CharlesDarwin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.946
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

CharlesDarwin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 12-08-1978

Contact Methods

 • MSN
  beagleofdarwin@hotmail.com

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

4.784 profil görüntüleme
 1. Türkiye'de bir şeriat tehditi var. Bu her ne kadar imkansız gibi görünse de, ihtimal dahilinde olan bir tehdit. FETÖ az kalsın bu idealinde başarılı da oluyordu. Bizim gibi ateistlere ise böyle bir durumda ölüm kararı çıkacaktır. Önümüzde bir başkanlık seçimi var ve kuvvetle muhtemel bu oylamadan da istediklerini alacaklar. Peki biz ateistlerin böylesine ciddi bir tehdit karşısında önlem almamız gerekmez mi?
 2. Scientology ye gerek yok. Atatürk'ü peygamber ilan eden bir din geliştirelim. Hatta onunadının geçtiği, tanrı ağzı ile yazılmış bir kitap da yazalım. Kemalizm İslamın alternatifi bir din haline gelsin.
 3. Amacım bireysel olarak gitmek değil. Ben zaten evrimi bilen biriyim. Evrim turlarını evrimi görerek öğrenebilecek (biraz da maddi durumu iyi) kişiler için düzenlemek istiyorum. Bu tip kişiler, tarikatlara ve dini cemaatlere para vermektense, bu tip eğitici turlarla hem öğrenebilir hem de eğlenebilirler.
 4. Kimse Galapagos'a ya da Olduvia Gorge'e gitmeyi düşünmez mi?
 5. Biyolojik ve antropolojik evrim kitaplardan fazlaca anlaşılamıyor. Evrimin daha net anlaşılabilmesi için kişilerin kendi çıplak gözleri ile bazı durumları görmeleri gerekebilir. Bu noktada ben de Dünya'nın belirli bölgelerine seyahat acentalarını da işin içine katarak turlar düzenlemeyi düşünüyorum. Küçük gruplar halinde, Galapagos adalarına gidilebilir. Kenya'da Oldiwai bölgesinde yapılan antropolojik çalışmalar ziyaret edilebilinir. Böyle bir organizasyon için ne düşünürsünüz? Gençlerin enerjilerinden dolayı bu tip işleri daha iyi başarabileceklerini düşünüyorum. Böylesi turları organize edebilir miyiz?
 6. Araplardan kim para alacak? Araplara para veren onlar. ABD, Araplara cep harçlığı veriyor. Petrol fiyatlarını düşüreceksin dediği zaman da düşürüyorlar.
 7. Şu an geri dönüşü yok gibi. Tabii geleceğin ne getireceği belli olmaz. Çocukların biri 2,5 yaşında. Onun hiçbir şeyden haberi yok haliyle. Büyük olan 6 yaşında. Biraz belirttiğin gibi agresifleşme sorunları var. Ama sık sık onları alıp onlarla görüşüyorum. Bir şekilde onlarda oluşabilecek zararları gidermeye çalışıyorum. Ama yaşları ilerledikçe daha çok sorgulamaya başlayacaklar. Ne yazık ki bu durumları anneleri göremiyor. Gördüğü zaman da iş işten geçecek.
 8. 2 oğlum var impressivo. Zorlu bir süreç dediğin gibi.
 9. Güzel fikirler. Teşekkür ederim. Bazıları oldukça ilginç ve deneyeceğim.
 10. Kaç sefer atıldın sen bu forumdan?
 11. Kötü bir süreçten geçiyorum. Eşimden boşandım ve tam anlamı ile hayatım altüst oldu diyebilirim. Brad Pitt'e dair haberleri takip edip adamın üzülmesine, benim gibiler de var diye düşünerek, içten içe seviniyorum. Sosyalleşmeye çok ihtiyacım var. Ancak küçük bir ilçede yaşıyorum. Ortamım buna müsait değil hiç. Kendime bir ya da birkaç hobi bulmam lazım. Gerçek anlamda sizler hangi hobilerle ilgileniyorsunuz? Bunlar için gittiğiniz merkezler var mı? Nasıl ve hangi merkezlerde sizin gibi diğer insanlarla buluşuyorsunuz?
 12. Tayyip'in şu an demokrasiyi kullanmak işine geliyor. Umarım Tayyip'in de yargılandığı günleri görebiliriz.
 13. Oy vermemek de çözüm değil ki. Sanıyor musunuz ki AKP, geçen seneki seçimlerde hileye başvurmadı. Seçim sonuçlarında muazzam bir şaibe var. AKP, oy kullanmaya gitmeyenlerin oylarını da kullanıp, AKP ye atılmış şekilde gösterdi. TAbii bunu ortaya çıkarabilecek mualif bir irade de olmadığı için seçimin galibi AKP oldu.
 14. Çıplaklık ise aslında utanılacak bir durum değildir. Çıplaklık son derece doğaldır. Afrika kabilelerinde, sadece evli kadınlar göğüslerini kapatır. Diğer kadınların göğüsleri açıktadır ve o bölgenin halkları, bunu bir sorun olarak görmezler. Benzer şekilde, sahil bölgelerinde yaşayan insanlar, bikini ve mayolu kadınların görüntüsünü çok da acayip görmezler. Kafkas ırkının beyaz ten rengine sahip olmasını, d vit sentezi açısından önemlidir. Peki atalarımız çıplak olmasaydı, deri yolu ile d vitamini sentezinin bir anlamı kalır mıydı? Milyonlarca yıl boyunca insanın ataları çıplak gezmiştir. Apışarası (pubic) kılların gelişmesi, insan çıplak yaşayışının bir sonucudur.
 15. Çıplaklık diğer olaylardan farklı bir durumdur. Üremenin amacı nedir? Farklı genler elde edebilmek ve farklılıklar sayesinde kendi genetik bilginizin aktarılması. Üremenin kendi sebebine aykırı bir durum yaratır ensest türü ilişkiler. Aksine dışarıdan gelen yabancı genler insanlara daha çekici gelir. Yani ensest ilişkilerin toplumsal olarak da yanlış bulunmasının kökeni biyolojiktir, üremenin esas nedenine aykırı olmasıdır. Ancak ensest ilişkinin yaygınlığı da bir gerçek. İster insanlarda olsun, ister diğer canlı türlerinde olsun. Ensest ilişkiler vardır. Canlı türleri, kendi içlerinde gerçekleşebilecek ensest türü ilişki ihtimalini, ergenliğe ulaşan yavruları sürüden göndererek çözmüştür. Ancak insan yavrusu, ergenliğe ulaştığı zaman bile, ailesi ile beraber kalmak durumundadır. İnsanlar arasındaki ensest türü ilişkinin yaygın olmasının nedeni de budur. Aile bağlarının, ergenlikten sonra bile devam etmesidir. Bu tip durumların önüne geçebilmek için de toplum, kendi kurallarını ortaya atarak ensesti lanetlemiştir. İnsanlar birbirlerinden farklı cinsel davranışlar gösterirler. Cinsel sapıklıkların kaynağı da büyük ihtimalle genetik mutasyonlardır.