ateistdusunce

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.742
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ateistdusunce Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.575 profil görüntüleme
 1. Bkunda boğul turkiye.
 2. Yaklaşık 1 yıl önce, bizden 1500 ışık yılı uzakta bir yıldız keşfedildi. Yıldızın etrafında dyson küresi olabileceği düşünülüyor. Sizin konu hakkındaki fikriniz nedir sayın hacı?
 3. Sakin olun üyemiz yeni. Matrix temelde imkansız bir durum değildir.ancak bu şekilde çok gelişmiş bir yapay zekanın enerji için bile insana ihtiyaç duyması gereksizdir.bu nedenle ideolojidir.
 4. Bizim için ani oldu. Kelimelere çok takılmamak gerek.
 5. Çok hızlı bir değişim gibi geldi. Bu ani değişimi nasıl sağladınız?
 6. Genel olarak benlik yok demekle zaten bir yanılsama olduğunu ve benliğin var olduğunu sandığımızı ifade ettim.
 7. Biyolojinin dibi olmuş bu açıklama.
 8. Ülkenin gidişhatı hakkında resmen olasılık üzerine konuşma yapıyoruz.koca ülkenin geldiği duruma bak. Ben fetullah gülenin darbe girişimi içinde olduğunu ancak tayipin bunu bildiğini ve izin verdiğini düşünüyorum. Çünkü darbe çok fazla senaryo gibi duruyor. F-16 lardan atılan bombalar mecliste küçük hasara neden oluyor ve millet vekilleri buna karşılık meclise gidiyor. Aynı şekilde bakalım benim gücüm ne kadar diyen tayip milleti sokağa davet ediyor . Ayrıca bu durum askeriyenin bitirilmesine de olanak sağladı. Atılan adımlar harbiyenin kapatılması büyük ve sansasyonel bir olay. Bu tür hareketler askeriye içinde daha çok kine neden olur. askeriyede ikinci bir hareket daha sert olacaktır. Başka bir soru kemalistler ne yapıyor ? Burada kemalistler hangi cephede yer alacak sorusu cevap bekliyor gibi. Amerikanın fetullah gülen üzerinden yaptığı hareket geri tepti ki genelkurmay başkanı Türkiyeye geldi. Bu konumda nato üyeliği sorgulanacak gibi duruyor. Zaten ılımlı ıslam ve radikal ıslama geçiş projesinin sahibi büyük ortadoğu projesi ile amerika değil mi? Amerika hiçbir zaman müttefikimiz olmadı hep düşmanımız oldu. Hala da öyle.
 9. Etki- tepki ve sen. Birden fazla durum etki tepki kanununun bir sonucu .bu konumda bir madde yığını olan canlı evrenden gelen etkilere tepki veriyor yani özgür irade yok. Özgür irade yoksa benlik de yok. Bir madde yığını sadece etkiye tepki verecektir.
 10. Kanıt? Niye değişiyor o zaman? Niye kaosa gidiyor?
 11. Ben yada benlik farkındalığın farkındalığıdır. Sinirsel aktivitelerin dışarıdan gerçekleşen etkilerle oluşması sebebiyle gelişmiş beyinsel aktivitenin kendini nedensellik ilkesi ve etki tepki yasasına dayanarak dışarıdan aldığı iletilerle sorgulamasıdır. Temelde her durum etki tepkinin sonucudur yani benlik aslında yanılsamadır.
 12. Zaman: Birden çok olguda fizik kanunları nedeniyle gerçekleşen etki tepki sonucu oluşan durum.
 13. Evren mükemmel değildir. Mükemmel olsa değişmezdi.
 14. Dindar hala aynı hiç değişmemiş ...
 15. tahsilim veterinerlik efendim.