Jump to content

Dünyadaki Ateist sayısı

Recommended Posts

Fransız Science Actualités tarafından yapılan ankette, insanların evrim ile oluşmadığına inananların oranı %92, evrime inananların oranı ise %5 olarak çıkmıştır.

Süddedeutsche Zeitung adlı ünlü Alman gazetesinin yaptığı ankete göre, insanın bir Yaratıcı'nın eseri olduğuna inananların oranı %85, evrim teorisinin geçerli olduğunu düşünenlerin oranı ise sadece %9'du.

Avrupa'daki fikri değişimi açığa çıkaran anketlerden biri de İsviçre'de yayınlanan Blick'in anketi oldu. Bu ankette, Yaratılış'a inananların oranı %85, evrim teorisine inananların oranı da %8 olarak çıktı.

Birkaç tanesine yer verdiğimiz bu anket sonuçları göstermektedir ki; evrenin ve canlılığının kökeninin kör tesadüfler olmadığını, tüm varlıkların üstün güç ve kudret sahibi Yaratıcı, yani Yüce Allah tarafından yaratıldığını gören tüm insanlar akın akın dini değerlere ve hak din olan İslam'a yönelmektedir. Bazen bir gazete kupüründe, bazen bir televizyon haberinde duymaya başladığımız bu yönelişle ilgili gelişmeler ard arda sıralandığında, yaşananların ne kadar olağanüstü olduğu görülmektedir. Çoğu zaman sadece gündem maddelerinden herhangi biri gibi sunulan bu gelişmeler, aslında İslam ahlakının dünyaya çok hızlı bir şekilde yayıldığının çok önemli işaretleridir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yani binlerce mucizeler barındıran bir kitabın bu kadar yanlış anlaşılma ve istismara açık olması çok düşündürücü.allah indirmiş bunu,herhangibir kitap değil ki?

neticede kuranın kusursuz olmadığını kabullenmek zorundasınız.hadi diğer şeyleri göremiyorsanız bile,kuranın yanlış anlaşılması zaten sizin idda ettiğiniz bişey.

istismara açık olması gerekiyor zaten

aksi durumda vahyin amacına ters olurdu

dialektik olmazdı

birileri istismar edecek ki

etmeyenler ortaya çıxın..

hem

kusursuz olan tek şey yaratıcının kendisiymiş

kendisi diyor valla..:)

bugün gene domuz sosisi yedim.her günde bıktırdı biraz.yarın suşi yicam :)

suşi yersen beynin kurtlanır

domuz yersen trişinler basar..şaka maka amma et yiyon ha., kız dediğin onun sapı bunun kökü deyip ot-saman yemeli, .:)

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
insanlar dini bu hale sokuyor,islamda o yok,islamda bu yok,onlar doğru islamı uygulamıyor,bunlar islamı doğru yorumlayamıyor...

nasıl bir şeyse bu islam henüz dünya üzerinde doğru anlayıp uygulayan bulunamadı

hadi diğer bütün eleştirileri bir tarafa koyalım.bu kadar çok yanlış anlaşılması islamın büyük bir kusurudur.yani islamı savunmak adına islamda o yok, bu yok diyenler,en azından bunu kabul etmek zorundalar.demekki kuran yanlış anlaşılmaya çok müsait bir kitap

bana bu muslumanlarin kacinin kendi kurani acip okudugunu yazmadan basla öyleyse..

vede sizin gibi kac insanin cimbizlarayak ayet alip, din budur dediginide anlat..

yanlisi önu surenler sizler siniz, bunu ise uygulayan sözde muslumanlar oliyor..

ama herkes cok iyi bilirki yapandan cok yaptirana bakilir..

saygilar..

Sitelerde Paylaş

lafons7275

anketin doğru olduğunu varsayıyorum

iyi de insanların çoğunluğunun bişeye "İNANIYOR" olması onun doğruluğunu göstermez....

bu mantıkla senin peygamberin kendini resul ilan ettiğinde ordaki insanların "ÇOĞU" başka bişeye inanıyorlardı

e çoğunluk olduğuna göre, senin mantığına göre, muhammed değil onlar haklıydı...

ya da bu hal 12 eylül anayasasına %93 oy verdi

bu 12 eylül anayasasının çok iyi bir anayasa olduğu anlamına mı geliyor

ya da galileo galilei, dünya yuvarlaktır ve dönüyor dediğinde, o günkü insanların çok büyük bir bölümü (belki de hepsi) dünyanın düz ve statik olduğuna inanıyorlardı

senin mantığınla dünyanın düz olması gerekirdi o halde, çoğunluk öyle düşündüğüne göre

Sitelerde Paylaş

Geçmişe baktığımızda bir çok din var tabi o dine inana da %80 lik veya bilmem kaçlık kesim vardı tabi çok eski tarihleri bilmiyoruz.

Ama şunu sölemek isterim islamında hristiyanlık inançlarında ortalama ne kadar süresi kalmıştırki.

Zamanla hepsi eski dinler gibi kaybolmaya yüz tutacak ve yerine yeni dinler gelicek.

Sitelerde Paylaş
istismara açık olması gerekiyor zaten

aksi durumda vahyin amacına ters olurdu

dialektik olmazdı

birileri istismar edecek ki

etmeyenler ortaya çıxın..

hem

kusursuz olan tek şey yaratıcının kendisiymiş

kendisi diyor valla..:)

istismardan ziyade yanlış anlaşılmaya açık demeliyim.islamı doğru uygulayan birileri bulunamadı daha,o iş zor zaten

yaratıcı kusursuz diyelim.yaratıcının sözleri kendisinde farklımı kabul ediliyor?mesela eğer ben kusursuz isem yazdığım bütün iletilerinde kusursuz olması gerekir,veya kitapların..vs

suşi yersen beynin kurtlanır

domuz yersen trişinler basar..şaka maka amma et yiyon ha., kız dediğin onun sapı bunun kökü deyip ot-saman yemeli, .:)

burada çok güzel suşi yapıyorlar.hemde ucuz oluyor.ben çok sverim.beyin kurtlanması diye bir vakaya tıpta henüz rastlanmadı

burada herkez hergün 3 öğün domuz yiyo kimseye bişey bastığı yok valla

ben çok et yerim.yemezsem doymuyorum

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

belki de (bence tabiki belki değil öyle, inananlar için belki diyorum) biz ateistler bugünün birer galilei'leriyiz (sakın büyük bir bilim adamıyla kendimi karşılaştırıp bundan bir övünç çıkaracağım düşünülmesin, o kim ben kim, haddimi bilirim)....

Sitelerde Paylaş
istismardan ziyade yanlış anlaşılmaya açık demeliyim.islamı doğru uygulayan birileri bulunamadı daha,o iş zor zaten

yaratıcı kusursuz diyelim.yaratıcının sözleri kendisinde farklımı kabul ediliyor?

sözler yaratıksa ((ki maturidi ve eşari ekollerine göre yaratık olduğundan)) o da kusurludur.. islam dünyasında bu dediklerin çok tartışılmıştır zaten..

Kuran yaratık mı değil mi diye..

mesela eğer ben kusursuz isem yazdığım bütün iletilerinde kusursuz olması gerekir,veya kitapların..vs

bak burada sana kısa bir şey göstereyim

çok işine yarayacak...

üstün bir özelliğinin olması senin o özelliği mutlak olarak gösterme zorunluluğunu doğurur mu?

kendine bu soruyu sor..

iki kullanımlık formula motoru ile

500.000 Km kullanımlı Grand Tourismo yapabilen

bir otomobil motoru mühendisi düşün.

ikisine de gücü yeteceği halde

ihtiyaca göre imal ediyor..

demek ki formula gibi en üstün teknolojik motoru yapma zorunluluğu yok..

burada çok güzel suşi yapıyorlar.hemde ucuz oluyor.ben çok sverim.beyin kurtlanması diye bir vakaya tıpta henüz rastlanmadı

bak kodoman okuyor

iyi kaynakçıdır

bulur resimleri getirir şimdi:)

burada herkez hergün 3 öğün domuz yiyo kimseye bişey bastığı yok valla

ben çok et yerim.yemezsem doymuyorum

ğöğak suşi..pis:)

Sitelerde Paylaş

sen tanrıya güvenmen gerekmez sen kendini tanrıyla arkadaşmı görüyorsun tanrıya güvencen o isteseydi seni dünya getirmezdi tanrıdaki adaletten dolayı biz şuan dünyadayız bizim kaderimiz biz doğmadan önce çizilmiş cennetemi cehhennememi gideceğimiz kaderimizde belirlenmiş sırf biz tanrıya karşı çıkmayalım bize şans vermedin demiyelim diye dünyadayız ama kader 2 yönlüdür değişebilen değişmeyen günah işlememek kendi iradendedir

Sitelerde Paylaş
belki de (bence tabiki belki değil öyle, inananlar için belki diyorum) biz ateistler bugünün birer galilei'leriyiz (sakın büyük bir bilim adamıyla kendimi karşılaştırıp bundan bir övünç çıkaracağım düşünülmesin, o kim ben kim, haddimi bilirim)....

Dediğin doğru. O zamanlar dünya düz sanılıyordu. Şimdi de insanın Adem ve Havva'dan geldiği sanılıyor(Bu insanları anlamıyorum. İsraillilerin destanı olduğu belli. Adları zaten belli ediyor. Neden ilk gelen insaların adları İbranice? Yaratılış ne kadar gerçekse diğer destanlar da o kadar geçektir.Örneğin Ergenekon, İlyada ve Odessa ve diğer destanlar). Bilim ve insanlar geliştikçe bu masallar kaybolacaktır.

Sitelerde Paylaş
doğru dine en çok tutunanlar yoksullardır.çünkü din onlara bu hayatta çektikleri cefaların sefasını diğer tarafta sürme vaadi verir.Parası olanlarda onların bu zaafını bildikleri için,sömürdükçe sömürürler..

dine en çok tutunanlar insan olanlardır... çünkü din, onlara bu hayatta çekilenlerin elbetteki zalim yanında kalmıyacağını hepsinin hesap sorulacağı bir günün olduğunu söyler.... parası olanlar da nefse ortak olup, insanlığını bir yana bırakıp (ego, hırs) gibi duygularının kölesi olup alabildiği kadarını almaya yönelik bir hayvana dönüşmüştür.

böyle yazalım daha güzel olsun ;)

Sitelerde Paylaş
Dediğin doğru. O zamanlar dünya düz sanılıyordu. Şimdi de insanın Adem ve Havva'dan geldiği sanılıyor(Bu insanları anlamıyorum. İsraillilerin destanı olduğu belli. Adları zaten belli ediyor. Neden ilk gelen insaların adları İbranice? Yaratılış ne kadar gerçekse diğer destanlar da o kadar geçektir.Örneğin Ergenekon, İlyada ve Odessa ve diğer destanlar). Bilim ve insanlar geliştikçe bu masallar kaybolacaktır.

e iyi de senin inandığın ve imzanda sözünü kullandığın o albert einstein de bir din sahibi yahudi ;) madem ateistsin ve bunu savunacaksın seni destekleyenlerle çık bu yola napcaksın yahudi laflarını ;) hem onlar sizede bizede düşman ...

Sitelerde Paylaş
e iyi de senin inandığın ve imzanda sözünü kullandığın o albert einstein de bir din sahibi yahudi ;) madem ateistsin ve bunu savunacaksın seni destekleyenlerle çık bu yola napcaksın yahudi laflarını ;) hem onlar sizede bizede düşman ...

Vay canına!

milleti aydınlattığın için sağol kardeş.

Sitelerde Paylaş
dine en çok tutunanlar insan olanlardır... çünkü din, onlara bu hayatta çekilenlerin elbetteki zalim yanında kalmıyacağını hepsinin hesap sorulacağı bir günün olduğunu söyler.... parası olanlar da nefse ortak olup, insanlığını bir yana bırakıp (ego, hırs) gibi duygularının kölesi olup alabildiği kadarını almaya yönelik bir hayvana dönüşmüştür.

böyle yazalım daha güzel olsun ;)

güzel mi oldu şimdi insan olan dine tutunur deyince?ayrıca sanki dine tutunanlar hiç hırslı değillerdir para konusunda..hiç parada gözleri yoktur,hep öteki tarafı düşünürler öyle mi?her insan bu dünyada var olanları elde etmek için hırs yapar..oturup köşesine,banane ben allahıma kavuşacağım nasıl olsa,istemem ben fazlasını diyen dindar da görmedim.herkes daha fazlasını ister.

Sitelerde Paylaş
güzel mi oldu şimdi insan olan dine tutunur deyince?ayrıca sanki dine tutunanlar hiç hırslı değillerdir para konusunda..hiç parada gözleri yoktur,hep öteki tarafı düşünürler öyle mi?her insan bu dünyada var olanları elde etmek için hırs yapar..oturup köşesine,banane ben allahıma kavuşacağım nasıl olsa,istemem ben fazlasını diyen dindar da görmedim.herkes daha fazlasını ister.

bence sen şansını zorluyosun;)

evet her insan, dine tutunanlarda hırs yapar, çok para kazanmak için didinir, ki inan zenginlik de iyi bişeydir.. din ne yapar peki? bunun ölçülerini belirler. müslümanlıkta zekat vardı malının kırkta birini verirsin, ayrıca sadaka ve fitre de vardır, ayrıca kuranın on sayfasında birde yoksula yardım edin, yetimleri doyurun der.. böyle dine can kurban

ha bu arada senin dinin yok pardon dinsizliğin bu para kazanma hakkında ne gibi düzenlemeler yapıyo...?

Sitelerde Paylaş
bence sen şansını zorluyosun;)

evet her insan, dine tutunanlarda hırs yapar, çok para kazanmak için didinir, ki inan zenginlik de iyi bişeydir.. din ne yapar peki? bunun ölçülerini belirler. müslümanlıkta zekat vardı malının kırkta birini verirsin, ayrıca sadaka ve fitre de vardır, ayrıca kuranın on sayfasında birde yoksula yardım edin, yetimleri doyurun der.. böyle dine can kurban

ha bu arada senin dinin yok pardon dinsizliğin bu para kazanma hakkında ne gibi düzenlemeler yapıyo...?

benim dinsizliğim oturuyor öyle düzenleme yapmadan.sizinkini eleştiriyor ama.keşke insanlara sus payı vermeyi düzenleyeceklerine,onların da adam gibi şartlarda yaşamaları için düzenlemeler yapsaymış diyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...