Jump to content

Sii sunni ayrismasi

Recommended Posts

yani; kadinlarin kole yapilmasi dunyanin kulturu diyorsun. Acaba bu kultur dinden kaynaklaniyor olmasin. Avci ve toplayici toplumlarda boyle birsey yok.Insanlik tarim toplumuna gecince dinler ortaya cikmistir. Dunyaya kolelik kavramini getiren dinlerdir. Dinler insani yozlastirmistir. Dinlerin 2500 yillik gecmisi var.Daha once 100binlerce yil bu tanri piyasada yok. Mesela,kurana gore her kavme peygamber gonderilmis.Kizilderililere,cinlilere,japonlara gonderilen peygamber kim? Amazonlarda kesfedilmiş ilkel kabilelere hangi peygamber gonderilmis cok merak ettim.Ayrica eskimolarin durumu ne olacak? Oruc tutmak isteseler 6 ay aç mı kalacaklar? Sonucta,herhangi bir din sadece ciktigi bölgenin kültürüdür,asla evrensel degildir,tum zamanlara hitap etmez.

öyle bir durum yok kölelik çok öncelerden beri var olan birşeydir dünyanın acı gerçeği güçlünün güçsüzü ezmesidir.bu sebeple kadınlar genelde ezilen kesim olmuştur aslında sadece kadınlarda değil malesef diyorum ya acı gerçek bu kölelik her zaman olmuştur ve olmayada devam edecektir.

peygamberler meselesine gelince atıyorum misalen eski amerikada yaşayan kızılderelileri ele alalım hiç düşünmedin değilmi ordaki büyücülük kavramı nerden gelmiştir diye?

yada ulu manitu nedir diye?

türkler anadoluya gelmeden çoook önceleride gök tanrısına inanmışlar hatta ona çeşitli ritüellerle tapınmışlardır.eski babilde insanlar kurban edilirmiş.

ayrıca ayette zaten derki peygamber veya uyarıcı göndermediğimiz topluma ceza vermeyiz.

misalen bir dönem ucundan araştırmıştım budizmde çok enteresandır budanın yaşamı ilginçliklerle doludur geçen bir belgeselde izlemiştim buda rahipleri günde 3 vakit tapınma yaparlarmış ve tapınma ayinine baktığın zaman bildiğimiz namazdan fazla farkı olmayan hareketlerden oluşuyordu tahminimce buda da gönderilmiş bir peygamber olabilir ki iddialara göre budizmin kutsal kitabında mustafa adıda geçmektedir.

yani hep diyorum ayrıntılara dalarsak yönümüzü kesinlikle şaşırırız kim olursa olsun yönünü kaybeder.

bu tür cevabı dahi çok zor olmayan sorularla gereksiz yere zihnimizi bulandırmanın manası yok çok resme bütünden bakmayı bilmemiz lazım ki doğruları görebilelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yani hep diyorum ayrıntılara dalarsak yönümüzü kesinlikle şaşırırız kim olursa olsun yönünü kaybeder.

bu tür cevabı dahi çok zor olmayan sorularla gereksiz yere zihnimizi bulandırmanın manası yok çok resme bütünden bakmayı bilmemiz lazım ki doğruları görebilelim.

Öyle, ayrıntılara dalmayalım, ki kafamız karışmasın.

Şimdi biz bu araplara neden inanmalıyız, sen onu anlat.

Sitelerde Paylaş

tam yahudi mantığı hayırdır kardeş kim dese inanacaktın veya hangi ırktan gelseydi o zaman inanırdın söylede bende öğreniyim :)

Hem ayrıntılara dalmayalım diyorsun hem de sıkışınca hemen ayrıntılara dalıyorsun. Şimdi lafı dolandırmayı bırak, anlat bize, neden araplara inanmalıyız?

Sitelerde Paylaş

tam yahudi mantığı hayırdır kardeş kim dese inanacaktın veya hangi ırktan gelseydi o zaman inanırdın söylede bende öğreniyim :)

yahudi bilim adamlarının yaptıklarını düşünürsek, onlara inanma olasılığım araplardan fazla. tabi ne söylendiği önemli öncelikle. ancak karşılaştırmayı "sözüne günenilirlik" odaklı yapıyorsak, yahudi wins :)
Sitelerde Paylaş

yahudi bilim adamlarının yaptıklarını düşünürsek, onlara inanma olasılığım araplardan fazla. tabi ne söylendiği önemli öncelikle. ancak karşılaştırmayı "sözüne günenilirlik" odaklı yapıyorsak, yahudi wins :)

bak işte kurana inanmak için bir sebep daha kuranda zaten yahudilerin zamanında seçildiğini ve onlara büyü ilminin öğretildiğini tasdikliyor sıkıntı yokta hani arap diyosunuz gerçekten merak ettim acaba peygamberler nerden yada hangi ırktan gelseydi inanırdınız :)

Sitelerde Paylaş

bak işte kurana inanmak için bir sebep daha kuranda zaten yahudilerin zamanında seçildiğini ve onlara büyü ilminin öğretildiğini tasdikliyor sıkıntı yokta hani arap diyosunuz gerçekten merak ettim acaba peygamberler nerden yada hangi ırktan gelseydi inanırdınız :)

Yahu sen neden kafanı ille de birilerine inanmaya şartladın? Neden birilerine inanma ihtiyacı duyuyorsun?

Evet, neden biz "Bir tanrı bizden birini elçi seçti, buna inanmayan herkesi o tanrı sonsuza kadar derilerini değiştire değiştire yakacak." diyen araplara inanmalıyız? Sen lafı dolandıracağına buna cevap ver.

Sitelerde Paylaş

Yahu sen neden kafanı ille de birilerine inanmaya şartladın? Neden birilerine inanma ihtiyacı duyuyorsun?

Evet, neden biz "Bir tanrı bizden birini elçi seçti, buna inanmayan herkesi o tanrı sonsuza kadar derilerini değiştire değiştire yakacak." diyen araplara inanmalıyız? Sen lafı dolandıracağına buna cevap ver.

verdiğim cevabı anlayamıyorsan daha nasıl anlatayım bilmiyorum ki.sizin için önemli olan inanmamak yani arap olması farketmez ki Türkte olsa gene inanmayacaktın kaldı ki sadece araplarda demedi bunu hz. isada aynı şeyleri söyledi hz. musada yani sadece araplar demiyor.

Sitelerde Paylaş

verdiğim cevabı anlayamıyorsan daha nasıl anlatayım bilmiyorum ki.sizin için önemli olan inanmamak yani arap olması farketmez ki Türkte olsa gene inanmayacaktın kaldı ki sadece araplarda demedi bunu hz. isada aynı şeyleri söyledi hz. musada yani sadece araplar demiyor.

Bırak İsa'yı, Musa'yı, sen bu bahsettiğin karakterleri gördün mü de yok bu herifler de aynını dedi diyorsun?

Hala neden araplara inandığını açıklayamıyorsun, sadece dansöz gibi kıvırıp duruyorsun.

Tekrar sorayım, neden falanca tanrı bize inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak diyen araplara inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bırak İsa'yı, Musa'yı, sen bu bahsettiğin karakterleri gördün mü de yok bu herifler de aynını dedi diyorsun?

Hala neden araplara inandığını açıklayamıyorsun, sadece dansöz gibi kıvırıp duruyorsun.

Tekrar sorayım, neden falanca tanrı bize inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak diyen araplara inanıyorsun?

kardeş ben araplar getirdiği için kuranı kerime inanmıyorum sen hala dediklerimi anlaymıyorsun ben kuranı kerimin bana gerçekleri anlattığına inandığım için islama inanıyorum.

beynimdeki düşüncelerimin karşılığını kuranda buluyorum ben Allaha inanıyorum ve bana tek yaratıcıyı anlatan kurandır veya incildir yada tevrattır hatta gök tanrısı inancını yaşayanlardır.

senin sorduğun soru çok saçma kurana neden inanıyorsun desen anlarım ama sen bana öyle saçma bir soru sordun ki araplara neden inanıyorsun diyosun yani bende sana diyorum ki aynı mesajları farklı ırktan gelen peygamberlerde verdi ben incilede inanıyorum tevratada 10 emirede bunların ortak özelliği tek yaratıcıdan bahsetmeleri ve bu yaratıcının hem merhametinin olması hemde çok tehlikeli olan bir cezalandırıcı yönünün olması.

yani araplardan değilde kuran Türklerden gelen bir kitap olsaydı gene inanırdım sorduğun soru gerçekten saçma.

Sitelerde Paylaş

öyle bir durum yok kölelik çok öncelerden beri var olan birşeydir dünyanın acı gerçeği güçlünün güçsüzü ezmesidir.bu sebeple kadınlar genelde ezilen kesim olmuştur aslında sadece kadınlarda değil malesef diyorum ya acı gerçek bu kölelik her zaman olmuştur ve olmayada devam edecektir.

Peki , islam köleci midir ? evet mi, hayır mı ? Ayrıca, diyanet işleri, veda hutbesi metninden neden kölecilikle ilgili olan yerleri çıkarmış ?

Sitelerde Paylaş

kardeş ben araplar getirdiği için kuranı kerime inanmıyorum sen hala dediklerimi anlaymıyorsun ben kuranı kerimin bana gerçekleri anlattığına inandığım için islama inanıyorum.

beynimdeki düşüncelerimin karşılığını kuranda buluyorum ben Allaha inanıyorum ve bana tek yaratıcıyı anlatan kurandır veya incildir yada tevrattır hatta gök tanrısı inancını yaşayanlardır.

senin sorduğun soru çok saçma kurana neden inanıyorsun desen anlarım ama sen bana öyle saçma bir soru sordun ki araplara neden inanıyorsun diyosun yani bende sana diyorum ki aynı mesajları farklı ırktan gelen peygamberlerde verdi ben incilede inanıyorum tevratada 10 emirede bunların ortak özelliği tek yaratıcıdan bahsetmeleri ve bu yaratıcının hem merhametinin olması hemde çok tehlikeli olan bir cezalandırıcı yönünün olması.

yani araplardan değilde kuran Türklerden gelen bir kitap olsaydı gene inanırdım sorduğun soru gerçekten saçma.

Sanki Kuran denen kitabı gökten birisi attı, bu Kuran'ı yazanlar da araplar değil mi? Neden bu Kuran denen kitabı gökten falan tanrı attı diyen araplara inanıyorsun? Nedir bu araplara tapınma merakın?

Bir insan neden tüm hayatını 1400 yıl önceki cahil ve yağmacı arapların zırvalarına göre düzenler? Neden bu arapların lafına inanıp gider bir taşı öper, neden bir binanın çevresinde döner, neden iki nokta arasında koşturur, neden neden hayali bir varlığı taşlar, neden günde 5 kere arapların yurduna doğru dönüp domalır?

Sitelerde Paylaş

adam interferonu bulup hayatını kurtarır, sen tutup adama büyücü dersin. islam sizlerin insanlığını zehirlemiş.

ya kardeşim büyücü dediysek kötü bişey demedik ki simyacılık aslında büyü ilmiyle başlamıştır elbette kara büyü vardır ancak büyünün insana faydası olan bir dalıda var özellikle yahudiler zaten bu ilimle birlikte bu kadar ilerlemişlerdir.

çoğu sağlam bilim adamı aynı zamanda kabalacıdır ben kabalayı kötülemem ancak burda mesele şu elindeki ilmi nasıl kullanıyorsun.insanların hayrınaysa sıkıntı yok ama insanlara zarar verecek şekilde kullanırsan o zaman sıkıntı büyük demektir.

Sitelerde Paylaş

Sanki Kuran denen kitabı gökten birisi attı, bu Kuran'ı yazanlar da araplar değil mi? Neden bu Kuran denen kitabı gökten falan tanrı attı diyen araplara inanıyorsun? Nedir bu araplara tapınma merakın?

Bir insan neden tüm hayatını 1400 yıl önceki cahil ve yağmacı arapların zırvalarına göre düzenler? Neden bu arapların lafına inanıp gider bir taşı öper, neden bir binanın çevresinde döner, neden iki nokta arasında koşturur, neden neden hayali bir varlığı taşlar, neden günde 5 kere arapların yurduna doğru dönüp domalır?

kardeş ben görünenin değil görünmeyenin peşindeyim bu benim tercih ettiğim bir yol bunun sebebi dediğim gibi dünyada yerine oturmayan parçalar var baştan beri şunun derdindeyim dünya ciddi manada korkunç acıların olduğu bir mekan ve şayetki bu mekan yaratılmışsa bu mekanı yaratan gerçekten çok tehlikeli bir varlık olması lazım.

evet tesadüfen olabilirmi bana göre hayır olsada cevap de ki tesadüf oldu buna bişey demem ancak tesadüf değilde bu dünya yaratılmışsa yaratan güç gerçekten çok tehlikeli olmalı çünki bu kadar acının olduğu bir yerde gerçekten yaşayabilmemiz bile aslında ilginç işte bu yüzden kuran diyorum.

kuranı kerim bize dünyanın resmini çizen ressamı hakkında bilgi veriyor ve kuranın anlattığı varlığı dünya ile karşılaştırdığımda gerçekten bire bir uyduğunu görüyorum ve bu bende çok büyük korku uyandırıyor dünyayı yaratan bir güç kimbilir daha ne korkunç şeylerde yaratibilir bu beni tam anlamıyla ürkütüyor.

hristiyanlık, yahudilik ve islamiyetin kitaplarına bak ortak noktalar genelde yaratıcının cezalandırılıcığıdır ve dünyaya bakıncada bunu çok net görebiliyorsun yani Allahın özellikleri dünyaya tamamen yansımız adeta Allah kendisi hakkında ne diyorsa dünyada aynı karşılığı buluyorsun işte olay kısaca bu :)

Sitelerde Paylaş

kardeş ben görünenin değil görünmeyenin peşindeyim bu benim tercih ettiğim bir yol bunun sebebi dediğim gibi dünyada yerine oturmayan parçalar var baştan beri şunun derdindeyim dünya ciddi manada korkunç acıların olduğu bir mekan ve şayetki bu mekan yaratılmışsa bu mekanı yaratan gerçekten çok tehlikeli bir varlık olması lazım.

evet tesadüfen olabilirmi bana göre hayır olsada cevap de ki tesadüf oldu buna bişey demem ancak tesadüf değilde bu dünya yaratılmışsa yaratan güç gerçekten çok tehlikeli olmalı çünki bu kadar acının olduğu bir yerde gerçekten yaşayabilmemiz bile aslında ilginç işte bu yüzden kuran diyorum.

kuranı kerim bize dünyanın resmini çizen ressamı hakkında bilgi veriyor ve kuranın anlattığı varlığı dünya ile karşılaştırdığımda gerçekten bire bir uyduğunu görüyorum ve bu bende çok büyük korku uyandırıyor dünyayı yaratan bir güç kimbilir daha ne korkunç şeylerde yaratibilir bu beni tam anlamıyla ürkütüyor.

hristiyanlık, yahudilik ve islamiyetin kitaplarına bak ortak noktalar genelde yaratıcının cezalandırılıcığıdır ve dünyaya bakıncada bunu çok net görebiliyorsun yani Allahın özellikleri dünyaya tamamen yansımız adeta Allah kendisi hakkında ne diyorsa dünyada aynı karşılığı buluyorsun işte olay kısaca bu :)

Yani arapların peşindeyim diyorsun.

Hala ayrıntılara dalıp lafı dolandırıyorsun ve neden araplara taptığını açıklayamıyorsun sadece arapların sana ezberlettiklerini papağan gibi tekrarlıyorsun.

Anlaşıldı ki, sen araplara tapan bir ahmaksın. Bir insan nasıl körü kröüne araplara inanıp aklını, mantığını, benliğini inkar eder, anlamak imkansız.

Ahzab/37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Ahzab/50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ahzab/50. Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah, kalplerinizdekini bilir. Allah, hakkıyla bilendir, halîmdir.

Tahrim/4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Al, işte Kuran'da anlatılan tanrı bu, tüm işi gücü Muhammed'e karı ayarlamak, Muhammed'e sorun çıkaran karılarını azarlamak olan bir tanrı. Tanrı mı, karı bulma ajansı mı, belli değil.

Sitelerde Paylaş

güzel yavaş yavaş geliyoruz bir yerlere :)

zaten kuranda bize bunu söylemiyormu zavallı kardeşim?

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi

yani ister beğen ister beğenme dünyanın formatıda bu insanoğlunun formatıda bu melekler anında anlıyor olayı ve şaşırıyor.

ancak aynı yaratıcı sana bir yol sunuyor diyor ki ya bana adam gibi kulluğunu yaparsın seni istediğin dünyaya ulaştırırım herkesin birbirine saygılı olduğu düşmanlıkların ve savaşların kesinlikle olmadığı bir dünyaya kavuşur ve orda huzur içinde yaşarsın yada bana baş kaldırır bana diklik yapar ve sonunda dünyanın çok daha ötesinde acıların olduğu bir mekana gider orda çok daha ileri acılarla yaşarsın.

demişsin ki psikopatmı o zaman şu soruyu kendine sor dünyanın en büyük psikopat katili kim? zor değil googledan psikopat katiller diye arat bulursun ve sonra kendine şunu sor bu psikopat ve vahşi katili kim yarattı?

ve hemen aklına şu ayeti getir:

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi

kuran ile dünya tamamen birbiriyle eksiksiz bir uyum içinde zavallı benden sana nacizane tavsiye sadece sanada değil Allah şahidim olsun bunu yazarken bile kendi nefsimide uyarıyorum dikkatli olacaz ve çok derin düşüncelere dalmalıyız yalnız başımıza oturup belki saatler belkide günlerce tefekkür edip düşüneceğiz olay gerçekten ciddi.

yani senin istediğin bir dünyada yaratılmış hatta belkide çok daha ötesinde dünyalar yaratmıştırda biz bilemeyiz ama dünyanın formatı bu bize yazılmış olan oynamamız gereken karakter bu istesekte dışına çıkamıyoruz.

benim soruya bak - bir de senin cevap olarak yazdığın zırvalara bak ?...KEL ALAKA !!!

aslında bir bakıma cevap da vermişsin ...

yazdıklarından çıkan sonuç : ALLAHIN da PSİKOPAT MANYAK......öyle olmasa psikopat manyaklar yaratmazdı (senin deyiminle)...

öyle ise bu hem ahmak hem psikopat manyak tanrıya neden itaat edelim ?...

hoş itaat etmememiz onun işine gelir....

psikopat manyak ya nede olsa ?

:)

Sitelerde Paylaş

benim soruya bak - bir de senin cevap olarak yazdığın zırvalara bak ?...KEL ALAKA !!!

aslında bir bakıma cevap da vermişsin ...

yazdıklarından çıkan sonuç : ALLAHIN da PSİKOPAT MANYAK......öyle olmasa psikopat manyaklar yaratmazdı (senin deyiminle)...

öyle ise bu hem ahmak hem psikopat manyak tanrıya neden itaat edelim ?...

hoş itaat etmememiz onun işine gelir....

psikopat manyak ya nede olsa ?

:)

kardeş Allahın isimlerinde zaten geçer:

Ed-Dârr: Elem, zarar verenleri yaratan

Zül-Celâli vel ikrâm: Celal, azamet ve pek büyük ikram sahibi.

senin o kafacığın şunu anlayamıyor dünyanın formatı bu ve herşeyin bir sebebi var hz. Hızırın kıstasındaki mevzu.birileri ölecek ki birilerinin hayatı devam edebilsin veya kaderi ilahi yerine gelsin.herşey sebeplere bağlıdır senin kötü gördüğünde aslında çok büyük bir hayır olabilir iyi gördüğün birşeyde de aslında çok büyük bir şer olabilir.

böyle kendi kafandan kurguladığın ve olmasını istediğin bir yer yok bu dünyada haa ama bak öyle bir yer var ve bir kesim insanda oraya gidecek ama sen enteresan bir şekilde yok ben oraya gitmemde gitmem diye tutturuyon e sen iste Allah duanı kabul eder hakettiğin yere seni koyar onun için zor değilki.

Sitelerde Paylaş

kardeş Allahın isimlerinde zaten geçer:

Ed-Dârr: Elem, zarar verenleri yaratan

Zül-Celâli vel ikrâm: Celal, azamet ve pek büyük ikram sahibi.

senin o kafacığın şunu anlayamıyor dünyanın formatı bu ve herşeyin bir sebebi var hz. Hızırın kıstasındaki mevzu.birileri ölecek ki birilerinin hayatı devam edebilsin veya kaderi ilahi yerine gelsin.herşey sebeplere bağlıdır senin kötü gördüğünde aslında çok büyük bir hayır olabilir iyi gördüğün birşeyde de aslında çok büyük bir şer olabilir.

böyle kendi kafandan kurguladığın ve olmasını istediğin bir yer yok bu dünyada haa ama bak öyle bir yer var ve bir kesim insanda oraya gidecek ama sen enteresan bir şekilde yok ben oraya gitmemde gitmem diye tutturuyon e sen iste Allah duanı kabul eder hakettiğin yere seni koyar onun için zor değilki.

zarar veren kötü insanları da yaratan allah ise...onları cezalandırmayacak demektir !!! nede olsa o öyle yaratmış onları....ona karşı gelmek mümkün mü ? adamlar elinde olmadan allahın isteği ile KÖTÜ oluyorlar ..

işin garibi bu tipleri yaratarak diğer masum insanları cezalandırmış oluyor...

nereden bakarsan bak tutarsız - psikopat - manyak bir tanrı çıkıyor karşımıza !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...