ateistfikir

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  606
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

ateistfikir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

294 profil görüntüleme
 1. Ben ne olucaksa olsun modundayım. Başkanlık bu ülkeye gelmeli. Tayyip başkan olmalı. Bu millet nasıl bir hata yaptığını görmeli artık. Çevremdekilerin cehaletini gördükçe bu millete herşey müstehak diyorum. Bu millet başka türlü adam olmaz.
 2. Ben de ülkemdeki pek çok aklı başında, görgülü ve bilgili insan gibi, Tayyip Bey ve partisinin Türkiye'yi artık geri dönülmesi bence pek mümkün olmayan feci bir akıbete mahküm etmiş oldukları kanaatindeyim. Bu akıbetin, Türkiye'nin artık bugünkü sınırlarına sahip olmayan bir ülkeler topluluğu şeklinde tecelli edeceği kanaati bende her geçen gün kuvvetleniyor. Bu fikrimin temelinde de ülkemizin başındaki büyük sorunun ne AKP ne de Tayyip Bey olduğu inancı yatıyor. Tayyip Bey de, AKP de, Türkiye'nin yakasına bin yıldan fazladır yapışmış bir illettin günümüzdeki ürünlerinden, yani Türkiye sınırları içinde yaşayan insanların çok eski bir hastalığının arazından başka bir şey değillerdir. Bu hastalık en basit ifadesiyle cehalettir. Peki bu gidişat durdurulamaz mı? Ne yapılmalıdır? Kısa vadede pek yapılabilecek bir şey kaldığı kanısında değilim. Ne yazık ki, insan yaşamında bazan çok uzun bir zaman olabilen 12 sene içinde olan olmuştur. Türkiye halkı maalesef pek feci bir imtihan verecektir ve bu imtihandan alnının akıyla çıkacağını sanmak için pek de sebep bulunmamaktadır. Ama ileride kendini toparlamak isterse o zaman kendine tek bir kılavuz alabilir: Bilim. Bilim sırf bilim insanlarının yaptığı bir şey değildir. Halkın her seviyesi kendine göre bilimsel düşünebilir ve yaşam kalitesini arttırabilir. İşte bu kitabın tek amacı yurttaşlarıma ileride kendilerine lazım olabilecek bilimsel düşünce türünden örnekler vermektir. (Tanıtım Bülteninden) Kitabın adınıda yazayım şuraya: Newton Neden Türk Değildi?
 3. Göndermek mi? Anayasa rederandumdan geçer. Adamlar Fetöyüde Pkkyıda halletti. Önlerinde bir engel kalmadı. Tayyip ne isterse yapılıyor. Kusura bakmada hayal görüyosun, İmam hatipler felan nasıl kapatılacak? Biz halifeliği tartışıyoruz sen ottan böcekten bahsediyorsun. Darbe olursa ancak o zaman kapatırlar. Ben Trumpı merak ediyorum. Bakalım neler olacak.
 4. Bu salak millet referandumda başkanlığa evet diyecektir kesin. O zaman anlarlar belki ama iş işten çoktan geçmiş olur. Şu maddeleri okuyan insan bu anayasaya nasıl evet der anlamıyorum. Bir de televizyonlarda koca koca adamlar hukukçu olmuş ama utanmadan bu anayasayı savunabiliyor. Kafayı yemiş bu millet. Demokrasi felan umrunda değil bunların. Tek dertleri Tayyibi başkan yapmak. Bu ülke bu işte artık kabullenmemiz lazım. Bu noktaya geliceğimiz belliydi. Biz eğer Laikler olarak evde oturmaya devam edersek bu şerefsizler bu ülkenin anasını bellicekler. Pezevenkler...
 5. Bu millet kafayı yemiş. Tayyip beyinlerine tecavüz etmiş bu insanların. Böyle insanlar yüzünden ülkenin başındaki şerefsizler de meydanı boş buluyorlar.
 6. Bu anayasayı savunan insanlar neye dayanarak bunu yapıyorlar anlamıyorum. Bu anayasayın savunucak tek bir yanı bile yok. Savunan da demokratik birisi felan değildir. Bu tam bir diktatörlük anayasası. Amerika da ses çıkarmıyor veriyor gazı. Boka gidiyoruz resmen. Ben darbe bekliyorum. Şuan yapılacak bir darbe antidemokratik felan da değildir. Sanki demokrasi varda. Çevik Bir'in 28 Şubatta "demokrasiye balans ayarı yapıyoruz lafı geldi aklıma" Ordu bu müdahaleyi bu ülkenin birliği bütünlüğü için yapmalıdır. Yoksa bu ülkenin sonu felaket..
 7. TC ibaresini devlet dairelerinden kaldırırken kimsenin sesi çıkmadı. Başkanlık gelince ademi merkeziyetçilik diye bir şey atıcaklar ortaya. Hepimiz adem ve havvadan geldik derler olur biter. İşte o zaman Bahçeli Tayyibin sattığı kaçıncı şahıs olur bilemem.
 8. Bize ne amerikanın demokrasisinden. Bizde Amerikada ki demokrasinin d'si bile yok. Onlarda kuvvetler ayrılığı çok sert biçimde yerine oturmuştur. Bizde de hiçbir zaman demokrasi olmadı ki zaten. Başkanlıkla beraber az da olsa var olan demokrasiyi toprağa gömmüş olucaz. Türkiyede belki askeri darbeye cesaret eden çıkmaz ama, Tayyibin başkanlık faşizmi askeri darbeden bile beter olucak.
 9. Chp'nin başına Ümit Kocasakalın gelmesi lazım. Beceriksiz Kemalin artık defolup gitmesinin vaktidir. Daha genç ve dinamik birisinin o koltuğa geçmesi gerek.
 10. İç savaş çıkınca bu ülke tek parça kalıcakmı sanıyorsun? Nasıl kapatıcaksın hesabı?
 11. Yakında Atatürkü silicekler bu ülkeden
 12. El Bab'a girmememiz gerektiğini söyleyenler neye dayanarak bunu söylüyolar anlamıyorum. Tamam tartışılacak noktalar vardır yapılan siyasi hatalar bizi bu noktaya getirdi zaten. Ama zararın neresinden dönülse kârdır. Türkiye PYD'ye ve IŞİD'e ağır bir darbe vurdu ve vuruyor olay bu. Rusya ve iran ile mutabakata varmasıda olumlu bir gelişme. Tayyibin biz Esadı devirmek için oraya girdik sözüne fazla takılmayın. İçeriye dönük bir söz o. Zaten putin bir telefon açtı Tayyip 180 derece dönmek zorunda kaldı dönek.
 13. Kılıçdaroğluna çok yükleniyosunuz bence. Kılıçdaroğlu dürüst ve iyi bir insan ama politik liderliği zayıf evet. Zaten CHP lider çıkarmakta zorlanan bir parti. Ama ne olursa olsun Kılıçdaroğluna yani Chp'ye sahip çıkmalıyız. Hepimiz demokrasiye inanan zeki insanlar insanlar olarak ülkemizin nereye gittiğini iyi görebiliyoruz. Bu yüzden beğensek de beğenmesek de CHP demokratik ilkeleri savunan bir parti ve onun arkasında durmalıyız. Başka yok.
 14. Ben iç savaşı bekliyorum. Başkanlığın gelmesini de destekliyorum. Ateistler referandum da başkanlığa evet desin. Bu salak millet de ne yaptığını görmeli. Olası bir iç savaşta sokağa çıkıp bu vatanı savunucaz. En azından ben Atatürk için çıkıcam ve ölümü göze alıcam. Bir tane canım var oda Atam ve bu ülke için feda olsun.
 15. Güncel / Hergün darbe hakkında konuşursak belki hayalimiz gerçekleşir belli mi olur