Jump to content

Fetih kutlaması!

Recommended Posts

Yüz bin kişilik orduyla,on bin kişinin üzerine saldırıp bir medeniyeti yok etmişsin,

Kadınlarını cariye,çocuklarını köle yapmışsın.

Ortaçağ standartlarında makul görülebilecek bir vahşiliği 2016 yılında büyük bir zafer gibi gösterip meydanlarda görgüsüzce kutluyorsun..

Ne zaferi bu?

19 mayıs gibi vatan savunmasının önemli mihenk taşını terör bahanesiyle pert edip bu vandallığı kutlamak medeniyeti tersine döndürmeye çalışmaktır.

Yeni nesil aptallıktır.

Bir de şu Fatih denen soytarıyı entellektüel! kesimin övmesini anlamıyorum!

Yok 6 dil bilirmiş,Sanatkarmış,filozofmuş hede hüde..

Bildiğin katil işte,ortaçağ zorbası..

Bıraktığı mirasta ne sanat,ne felsefe, ne de bilim var!

Güce tapan bir tebaa,cehalet, kandan beslenme,bu padişah bozuntularının eseridir.

Bu toplumun genlerine bu pis alışkanlıkları bu Osmanlı ailesi sokmuştur.

Dün bu cehalet, cahilliğinin farkında olmayanlarca kutsanmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....

Bir de şu Fatih denen soytarıyı entellektüel! kesimin övmesini anlamıyorum!

Yok 6 dil bilirmiş,Sanatkarmış,filozofmuş hede hüde..

Bildiğin katil işte,ortaçağ zorbası..

Bıraktığı mirasta ne sanat,ne felsefe, ne de bilim var!

....

Aynen bir sütun hoşuna gitmedi diye Rum mimarın (keko müslüman türkler anlamıyor bu işlerden) elini kestiren bi lavuktur kendisi

Sitelerde Paylaş

Kutlama bahane, amaç Binali'yi millete tanıtmak ve başkanlık sistemi, yeni Anayasa için destek toplamaktı, yani AKP mitingi.

19 Mayıs kutlamalarını Cumhuriyet değerlerine düşman olduğu için iptal zihniyet ile İstanbul'un Fethi'ni benzer sebeplerle eleştiren zihniyet arasında pek fark göremiyorum.

Ve bir hristiyan olan Fatih'in fethini de hristiyan halka zulüm olarak değerlendirmek zaten mümkün değil.

Tarihi olaylar, yaşandıkları dönemin şartlarına, durumuna göre değerlendirilir.

Ne yapalım yani, 560 yıl geçmiş, İstanbul'u geri mi verelim?

Bu tür eleştiriler neden yapılır, yapılırken ne amaçlanır anlamak mümkün değil.

Ayrıca bayrağa saygısı olmayan, salladığı bayrağı işi bitince yere atan insanlar fethi hangi bilinçle kutlar, bu nasıl bir kutlama anlayışıdır akıl sır erdiremiyor insan...

Sitelerde Paylaş

Haklısın Tremor kardeş, dünyada tek savaş ve yağma yapmış millet Türklerdir.

Geri kalan bütün milletler; İngilizler, Fransızlar, Almanlar, Ruslar, Çinliler vs medeniyet ve hümanizm timsaliydi. Gittikleri her yere barış, adalet ve huzur götürdüler.

Şerefsiz, barbar Türkler!

Şaka lan şaka tabi ki ironi yaptım. Her millet gibi Türkler savaş ve yağma yapmıştır. Başkalarının topraklarını işgal etmiştir.

Günümüzde ise fetih diye bir şey yok. Şimdi bu durumda ben salak mıyım ki geçmişteki olayları günümüz şartları ile değerlendirip kendi mazimi yok sayayım?

Evet, Fatih Sultan Mehmet bir Rönesans entelektüelidir. Bugünkü yobaz Akplilere zıt bir kişiliği vardır.

Aynı tepkiyi niçin Kızılderililerin topraklarını işgal eden, soykırım yapan batılı emperyalistlere göstermiyorsunuz?

Sizin derdiniz Türklük ile. Siz Türklüğe düşmansınız.

Sitelerde Paylaş

19 Mayıs kutlamalarını Cumhuriyet değerlerine düşman olduğu için iptal zihniyet ile İstanbul'un Fethi'ni benzer sebeplerle eleştiren zihniyet arasında pek fark göremiyorum.

Hadi be oradan omurgası sürüngen düzeyinde olan yaratık..

Niye fark göremiyorsun?

Gözlerin kör mü?

Osmanlı hangi mirasını bıraktı sana?

Sitelerde Paylaş

Haklısın Tremor kardeş, dünyada tek savaş ve yağma yapmış millet Türklerdir.

Geri kalan bütün milletler; İngilizler, Fransızlar, Almanlar, Ruslar, Çinliler vs medeniyet ve hümanizm timsaliydi. Gittikleri her yere barış, adalet ve huzur götürdüler.

Şerefsiz, barbar Türkler!

Şaka lan şaka tabi ki ironi yaptım. Her millet gibi Türkler savaş ve yağma yapmıştır. Başkalarının topraklarını işgal etmiştir.

Günümüzde ise fetih diye bir şey yok. Şimdi bu durumda ben salak mıyım ki geçmişteki olayları günümüz şartları ile değerlendirip kendi mazimi yok sayayım?

Evet, Fatih Sultan Mehmet bir Rönesans entelektüelidir. Bugünkü yobaz Akplilere zıt bir kişiliği vardır.

Aynı tepkiyi niçin Kızılderililerin topraklarını işgal eden, soykırım yapan batılı emperyalistlere göstermiyorsunuz?

Sizin derdiniz Türklük ile. Siz Türklüğe düşmansınız.

Tarih bilginize hayranım.

Fatih'in anası bilmem nereli bir gavurdu..

Kendisi, Türk ailelerini güçlenmesinler diye katlettirdi.

Devşirmeleri yanına topladı..

Türkmüş hadi be..

Sitelerde Paylaş

Hadi be oradan omurgası sürüngen düzeyinde olan yaratık..

Niye fark göremiyorsun?

Gözlerin kör mü?

Sadece bir satırı kopyalarak, meseleyi son derece basite indirgeyip seninle oturup Osmanlı'yı tartışacağımı sanıyorsun galiba?

Cevap verebiliyorsan asıl sorularıma, iletinin bütününe cevap ver, tabii dişe dokunacak kadar entelektüel bir birikime ve omurgaya sahipsen...

Şuradan başlayabilirsin; beklentin ne, İstanbul'u geri mi verelim?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiçbir miras bırakmadı. Bunun sebebi Fatih'ten sonra tahta Bayezit, Selim ve Süleyman gibi cahil ve yobaz hükümdarların geçmesiydi.

Fatih Bayezit'i sevmiyordu. Tahta Cem'in geçmesini istemişti. Cem Sultan tahta geçmiş olsaydı belki de bugün bambaşka bir Osmanlı'dan ve Türkiye'den bahsediyor olacaktık.

Sitelerde Paylaş

Bu kesin bir bilgi değil Mırnaw, ama yobaz birisi olmadığını kesin olarak biliyoruz.

Fatih sultan mehmet klasik bir dinci degildi. Eski yunanca bilir. Kitap cevirttirdi. Bakin ben bir ateistim hakedene hakki verilmeli. Fatih sultan mehmedi kucumsemek cahil gormek en buyuk cehaletlerden biridir.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir miras bırakmadı. Bunun sebebi Fatih'ten sonra tahta Bayezit, Selim ve Süleyman gibi cahil ve yobaz hükümdarların geçmesiydi.

Fatih Bayezit'i sevmiyordu. Tahta Cem'in geçmesini istemişti. Cem Sultan tahta geçmiş olsaydı belki de bugün bambaşka bir Osmanlı'dan ve Türkiye'den bahsediyor olacaktık.

Cem sultan arkadaşınmıydı?
Sitelerde Paylaş

Sadece bir satırı kopyalarak, meseleyi son derece basite indirgeyip seninle oturup Osmanlı'yı tartışacağımı sanıyorsun galiba?

Cevap verebiliyorsan asıl sorularıma, iletinin bütününe cevap ver, tabii dişe dokunacak kadar entelektüel bir birikime ve omurgaya sahipsen...

Şuradan başlayabilirsin; beklentin ne, İstanbul'u geri mi verelim?

İstanbul umrumda değil,sen istiyorsan geri ver.

Bana ortaçağ sapıklığının niye bugün prim yapıldığını anlat yeter..

İspanyolların,Amerika'da yaptığı katliamla bu osmanoğularının yaptığı katliamların ne farkı var sence?

Bunları kutlamak mı gerek?

Sitelerde Paylaş

İstanbul umrumda değil,sen istiyorsan geri ver.

Bana ortaçağ sapıklığının niye bugün prim yapıldığını anlat yeter..

İspanyolların,Amerika'da yaptığı katliamla bu osmanoğularının yaptığı katliamların ne farkı var sence?

Bunları kutlamak mı gerek?

Gerçek vatanseverler Türkiye'nin her bir karışına geçmişten miras, geleceğe emanet gözüyle bakarlar...

Bu yüzden İstanbul ve İstanbul'un fethi bizler için anlamlı, özel.

İstanbul'un fethi dünyanın en büyük tarihi olaylarından biridir, çok büyük bir zaferdir.

Ortaçağ sapkınlığı deyince de şüphesiz herkesin aklına ilk gelecek ve eleştireceği yer dönemin karanlık Avrupa'sıdır.

Haçlı seferleri gibi, Avrupalıların kendi kaynaklarına bile dehşetin boyutları belgelenmiş katliamlar varken İstanbul'un fethine sıra gelmez...

Tarihi olaylar içinde bulunduğu dönemin şartlarından bağımsız değerlendirilemezler, tekrar altını çiziyorum.

İstanbul'un fethi, Türk tarihinin en önemli olaylarından biri olduğu için elbette kutlanmayı hak ediyor.

Tabii şimdiki yobaz hükümetin yaptığı gibi, 19 Mayıs'ı vb. özel günlerimizi iptal ederek, yani Cumhuriyet'i hazmedemeyip, Osmanlı'yı hortlatmaya çalışarak değil...

Fatih konusunda da arkadaşlar haklılar, sanattan hoşlanan ince, naif ruhlu, zeki kısacası diğerlerinden farklı bir padişahtı Fatih.

Atatürk'ü de Fatih'i de seviyorum. Bunu söylemekten gocunacak, utanacak da değilim...

Sitelerde Paylaş

istanbulun fethini aslında AVRUPALILARIN kutlaması gerekir....

bu sayede mezhepler savaşlarının boş olduğu kafalarına DANK etti.....sonrasında da din adına yaptıkları SAÇMALIKLARIN farkına vardılar...böylece bilim ve teknolojide ilerlemenin önünü açtılar...

istanbul feth edilmeseydi avrupa muhtemelen halen daha mezhep savaşları içinde birbirlerini yiyiyorlar....insanlar da ulaşımı at ve develerle sağlıyorlardı ...

:)

Sitelerde Paylaş

Yobaz olmadığı için hacca gitmiş değil mi?

Sultanın oğlundan medet ummak sizlere yakışır işte..

Hiç bir Osmanlı padişahı hacca gitmemiştir.

Kutlamaların bu kadar abartılmasına ben de karşıyım ama,

İstanbul'un fethini ve Fatihi'i küçümseme.. çağ değiştirmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...