ateistfikir

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  626
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

ateistfikir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

322 profil görüntüleme
 1. Dediklerinizde haklısınız. Bu ülkenin sonu zaten iç savaş. Bu sözde anayasa değişikliğide Türkiye de planlanmış bir şey değil. Tayyip neden böyle yapıyor? Tayyip bunları göremiyor mu? Meclisteki 4 partiyi de yargıyı da orduyu da her yeri dizayn etti Abd. Şimdide bölüp parçalama sürecine hız veriyor bu kadar basit. Bunun için böyle bir değişiklik şart. Tayyibe gaz veriyorlar. Oda kapıldığı korkunun etkisiyle kurbanlık koyun gibi denilenleri bir bir yapıyor. Sıkıştı tayyip. Ama bu işin geri dönüşü kalmadı gibi. 15 Temmuzun bir darbe değilde iç savaşa zemin hazırlama girişimi olduğu bende kuvvetlenmeye başladı. Abd sandığımızdan daha güçlü. Bakalım yaşayıp görücez işte.
 2. Güçlü Türkiyeymiş
 3. Bu anayasa bana geçicek gibi geliyor. Tayyip biraz daha gider böyle. Şuan da ne kadar Abd batı karşıtı gibi gözükseler de almadıkları destek yok. Tayyip her abdye gidişinde lobilere milyarlarca dolar akıtıyor. Zaten kim neden böyle bir süreçte bu adamı devirsin ki? Adam bu ülkenin zararına olan her şeyi yapıyor. Bide bu adama mehdi felan diyenler var ya gülermisin ağlarmısın. Adam bu ülkeyi felakete götürüyor kimse farkında değil. Ama bu müstehak bize. Bu ders olucak bize ders. Bir adamın peşinden gitmenin nasıl büyük bir hata olduğunu anlamış olucaz. Ha anlayınca iş işten geçmiş mi olur ne olur ne biter bilmem. Ama bu millete iyi bi tokat vurucaklar.
 4. Öncelikle sakin tartısmaktan yanayım. Ama benim bu ülkeden umudum kalmadı. Ülke olarak her gün fakirleşiyoruz bu ekonomi 1 yıl gitmez dışarıdan gelen sıcak paralar(Suudileri kastediyorum) illaki kesilecek. Suan suudiler ve abd hala bu adamları kullanıyor. Bir zaman sonra onlarda bu desteği kesip son tekmeyi vurucaktır. İç savaş bir ülkenin basına gelen en kötü şey bunu kimse istemez. Ama gidisat o yönde ve bunu engellemek artık cok zor. Ülke olarak insanlar bilincli oarak kutuplaştırılıyor. Suriye den terör ve iç savaş ithal ediyoruz. Zaten 4 parçalı büyük kürdistanın 3. Parçası biziz. Suriye ve Iraktan sonra gözlerii bize diktiler. Bu baskanlık denen sistemin Suriye ve Irakta yapılmak istenenden farkı yoktur. Ha olur mu orayı bilemem ama olmaması icin hamgi sebep var? Türkiye güçlü bir ülke olsa da bir iç savaşta elin kolun bağlanır. Ekonomik olarak zaten bitiksin. Bilimde sanatta neyin var? Ayakta kalmak icin neyin var? Tayyibe suan bilincli olarak gaz veriliyor. Tayyip biraz daha gider böyle.
 5. Her hedeflerine vardılar mı? Hiçbir hedeflerine varamadılar. Bu adamlar çöküyolar çökerken bu ülkeyide yanlarında götürmek istiyolar. Her ne kadar kabadayılık taslasa da kabadayılıkla hiçbi yere varamaz Tayyip. Bir gün indirirler façasını.bu ülkeye şeriat felanda gelmez. Türkiyenin bölünme tehlikesi var.
 6. Türkiyeye şeriatın geliceğini sanmıyorum. Böyle bişey istese de yapamaz Tayyip. Bunu bir sopa havuç taktigi gibi düsün. Batı şuan da Türkiyeye baskanlık gelsede bizde çullansak diye göbek atıyolar. Türkiye gerçekten etrafı sarılmış bir ülke artık. 2012 den beri hem ekonomik hemde sosyal anlamda sürekli geriye gidiyor. Toplum kutuplaşıyor. Batı tarafından tecrit edilerek hedef ülke konumuna getiriliyor. Yanlızlaşıyor. Suriye de abdnin pydye verdiği desteği görüyoruz. Zırhlı araç temin ediyorlar artık. Abdnin büyük kürdistan hayalinden vazgeçmeyeceğini biliyoruz. Rakkaya pydyi sokacagı konusuluyor. Tayyibin el babdan daha derine inmemeliyiz sözüde herhalde Rusya ile yapılan anlaşmanın gereği . Tayyip Rakkaya da Münbiçe de giremeyecek. Her neyse bunlar uzun meseleler ama şunu bilmemiz lazım Suriyenin parçalanması sıranin Türkiyeye geldiginin göstergesidir. Abd nin ortadoğudaki sınırları değiştirme planı hala devam etmektedir. Abdnin kürt kartını artık net bir şekilde oynadıgını görüyoruz. Maalesef ülke olarak bir savaş ve iç savaş dönemine giriyoruz. Bu hem dış hemde iç bir savaş olarak karşımıza çıkacaktır.
 7. Tayyibin şeriatı getirmek gibi bir amacı vardır ama bunu yapamayacagını düsünüyorum. Türkiye bulunduğu konum itibari ile bölünmek istenen ve maalesef 16 yıllık akp iktidarı ile bölünmeye müsait hale getirilmiş bir ülke. Tayyip cahil bir adam hitabeti kuvvetli olsada bu işlerden anlamıyor. Osmanlı getirmek istiyor tayyip ama hayal aleminde yaşıyor. Bu ülke yıkılırsa altında oda kalacak.
 8. Bu ülkenin sonu geliyor. Tayyip bunun farkında mı değil mi bilmiyorum. Türkiye batı tarafından tecrit edilen bir ülke. Başkanlıkla beraber diltatörlüğe geçerek meşruiyetini iyice yitirecek ve dış müdahaleye açık bir ğlkd halşne gelecektir. Daha sonra etnik ve mezhepsel olarak bölünmüş ve fakir bir ülke olan Türkiyeyi iç ve dış müdahalelerle böleceklerdir. Suriye ve Irakta yaptıkları gibi yani. Tayyip 2023 deyip duruyor. Bence 2023 e kalmadan bu ülke bölünücek. Bence en iyisi bu. Çünkü bu toplum yürümez.
 9. Türkiye de böyle bir ayrışma görüyomusun şuanda? Şuanda gözükmüyor. Kırılganlıkları olan bi ükeyiz ama iç savaş çıkarmak icin de belkide en zor ülke biziz. Laik ve İslamcı kesim arasında önceden beri bir ayrışma var ama bu hiç şiddetli bir noktaya gelmedi. Sen ne düşünüyosun? Şunu da sorayım. Türkiyeyi NATO'dan çıkarmak kolay mı? Türkiye Abd için ortadoğu da hep önemli bir rolde olmuştur. Abd Türkiyeye başkanlığı getirerek daha kolay bir şekilde yönetmek istiyor olamaz mı? Tam bir sömürü ülkesi. Bunları gerçekten merak ettiğim için soruyorum.
 10. Haklısın bana da öyle geliyo ama Türkiye güçlü bir orduya sahip bir ülke değil mi? Türkiyeye dışarıdan müdahale etmek o kadar kolay mı Robespierre?
 11. Yeni anayasa da bir kaç şehiri birleştirerek orada yerel yönetim ilan eden maddenin bir maddenin içine konarak geçirildiği söyleniyor. Bu doğruysa ki bence doğrudur. Sonuöta Eyalet Tayyibin de istediği bir şey. Eski konuşmalarını izleyebilirsiniz. Osmanlı da kürdistan eyaleti var diyordu. Ayrıca pkk neden başkanlığa karşı çıksın? Türkiyenin parlamenter ve üniter sistem içerisinde kalması pkk için en büyük sorundur. Oysa bir kişiyi yönetmek daha kolaydır. Ayrıca üniter sisteme de veda etmenin önü açılmış oluyor.
 12. Başkanlık Tayyibin aklında bir iki senedir yoktu ki. Çözüm sürecinde bahsetmişti bundan. Eyalet sistemş felan var demişti Osmanlıda. Bizde onu getirebiliriz dedi. Sonra fikir değişti üniter sisteme sahip başkanlık rejimleri de var dedi hitler almanyasını örnek göstererek. Tayyibin aklında mutlaka daha değişik şeyler vardır ama bence Tayyip kendini sağlama almak için böyle yapıyor. İlk kürtlere el uzattı oy devşirdi. Şimdide milliyetçilerden oy almaya çalışıyor. Tek amacı tahtında kalmak. İktidardan düştüğü an büyük ihtimal kaçar. Somaliye yada Madagaskara felan. İktidarda kalmak için herşeyi yapıcaktır Tayyip. Uluslararası alanda da ülkeyi büyük bir belaya sokuyor. Hem ekonomik hem sosyal anlamda gittikçe kötüye gidiyor. İç savaş çıksın diyen bir insandan söz ediyoruz. Bir ülkenin başında ki isim bu ifadeyi kullanmışsa o ülkede iç savaş çıkar! Çıkmaz fekan diyenler kendini kandırmasın. Gittiğimiz yer orası. Ama şunu söyleyeyim Tayyip eğer iktidarda kalmak istiyorsa başkanlık onun derdine çare olmayacaktır. Kabadayılıkla zorla baskıyla faşizmle bir yere varamaz Tayyip.
 13. Ekonomik sıkıntılar var ama bana halledilir gibi geliyor. Suriyeliler akp tabanını da rahatsız etmişti. Ama unutuldu. Tayyip darbeden sonra bakın batı beni göndermeye çalışıyor benimle uğraşıyorlar hem ekonomi hemde terör hepsi bunların yüzünden diyerek üstündeki yükü atmış oldu. Ekonomik bir kriz yaşasak bile Tayyipten başka lider mi var? Başkanlık işinide bu yüzden acele getiriyor olabilir. Başkanlıkta gelirse karanlık günler başladı demektir. Araştırmalarda evet diyenler %50 den fazla çıkıyor. Bazı anketlerde hayırlar yüksek gözüküyor ama o değişir. Bu ülkede kimse iyi bir şey beklemesin artık. Osmanlı geliyor diyerek sevine dursunlar. Osmanlı diyerek ihanet etsinler meclise ve bu ülkeye. Bu millet bu ahlaksızlığın bedelini ödemeli. Bu millet bu yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyecek. Belki o zaman akıllanırlar dicem ama iş işten geçmiş olacak. Yazık.
 14. Dediklerinde haklısın. Çevremde ki cehaleti gördükçe bazen bu millete herşey müstehak diyorum. Atatürke ihanet etmenin hesabını bu millet ödemeli. Zaman zaman milletler büyük akıl tutulmaları yaşarmış. Bizde öyle bir süreçten geçiyoruz. Geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Biz yapılanları görüyoruz olacakları biliyoruz ama elimizden bişey gelmiyor. Ama bu benim çok moralimi bozuyor. Celal Şengör akıllı bir adam 2013 de buna benzer şeyler söylemişti. Sanırım bu da 2015 de ki bir videosu. Laik ve İslamcı kesim ile mutlaka bir savaş çıkacak Kürtler zaten ABD'nin piyonu. Yaşayıp görücez. Ama bu ülkeden ümidim kalmadı benim.
 15. Nasıl bir bedel ödicez? Ekonomik bir bedel mi yoksa daha mı kötü? Bir dış savaş olabilir mi diyorsun? Abd'nin Tayyibi gözden çıkardığını nereden biliyorsun ki. O zaman neden başkanlığa sesleri çıkmıyor? Tayyibe gaz veriyor olamazlar mı? Abd neden Türkiye de üniter ve parlamenter bir sistem istesin ki. Sonuçta 1 kişiyi yönetmek daha kolaydır. Bir bölünme olmaz diyorsun ama ben öyle düşünmüyorum. Irak ve Suriye parçalandı. Sıranın bize geldiğini görmemiz lazım. Ülkemiz de halkın kutuplaşması gittikçe artıyor. Ekonomik anlamda gittikçe güçsüzleşiyoruz. Komşularımızla sorunluyuz. Batı tarafından sürekli tecrit ediliyoruz yani hedef gösteriliyoruz. Tayyibin mutlaka şeriat ve osmanlı hayali vardır. Ama Tayyibin hangi yaptığı doğru gitti ki? Hepsinde ülkeye çok büyük zararlar verdi. Ayrıca ABD Tayyibe osmanlı havucu gösteriyor olamaz mı? Tayyip Osmanlı da da eyalet sistemi olduğundan ve bunun Türkiyeye getirilebileceğinden söz ediyordu. Bunları sormamız için artık herşey yerinde. Bu soruları sormak için geç bile kaldık. Bana bu ülkenin sonu yakın gibi geliyor..