Jump to content

Ateistlerin Cehennemde Yeri Yok

Recommended Posts

Biraz komik ama gerçek...

Dinler tarihinde bilgin biri değilim; ama çok tanrılı ve tek tanrılı dinlerin tarihini okudum ve dini kitaplarını da okudum. Özellikle dikkatimi çeken konu şuydu.

Hiç birşeye inanmayan bir insan ne olacaktı?

Bilindiği üzere dinler, bir önceki dinde kalanların cehenneme gideceğini söyler.

Onlar Isa'ya Allah'ın oğlu yaptılar; Cehennem

Onlar Peygamber öldürdü; Cehennem

Onlar Musa'ya inanmayıp kendi tanrıları inandılar; Cehennem

Onlar Güneşe inandılar ; Cehennem

Onlar Aya inandılar; Cehennem

Onlar Allah'ı kendi putlarına eş tuttular; Cehennem

Ya peki hiç inanmayan ? (;

Sitelerde Paylaş

Dinler tarihinde bilgin biri değilim; ama çok tanrılı ve tek tanrılı dinlerin tarihini okudum ve dini kitaplarını da okudum. Özellikle dikkatimi çeken konu şuydu.

Bilindiği üzere dinler, bir önceki dinde kalanların cehenneme gideceğini söyler.

Siz koyu isaretledigim gruptan dahil oluyorsunuz :D (Bende ayni gruba dahilim bir dindar olarak üzülmeyin:)

Sitelerde Paylaş

Ben son peygamberim. Benden sonra da peygamber gelecek. Tanrı bana şu mesajı iletti:

"Ben tanrı, insanları deniyorum. Bunun için insanlara bazı kitaplar yazıp göndererek sizi denedim. En son yazdığım kitaba kuran adını vermiştim. Yenisini yazmama artık gerek kalmadı. Teknoloji yazdığım kitabı koruyor artık. Dünya sonlanana kadar bu kitapla imtihan olacaksınız.

Bu kitaba insanlığa, bilime, akla aykırı ne kadar hurafe varsa doldurdum. Bakalım bu kadar saçma bir şeye kim inanacak, kim inanmayacak deniyorum. İnananlar sınavı geçemeyecek. Onları yeniden denemek üzere başka daha aşağı bir dünyaya göndereceğim. Bunlar rütbe düşüp tekrar sınav olacaklar. İnanmayanları ise daha üst bir dünyaya göndereceğim ki, daha da akıllanıp erdem kazansınlar. Böylelikle sürekli daha iyi dünyalar yaratma peşindeyim.

Bunu bildirmekle sınavı bozmuş olduğumu düşünebilirsiniz, ama neredeyse kimse democrossian (BTOK) peygamberime inanmayacak, o yüzden sınav devam edecek. Sorun yok. Bir kişi democrossian (BTOK) peygamberime inansa bana yeter..."

Not: Tanrının mesajında tuş hataları olması yakışık almaz diye düzenledim. Bir de BTOK demek "ben tanrı onu kutsuyorum" demektir. Bunu siz söylerken sadece TOK diyeceksiniz kardeşlerim. Zaten ben tokum, peygamberlik görevim için sizden ganimet cariye kadın istemiyorum. Tanrı beni kutsadığı gibi hepinizi kutsasın, tanrı ile kalın.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

'Medicus'

Benim tanrı inancım yok. Allah'ın karşısına put da koymuyorum direk Allah yok diyorum.

' Onlar Allah'ı kendi putlarına eş tuttular; Cehennem '

Bu kategoriye de girmiyorum dolayısıyla (;

Keske hersey bu kadar kolay olsaydi Sosyopath kardesim... Senin icin Allah yok! Buraya kadar bir sorun yok. Sorun burdan sonra basliyor. Mutlaka yasamla varolusla ilgili inandigin birseyler vardir.... Örnek maddeyi Tanri yerine koyanlar var ya da egosuna sürekli yenik düsenler var... Bugün kalbime baktirmaya gittim. Ekranda dakikalarca izledim... Nasil calistigini izlemek insani cidden derinden etkiliyor...

Sitelerde Paylaş

Ben son peygamberim. Benden sonra da peygamber gelecek. Tanrı bana şu mesajı iletti:

"Ben tanrı, insanları deniyorum. Bunun için insanlara bazı kitaplar yazıp göndererek sizi denedim. En son yazdığım kitaba kuran adını vermiştim. Yenisini yazmama artık gerek kalmadı. Teknoloji yazdığım kitabı koruyor artık. Dünya sonlanana kadar bu kitapla imtihan olacaksınız.

Bu kitaba insanlığa, bilime, akla aykırı ne kadar hurafe varsa doldurdum. Bakalım bu kadar saçma bir şeye kim inanacak, kim inanmayacak deniyorum. İnananlar sınavı geçemeyecek. Onları yeniden denemek üzere başka daha aşağı bir dünyaya göndereceğim. Bunlar rütbe düşüp tekrar sınav olacaklar. İnanmayanları ise daha üst bir dünyaya göndereceğim ki, daha da akıllanıp erdem kazansınlar. Böylelikle sürekli daha iyi dünyalar yaratma peşindeyim.

Bunu bildirmekle sınavı bozmuş olduğumu düşünebilirsiniz, ama neredeyse kimse democrossian (BTOK) peygamberime inanmayacak, o yüzden sınav devam edecek. Sorun yok. Bir kişi democrossian (BTOK) peygamberime inansa bana yeter..."

Not: Tanrının mesajında tuş hataları olması yakışık almaz diye düzenledim. Bir de BTOK demek "ben tanrı onu kutsuyorum" demektir. Tanrı beni kutsadığı gibi hepinizi kutsasın, tanrı ile kalın.

Son peygamber demek özgürlük demek, artik kendi ayaklarinin üzerinde durmak demek, benden bu kadar gerisini artik siz yapin demek :D

Sitelerde Paylaş

Müdür araf diye bi yer varmış cennet ile cehennem arası

Sen orada kalacaksın. :)

Araf şeye benziyor, bu İstanbul İzmit arası otobanda kamyonların belli saatler arası bekleme yaptığı bir yer var.

Ona benziyor

Ne İstanbul ne İzmit :)

Sitelerde Paylaş

Müdür araf diye bi yer varmış cennet ile cehennem arası

Sen orada kalacaksın. :)

Araf şeye benziyor, bu İstanbul İzmit arası otobanda kamyonların belli saatler arası bekleme yaptığı bir yer var.

Ona benziyor

Ne İstanbul ne İzmit :)

E bayağı kalabalık olacak bu araf desenize. Artık bir pişpirik çeviririz orada.

Sitelerde Paylaş

'Medicus'

Benim tanrı inancım yok. Allah'ın karşısına put da koymuyorum direk Allah yok diyorum.

' Onlar Allah'ı kendi putlarına eş tuttular; Cehennem '

Bu kategoriye de girmiyorum dolayısıyla (;

Üzügünüm ama araf, maraf veya farkli bir kategori yok. Ateistlerinde kurana göre gidecegi yer atestir, cehennemdir.

Buyrun ayeti:

DiyanetMeali 48:13. Allah'a ve Peygamberine kim inanmamışsa bilsin ki, şüphesiz Biz, inkarcılar için çılgın alevli cehennemi hazırlamışızdır.

Sitelerde Paylaş

Bu tanrı da eşeğin kulağına suyu kaçırdı iyice! Yine vahiy geldi! Yaa tamam artık yarın gönder şu vahiyleri tanrım yaa! İyi tamam kutsadın mutsadın teşekkürler de... Neyse görev görevdir, gelen vahiyi yazayım:

"Dediler ki bazıları arafta kalacaklar. Hayır. De ki hepinizin varacağı bir gezegen olacaktır. Kimse arada kalmayacaktır." (TDS)

Haydaaa... Yine mi! Coştu bu tanrı da haaa! Görev, ne yapalım:

"De ki ben son peygamberim. Ama ben yolu kapatanlardan değilim. Sadece şu anki son peygamberim." (TDS)

Not: TDS: Tanrı doğru söyledi.

Sitelerde Paylaş

'Cevizkabuğu'

Kuran'da ayetler iç içedir. Biri birini destekler. Bu söylediğin ayetleri putperestlere söyler. Çünkü Müslümanlığın geçti yerde inançsızlık yok bildiğim kadarıyla; insanlar iyi kötü birşeye tapıyorlardı.

Bu işin şakası tabi ; inançsızlar Kuran'a göre tabi cehennemlik...

Sitelerde Paylaş

Yok yaaa şimdiden bıktım. İkide bir vahiy ikide bir vahiy, bu ne ya? İstifa etmeyi düşünüyorum. Hayır beleşe de yapılacak iş değil. Cariye yok ganimet yok...

ben bırakırsam ancak görevden ayrılabilirsin....!!!

yoksa sonra yunusun durumuna düşme !!!

seni yunusa değil - hamsiye yuttururum sonra bak ? !!!

Sitelerde Paylaş

'Cevizkabuğu'

Kuran'da ayetler iç içedir. Biri birini destekler. Bu söylediğin ayetleri putperestlere söyler. Çünkü Müslümanlığın geçti yerde inançsızlık yok bildiğim kadarıyla; insanlar iyi kötü birşeye tapıyorlardı.

Bu işin şakası tabi ; inançsızlar Kuran'a göre tabi cehennemlik...

Evet, isin aslina bakilirsa o dönemlerde ve araplarin yasadigi topraklarda ateist bir akimin oldugu söylenemez. Sizinde dediginiz gibi, herkez bir seylere tapiyor, inanc sahibi. Buda gösteriyorki, kuran dönemine has bir kitap. Geldigimiz bu zamana bakilirsa, ateistlerin sayisi hicde azimsanacak kadar az degil. Böyle bir akimin kuranda adi acikca gecmemesi, tanri tarafindan kaale alinmamis olmasi düsünülemez.

Putperesler allah´la ugrasmayi coktan biraktida, ateisler ise ilk günki gibi tam gaz devam ediyor. Islamin en büyük tehlikesi ateist akimdir. Gelecegi allahinda görememesi, ateistleri unutmus olmasi bir cok seyin cevabini veriyor aslinda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...