiler yanında elektron gibi kalıyor !!!

:D :D

Sitelerde Paylaş

Yine kıçınla düşünmekten vaz geçmiyorsun, hep boş konuşuyorsun, forumun kalitesini de iğrenç esprilerinle yerle bir ediyorsun.. El-halik yaratmak değil mi? Neticede ayeti tartışmıyoruz, allahın yoktan var edip etmediğini tartışıyoruz. Göt beyinli! Laf kalabalığı yapıp konuyu çarçur ediyorsun. Madem el-halik anlamının yaratan, yoktan var eden olduğunu biliyorsun da neden yoktan yaratılma diye birşey yok, aptal insanların uydurması diyorsun. Konu yoktan var etmesi iken kalktın ayetin yanlış çevrildiğini anlatmaya başladın. el-halik allahın isimlerinden biri değil mi? Anlamı da yaratan değil mi? Yaratmak da olmayan birşeyi var etmek değil mi? Kalktın burada bari ne demek onu açıklıyorsun. Mevzu barinin ne demek olduğu değil, allah bir şeyi yoktan var edebiliyor mu edemiyor mu konu bu! Sen yoktan yaratılma diye birşey yok dedin, ben yaratıyor bak ayet bu dedim, diyanet bari ile halikin yerini karıştırmış, bu s2mde bile değil. Ayetin içinde senin de örnek gösterdiğin gibi yaratan kelimesi geçiyor mu? Geçiyor (el-halik).

Şimdi konuya dönelim.

Allah yarattığını, yani birşeyi yoktan var ettiğini söylüyor, hatta isimlerinden biri de yaratan (el-haliki / yaratan (yoktan var eden)). Sen burada neyi inkar ediyorsun öğrenebilir miyim?

Sitelerde Paylaş

nostradamus daha güzel sallamış..pardon kehanetlerde bulunmuş olum :D

sizin uşaklığını ettiğiniz - aklı karı kızda cariyede olan efendilerinizden daha sağlam - sıkı sallamış....yani KEHANETLERDE bulunmuş...

henüz TUTMAYAN kehaneti de yok ..!!!

sizinkileri solda sıfır bırakıyor.....

nostradamusa FİL dersek...

sizinkiler yanında elektron gibi kalıyor !!!

:D :D

sen git kendini gıdıkla

Sitelerde Paylaş

Yine kıçınla düşünmekten vaz geçmiyorsun, hep boş konuşuyorsun, forumun kalitesini de iğrenç esprilerinle yerle bir ediyorsun.. El-halik yaratmak değil mi? Neticede ayeti tartışmıyoruz, allahın yoktan var edip etmediğini tartışıyoruz. Göt beyinli! Laf kalabalığı yapıp konuyu çarçur ediyorsun. Madem el-halik anlamının yaratan, yoktan var eden olduğunu biliyorsun da neden yoktan yaratılma diye birşey yok, aptal insanların uydurması diyorsun. Konu yoktan var etmesi iken kalktın ayetin yanlış çevrildiğini anlatmaya başladın. el-halik allahın isimlerinden biri değil mi? Anlamı da yaratan değil mi? Yaratmak da olmayan birşeyi var etmek değil mi? Kalktın burada bari ne demek onu açıklıyorsun. Mevzu barinin ne demek olduğu değil, allah bir şeyi yoktan var edebiliyor mu edemiyor mu konu bu! Sen yoktan yaratılma diye birşey yok dedin, ben yaratıyor bak ayet bu dedim, diyanet bari ile halikin yerini karıştırmış, bu s2mde bile değil. Ayetin içinde senin de örnek gösterdiğin gibi yaratan kelimesi geçiyor mu? Geçiyor (el-halik).

Şimdi konuya dönelim.

Allah yarattığını, yani birşeyi yoktan var ettiğini söylüyor, hatta isimlerinden biri de yaratan (el-haliki / yaratan (yoktan var eden)). Sen burada neyi inkar ediyorsun öğrenebilir miyim?

bhdr Halık: yoktan var etmek demek değildir. bak mesela ortada bir makine yok.. kafamda tasrlıyorsun bir makine yapıyorsun yoktan var ettin buna halık denir.

mutlak yokluktan yapılana denmez halık....yokluk kelimesi kelime olarak hiç bir yerde Kuranda Yokluktan bahsetmez.. adem (yokluk demektir) kuradan böyle bir kelime yok ademden (yokluktan) yaratıldığımıza dair.. ki öyle bir kelime olsa adem babadan yaratışmış oluruz

bak şimdi mutlak yokluktan yaratılma olmaz. neden olmaz Allah seni yaratmadan önce onun ilminde vardın.. eğer onun ilminde yoktun allahın aklına sonrada geldi ise..

allah allah olmaz gelen şey nerde geldi denir yaniben saçlatatırma sana ıvır zıvır anlatamıycam ey cahilü mehlü cahil :SAS:Asasaqs

Sitelerde Paylaş

bu güne kadar adam gibi bişi yazdığını gören olmadı...bundan sonra da olmaz zaten.....boş gezenin boş kafalı boş kalfası !!

haha itiraf edemiyorsun bende öğrendiğin o kadar çok şey var ki.. dinsizlerin yalanlarını öğrendiysen dindizlere alaycı bakışlarla bakabildinse benim bilgilerim sayesinde olduğunu biliyorsun itiraf et etme kaşımpaşsa sporla maçım var :Dsasadadasa

Sitelerde Paylaş

bhdr Halık: yoktan var etmek demek değildir. bak mesela ortada bir makine yok.. kafamda tasrlıyorsun bir makine yapıyorsun yoktan var ettin buna halık denir.

mutlak yokluktan yapılana denmez halık....yokluk kelimesi kelime olarak hiç bir yerde Kuranda Yokluktan bahsetmez.. adem (yokluk demektir) kuradan böyle bir kelime yok ademden (yokluktan) yaratıldığımıza dair.. ki öyle bir kelime olsa adem babadan yaratışmış oluruz

bak şimdi mutlak yokluktan yaratılma olmaz. neden olmaz Allah seni yaratmadan önce onun ilminde vardın.. eğer onun ilminde yoktun allahın aklına sonrada geldi ise..

allah allah olmaz gelen şey nerde geldi denir yaniben saçlatatırma sana ıvır zıvır anlatamıycam ey cahilü mehlü cahil :SAS:Asasaqs

Evet el-halik yoktan var eden demek değil, yaratan demek, yaratmak da yoktan var etmek demek. Kelime kaşarlığı yapıyorsun her dindar gibi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%A2lik

http://blog.ihvan.com.tr/tag/el-halik-ne-demek

İlk iki kaynağı veriyorum, geriş kalan hepsinde de aynı anlam yazıyor zaten. El-Halik yaratan demektir, yaratmak da yoktan var etmek demektir. Herkes yanlış biliyor sen doğru biliyorsun demekki. Hayır yani neyi aklamaya çalışıyorsun onu anlamadım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...