Kuranınizinde

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  220
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kuranınizinde Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Gezi parkını ben Türkiye Cumhuriyetne sahip çıkacak olan gençlerin bir koalisyonu olarak görüyorum. Ama orada Pkklı provakatörler olduğunu unutmamalıyız. Biliyosunuz o dönemde Apo ile Akp masadaydı. Gezi öyle bir direnişti ki Akpnin de Pkknın da sesi birden kesilivermişti. Hatta Tayyip Erdoğan Türkiyeye bile gelememişti. Tüymüştü. Herkesin ağızında tek bir cümle vardı: Mustafa Kemal'in Askerleriyiz! Diyordu herkes.Komutanlarımızı hapise attınız, biz onları savunurken ırkçı olduk faşist olduk, ama teröristleri kahraman yaptınız. Katiller aramızda dolaştı ulan! Oğlumuzun katilleri aramızda dolaştı! Bir düşman ordusu girdi ülkemize ama ses çıkarınca, haykırınca dağlara taşlara karşımızda polisi bulduk.. Demekki 80 milyon kişi içinde şehitlerimize bu kadarmış canı yanan. Bu ülkenin polisi bile şehidine sırtını dönmüş. Çok da önemli değilmiş bizler için aslında. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan diyorlardı, doğruymuş. Anne babalar bu vatan için oğlunu şehit etsin ama biz onlara boşverin unuyun diyelim. Senin oğlunda bir artık ölen terörist de diyelim. Oğlunun kanı yerde kalıcak diyelim. Oysa yakın akrabımızı yada ailemizi öldüren birini gördüğümüzde nasılda saldırıyoruz üstüne. Oda ölsün istiyoruz onunda canı yansın. Çünkü acımız büyük. Ama bunu diğer analar in istemiyoruz. Boşver diyoruz katiller serbest dolaşsın! Ne ara bu kadar alçaklaştık biz? Ne ara bu kadar namussuzlaştık söylermisiniz? İşte bu öfkenin patlamasıydı gezi.. Bir düşman ordusunun ülkeye girişine karşı başlatılmış isyandı. Kutsal İsyan.. Mustafa Kemalin askeri olmanın gereğiydi gezi, Umuttu, Vazgeçmemekti, Bu vatanı aşkla sevmekti, Müdafaaydı, Taarruzdu, Hırstı, İnattı.. Zaten zor zanaattır Mustafa Kemalin askeri olmak. Her yiğit başaramaz bunu. Ama başarmak isteyene de namus borcudur.
 2. Ölen bizim çocuğumuz. Ölen hepimizin çocuğu. Onu öldürenler masum, polise taş atan çocuk oluyor ama biz faşist oluyoruz ırkçı oluyoruz. Anca kendi ailemizden veya akrabamızdan biri öldüğünde anlıyoruz bu acıyı. Şehitlerimiz içinde aynısı geçerli. Ama bir bulsak onları öldürenleri bir ele geçirsek dimi? Oğlumuzu mehmetçiğimizi şehit edenleri bir yakalayabilsek.. Çünkü acımız büyük. Canımız yanıyor. Neler yaşamadık ki şu on yılda? Teröristler masum çocuk oldu inin dağdan dediler siz masumsunuz. Bu arada boş durmdılar Ordumuzu hapise attılar. Bize de hazmedin dediler. Neyi hazmedeceğiz ulan neyi? Söyle neyi hazmedeceğiz. Oğlumuzun katillerinin serbest bırakılmasını mı? Onlar bu ülkenin karakolunu hastanesini okulunu kütüphanesini kısacası bu ülkeye ait her şeyi savunurken şehit olsunlar, anaları bağrına taş bassın desin vatan için feda desin, siz şimdi dönün onlara boşver unut deyin. Söyle ulan sen hazmedermiydin? Senin karına kızına tecavüz etseydi bu köpek sürüsü yine affedermiydin? Affederim diyorsan al onları yatağına al ve rahatlat kınalı kuzularını. Karıların tamamlasın açılımı. Şerefsizler şerefsizsiniz hepiniz!
 3. Bu ülkenin gittiği yer zaten iç savaş. Ben iç savaş çığırtkanı ve taraftarı olan birisi değilim. Napıcaz iç savaş çıkınca? Bu milletin evlatları birbirini mi vurucak?Sonra amerikası ingilteresi rusyası fransası gelsin ırakta yaptıklarını bu millete yaşatmaya başlasın. Girsinler topraklarımıza, tecavüz etsinler vatanımıza! Vatanımıza tevacüz etsinler. Yani bize ulan! Biz demek bu vatan demek bu vatan demek biz demek. Bu ülkeyi işgal etmeye çalışan Amerikasıda Rusyasıda ayağını denk alsın! Sonuçta bu günler geçicek. Herkes haddini bilecek!
 4. Bence de darbe olacak.. Ben öyle hissediyorum.
 5. Tayyibi indiricekler bir gün...
 6. Bugün Mustafa Kemal’in askeri olmak ne demektir? Mustafa Kemal’in askeri olmak, zor dönemin askeri olmaktır. Çıkar beklememenin, beklentisizliğin askerliğidir bu… Ve umudun, geleceğe güvenin, imanın askerliğidir bu… Gücün değil haklının, doğrunun yanında asker olmayı seçmek demektir. Görev adamından önce bilinç ve inanç adamı olmaktır… Kaçak güreşmemektir, safını belli etmektir… Ben de bu ordudanım demektir… Karargahını seçmektir, karargahlar arası kararsızlık değil, kararlılıktır… Hınçtır, öfkedir ama nefret değil acımadır… Cepheden haber beklemek, umutsuzluğa düşmemektir… Cepheye mermi taşımak, umut taşımaktır… Zor zanaattır kısacası Mustafa Kemal’in askeri olmak. Herkesin harcı değildir. Ama ben gerçekten Atatürkçüyüm diyenin de namus borcudur. … Az şey yaşamadık şu on yılda. Komutanlarımız hapse atıldı. Askerlerimiz şehit edildi. Biz şehit acısıyla yanarken, cenazelerimiz yasaklandı. Biz ağıt yakarken Habur’dan teröristler davul zurnayla memlekete sokuldu. Gencecik liseli kız kardeşlerimizi PKK’lılar molotofla yaktılar. Sokağa inip, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” dediğimizde faşist dediler. “Hepimiz Türk’üz” dediğimizde ırkçı ilan edildik. Bizi ya yok saydılar ya düşman ilan ettiler. Kendi ülkemizde esir olduk. Teröre teslim olan bir ülkede gururumuz kırıldı, erkekliğimizden utandık. Gözyaşlarımızı kendimizden bile sakladık. Atatürk olup hepsinin karşısına bir ordu olup çıkmak isterdik ama Atatürk değildik. O nedenle bari onun askeri olalım dedik. İşte bu yüzden Mustafa Kemal’in askeri olduk. … Ya ne olsaydık? Teslim mi olsaydık? Düzene mi uysaydık? Yandaşlık mı yapsaydık? Kaçaklar kervanına mı karışsaydık? Döneklik mi etseydik? Yapamazdık. Ve yapmadık: Alçaklaşmadık. Geldik bu güne. … 2002 seçimlerinin üzerinden 15 yıl geçmiş. Adeta gururumuzun üzerinden bir silindir geçmiş. 2023’e 6 yıl kalmış. 6 yıl daha böyle sürerse, bu ülkede tek bir Türk bırakmazlar. Demek ki, Türk kalmak için bile o zorlu kararı almak zorundayız. Bölücülerin ve gericilerin ordusu varsa. Atatürk’ün de ordusu olmalı. Ve o ordunun askeri. Evet; Mustafa Kemal’in askeri…
 7. Öyle yıkma kendini, Öyle mahzun, öyle garip... Nerede olursan ol, İçerde, dışarda, derste, sırada, Yürü üstüne - üstüne, Tükür yüzüne celladın, Fırsatçının, fesatçının, hayının... Dayan kitap ile Dayan iş ile. Tırnak ile, diş ile, Umut ile, sevda ile, düş ile Dayan rüsva etme beni. Aşağıda ki şiirde benim çok secidğim bir şiirdir onu eklemek isterim. Dağlarda tek tek ateşler yanıyordu. Ve yıldızlar öyle ışıltılı öyle ferahtılar ki sayak kalpaklı adam nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden güzel, rahat günlere inanıyordu ve gülen bıyıklarıyla duruyordu ki mavzerinin yanında, birden bire beş adım sağında onu gördü. Paşalar onun arkasındaydılar. O, saati sordu. Paşalar `üç' dediler. Sarışın bir kurda benziyordu. Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı. Yürüdü uçurumun kenarına kadar, eğildi durdu. Bıraksalar ince uzun bacakları üstünde yaylanarak ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak Kocatepe'den Afyon Ovası'na atlayacaktı. Nâzım Hikmet
 8. Burada hem müslüman hem Atatürkçü olunmaz diyenler! Atatürkten beni ayıramazsınız. Onun sevgisinden beni ayırmanız mümkün değildir. Biz varsak onun sayesinde. O hep bu ülke için çalıştı. Onu sevmeyenle benim işinim olmaz.
 9. Ben Laikim Atatürkçüyüm aynı zamanda da müslümanım. Kimse Atatürkümüzün sevgisini benden kimse silemez. O bu ülkenin kurucusu biz varsak onun sayesinde. Onun tek suçu ülkeyi sevmek. O hep bu ülke için çalıştı. Kimse bana başka bişey dedirtemez. Ben şeriatçı değilim Atatürk ilke ve inkılaplarını savunurum. Benden bu kadar arkadaşlar.
 10. Ateistler sizin derdiniz nedir? Benim bir müslüman olarak size saygım varken siz neden bizlere saygı duymuyorsunuz? Hepimiz insanız. Birde beni neden Atamızdan vazgeçirmeye çalışıyosunuz? Bana numara mı yapıyosunuz beni denemek mi istiyorsunuz? Ben Atatürkten asla vazgeçemem. Burası bir platform ve sizinle sonuna kadar dini ve politik tartısma yapabiliriz. Ama sizle Atatürkü tartışamam çünkü biz onu sever ve derin bir minnet duyarız.
 11. Önce terbiyeli olmaya davet ediyorum. İnsanar birbirini sevmeli saymalı insanı düşüncesinden dolayı aşağılayamazsın. Ben Atatürk konusunda çok hassas bir insanım. İslamla Atatürkün bir derdi yoktur. Atatürk herşeyi modern bir ülke olmamız için yaptı. Atatürk ülkesini çok sevdi Atatürk dine inanmasada bu beni bağlamaz. Atatürkü biz canımızdan çok severiz. Biz ne müslümanlar gördük ülkesini soyan. AMA ATATÜRK HEP ÜLKESİ İÇİN ÇALIŞMIŞTIR.
 12. ATATÜRKÜ kimse silemez! Sen müslümansın Atatürkü sevemezsin diyenler HADİ ORADAN. Atatürkü kendimden daha çok severken sizin lafınızla ondan vazgeçemem.
 13. İslamda kölelik yoktur herkes eşittir tüm insanlar aynıdır. Atatürk bu ülkenin kurucusudur Atatürk olmasa bizde olmazdık sende. Bu yüzden biz ona derin bir saygı duyuyoruz. Ben aleviyim biz ailecek Atatürkü çok seyiyoruz. Atatürkü allah göndermiş ve bu ülkeyi kurdumuştur. Atatürkün islamla da bir derdi olmamıştır. Bunuda böyle bilin. Kimse bizi ondan ayıramaz. Laiklik Cumhuriyet bunlar insam olmanın şartlarıdır o yüzden bunları benimseriz.
 14. Hem laik hem müslüman olunmaz hem atatürkçü hem müslüman olunmaz diyen kim varsa çıksın. Ben Atatürküde seviyorum Rabbimide seviyorum. Atatürk bizim önderimiz bu ülkenin kurucusunu kimse bizim kalbimizden ou silemez. Atatürk sonsuza kadar yaşayacak. Onu yok etmeye çalısanlar yunanistana gitsin.
 15. Bu lafı nasıl edebiliyorsunuz? Türklüğü kaldırmaya kimsenin gücü yetmez! Böyle bir şeye asla izin vermeyiz. Bu ülke sonsuza kadar Türk kalacak. Hiçbir şerefsiz buna engel olamaz.