Jump to content

Hazret-i Muhammed'de dans yani Sema etmişlerdir. Kimse kimseyi kandırmasın kamon :)

Recommended Posts

:lol: İyi sinirlenmiş! :D Vay garip beyni ele geçirilmiş zombicik vaaay... Var zombi vaaaar... Ben her gün yüz tane filan görüyorum. Her yerdeler. Sokakları onlar ele geçirmiş. Durmadan ısırmaya çalışıyorlar. Bunların içinde zombi olmadan yaşamak çok zor zenaat çoook...

Hayır da gerçekçi olsun diye kuduz virüsü desek daha mı iyi olacaktı! Beter sinirlenecektin yavrucuğum! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: İyi sinirlenmiş! :D Vay garip beyni ele geçirilmiş zombicik vaaay... Var zombi vaaaar... Ben her gün yüz tane filan görüyorum. Her yerdeler. Sokakları onlar ele geçirmiş. Durmadan ısırmaya çalışıyorlar. Bunların içinde zombi olmadan yaşamak çok zor zenaat çoook...

Hayır da gerçekçi olsun diye kuduz virüsü desek daha mı iyi olacaktı! Beter sinirlenecektin yavrucuğum! :lol:

yok hayır cümleler tuhaf (allahsız kitaptsız hayvan oğlu havyan vb) yoksa ben o yazıyı yazarken gülmekten ve eğlenmekten dolayı mutluydum gaz bile kaçırdım kasulate :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana ne ulan senin kaçırdığın kazdan ördekten ruh hastası! Banyoya tuvalete gideceğinde de bana mı haber vereceksin salak! Sen bırak kazın ördeğin hesabını da kaçırdığın keçilerin hesabını yap geri! :lol:

İşte bunları böyle insan diye muhatap alıyorsun, sonra böyle bot yiyorlar. Bunların muhatap alınabilirlik düzeyi sıfır. Bunlar keçileri kaçırık, bunlarla oturup iki laf konuşulamaz. Olmaz yani, akrebi kedi niyetine okşayabilir misin, olmaz. Ülen hayatınızda bir kere insan olun, gerisi belki gelir de bir insan olursunuz be! :D

Bu ruh hastasının muhatap alınıp konuşulamayacağını biliyordum ama bir kez daha test edip onaylayayım dedim... Bir daha da artık denemeyeceğim, bitti...

Bu müslüm tayfasının bu islamı savunmaya çalıştıkça keçileri kaçırmaktan başka şansları yoktur. İki kere iki dört: Bu islam için çırpınırsan keçileri kaçırırsın. Bu islam, salla gitsin, aman tamam müslümüz, ver şurdan bi duble rakı filan diye ancak olunabilecek bir iş. Öyle ciddiye alınıp savunulacak filan bir iş kesinlikle değil. İşte domuz eti yemezsin bir, başka da kesinlikle uyacağın bir kural olmaz. Anca böyle müslüm olunabilir. Fazlası olursan tırrrrr... Keçiler kaçar! :lol:

Sitelerde Paylaş

Bana ne ulan senin kaçırdığın kazdan ördekten ruh hastası! Banyoya tuvalete gideceğinde de bana mı haber vereceksin salak! Sen bırak kazın ördeğin hesabını da kaçırdığın keçilerin hesabını yap geri! :lol:

İşte bunları böyle insan diye muhatap alıyorsun, sonra böyle bot yiyorlar. Bunların muhatap alınabilirlik düzeyi sıfır. Bunlar keçileri kaçırık, bunlarla oturup iki laf konuşulamaz. Olmaz yani, akrebi kedi niyetine okşayabilir misin, olmaz. Ülen hayatınızda bir kere insan olun, gerisi belki gelir de bir insan olursunuz be! :D

Bu ruh hastasının muhatap alınıp konuşulamayacağını biliyordum ama bir kez daha test edip onaylayayım dedim... Bir daha da artık denemeyeceğim, bitti...

Bu müslüm tayfasının bu islamı savunmaya çalıştıkça keçileri kaçırmaktan başka şansları yoktur. İki kere iki dört: Bu islam için çırpınırsan keçileri kaçırırsın. Bu islam, salla gitsin, aman tamam müslümüz, ver şurdan bi duble rakı filan diye ancak olunabilecek bir iş. Öyle ciddiye alınıp savunulacak filan bir iş kesinlikle değil. İşte domuz eti yemezsin bir, başka da kesinlikle uyacağın bir kural olmaz. Anca böyle müslüm olunabilir. Fazlası olursan tırrrrr... Keçiler kaçar! :lol:

keçilere fazla kafayı takmışsın. yoksa hergün bi keçiyle mi yatıyorsun? müslümanlarla alıp vermediğin mi var , bakteri ?

bakteri dedim diye kızmadın değil mi ? bakteriden insana olan evrime inanıyorsundur herhalde.yoksa bu kadar musluman düşmanı olur musun!

Bizi insan yerine koymadığını söylüyorsun. ben de seni bakteri yerine bile koymuyorum. adama bak, işi gücü dalga geçmek.

iki dakka insan taklidi yap da, adam gibi cevap yaz. Rastlantının nedenlerine sokayım ........

Sitelerde Paylaş

keçilere fazla kafayı takmışsın. yoksa hergün bi keçiyle mi yatıyorsun?

Hz. Abbas İbnu Abdilmuttalib (r.a.) anlatıyor:

"Batha nâm mevkide, aralarında Resûlullah (a.s.) 'ın da bulunduğu bir grup insanla oturuyordum. Derken bir bulut geçti. Herkes ona baktı. Resûlullah (a.s.):

"Bunun ismi nedir bileniniz var mı?" diye sordu.

"Evet bu buluttur!" dediler. Resûlullah (a.s.):

"Buna müzn de denir." dedi. Oradakiler:

"Evet müzn de denir." dediler. Bunun üzerine Resûlullah (a.s.):

"Anan da denir." buyurdu. Ashab da:

"Evet, anan da denir." dediler. Sonra Hz. Peygamber (a.s.):

"Biliyor musunuz, sema ile arz arasındaki uzaklık ne kadardır?" diye sordu.

"Hayır, vallahi bilmiyoruz!" diye cevapladılar.

"Öyleyse bilin, ikisi arasındaki uzaklık ya yetmiş bir, ya yetmiş iki veya yetmiş üç senedir. Onun üstündeki sema(nın uzaklığı da) böyledir."

Resûlullah (a.s.) yedi semayı sayarak her biri arasında bu şekilde uzaklık bulunduğunu söyledi. Sonra ilâve etti:

"Yedinci semânın ötesinde bir deniz var. Bunun üst sathı ile dibi arasında iki sema arasındaki mesafe kadar mesafe var. Bunun da gerisinde sekiz adet yabanî keçi (suretinde melek) var. Bunların tırnakları ile dizleri arasında iki semâ arasındaki mesafe gibi uzaklık var, sonra bunların sırtlarının gerisinde Arş var, Arşın da alt kısmı ile üst kısmı arasında iki sema arasındaki uzaklık kadar mesafe var. Allah, bütün bunların fevkindedir." [Tirmizî, Tefsir, Haâkka (3317); Ebû Dâvud, Sünnet 19, (4723); İbnu Mâce, Mukaddime 13, (193).]

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uydurma hikayelere ve uydurma hadislere itibar etmiyorum........Hadislerin doğruluğunu kurana göre değerlendiririm..........

Kuran'a neden itibar ediyorsun? Sen herhalde Kuran gökten düştü sanıyorsun, bu hadisleri de, Kuran'ı da aktaran bu araplar. Hem 7. yy araplarına tapıp hem de bu arapların bazı söylediklerini kabul eder bazılarını da inkar ederim demek nasıl bir davranıştır acaba?

İşinize geldi mi peygamber efendimiz şu hadiste şöyle yapmıştır, şöyle demiştir diye başlayıp lak lak kafa ütülersiniz, işinize gelmedi mi ben bunlara itibar etmiyorum yaa dersiniz. Sizlerin hiç dürüstlük adlı bir kavramdan haberiniz var mı acaba?

Sitelerde Paylaş

Kuran'a neden itibar ediyorsun? Sen herhalde Kuran gökten düştü sanıyorsun, bu hadisleri de, Kuran'ı da aktaran bu araplar. Hem 7. yy araplarına tapıp hem de bu arapların bazı söylediklerini kabul eder bazılarını da inkar ederim demek nasıl bir davranıştır acaba?

İşinize geldi mi peygamber efendimiz şu hadiste şöyle yapmıştır, şöyle demiştir diye başlayıp lak lak kafa ütülersiniz, işinize gelmedi mi ben bunlara itibar etmiyorum yaa dersiniz. Sizlerin hiç dürüstlük adlı bir kavramdan haberiniz var mı acaba?

Kuranı İnkar edemeyiz

çünkü Kuran peyamberimiz tarafından 7 yaşındaki çocuktan 80 yaşındaki yaşlı adama kadar ezberletmiş yöntem kullanmışlar böylece günümüze kadar korunmuştur.

Alemde hiç bir kitap kuran gibi ezberlenmemiştir.

Kafirlerin inkar damarınıa en ağır neşter vuran yerde burası değil midir? Noktasına bile el süremedik diye çıldırırlar. çünkü kuran hafızalardadır yalnız satırlarda değil.

Hadisler ise hicri 250 yıllarında (sahabesiz) yazıldığından: Gönül rahatlığı ile ve kıç rahatlığı ile oturup kurulup ayaklar uzatılıp keyfilere bakılıp, hadislerden işine gelenleri kabul edebilirsin kapı ardına kadar açıktır antabiliyem mi? :D

bu kadar basittir gerçeği görmek bulmak isteyenler için

Sitelerde Paylaş

Kuranı İnkar edemeyiz

çünkü Kuran peyamberimiz tarafından 7 yaşındaki çocuktan 80 yaşındaki yaşlı adama kadar ezberletmiş yöntem kullanmışlar böylece günümüze kadar korunmuştur.

Alemde hiç bir kitap kuran gibi ezberlenmemiştir.

Kafirlerin inkar damarınıa en ağır neşter vuran yerde burası değil midir? Noktasına bile el süremedik diye çıldırırlar. çünkü kuran hafızalardadır yalnız satırlarda değil.

Hadisler ise hicri 250 yıllarında (sahabesiz) yazıldığından: Gönül rahatlığı ile ve kıç rahatlığı ile oturup kurulup ayaklar uzatılıp keyfilere bakılıp, hadislerden işine gelenleri kabul edebilirsin kapı ardına kadar açıktır antabiliyem mi? :D

bu kadar basittir gerçeği görmek bulmak isteyenler için

Nereden biliyorsun Kuran'ın 7 yaşındaki çocuktan 80 yaşındaki adama kadar ezberlendiğini? Araplar öyle söylüyor, di mi? Gerçi 7. yy araplarının lafına inanıp taa binlerce km. yol katedip kara bir taşı öpen aptallardan akıl ve mantık beklemek hayal.

Sitelerde Paylaş

Kafirlerin inkar damarınıa en ağır neşter vuran yerde burası değil midir?

Noktasına bile el süremedik diye çıldırırlar. çünkü kuran hafızalardadı yalnız satırlarda değil.

Hadisler ise hicri 250 yıllarında (sahabesiz) yazıldığından:

, hadislerden işine gelenleri kabul edebilirsin

hadisler ve kuran'ın kendi iç ve aralarında zıt hükümler var.

imanlı biri "işine geleni" uygulayıp yoluna devam ediyor.

yani hadisleri reddetsen bile kuran'ı temize çıkarman zor.

çünkü kuran sığ bir kitaptır.

çelişkilerle ve çok anlamlı ifadelerle doludur.

ve de her şey kuran'da yazmaz.

kuran yüzünden islam dünyası 1400 yıldır savaş halinde.

çünkü herkes farklı bir kuran görüyor.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hadisler ve kuran'ın kendi iç ve aralarında zıt hükümler var.

imanlı biri "işine geleni" uygulayıp yoluna devam ediyor.

yani hadisleri reddetsen bile kuran'ı temize çıkarman zor.

çünkü kuran sığ bir kitaptır.

çelişkilerle ve çok anlamlı ifadelerle doludur.

ve de her şey kuran'da yazmaz.

kuran yüzünden islam dünyası 1400 yıldır savaş halinde.

çünkü herkes farklı bir kuran görüyor.

Hadislerden beğendiklerini, doğru olanlarını al o halde. Neden onları da inkar ediyorsun

Kuranı anlamasını bilmediğiniz için böyle,

aslında: kuranı anlamak hiç istemediğiniz için böyle

daha Kuranın ilk ayeterinde

şüphesiz Bu kuran muttakiler için hidayettir diyor

muttaki kelimesi allahtankorkanlar için denir halbuki öyle değil

mutakki kelimesi

Kuran kendini korumasını talep edenlere ve korumalığını kabul edenlere bir hidayettir diyor

o yüzden dinsizler için hidayet olmaz

Hidyet kelimeside doğru yoldur. doğru yolu kim bulmuştur herkes dünyada inler masası oladna inler kasası oladna inler

hiçbirşeysi olmadaynda inler

Allah bütün dünyanın aradığı doğru yoldur der.

ve doğru yol yani Hayatın bütün acılıklarının tatlılığı inkilap etmesinin yolu ancak ve ancak Kurandır

ve kuranda ancak kendisinin kormalığını isteyenlere ve korumasını kabul edenleri koruru ve hidayett olur..

onuniçin denmiştir

Kuran Bir sır kutusudur erbabaına açılır diye.. nokta

kuran herkese değil kendisin korumasını taleb edenlere korumalığını kabul edenelre hidayettir. gerisinde dalalettir.

Bir kişinin İmdat demesi ile Aslanda kaçıp imdat demesi arasında çok fark vardır

işte Kuran böyle imdat isteyene yardım eder.

teşbihte Aslanda (Ölümdür) yanni bütün sevdiklerin dostuklar bitiyor sevdiklerinden birbirbir ayrılıyorsun koca bir sıfıra doğru gidiyorsun..

Sitelerde Paylaş

Uydurma hikayelere ve uydurma hadislere itibar etmiyorum........Hadislerin doğruluğunu kurana göre değerlendiririm..........

ibadetlerini de o UYDURMA dediğin hadislerin ravilerinin emrettiği şekilde yapıyorsun !!!...

madem uydurma bu hadisler.....namazın da - abdestin de - orucun da - topu külliyen UYDURMA......aslında dinin UYDURMA....ama sen uyuyorsun......problem orada !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran ile uyumlu da olsa, uyumsuz da olsa, hadis getirecekseniz de, getirmeyecekseniz de, bunların hiç biri hiç bir şey farkettirmez müslümler. İster bazı hadisleri kabul edin, ister hepsini kabul edin, ister hiç bir hadisi kabul etmeyin. Hatta isterseniz kuran'ın yarısını kabul edin, yarısını etmeyin. Yine farketmez.

Önümüze yer misin diye ne koyacağınıza siz karar vereceksiniz, biz değil. Biz de bakacağız, yenir şey mi bu diye. İsterseniz biz kuranı komple attık, yerine yeni bir kuran yazdık, bakın bakalım iyi mi deyin. Bu durumda bile siz bilirsiniz, buna da siz karar verirsiniz, biz yine yeni yazdığınız kuran'a bakarız neyin nesi, nasıl bir şeymiş diye.

Yemeği pişirip önümüze koymak sizden, yer miyiz yemez miyiz bakmak bizden. Size kimse bize yemek pişirin yiyelim, karnımız aç demiyor. Siz bizde enfes yemekler var, gelin karnınızı doyurun diyorsunuz. Yani dininize bizi davet ediyorsunuz. Biz de yemeğiniz berbat, biz bu yemeği yemeyiz diyoruz.

Durum bu... Kimse size doğru düzgün yapın şu yemeği de yiyelim lan diye kızmıyor, baskı yapmıyor. Sizden yemek filan yapmanızı isteyen yok. Sizden din isteyen oldu mu? Olmadı. Bize düzgün bir din getirin de kabul edelim dedik mi? Demedik. Biz ateistiz. Bizim dinle filan işimiz olmaz. Siz dininizi bize tebliğ ediyorsunuz, nasıl tebliğ edersiniz, orası sizin bileceğiniz iş. Anlaşıldı? Durum bu merkezde...

Sitelerde Paylaş

"Hazret-i Muhammed de dans yani Sema etmişlerdir" ; eeeeeeeeeeeee ? ne olmuş yani ? dans ve sema edince , einstein mı oluyosun ?

ne kadar saçma bir konu bu :D ; bi de okuyunca hiçbişey anlaşılmıyor, osmanlıca farsça arabça karışık bişeyler yazmışlar. zava-zingo :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...