Tatarka

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  627
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Tatarka Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü September 17

Contact Methods

 • Website URL
  ok.ru

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Djankoy, Simferopol ,Antalya
 • Interests
  motion,e-motion

Güncel Profil Ziyaretleri

2.131 profil görüntüleme
 1. Liboş dedikleri ne oluyor?Bunu bir türlü anlamadım.
 2. Yoktur. Bende inanç diye birşey yok. Ne dini ne batıl, ne de baßka türlü. "Yarın yağmur yağacağına inanıyorum, şemsiye alacam" bile demem. Kanıtsız hiçbirşeye inanmam.Yağarsa yağsın napayım? ıslanırız ☔ 😜
 3. Halbuki, biyologlar; beynimle algıladığımız,bana anlamlı gelen şeydir; yani bu düşünce ve duygulara sahip olma yeteneğiyle donatılmış bir beyni kazandıran evrim sürecine atıfta bulunur. Doğru,evrim,genlerin kendi kopyalarının sayısını maksimize edebilme becerilerine göre seçildiği bencil bir süreçtir.Ancak bu, bencil olduğunuz anlamına gelmez. Bencil,ahlak-dışı doğal ayıklanması sürecinin, ahlaki değerleri olan ve zeki toplumsal bir organizmaya dönüştürmesini ne önleyebilir ki? Eski bir söz var ++++++ Yasaları ve sosisleri sevenler, onların nasıl yapıldıklarını görmeseler iyi olur.:))
 4. Bilincin son korkusu nihilizm korkusudur.Buna göre eğer tüm dürtü ve değerlerimizin beyin fizyolojisinden kaynaklandığı gösterilebilirse,o zaman bu dürtü ve değerler , insanın uydurduğu ve nesnel gerçeklikleri olmayan şeylerdir. Bu durumda bir insan çocuğunu bile gerçekten sevemez,tamamen bencilce genlerimi coğaltıyorum, der. Çiçekler,sanat eserleri hakikaten güzel olmazdı.Bunlar sadece belli bir ışık deseni,gözümün retinasına düşen şeyler derdin.Korku o ki,evrimsel biyoloji tüm kutsal herşeyin altını oyar.
 5. +1. Kesinlikle. Herkes eteklerini sallasın :)))))
 6. Copy_paste yapmayın. Hiç sevmediğim şey. Fikir yazınız. Ben asla internette başka bir siteden kopya yapmam ! Asla. Bu hoş değil bence. Hacı Bey'in de böyle şeylerden hoşlanacağını zannetmiyorum.
 7. Döngüsel evren kuramına göre,bu iki zar trilyonlarca yıllık düzenli periyotlarla çarpışıp parçalanmaktadır.Bu da hareketlenmeye, parçacıkların ve radyasyonun oluşmasını neden olur.Bu zarlar esnek bir yay gibi davranır.Her bir döngü boyunca,evren iki tür hareket sergiler. Evrende madde ve radyasyon olduğunda,asıl hareket zarların gerilmesidir.ya da üç boyutumuzun genişlemesidir.Bu arada zarlar arasındaki uzaklık az çok sabittir,bu evre son patlamadan beri 13,7 milyar yıldır devam ediyor.
 8. Bu zarların fiziksel özellikleri ,enerji ve momentumları var ve harekete geçirdiğiinizde kuark ve elektronlar üretilir.Bizler bulunduğumuz zarların üzerindeki kuark ve leptonlardan oluşmaktayız.Kuark ve leptonlar yalnızca içinde bulunduğu zarlar boyunca hareket ettiklerinden,biz de yalnızca kendi zarımızın üç boyutu boyunca hareket edebilir ve bu kısmı görebiliriz.Diğer bir zarın içeriğini ve oradaki maddeyi göremeyiz.
 9. Supersicim kuramının bir formülüne göre evrenin toplam 11 boyutu vardır. Bu boyutların altısı o kadar küçük bir top içine sıkışmış,bunlar yok gibi davranalım.Ele şu boyutları alıyoruz şimdilik; üç uzay boyutu,bir zaman,bir de ek bir boyut.Bu resimde üç uzay boyutumuz, bir hiperyüzey ya da zar bir yapı üzerindedir.Bu zar ek uzay boyutunun sınırıdır.Ek boyutun diğer sınırını oluşturan başka bir zar var.Bu iki sınır arasında yukarı uzay hacmi(bulk volume) içinde,bizim olağan üç boyutundan farklı olarak ,sadece sonlu bir aralık boyunca uzanan ek boyut var.((bu yüzlere "orbit manifold" ya da "brane" membrane kelimesinden) denmektedir).
 10. Kuarklar,leptonlar, electroweak gauge bosons, gibi temel parçacıkların kütleler haline nasıl geldiğini ya da kuantum kütle çekimine ilişkin kütleden neden çok daha az olduğunu bilmiyoruz.iki kütle arasında tam 10uzeri -16 fark var. Uzayın ek boyutlarını kapsayan mevcut parçacık fiziği araştırmaları bunu keşfetmeye çalışıyor. Sicim kuramı en iddialı kuram. Elektromanyetik kuvvet, nükleer bozunuma bağlı zayıf kuvvetler, kuarkları proton ve notronlar halinde birbirine bağlayan güçlü kuvvetler gibi ilgili soruları ele alıyor.
 11. Daha önce dedim. Sen Atatürk düşmanı, tayyipci,akpli yobaz bir trollsün.Savunacagın neyse açıkça savun. Kıvırıp durma.
 12. Bu yanlış bilgi. Cümlenin başı yanlış, gerisini okumaya gerek yok.
 13. Suudi itleri demişsin. Çok güldüm :)))) harbiden öyleler. Doğru haklısın.Kıyak geçmeden tüm İslam ülkeleri yasaklanmalı.ben olsam öyle yapardım.
 14. Leo bey, siz sümen altından İslam'ı savunuyorsunuz. Açıkça yapın yani, gizliden değil. Ayrıca, dedikleriniz saçma. Din mantığa mı dayanır? Ama bu espri bile değil. Zırva.
 15. Bence haklı. Zaten, İslam medeni ülkelerde (norveç,İsveç,japonya...); belirli bir zaman sonra yasaklanacak. Bakalım kim öncü olacak ?