Jump to content

Kuantum fiziğinin yorumundaki bir hile hakkında

Recommended Posts

Kuantum fiziğiyle hayatımıza giren kavramlardan bazılarıyla ilgili yapılan bir hileyi anlatacağım bu başlıkta

Çünkü tanrıcılar bu hileyi kullanıp kendi saçmalıklarını doğruymuş gibi gösteriyorlar

Bu hile şöyle

Kuantum fiziğinde bir parçacığın hem konumu hem de momentumu aynı anda ölçülemiyor.

Bizim tarafımızdan henüz bu ölçüm yapılamıyor

O nedenle bir parçacığın konumu ve momentumunun bir hesapta kullanılması gerektiğinde,

Bu hesap oluşturulan denklemde bununla ilgili eriler her sonuç olabilecke şekilde ele alınabilir.

Dİkkat edin yalnız bu durum yalnızca matematik hesaplarında böyledir.

Matematikteki x veya y bilinmezi gibi.

X veya Y hep durur kuantum hespalarında

Tanrıcılar da matematik işlemlerinde belirsiz olarak alınan bu değerin fiziksel karşılığını da belirsiz yaparlar.

Yani matematik işlemindeki x veya Y2yi dışarıya somut bir bilinmez olarak çıkarırlar ve ona fiziksel ortamda bir vücut verirler.

Bununla da tanrıya kadar uzanan bir gizem yaratırlar

Bu hileye kanmayın

Fizikte matematiksel hesaplar yapmak zorundasınız

Bu hesaplarda da sırf bir değer bilinmiyor diye hesaplamanızı o noktada sona erdiremezsiniz.

Yani bir parçacığın konumu ve momentumu bilinmiyor diye tüm hesaplar durdurulmaz

Bu bilinmeze x veya belirsiz değer verilerek işleme devam edilir. Teorik fizikde devam eder hesaplar.

Schrodinger'İn kedisinin denkelmdeki değeri kapalı bir ortamda olduğu için hem canlı hem ölü olarak ele alınabilir.

Yalnız bu matematiksel karşılığıdır. Sayısal karşılığıdır yani

Aslında Schrodinger'İn kedisinin FİZİKSEL KARŞILIĞI TEKTİR.

Bu hile ile aklını sağlıklı kullanamayan çok idealist eğilimli dangalak ele geçirilir.

Siz ele geçirtmeyin aklınızı.

Ortada fiziksel olarak ne bir belirsizlik var (yani fiziğin ötesinde bir durum yok) ne de aynı anda var olan iki durum var

Matematiksel hesabında var yalnızca bunlar.

Bu böylece biline,

Bilmeyenlerin kellesi vurula.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oradaki dalga nasıl bir şey?

Dalga uzun ve kalın bir şey :)

Ya arkadaş yeri gelince dalga yeri gelince parçacık özellikleri göstermesiyle ilgili tüm denylerde müdahale var

Bir etki bir dış etki var.

Konumuz bu değil

Sen de o tanrıcılardansın

Matematiksel işlemlerden semboller alıyorsun ve fiziğe taşıyorsun

Sincap gibi.

Mesela X, matematikte kullanılan bir kavram

Evrende X var mı?

Evrende X yok.

Senin için düşüncende bir X var o kadar.

Konuyu dağıtma

Matematikten semboller taşıyıp fizikte böyle durumlar varmış gibi yapma

Bu hileyi bırakın.

Sitelerde Paylaş

Teneke kafalılık yapma.

İç/dış etki ne? Dalgayla alakası ne?

Dalgayı tanımla! Oradaki dalga ne?

Bu soruyu aklın sıra test için soruyorsun

Sinir oluyorum beni test etmeye kalkana

Al ben de seni test edeyim

Oradaki dalga ampul

Sen de benim ne demek sitediğimi anla.

Lise seviyesinde şeyler sorma bana.

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtmayın

Konu hile.

Yapılan hile nedir?

Matematik denklemlerinden, hesaplamalardan değerler alıp fizikte bunların karşılığı varmış gibi göstermek.

Yani matematikteki x işaretini alıp evrende x varmış gibi yansıtmak

Kuantumda tanrı veya gizeme, agnostisizme, kısacası idealizme imada bulunan herkeisn yaptığı bu.

Çünkü klasik fizikte parçacıklar büyük olduğundan hepsinin matematiksel karşılığı tam :)

Bunlar da klasik fizik içerisinde uydurmaya yer kalmadığından görüş mesafesinin az olduğu Kuantum Fiziğine dalıyorlar.

Suyu bulandırıyorlar

Matematiksel işlemlerdeki kolaylaştırıcı sembolleri gerçekte varmış gibi yapıyorlar

X diye bir şey yok arkadaşlar

X sadece işlem yapan bilincin ben bunu bilmiyorum deme işaretidir.

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtmayın

Konu hile.

Yapılan hile nedir?

Matematik denklemlerinden, hesaplamalardan değerler alıp fizikte bunların karşılığı varmış gibi göstermek.

Yani matematikteki x işaretini alıp evrende x varmış gibi yansıtmak

Kuantumda tanrı veya gizeme, agnostisizme, kısacası idealizme imada bulunan herkeisn yaptığı bu.

Çünkü klasik fizikte parçacıklar büyük olduğundan hepsinin matematiksel karşılığı tam :)

Bunlar da klasik fizik içerisinde uydurmaya yer kalmadığından görüş mesafesinin az olduğu Kuantum Fiziğine dalıyorlar.

Suyu bulandırıyorlar

Matematiksel işlemlerdeki kolaylaştırıcı sembolleri gerçekte varmış gibi yapıyorlar

X diye bir şey yok arkadaşlar

X sadece işlem yapan bilincin ben bunu bilmiyorum deme işaretidir.

Sana X, Y olmadan dalganın ne olduğunu soruyorum. Çünkü olayı tam kavramadan atıp tutuyorsun.

Tabancayla bir noktaya nişan alarak bir parçacık fırlattığında hedefteki noktaya saplanır. Defalarca tekrarlasan hep aynı sonucu elde edersin.

Ancak çift yarık deneyinde, tek bir parçacığı çift yarığa doğru ardı ardına fırlattığında ise hedefte farklı farklı noktalara saplandığını görürsün.

Bu da ancak dalgalarda gözlenen bir olaydır. Peki maddesel bir parçacık dalga olabilir mi? Olamaz çünkü tek bir şey olabilir o da parçacık olmaktır. Beklenen budur.

O zaman buradaki olay nedir? Gözlem olmayan bir anda da parçacık (madde) yoktur, olasılık dalgası vardır. Olasılık dalgası maddesel bir şey değildir.

Onun davranışı sonucu maddesel bir şey oluşur (parçacık).

Sitelerde Paylaş

Sana X, Y olmadan dalganın ne olduğunu soruyorum. Çünkü olayı tam kavramadan atıp tutuyorsun.

Tabancayla bir noktaya nişan alarak bir parçacık fırlattığında hedefteki noktaya saplanır. Defalarca tekrarlasan hep aynı sonucu elde edersin.

Ancak çift yarık deneyinde, tek bir parçacığı çift yarığa doğru ardı ardına fırlattığında ise hedefte farklı farklı noktalara saplandığını görürsün.

Bu da ancak dalgalarda gözlenen bir olaydır. Peki maddesel bir parçacık dalga olabilir mi? Olamaz çünkü tek bir şey olabilir o da parçacık olmaktır. Beklenen budur.

O zaman buradaki olay nedir? Gözlem olmayan bir anda da parçacık (madde) yoktur, olasılık dalgası vardır. Olasılık dalgası maddesel bir şey değildir.

Onun davranışı sonucu maddesel bir şey oluşur (parçacık).

Madde olmayan bir şey yoktur (enerji de maddedir)

Bu konuyu uzatma

Kurandaki namazı konuşan müslüman gibi oluyorsun.

Sitelerde Paylaş

Geç bunları

Matematiksel değerleri gerçekmiş gibi yansıtmayı bırak

Başlığa trolleme.

Kuantum mekaniği tam da bunu söylüyor senin gerçek dediğin şey temelde maddesel değil.

Sen sonucu görüyorsun madde olarak, öncesi ise maddesel değil. Çift yarık deneyi bunu göstermiştir. Parçacığın tek noktasal bir desen yerine güçlendirilmiş ve sönmüş bölgeler deseni verebilmesinin tek yolu, temelde bir dalga olup kendi kendisi ile girişim yapması nedeniyledir. Hiç matematik yok, deney her şey.

Sitelerde Paylaş

Kuantum mekaniği tam da bunu söylüyor senin gerçek dediğin şey temelde maddesel değil.

Sen sonucu görüyorsun madde olarak, öncesi ise maddesel değil. Çift yarık deneyi bunu göstermiştir. Parçacığın tek noktasal bir desen yerine güçlendirilmiş ve sönmüş bölgeler deseni verebilmesinin tek yolu, temelde bir dalga olup kendi kendisi ile girişim yapması nedeniyledir. Hiç matematik yok, deney her şey.

Yine ayet yazmışsın

Bak kanun şu

Maddeden başka bir şey yok, madde olmayan bir şey yok

Bu kanun dışına çıkma çabaların yalancılık, inanç, akıl hastalığıdır.

Bu bir fizik kanunu.

Gerçek bu.

Konuşma. Bu kanun dışında benimle yazışma

Bu kanunun sınırları dışına çıkan halüsülasyonların varsa kafanda o deliliklerini ifade etme

Ok?

Sitelerde Paylaş

Kafayı mı yedin lan sen?

Maddeden başka bir şey yoktur diyor başlıkta

Sen ne diyorsun?

Maddeden başka ne varmış?

Adı neymiş?

öyle bir söylem için söylemedim. Kuantum fiziği ve belirsizlik ilkesi hakkında eksik bilgilere sahipsiniz.

Örneğin ışığı / fotonu etki etmeden göremezsiniz.etkilediğinizde Gördüğünüz şey tepkidir . Foton değildir.

Sitelerde Paylaş

Yine ayet yazmışsın

Bak kanun şu

Maddeden başka bir şey yok, madde olmayan bir şey yok

Bu kanun dışına çıkma çabaların yalancılık, inanç, akıl hastalığıdır.

Bu bir fizik kanunu.

Gerçek bu.

Konuşma. Bu kanun dışında benimle yazışma

Bu kanunun sınırları dışına çıkan halüsülasyonların varsa kafanda o deliliklerini ifade etme

Ok?

Şarlatan herif, böyle bir fizik kanunu yok.

Bu felsefedir, metafiziktir.

Çift yarık deneyini, dalga parçacık ikililiğini anlamadan inanç partizanlığı yapma burada. Cahil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...