NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  978
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

543 profil görüntüleme
 1. Makası boşa açıp kapama kavga çıkar...
 2. Batıl: 1. doğru ve haklı olmayan, geçerliği bulunmayan, gerçeğe uymayan. 2. temelsiz, çürük, boş. Tam olarak bir tanrı tamını yapmış oldun.
 3. Bana kalırsa birini bu şekilde belirli kalıplara sokamazsınız. O kişi her zaman aynı düşüncelere sahip olmadığı gibi, tam olarak belirtilen kalıplardan birine taban tabana uyum sağlamayabilir. Mindsurfer a lafım yok. Birinin neden ateist olduğu ile ateist olduktan sonra hangi kalıpta olduğunu aynı şey değildir.
 4. Ne yalan söyliyim 2. paragrafta bende okumayı bıraktım
 5. Yazılanları hiç anlamamışsın. Rezil konuma düştün şu anda.
 6. Evren Big bang ile oluştu. En azından elimizdeki en sağlam teori bu. Yaşam ise evrim ile oluştu.
 7. Yazdığım şey geldi aniden aklıma..
 8. 19 konusunda sınırlı bilgiye sahibim biri beni aydınlatsa ya ?
 9. şu adam 1400 yıl önce muhammedin yerine doğsaydı. Şuan muhammedle değil bunla uğraşıyor olurduk
 10. Kadın dövme rehberi yayınlayan bir belediye vardı. Daha ötesi var mı ? Tartışacak bir şey yok burada bence.
 11. Senin hesabına göre 4 temel kuvvet dışında hiç bir şey gerçek değildir. Madde zaten bir kural değildir. Var olan bir şeydir haliyle bunun gerçeklik oranı matematikle kıyas edilemez.
 12. Anlamıyorum. Rhodium, Çok devrik ve içi boş cümleler kuruyor. İspatsız, inanca bağlı şeyler. Burakta matematiğin gerçek olmadığına takmış.
 13. ve vahiyler inmeye devam ederdi. Bu sayede kafasına göre yönetmeye devam ederdi. Hatta eskilerini geçersiz kılardı. Ne komik olurdu ama.
 14. Bunlara isteyen erişir zaten vikipediden alıntı yapıp buraya koymana gerek yok.
 15. f(x)= (5x-1)/x bu fonksiyon da x e büyütülerek verilen her değer için fonksiyon 5 e yaklaşır. ►fonksiyonun limitini alırsak (limit x giderken sonsuza (5x-1)/x ) ►lhopital kuralı ile hızlıca limit alalım [yani türevle] (5x-1)'/x' = 5/1 = 5 bu durumda f(x) fonksiyonun limiti 5 tir. Yani x sonsuza giderken limit değeri 5 olur. 2. bir örnek çözeyim şu soruyu buldum internetten konuya uygun gibi. Çözüm için A1 - A2 .... karelerini alanlarını bulmamız haliyle bir kenarlarını bulmamız gerek. A1 in 1 kenarına a dersek y=4-x denklemi (a,a) noktasını sağlar a=4-a dan a=2 buluruz. A1=4 A2 nin 1 kenarına b dersek y=4-x denklemi ( a+b, b ) denklemini sağlar. b= 4-(2+b) buradan b= 1 çıkar. A2=1 A3 için 1 kenarına c dersek, oda denklemi (a+b+c,c) noktası için sağlayacaktır. c=4-(3+c) buradan c = 0,5 çıkar, A3=1/4 ne anladık ? kenarlar 2 ye bölünerek sonsuza kadar azalacak. ------------------------ Bu geometrik dizide, [1^2+(1/2)^2+(1/4)^2...] ilk n terimin toplamı a1.(1-r^n)/(1-r) şeklinde , ifade edilir. n burada serideki toplam elemandır yani sonsuza gider. r ise bir sonraki terim / önceki terim dir. a1 ise ilk terimdir. r^n ifadesinde n sonsuza giderken r basit kesirdir. bu durumda ifadenin limiti 0 olur. Kalan formül a1.1/1-r ve r = 1/4 4.1/(1-1/4)=4/(3/4) = 16/3 tüm alanlar toplamı. felsefe mi yapmışım ? Sen analitik kısma çok takılma tireden sonraki limit kısmına dikkatini ver