NotImportant

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  850
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

NotImportant Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü June 10

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

423 profil görüntüleme
 1. Beni yanlış anlamışsınız ben kötü olduğunu iddia etmedim. Sadece gerçekçi davrandım ( en azından kendime göre ) Her hastalık kötü olmak zorunda değil. Sevgi gibi beyinde nöral karmaşaya sebep olan durumlar hastalık görevi görür. Bir erkekten değilde kadından hoşlanma sebebin, biyolojiktir. Geri kalan tüm durumlar psikolojik olarak gerçekleşir ve bir hastalık gibi davranır. Bir annenin çocuğunu sevmesinin sebebi, biyolojiktir. Geri kalan durumlar psikolojik gelişir. Eğer hafızasını silersen durumu daha net görebilirsin.
 2. .Akıl ve mantığı kullanarak, göz gibi karmaşık bir yapının kendiliğinden olamayacağını düşünüp tanrıyı ispatlamaya çalışıyorsun. Bunu insan yapımı makineleri kullanarak destekliyorsun. O makineler pat diye olmuyor akıl ve mantığı kullanarak tanrının insanlığı pat diye yaratmasının mantıksız olması gerektiğini düşünmen gerek. Yine akıl ve mantığı kullanarak, doğa üstü fantastik güçlere inanmaman gerekiyor. Çünkü akıl ve mantık doğrultusunda denizin asa ile ikiye ayrılması gibi şeyler gerçek olamaz. Haliyle sen işine geldiği gibi davranan bizi akıl ve mantığı kullanmış gibi göstererek kandırmaya çalışan bir şarlatansın. Kusura bakma beynin bu gerçeği göremiyor.
 3. Bakmazsan görmezsin tabii. Linkte verdim kendi açtığım konuyu da.
 4. Söylenilenleri okuyup dinlemedikten sonra niye atarsın ki bunları ? Açıklandı hepsi
 5. Demek ki yeterli değil ki yok.
 6. Duygular Biyolojik sebeplerle ortaya çıkar. psikolojik bir hastalık gibi davranır. Şizofreni gibi. Aşk sevginin bir türevidir ve bu onu uydurma yapıyor.
 7. Olması için bir sebep mi var.
 8. Kabinin içini duvarların içini gören cinler periler şeytanlar kıyafetlerin içini görmüyor herhalde.
 9. Çünkü muhammed arap niye olacak
 10. Aşk diye bir şey yoktur. Uydurma bir kelime.
 11. Tanrının varlığına dair argümanlara ortaya atmak hatalı bir davranıştır. Tanrı var olmak için her şeyle tutarlı olmak zorundadır. Tanrının varlığını söyleyen 100 önermeye karşılık var olamayacağını gösteren 1 çıkarım için, tanrı yoktur. Kuranın sık başvurduğu bir hata.
 12. Bu konuya dair bir yazı yazdım. Ayrıca @Tatarka nın da attığı bu linkin incelenmesinde fayda var http://www.evrimagaci.org/fotograf/108/6477
 13. Adalet anlayışımıza farklı farklı diyorsun ama bu fark neymiş söylemiyorsun. Sana göre tecavüzcü serbest falan mı kalmalı ? Yazdıkların hiç bir şeyi çürütemiyor farkında değil misin? Allahın adalet anlayışı nasılmışta benden farklı oluyor. Madem bu kadar haklı buluyorsun kendini neden hikayede ki sorulara cevap vermiyorsun ? Allahın adalet anlayışı farklıymış, e hadi öyle olsun bakalım. O zaman soruya cevap vermek zorundasın '' Ali geleceği bilmediği için veliyi kurtarma konusunda herhangi bir sonuca varamaz. Ancak allah geleceği bilmektedir. Şu konumda bizde geleceği bilmekteyiz buradaki doğru seçim allahın adaleti için ne olmalıdır ? '' Bak bunun için ne yazdım hikayede de geçiyor ama ısrarla cevap vermiyorsun. Mantıklı olan ile adaletli olan aynı şey değil. Adaletli bir tanrı bu 2 durum açısından hiç birini seçemez. Gerçekte iki durumun var olmadığını yalnızca bir durum var olduğunu hayal edebilirsiniz. Sonuç olarak 2 durumdan birinin seçilmesi diğer durumu var etmeyeceği için ortada problem yokmuş gibi gözükebilir. Ama tamda bunun için Ayşe var, belirli koşullar altında insanlar bellirli tepkiler göstermeye eğimlidir. Bir bakarsınız çok düzgün bir müslüman babanın oğlu öldürüldüğü için kötü birine dönüşüverir. Akıl almaz derecede kötü biri olur ve sonuçta cehhene mi hak eden biri olur. Peki ya aynı tepkiyi verecek potansiyele sahip başka bir babanın oğlu öldürülmediği için o hale dönüşmemesine ne demeli ?
 14. Çok güzel bir yazı. Bunu burada kaç sefer yazdım kim bilir. Anlamıyorlar anlamayacaklar.......
 15. Aslında yaşamın başlaması ile gelişmesi farklı şeylerdir. Gelişmesi uyum sağlamaya bağlıdır. radyo dalgalarını göremiyorsunuz ama görülebilir ışığı görebiliyorsunuz ( evet komik oldu ama adı o) esasında hiç bir farkları yok.( kısmen konuyla ilgisiz) Peki bu tesadüf mü ? Hayır değil, spektrumun o bölmünü görmek hayatta kalma şansınızı arttırıyor du ki öyle evrildik. Yaşamın başlaması olasılığına gelirsek. İlk an için evrim etkili olamaz. Çünkü ortada evrilecek bir şey yok