Filozofça

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  28
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Filozofça Hakkında

 • Derece
  Member
 1. İlahi Aşk; Tek ve Gerçek Din Aşk Tanrıdır Tanrı Aşk'tır Aşk Yegane Din Yegane Tanrıdır. Aşk'tan başka hiçbir din hiçbir tanrı yoktur.
 2. Aşk Tanrıdır Tanrı Aşk'tır Aşk Yegane Din Yegane Tanrıdır. http://www.idefix.com/Kitap/Asik-Olmak/Osho/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000277080
 3. "Aşk yegâne dindir, yegâne Tanrı'dır. Yaşanması, anlaşılması gereken yegâne gizemdir." Bu bütün gizemi açıklamak için yeterli cümledir. Bunun ötesinde bir gerçek yoktur.
 4. Dinlerin aslında bütün amacı budur. Dünyevi her şeyden uzaklaşmak ve tanrıya yakınlaşmak. Ancak hepsi sözde inançlı olduğu için gerçeğe ulaşmıyorlar. Bu da maalesef bir avuç elit mistik için geçerli olabiliyor. Ayrıca yalnızca özsel bir deneyim olduğu için, yeryüzünde gerçek işte budur demek şimdilik mümkün gözükmüyor. Ancak en azından, gerçeğin terörcü, zorba dinler değil özsel deneyim olduğunu söylemek dünyayı gerçeğe bir adım daha yakınlaştıracaktır.
 5. Çünkü gerçeğe yönelmek hiç kimsenin işine gelmiyor. Çoğu insan edepsizliği, kötülüğü kendine din ediniyor. Böyle bir durumda gerçeğin onları bulması mümkün olmuyor. Zira yönelim olmadan, gerçeği bulmak mümkün değildir.
 6. Gerçek bilgelik, Farkındalık'tır. Farkındalık hali gerekir ki bu kitap onu anlatıyor. Filozof olunabilir elbette, ancak bu gerçek bir bilgelik anlamına gelmez. Nietzsche bir filozoftur mesela, ancak Maharaj gibi Farkındalık haline ulaşmış bir bilge değildir. Ben bilgeliği ön plana çıkardığım bir konuda, "bu da her şeyi alıntılıyor" deyince zaaf gösterip karşılık verdim. Yani hiç değilse ateist bir forumda rahat rahat bilgelik üzerine yazabilmek isterdim, verilen refleksin sokaktaki bağnazdan bir farkı yok. Şaka bile olsa.
 7. Hepsi insanın kendine ettiği kötülükten ibarettir.
 8. Aşk?
 9. Gerçek taraf
 10. Yeryüzündeki "tanrı" tabuları değil, Mistik Bilgelik ve Farkındalık'tır. Varlığın Öz'ü ve gerçek bilgisine ulaşmaktır. Bu da ancak içsel ve özsel bir yönelim ile olabilir. Aksi halde hiçbir şey ifade etmez.
 11. Haklısın, senin gibi parazit yapacak çok kişi var böyle konularda. Gerçek bir bilgelik görsün gözünüz, din karşıtlığıyla filozof kesilmeyin başımıza
 12. Aksine, bilgeliğin ve gerçeğin ta kendisidir. Ve yeryüzündeki tek gerçek bilgeler Mistik'lerdir. Geri kalan ise halk işte
 13. Olmayana ergi. Hiçlik
 14. Yeryüzündeki sahte dinlerin panzehiri olan Mistik ve Gerçek Bilgelik üzerine bir kitap. Çağımızın, belki de insanlık tarihinin en büyük bilgelerinden biri olan Sri Nisargadatta Maharaj'ın olağanüstü öğretisini içeren bu büyük eseri sizlere sunmaktan onur duyuyoruz. İnsanlık bugün, her zaman olduğundan daha fazla aydınlanmaya, kendini, aslında ne olduğunu bilmeye, özünü idrak etmeye ve iç huzuruna kavuşmaya şiddetle ihtiyaç duymaktadır. Sri Nisargadatta, bir güzellik, sevgi ve sadelik örneği olan öğretisiyle okuru gerçekdışı rüyasından, içinde bulunduğu zavallı, korku ve ıstırap dolu hayal dünyasından uyanmaya, gerçek, sınırsız ve edebi varlığını, özünü idrak etmeye çağırıyor. BEN O'YUM, varoluşun gerçeğiyle ilgili tüm düşünce ve inançlarımızı derinden sarsarak, bizi bütünlük, birlik ve mükemmellik içeren sınırsız bir anlayışla karşı karşıya getiriyor. Sri Nisargadatta Maharaj, bağımlı olduğumuz, tutunduğumuz, kendi kendimizi aldattığımız her şeyi elimizden alıp, karşılığında ilahî gerçeği, insanın, hayatın, varoluşun sırrını veriyor ve asıl özgürlüğe, zamandan, uzaydan ve her türlü tariften öte olan o En Yüce Hal'e giden en kısa yolu gösteriyor. http://www.idefix.com/Kitap/Ben-Oyum/Sri-Nisargadatta-Maharaj/Hobi/Parapsikoloji/urunno=0000000020504