Mindsurfer

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.511
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

8 Takipçiler

Mindsurfer Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Jupiter

Güncel Profil Ziyaretleri

1.101 profil görüntüleme
 1. Kendi adıma konuşacak olursam, ben aptal olarak görmüyorum. bunu duygusal bir saplantı olarak değerlendiriyorum. Ancak siz, sadece görmediğiniz değil, açıklayamadığınız, mantıksal bir temele oturtamadığınız ve vicdani olarak da açıklama getiremediğiniz birşeye inanıyorsunuz. Çünkü görmeyen algılamayan sadece biz değiliz. Bahsettiğiniz varlık da insanları görmüyor, müdahele edemiyor. İnsana ulaşamayan bir varlık ise, tanrı olamaz. Ayrıca bence asıl siz müslümanları dev aynasında görmektesiniz. çünkü size göre müslümanlar inancında asla yanılmaz. Hele hele işgalci katliamcı arapların ülkemize getirdiği ve onların yandaşları ulema denilen cahil cühela takımının onay verdiği din ve kitabı, asla yanlış olamaz. Sakallı cübbeli sarıklı adamlar bu dini onaylıyorsa tamamdır. onlara inanmazsak yanarız. çünkü size göre, tanrının efendisi de onlar. Bu yobazlar, "islam, insan için vazgeçilmez bir din" diyorsa, tanrı da bu kurala uymak ve onları mahcup etmemek zorunda ! Yine kendinize söylemeniz gerekeni ateistlere söylemişsiniz. Bugüne kadar dinler hakkında kaç defa "acaba" dediniz ki...? Size bir tavsiye.... ; bu dini birkaç gün de, "mutlaka tecavüzcü, yağmacı ve katliamcı ilkel araplar yazdı" diyerek, araştırın ve düşünün... Tüm gerçekler teker teker zihninizde çözülmeye başlayacak. Şayet bu din gerçekten mükemmel bir insanlık öğretisi olsaydı, kimse böyle bir sonuç çıkaramazdı. Siz de "Allah öyle demek istemedi" gibi komik savunmalara girmemiş olurdunuz. Ayrıca kuran'da tanrıya inanmanın beş paralık değeri olmadığını anlamak için, Mülk 8-9'a bakmanız yeterlidir. Kuran'a göre, bir insan tanrıya inansa da, çöl eşkiyalarının emellerine hizmet etmezse, sonsuza kadar en korkunç işkenceleri hakeder ! Çünkü Mekke tanrısı, bu ganimetçi adamların kölesi olmayanlar için, öfkeden çatlayacağını söylüyor ! Bu dinde, araplara hizmet etmedikten sonra tanrının ne değeri var ki, islam adına tanrıya inanmaktan bahsedebiliyorsunuz...? Herşey bu işgalci arapların ganimet ve saltanatı için... tüm dinin amacı onlara hizmet. işte bunun en büyük delillerinden biri de bu sözlerdir; Mülk 8-9: Neredeyse cehennem öfkeden çatlayacaktır! Oraya her bir topluluk atıldıkça oranın bekçileri onlara, “Size bir uyarıcı gelmemiş miydi?” diye sorarlar. Onlar da şöyle derler: “Evet, bize bir uyarıcı gelmişti. Fakat biz onu yalanlamış ve ‘Allah hiçbir şey indirmemiştir. Siz ancak büyük bir sapıklık içindesiniz’ demiştik.” Ayrıca dikkat ederseniz, tehditlerinden dolayı adamlarına inanılıp itaat edilmesini istiyor. Saygı sevgi, maneviyat, hakkaniyet gibi değerlerin zerresi yok bu ifadelerde...!
 2. Yani diyorsunki, bir ahlak ve değer sistemi oluşturmadan, kuran'ı okumanız gerekir ki, inanmanız mümkün olabilsin...! Ne diyelim, haklısın... Kuran, ancak din haricinde ahlaki değeri olmayan kişilerce, akıl ve vicdandan yoksun biçimde okunmalı ki kabul edilebilsin. Neticede büyüklerimiz bizim için seçmiş, onların büyükleri de onlar için seçmiş.... derken katil, tecavüzcü yağmacı Emevi soykırımcılara kadar gidiyor bunun temeli. Size göre; tecavüzcü işkenceci katliamcılara inanmayan cehennemi hakediyor... Ne kadar da mantıklı ve adil bir dinmiş !!! Ayrıca, tanrı figürü oluşturan sizsiniz. Biz ise, sadece müslümanın cephesine hizmet eden bu tanrı karakterinin, akıl bilim ve ahlak dışı olduğu gerçeğini belirtiyoruz.
 3. Aynı şey değil. Bir varlık iddiasının bilimsel olması için, ölçülebilir, algılanabilir ve/veya açıklanabilir olması gerekir. yoksa herkes bir yaratıcı varlık icat eder ve "bilim bunu onaylıyor " der. Bilim insanları, tüm insanların hayali iddialarıyla uğraşacak olsaydı, bir mesafe kat edemezdi. Ayrıca, tanrı kendi varlığına bu kadar önem veriyorsa, bunun için insanı yakacak kadar sinir krizleri geçirecekse, neden saklambaç oynayıp duruyor.... Ve neden kendi varlığının savunulmasını, sizlere muhtaç hale getirmiş? Hem de öyle bir muhtaç hale getirmiş ki, siz bile tanrıya inanmıyor, çevrenizdeki insanların inanmasına ihtiyaç duyuyorsunuz! Dindarların, "Allah yok" denildiğinde paniklemesi ve agresifleşmesi bunun apaçık bir delilidir ! Sizin bahsettiğiniz, evrende her yere hakim, her yerde varolan, tüm insanların düşüncelerini okuyan, insanı binlerce yıl önceki adamların emellerine hizmet etmekle görevlendiren... ama yanlış adamı seçince yakmak isteyen bir tanrının, en ufak mantıksal bilimsel bir yanı yoktur. bu çok açık bir palavradır. Ha diyorsan ki, tanrısal niteliği bulunmayan doğal bir canlı varlık bulunuyor... ölmüş olabilir, doğanın kendisi olabilir, evrenin sonsuzluklarında yaşamış bir topluluk olabilir.... ben bu anlamda bir yaratıcı iddiasına karşı, hiçbir peşin hüküm taşımıyorum. %100 özgür düşünceden yanayım. Ateistler genelde "planlayıcı varlık da olamaz" diyebilir. Burada önemli olan bu değil. dinlerin tanrısıdır. Konu budur. diğerleri felsefi sohbet konusu.... dinsel olmayan herhangi bir yaratıcı varsayımı, bir insanlık dramı veya dünyanın geleceğiyle ilgili ağır bir sorun teşkil etmez. Dinler ise, insanlığa bir ihanet, bir düşmanlık ve zulüm öğretisidir. Bu, asla bir sabit fikir olarak yorumlanamaz. dinler akıldışı ve daha da önemlisi insanlık dışıdır. ve böyle ahlaksıklara kesin tavır koymak, bir insanlık vazifesidir.
 4. Son mesajlara baktım, bir sorun göremeyince acaba dedim, özelden adminlerle küfürleşme filan mı oldu:) Sonuçta hallolmuş, sevindim. ben de teşekkür ederim. Neticede samimiyetle din eleştirisi yapan bir üye de eksilse, moral motivasyon kaybı oluyor.
 5. Kutsal kitapları belge olarak kabul etmediğimizi kim söyledi....? Bu kitaplar, cehaletin, karanlığın, tecavüzün, yağmacılığın ve diktatörlüğün bir belgesidir...! Kuran başta olmak üzere, saltanat ve ganimet için ortaya konulmuş bir cepheleşmenin apaçık delilidir bu kitaplar. Tarihi, gelenekleri, şeriat kanunları, ulema yorumları ve hadisleriyle birlikte, kuran da, tüm bu gerçekleri onaylayan bir belge niteliğindedir.
 6. Farkı, aklın ve psikolojinin bilimsel ve mantıksal açıklamasının bulunmasıdır. Akıl, sonuçlarıyla da bilinir. Bilinçli bir davranış ortaya koyabiliyorsan, aklın var demektir. bunun test edilmesi bu kadar net bir şey. Doğanın ve insanın varoluşundaki akıl faktörünün tanrıyı işaret ettiğini ispatlaman için, aklı olup da tanrı olan bir canlı göstermen gerekiyor. çünkü doğadaki "akıl/tanrı" oranı kesinlikle "0" dır. Bununla da kalmayıp, evrenin doğanın ve canlıların, insan aklı ile çözülemeyecek kadar üst düzey bir yapı olduğunu ispatlaman gerekiyor. Bilim adamları, neredeyse bütün sırları çözmek üzere ve önümüzdeki yüz binlerce yılda bunların hepsi çözülecek.... İnsanlar ise, yaklaşık 14 milyar yılda oluştu. Ayrıca bu bahsettiğin varlığın, neden algılanamaz ve ölçülemez olması gerektiğini de açıklaman gerekir? ölümsüzlük, hiçbir şeye ihtiyaç duymama, evrendeki her canlıya hükmedebilme, tek olma gibi temelsiz iddialara da mantıklı bir açıklama getirmen şarttır? Hepsinden önemlisi, bu iddia ettiğin varlığın, cahil ve ilkel adamların uydurduğu, katliam ve işkence emreden tanrı bozuntusu olduğunu ispatlamak zorundasın?
 7. Tanrı öğrenebiliyorsa, acıkır susar ve uykusu da gelebilir... hasta da olur ve yorulabilir. o zaman "anne" diyelim de, bir manası olsun... "tanrı" ne alaka...?
 8. Müslümanlar, "bizim gibi inanmayan cehenneme gidecek" dediğine göre, Allahları da mecburen cehenneme atacak. Allah müslümanların sözünün dışına çıkamaz. Bu konuda Allahın efendisi müslümanlardır. Aksini iddia eden varsa, o halde müslüman dışında bu dini iddia eden ve onaylayan birisini gösteriniz !?
 9. Teşekkür ederim, okudum... cahil ve ilkel adamların kitabı olduğunu farkettim. bana kimse kitap göndermedi, spariş ettiysen o başka Kitapçınızdan isterken, kitabın ismi aklınıza gelmezse şöyle tarif edin....; 14 asır önce tanrının yazdırdığı iddia edilen, sadece işgalci katil halifelerin..., sapık hadisleri övünerek anlatan ulemanın ve onlara koşulsuz inanan büyüklerimizin onayladığı...., onun dışında hiç bir tanrıya sorup da cevap alma şansımızın bulunmadığı...., cahil cühelanın dayatmasından ibaret, insanlık dışı hikayelerle ve çelişkilerle dolu...., uygulayıcılarının da kapkaranlık zihniyetiyle her türlü yaşam hakkına tecavüz ettiği, sözde kutsal kitap !
 10. Kendisi dışında hiçbir şeye bağımlı değil ise, o zaman haraket alanına ve zamana da bağımlı değil. Mesela hiçbir madde, enerji, ve alan bulunmadan..., haraket etmeden, düşünmeden ve yaşamadan bir şeyler yapabilir mi bu tanrı....!?
 11. Tanrı öğrenebilir, evet. Mesela önce Musa'yı ve tevrat'ı yolluyor... ama sonra "hristiyan olun, önceki yanlıştı şimdi farkettim" diyor Daha sonra ise, "pardon onlar yanlış oldu, islam ve kuran sizin için daha iyi. önceki gönderdiklerime inanırsanız yakarım" diyor. Kuran'ı yazarken ise, bazı ayetlerde hata yapıp yenisini yolluyor....; Mesela önce "dinde zorlama yoktur" diyor.... sonra "yok bu olmadı... inanmayanı öldürün, asın kesin parçalayın, kafalarını kopartın" diyor.
 12. Peki, arap ne dediyse, o da gerçek midir........? Bunu gayet ciddi olarak soruyorum; çünkü kuran'da yazanların, inandığın tanrıya ait olması, direkt olarak bize din getiren adamların güvenilirliğine bağlı. iddia tümüyle onlara ait. arada başka bir onaylama merkezi bulunmuyor ! Kuran'a göre tanrı...; 1-) İnsanı, her türlü kötülüğü yapabilir şekilde yaratıyor... 2-) Kötülükleri arttırmak için, eşitsiz ve adaletsiz şartlar yaratıyor. 3-) Her türlü kötülüğe sebep olacak ayetler yazıyor. 4-) Adına binbir türlü sapık hikayenin yazılacağı ve aynı zamanda kadın düşkünü bir elçi seçiyor. 5-) En fazla terör örgütü kurulacak, en fazla kanlı tarihe sahip, en fazla diktatör rejimin uygulanacağı, en fazla kadın haklarına tecavüz edecek, en fazla bilim ve sanat düşmanı bir dinle, kendisinden nefret edilmesini sağlıyor. 6-) Yetmiyor... yine insanları yoldan çıkarmak için şeytan yaratıyor. 7-) Bununla da kalmıyor... kendi yapacağı kötülükler, insanların toplam yapacağı kötülüklerden daha korkunç olduğu halde, insanlara iyilik öğrettiğini iddia ediyor ! Ve şimdi bu tanrı bozuntusu insanı imtihan edecek, öyle mi......!?
 13. Tanrı hakkında bunu söyleyen birinin, müslüman olması da olanaksızdır. (olumlu manada söylüyorum)
 14. Ayrıca burada "tüm insanların kardeş olması" diye bir zorunluluk yok. insanlar birbirlerine zarar vermekten vazgeçerse, ortak hedeflerde birleşmek isteyen insanların da yolu açılmış olur. Gelecekte insanlar bunu en azından bilimsel yollardan başarabilir. Çünkü şiddet, tecavüz, hırsızlık... bunlar aynı zamanda birer akıl hastalığıdır.
 15. Rekabet olsun. rekabet sporda da var. ve olması gereken birşey. Biz rekabet değil, düşmanlık ve ayrımcılık olmasın diyoruz. Geçmişte dünyada köleliğin kaldırılması yönünde mücadele edenlere de aynı şeyleri söyledikleri kesin. Bu mantıkla gittiğinizde, onların da doğru yaptığını iddia etmeniz gerekir. Bu iddianıza göre, mesela zencilerin diğer insanlarla eşit değer ve haklara sahip olması gerektiğini savunanlar, kuruntulu oldukları için bunu iddia etmiştir. Bu durum, dünyada orduların ve milliyet ayrımcılığının kalkmasını "ütopik" olarak niteleyenler için de geçerlidir.