ANTİATEİST

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.986
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ANTİATEİST Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 19-05-1919

Contact Methods

 • Website URL
  http://19.org/tr/

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

2.102 profil görüntüleme
 1. İslamı eleştirmek istiyorsan o halde bana orjinal Kuranla gel sağduyu... Yoruldum gençler, iyi geceler.
 2. Elimizde Muhammed'in yazdığı Kuran yoksa, sen bu forumda 7/24 hangi Kuran'ı eleştiriyorsun ?
 3. Kuran'ı en iyi uygulayanın İşid olduğunu söylemenin konuya ne gibi bir katkısı oldu ?
 4. İspatla... Mesela bana besmelesinde 21 harf bulunduran bir Kuran getir.
 5. El-Kaide nasıl uyguluyor peki ?
 6. İnançlı insanların çoğu dediğin maddeleri barındırıyor. Bu konuda sana katılıyor aksini iddia etmiyorum. Sorgulayıp da kafası basmayan ateist oluyor ama. Bunu belirtelim. Ateistlerin çoğu da bu maddeleri barındırıyor. Sorun karşı tarafı yöneltilen suçlamaların aynısını kendilerinin yapması. El-kaideyi örnek gösterenlerin bugün İşid'i örnek göstermeleri ateistlerin amacının bağcıyı dövmek olduğunu gösteriyor. Eskiden El-Kaide Kuran'ı doğru anlıyor diyenler, bugün ne oldu da İşid'in daha iyi anladığına karar verdiler acaba ?
 7. Sağ ol, beni şuan çok aydınlattın.
 8. Delillerini getir, laf salatası yemekten mideme ağrılar girdi. Tevbe'deki sözde iki ayeti bir kenara koyarsak. Mesela besmelenin 19 harf olmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi buraya döküp çürütebilirsin. Mesela besmelenin 114(19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. Mesela Kuran'ın 114 (19x6) sureden oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. Mesela Kuran'ın 6346 (19x334) ayetten oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. Allah isminin 2698 (19x142) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. Rahman isminin 57 (19x3) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. Rahim isminin 114 (19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 19'a dair verilerin sana sadece 10/1'i sundum. Eminim Yds'de garip hesaplamalar yapılarak bilinçli bir şifre olduğunu kabul eden sen, Yds'deki şifreden daha açık ve net olan bu verilere bir açıklama getirebilir, kuranmeali.com'u yada evindeki Kuran'ı kaynak gösterip çürütebilirsin.
 9. Harfi harfine katılıyorum. Ben forumun eski üyelerindenim. 2006'dan beri buradayım. O zaman ki havanın tadı başkaydı. Müslümanlar daha fazlaydı. Geleneksel dini savunan birisiyle tartışın, bir de ateistle tartışın. Verilen tepkilerin aynı olduğunu, savunma yönteminin aynı olduğunu az buçuk , belli bir zaman sonra eminim fark edeceksinizdir. Geçen iş arkadaşım bu ateistler çok zeki dedi. Verdiğim cevap aynen şöyle oldu, 10 yıldır bunların forumlarında yazıyorum, emin ol cübbeliden iyi durumda değiller. Dün El-Kaide islamı en iyi anlayan diyorlardı. Bugün daha barbar bir örgüt olan İşid var, bu sefer de islamı en iyi anlayan İşid oldu. Yarın başka bir örgüt çıkar, bu örgüt daha iyi anlamış derler. Falan da filan da ...
 10. Dinsizdeistle burada tartışmıştık, uzun zaman geçti tam hatırlayamıyorum ama belli bir noktadan sonra tartışma döngüye girmişti. Sunulan verilere karşı genelde duygusal çıkışlar ve başka kitaplarla karşılaştırmalar yada 19 adına henüz bilgisi bize ulaşmamış mevzular üzerinden tüm olgu reddediliyor. Yds'de şifre iddiaları daha basit olmasına karşın bilinçli bir düzenlemeden söz edebiliyor bu arkadaşlar. Konu 19 olunca aynı samimiyeti göstermiyorlar. Hal böyle olunca da tartışmalarda kısır döngüler oluşuyor. Edip vakit kaybı olacağını düşündüğü için cevap vermemiş yada ironik bir cevap verip sonuca bağlanmayacak bir tartışma için çaba göstermek istememiş olabilir. Ben de aynı şekilde 19'un varlığı üzerine yapılan tartışmaları zaman kaybı olarak görüyorum. Burada sadece 19'un Tanrısal bir işaret mi yoksa Muhammed'in düzenlediği bir sistem mi bu konu tartışmaya açılabilir.
 11. Merhaba arkadaşlar, Youtube üzerinden kaliteli videolar paylaşan bir kanal tarafından Kuran ve Evrim konulu tarafsız güzel bir video hazırlanmış. Faydalı olabileceği düşüncesiyle paylaşıyorum. Kanalın diğer videolarına da göz atabilirsiniz. Selamlar. Edit: Videoda evrim güzel ve sade bir şekilde anlatılıyor. Evrim hakkında bilgi edinmek isteyenler de bu videodan faydalanabilir.
 12. Arap sözcüğünde olduğu gibi Kuransal bir delil getirmen gerekiyor bu dediğinin %100 doğru olduğuna ikna olabilmem için. Bana delille gelin arkadaşım, ben Kuran bağlamında her delili kabul ediyorum. Dayanaksız yorumları ise kabul etmiyorum.
 13. Tamam şimdi oldu. Bana boş konuşacağınıza şöyle bilgilerle gelin. Benim için faydalı oldu bu bilgi, yanlış bir bilgiyi düzeltmiş oldum.
 14. Arap denildiğinde benim aklıma ırk geliyor. O konuyu tekrar bir değerlendirmek gerek. Şu bir gerçek ama, dine hurafeler katmak adına çaba gösteren bir topluluğun olduğunun hepimiz farkındayız. Peygamberin ölümünden sonra dine sıkıştırılan, Kuran dışı hurafeleri hepimiz bilmekteyiz. Bu sebeple olayları Kuran bazlı değerlendirmemiz gerek.
 15. Arapça ile Arap aynı şey değil. Sağ ellerinizin sahip olduklarına gelirsek. Kuranda yemin kelimesi söz anlamında da kullanılıyor sağ el anlamında da kullanılıyor, Fakat yemin kelimesinin çoğulu ayetlerde sağ el anlamında değil yeminler/sözleşmeler anlamında kullanılıyor. Örnek: 9/12 Bu anlamda yeminlerinizin / sözleşmelerinizin sahip oldukları anlamı ortaya çıkmaktadır. Bugün bile evlenirken belge imzalıyorsun. Hukuki bir sözleşme oluyor bu.