Jump to content

Sii sunni ayrismasi

Recommended Posts

malta erigi kardeşim az önce zavallı kardeşimi uyardım ama illa dedi dal dal bende daldım bak istersen derine açılmayalım sana vereceğim iki örnek bile seni susturur tıpkı beni susturduğu gibi zamanında o yüzden gel istersen burda keselim olayı sen git araştır ama illaki kanıt dersen bir adım gariban diğer adım deli derviş valla bence sakıncası yok açarım pandoranın kutusunu burda :)

sen mahallenin veletlerini etrafına toplayıp, cinsel palavralarına inandırabilirsin. bu forumun çoğunluğu orta yaşta ve kafası çalışan insanlar. zırva iddialara yer yok. cinsellikle ilgili envai çeşit bilimsel makale var. kaynaklarını sun, biz de aydınlanalım. kahvehanede ettiğin tırı-vırı muhabbetlere karnımız tok.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yok bu zaten kuranda geçen bir durum değildir ancak şu var cinsel yetersizlikte bile kadına kocasını boşama hakkı verilmiştir.

he benim dediğim kuranda geçmiyor.....o yüzden geçersiz....

ama senin dediğin kuranda geçiyor ? !!!! YERSEN !!!!!!!!!!!

kadın islamda MALDIR.....ÖKÜZ - DANA - KOYUN gibi bir maldır....hatta TARLA dır....tarlanıza nasıl girerseniz girin.........demiş....demi ?

kadına demiş mi- "erkeğinin penisini nasıl ve nerenden istersen öyle al" diye ?

kuranın kime hitap ettiği ve hangi cinsi MAL-ÖKÜZ gibi gördüğü besbelli !!!!

Sitelerde Paylaş

bence kadın çok doğurmasın.

hatta hiç doğurmasın..

sloganı bile var. :)

https://eksisozluk.com/sevisirim-evlenmem-hamile-kalirim-dogurmam--3425785

ama siz bunları islam'a aykırı buluyorsunuz.

ve kadınları çocuk doğurum ve bakım makinesi olarak görüyorsunuz.

ya ben bişey olarak bulmuyorum herşey ortada kadınla erkek evlenecek üreyecek bir mütevazi yaşam sürüp sonra ölüp gidecek yani hayatı dallandırıp budaklandırmanın manası yok.

ha ama şu var eskiden evlilik gerçekten çok büyük bir ihtiyaçmış ama şimdi açık diyim misalen kendim için evlilik büyük oranda cinsellikle ilgilidir çünki hayat artık ilerledi olanaklar çok fazla yani eskiden bir çamaşır yıkamak 5 saat sürerken şimdi 1 dakikada makinaya atıyosun gerisini makina yaparken sen hayatına devam ediyorsun açık söyleyim müslüman kimliğim olmasaydı evlilikte düşünmezdim ancak zina dinimizde haram olduğundan dolayı zinada yapamıyorum evlenirsem büyük ölçüde cinselik yükünden kurtulmak için birde gerçekten hayat arkadaşı olması adına evlenirim.

eskiden öyle değilmiş düşünsene sen tarlaya gidiyorsun çalışman zaten 10 saat bu arada evde yemek yapılacak çamaşır yıkanacak temizlik yapılacak ve elektronik aletler yok sen 10 saat günde tarlada çalışırken kadında 10 saat evde çalışmak zorundaymış ama şimdi öyle değil diyorum ya işte zamana göre içtahat lazım artık.

Sitelerde Paylaş

he benim dediğim kuranda geçmiyor.....o yüzden geçersiz....

ama senin dediğin kuranda geçiyor ? !!!! YERSEN !!!!!!!!!!!

kadın islamda MALDIR.....ÖKÜZ - DANA - KOYUN gibi bir maldır....hatta TARLA dır....tarlanıza nasıl girerseniz girin.........demiş....demi ?

kadına demiş mi- "erkeğinin penisini nasıl ve nerenden istersen öyle al" diye ?

kuranın kime hitap ettiği ve hangi cinsi MAL-ÖKÜZ gibi gördüğü besbelli !!!!

ya benim dediğimde geçmiyor arkadaş tarladır elbette öyledir gayette anlamlı bir açıklamadır bundan mal olduklarını nasıl çıkardın yaw zavallı işin gücün kelle fesat hep böyle tırım tırak işlerin içinde uğraşıp duruyosun seni bildim bileli yaw :)

ne alakası var pozisyon serbestliğinin uygun bir dille anlatımı bu kadar basit ne uzatıp büküyon manaları bi alemsin yaw :)

Sitelerde Paylaş

ya benim dediğimde geçmiyor arkadaş tarladır elbette öyledir gayette anlamlı bir açıklamadır bundan mal olduklarını nasıl çıkardın yaw zavallı işin gücün kelle fesat hep böyle tırım tırak işlerin içinde uğraşıp duruyosun seni bildim bileli yaw :)

ne alakası var pozisyon serbestliğinin uygun bir dille anlatımı bu kadar basit ne uzatıp büküyon manaları bi alemsin yaw :)

neden erkeğe hitap ediyor ???

neden kadına da benzer serbestlikleri tanımıyor ?...

olm bu kadar mı KIT kafan-beynin ???

Sitelerde Paylaş

Cahil çöl arabları, kadınları hiçbir zaman insan yerine koymadılar, ve bu saçmalıklarını bizim topluma dayatmaya kalktılar.

Türk tarihine bakarsanız, kadın erkek arasında bir ayrım yoktur.Kadın hükümdar da vardır. Turkiyede çok saçma şeyler var,hep bu islam yüzünden!, bir erkeğin amca kızı ile evlenmesi gibi.

zaten bunu kuran da onaylıyor. Ama bilimsel olarak yakın akraba ile evlenmek tehlikeli ve zayıf bireyler ortaya çıkarır.

bizim tatarlarda böyle birşey yok, hatta yasaktır. ben bir akrabam olan bir erkekle evlenecem ??? ohaaa ! dışlanırım. ayıp yani.

Sitelerde Paylaş

sen mahallenin veletlerini etrafına toplayıp, cinsel palavralarına inandırabilirsin. bu forumun çoğunluğu orta yaşta ve kafası çalışan insanlar. zırva iddialara yer yok. cinsellikle ilgili envai çeşit bilimsel makale var. kaynaklarını sun, biz de aydınlanalım. kahvehanede ettiğin tırı-vırı muhabbetlere karnımız tok.

kardeş bilim nedir?

gözlem ve deneyimlerdir.

dolayısıyla benim yapmış olduğum gözlemlerde bilimsel gerçeklere dayandığından bilimsel bulgular olarak değerlendirebiliriz.sonuçta bu bilgidir ve ben bu bilgiye ulaşmışım şimdi bildiklerimi ve gördüklerimi inkarmı edeyim?

ben malmıyım yaw yaşadık gördük duyduk şahit olduk daha ispatmı arayacam güzel kardeşim :)

Sitelerde Paylaş

kardeş kadın ile erkeğin eşit olduğunu bize kuran söylüyor ancak onun yanında erkeğin bir adım önde olduğunu gene kuran söylüyor ki sıkıntı yok.

sen şunu anlamıyorsun o zamanki çağı yorumlamaktan kaçıp günümüz medeniyeti ile kıyaslıyorsun.

kadına mirastan 1/3 hakkı verilmiş bunu sen kötü diyerek eşitsizlik olarak yorumlarken o dönem kadına mirastan pay verilmediğini görmezden geliyorsun.

zaten bende bunu savunuyorum ya işte günümüz medeniyetine göre islamın yorumlanması gerekiyor yeni bir içtahat artık şart oldu ama islam dünyası birbirini öldürmekten başka birşey yapmıyor malesef.

yani sıkıntı var doğru ama senin iddia ettiğin şeylerden ötürü değil islamın içtahatlarının günümüzün gerisinde kalmasından kaynaklanıyor sıkıntı.

Sitelerde Paylaş

kardeş kadın ile erkeğin eşit olduğunu bize kuran söylüyor ancak onun yanında erkeğin bir adım önde olduğunu gene kuran söylüyor ki sıkıntı yok.

sen şunu anlamıyorsun o zamanki çağı yorumlamaktan kaçıp günümüz medeniyeti ile kıyaslıyorsun.

kadına mirastan 1/3 hakkı verilmiş bunu sen kötü diyerek eşitsizlik olarak yorumlarken o dönem kadına mirastan pay verilmediğini görmezden geliyorsun.

zaten bende bunu savunuyorum ya işte günümüz medeniyetine göre islamın yorumlanması gerekiyor yeni bir içtahat artık şart oldu ama islam dünyası birbirini öldürmekten başka birşey yapmıyor malesef.

yani sıkıntı var doğru ama senin iddia ettiğin şeylerden ötürü değil islamın içtahatlarının günümüzün gerisinde kalmasından kaynaklanıyor sıkıntı.

yani kısacası diyorsun ki ; "haklısın...islamda kadın 2. sınıftır"...

:)

tşk ederim dürüstlüğün için :)

Sitelerde Paylaş

kardeş bilim nedir?

gözlem ve deneyimlerdir.

dolayısıyla benim yapmış olduğum gözlemlerde bilimsel gerçeklere dayandığından bilimsel bulgular olarak değerlendirebiliriz.sonuçta bu bilgidir ve ben bu bilgiye ulaşmışım şimdi bildiklerimi ve gördüklerimi inkarmı edeyim?

ben malmıyım yaw yaşadık gördük duyduk şahit olduk daha ispatmı arayacam güzel kardeşim :)

senin ve birkaç bin farklı deneğin "gözlem ve deneyimleri" karşılaştırıldığında bilim olur. senin yaptığın saçmalamak. önceden de söylediğim gibi kahvehane muhabbeti yapıyorsun. karşında mahalle ergenleri yok. olay "gözlem ve deneyim" ise, 36 yaşındayım ve 2 defa evlendim.
Sitelerde Paylaş

Cahil çöl arabları, kadınları hiçbir zaman insan yerine koymadılar, ve bu saçmalıklarını bizim topluma dayatmaya kalktılar.

Türk tarihine bakarsanız, kadın erkek arasında bir ayrım yoktur.Kadın hükümdar da vardır. Turkiyede çok saçma şeyler var,hep bu islam yüzünden!, bir erkeğin amca kızı ile evlenmesi gibi.

zaten bunu kuran da onaylıyor. Ama bilimsel olarak yakın akraba ile evlenmek tehlikeli ve zayıf bireyler ortaya çıkarır.

bizim tatarlarda böyle birşey yok, hatta yasaktır. ben bir akrabam olan bir erkekle evlenecem ??? ohaaa ! dışlanırım. ayıp yani.

Türk milleti ırkı özelliğiylede zaten aslında çok özel bir millet olmuştur ancak malesef arapta demeyelim çünki avrupada da kadınlar aynı şekilde ya cariye olarak alınıp satılır yada köle yapılırdı genel olarak dünyanın bu kültüründen etkilenmişlerdir.

genelde ortaya recm olayını getiririm misalen aslında kurana göre konuşursak namus cinayeti işleyen herkes aslında haksız yere insan öldürme hükmünden dolayı ebedi cehennem tehlikesiyle karşı karşıyadır.

çünki kurana göre zina yapan ister erkek ister kadın olsun recm cezası geçmez sadece sopa ile vurma cezası vardır şimdi hal böyle olunca aslında cezası ölüm olmayan bir kadını namus yüzündne öldürmeye kalkarsan o zaman haksız yere can almış oluyorsun işte bunlar hep ortadoğunun genel kültürüdür ve islamla alakasıda yoktur.

Sitelerde Paylaş

evin reisi kavramı var.

eskiden reis erkekmiş. (şimdilerde değişti)

kuran'ı kısa tutmak istemişler. (gerçi birçok anlamsız veya yinelemeli ayetler olsa da)

bu nedenle erkeğe seslenmiş. (kızım sana söylüyorum gelinim sen anla)

bir de kadına seslenirse kitap kalınlaşacak bu da sorunlara neden olacak.

zaten ayetleri kimse anlamıyor.

daha doğrusu herkes farklı bir şey anlıyor. :)

hrist ve yahudilere bak...

tevrat, incil, apokrifler, mektuplar, talmud derken telef oldular.

az laf çok iş.

hadislere girmeyelim.

o çok sıkıntılı.

Sitelerde Paylaş

yani kısacası diyorsun ki ; "haklısın...islamda kadın 2. sınıftır"...

:)

tşk ederim dürüstlüğün için :)

ya dostum 2ci sınıf mınıf yok o zamanlar sınıf denen bir kavram bile yok şimdi işte yeni yeni yok sınıf yok insan hakları bildirgesi falan yeni çıkmış şeyler.

Allah kadınları her zaman korumaya yönelik erkekleri teşvik eder merhametli olmalarını ister ki o dönemler erkekler kadınlardna güçlü oldukları için kadınalara eziyet edilirdi gerçi hala aynı işte bu sebepten bir parça erkekler güçlüdür.

ya üzerinde durulacak bir durum değil diyorum ya sana senin sıkıntın bu hep ayrıntıların içinde boğuşuyorsun şeytan ayrıntılarda gizlidir salla gitsin resme geniş açıdan bakacaksın sen boşver bunlar adetlerle törelerlede ilgili durumlardır o zamanın insanları uyarılmış e şimdi miras hakkında kadınla erkek eşit nolacak islama göre ve fıkıha göre bunun yaptırımı varmı yokmu?

Sitelerde Paylaş

senin ve birkaç bin farklı deneğin "gözlem ve deneyimleri" karşılaştırıldığında bilim olur. senin yaptığın saçmalamak. önceden de söylediğim gibi kahvehane muhabbeti yapıyorsun. karşında mahalle ergenleri yok. olay "gözlem ve deneyim" ise, 36 yaşındayım ve 2 defa evlendim.

kardeşim psikologlar anketörler ne muhabbeti yapıyor onu merak ettim?

elbette kahvehane muhabbeti elbette arkadaşlarla sohbet ne yani şimdi bunlar arkadaşım diye bilimsel veriler olmuyormu?

ben değilde bir psikolog sora onlara ve onlarda aynı cevabı verseler bu o zamanmı bilimsel veri olacak?

Sitelerde Paylaş

ya dostum 2ci sınıf mınıf yok o zamanlar sınıf denen bir kavram bile yok şimdi işte yeni yeni yok sınıf yok insan hakları bildirgesi falan yeni çıkmış şeyler.

Allah kadınları her zaman korumaya yönelik erkekleri teşvik eder merhametli olmalarını ister ki o dönemler erkekler kadınlardna güçlü oldukları için kadınalara eziyet edilirdi gerçi hala aynı işte bu sebepten bir parça erkekler güçlüdür.

ya üzerinde durulacak bir durum değil diyorum ya sana senin sıkıntın bu hep ayrıntıların içinde boğuşuyorsun şeytan ayrıntılarda gizlidir salla gitsin resme geniş açıdan bakacaksın sen boşver bunlar adetlerle törelerlede ilgili durumlardır o zamanın insanları uyarılmış e şimdi miras hakkında kadınla erkek eşit nolacak islama göre ve fıkıha göre bunun yaptırımı varmı yokmu?

Tatar hatun, islamdan önce türklerde kadın-erkek eşitti diyor. allah o zaman tüm insanlığa değil, araplara konuşuyor.
Sitelerde Paylaş

al oku al hah işte vallahi daha önce hiç araştırmadığım bir konuydu sırf duyum ve gözlemdi al sanada banada burdaki bu konuyu merak eden herkesede gelsin al sana bilimsellik :)

Vajina nasıl bir organdır ve görevi nedir?

Vajina kadınlarda vajina ağzından rahim ağzına kadar uzanan, kas ve liflerden oluşan, elastik kanala verilen isimdir. Kadın cinsel organının iç kısmı vajina, dış kısmı ise vulvadır. Vajinanın iki ana görevi vardır:

-Üreme (kadının adet döngüsü ve doğum)

-Cinsel ilişki

'Vajinal Genişleme Sendromu' nedir?

Vajina duvarı elastik yapısı sayesinde, cinsel ilişki esnasında yeterince esneyerek, erkeğin penetrasyon yapmasına olanak tanır. Doğum sırasında ise bebeğin önce kafasının sonra tüm vücudunun geçişini sağlayacak kadar esnek bir organdır.

Çeşitli nedenlerle vajinanın optimum yapısının bozularak vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi sonucunda vajina kanalının genişlemesine ve çapının büyümesine 'vajinal genişleme sendromu' adı verilir. Bu durum genellikle normal doğum esnasında vajinanın fazla esnemesi ile ilgili olmakla birlikte, başka sebepleri de olabilir.

Vajinal Genişleme Sendromunun sebepleri nelerdir?

Vajinal genişlemenin başlıca sebebi normal doğumdur. Özellikle birden fazla doğum yapmak bu duruma neden olsa da, tek doğum yapan kadınlarda da genişleme görülebilir.

Vajinal genişlemeye neden olabilecek diğer faktörler ise şunlardır:

-Hamilelik (özellikle aşırı kilo alınan hamilelikler)

-İleri yaş ve menopoz

-Sigara içmek

-Aşırı kilolu olmak ve obezite

-Hormonal nedenler

-Yapısal özellikler

Vajinal genişleme sendromu ne gibi sorunlara yol açar? Neden tedavi edilmesi gerekir?

1. Cinsel ilişkiden alınan haz azalabilir: Cinsel ilişki sırasında haz duyulması büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlıdır. Vajina kanalının elastik dokusunu kaybetmesi sonucunda kadının anatomisi değişime uğrar. Vajina kasları tonusunu ve gücünü kaybeder, yeterli destek ve kontrolü sağlayamazlar. Vajina kanalı genişler, erkek cinsel organını yeterince kavrayamaz ve sonuçta cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabilir. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Bu durum kadında özgüven kaybına yol açabilmekte ve cinsel ilşkiden kaçmaya kadar varabilmektedir.

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeşim psikologlar anketörler ne muhabbeti yapıyor onu merak ettim?

elbette kahvehane muhabbeti elbette arkadaşlarla sohbet ne yani şimdi bunlar arkadaşım diye bilimsel veriler olmuyormu?

ben değilde bir psikolog sora onlara ve onlarda aynı cevabı verseler bu o zamanmı bilimsel veri olacak?

hayır. konunun uzmanları yeterli gördükleri sayıda denek üzerinde çalışacak. deneyin sonuçlarından çıkarımlarda bulunacak. o zaman bilim olur. hele her türlü beyin aktivitesinin ölçülebildiği bu zamanda...

senin kişisel tecrübenden tüm insanlık adına çıkarımlarda bulunman, cehaletin daniskasıdır.

Sitelerde Paylaş

al oku al hah işte vallahi daha önce hiç araştırmadığım bir konuydu sırf duyum ve gözlemdi al sanada banada burdaki bu konuyu merak eden herkesede gelsin al sana bilimsellik :)

Vajina nasıl bir organdır ve görevi nedir?

Vajina kadınlarda vajina ağzından rahim ağzına kadar uzanan, kas ve liflerden oluşan, elastik kanala verilen isimdir. Kadın cinsel organının iç kısmı vajina, dış kısmı ise vulvadır. Vajinanın iki ana görevi vardır:

-Üreme (kadının adet döngüsü ve doğum)

-Cinsel ilişki

'Vajinal Genişleme Sendromu' nedir?

Vajina duvarı elastik yapısı sayesinde, cinsel ilişki esnasında yeterince esneyerek, erkeğin penetrasyon yapmasına olanak tanır. Doğum sırasında ise bebeğin önce kafasının sonra tüm vücudunun geçişini sağlayacak kadar esnek bir organdır.

Çeşitli nedenlerle vajinanın optimum yapısının bozularak vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi sonucunda vajina kanalının genişlemesine ve çapının büyümesine 'vajinal genişleme sendromu' adı verilir. Bu durum genellikle normal doğum esnasında vajinanın fazla esnemesi ile ilgili olmakla birlikte, başka sebepleri de olabilir.

Vajinal Genişleme Sendromunun sebepleri nelerdir?

Vajinal genişlemenin başlıca sebebi normal doğumdur. Özellikle birden fazla doğum yapmak bu duruma neden olsa da, tek doğum yapan kadınlarda da genişleme görülebilir.

Vajinal genişlemeye neden olabilecek diğer faktörler ise şunlardır:

-Hamilelik (özellikle aşırı kilo alınan hamilelikler)

-İleri yaş ve menopoz

-Sigara içmek

-Aşırı kilolu olmak ve obezite

-Hormonal nedenler

-Yapısal özellikler

Vajinal genişleme sendromu ne gibi sorunlara yol açar? Neden tedavi edilmesi gerekir?

1. Cinsel ilişkiden alınan haz azalabilir: Cinsel ilişki sırasında haz duyulması büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlıdır. Vajina kanalının elastik dokusunu kaybetmesi sonucunda kadının anatomisi değişime uğrar. Vajina kasları tonusunu ve gücünü kaybeder, yeterli destek ve kontrolü sağlayamazlar. Vajina kanalı genişler, erkek cinsel organını yeterince kavrayamaz ve sonuçta cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabilir. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Bu durum kadında özgüven kaybına yol açabilmekte ve cinsel ilşkiden kaçmaya kadar varabilmektedir.

bu yazının senin iddialarınla ne alakası var? şaçmaladığını itiraf etmemek için kıvırmaktan, asıl konuyu mu unuttun?
Sitelerde Paylaş

Persleri kesen tomris hatun diye bir efsane bile var. Bir de kadinlarin akli ermez derler.

Sitelerde Paylaş

bu yazının senin iddialarınla ne alakası var? şaçmaladığını itiraf etmemek için kıvırmaktan, asıl konuyu mu unuttun?

kardeşim galiba sen unuttun ben ne yazmıştım?

demişim ki:

kardeş cinsel bilgiler dersine dönecek gibi bu işte kadının için çok fazla bir sertleşmiş penise gerek yoktur başka türlüde cinsel haz duyabilir hatta şuan günümüzde özellikle bir kaç çocuk doğurmuş ve vajinası genişlemiş kadınlara normal penislerde yetersiz gelmektedir başa kol mol veya büyük aletlerle boşalmaya çalışan kadın sayısı oldukça fazladır.

ama erkek öyle değildir heleki birde vajinaya alışmışsa bir erkek işte o zaman aradığında vajinayı bulamazsa psikolojik olarak dahi sıkıntı yaşar.

sende buna karşılık böyle birşey olmadığını söylemişsin vebeni ahlaksızlıkla suçlayacakmışsın eğerki bilimsel bir tespit ortaya koyamazsam.

ne diyorum orda bak vajinası genişlemiş bir kadına penizde yetersiz gelebilir. bunu sana ispatlıyorum doktorlarda makalelerinde bunu yazmışlar cinsel isteksizlik e öyle olunca noluyor kadın penis yerine daha farklı şeylere ihtiyaç duyuyor.

penisin yetmediği bir kadın ne yapacak?

ayrıca bu ters bir durum değil bizide ilgilendirmezde konu gereği söyleme ihtiyacı hissettim yani yanlış anlaşılacak bir olay değil sonuçta iddiamın arkasındayım kadın için sadece penis gerekli değildir parmakta yeterli gelebilir ten değmesi + parmak birde dil çoğu zaman yeterli gelebilir ya malta kardeş gel konuyu kapatalım ya haklıyım yani kabul etsende kabul etmesemde belki dilim bilimsel değil ama anlatımın ana konusu tamamen bilimsel gerçeklere uyuyor konu uzadıkça dahada dalarız derinlere gel beni zorlama kardeşim :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...