Cercis Hz Circis

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  162
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Cercis Hz Circis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Maoriler kendi Tanrılarına Lo derler. Lo, bütün tanrıların en büyüğüdür. Lo kadar başka bir büyük Tanrı yoktur. Onun adını ancak rahipler söyleyebilirler. Düşünün artık ne kadar büyük
 2. Allah oosit nedir bilseydi Muhammed'e haber verirdi bunu ve Muhemmed de oosit hakkında ayet yazardı mutlaka. Dünyada ilk tüp bebek uygulaması 1978 yılında London'da değil de Riyad'da yapılırdı.
 3. "Bir insanın karakterinde tarafsız olmak diye bir şey olabilir mi? Olmaz. Gerçekçi olmak lazım" (RTE - 18 şubat 2017 Elazığ). 28 Ağustos 2014'de göreve geldiğinde, ettiği Cumhurbaşkanlığı yeminini birilerinin Rte'ye hatırlatması lazım. Şöyle diyor Cumhurbaşkanı Yemini; "adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim" Mecliste namusun ve şerefin üzerine ettiğin yemini nasıl bozuyorsun denmesi lazım bu adama. Olmayan namus ve şerefin üzerene mi yemin ettin de umursamıyorsun ve birde utanmadan meydanlarda saldırganca haykırıyorsun bunu! Sadece karakteri olgunlaşmamış insanlar tarafsızlık ilkesini çiğner. Karakteri olgun insanlar için Cumhurbaşkanlığı görevini tarafsız olarak yapmak bir ilkedir.
 4. Nevrotik ve buhranlı bir yapısı vardı muhmmed'in. O yüzden matematiğe kafası basmıyordu, odaklanamıyordu rakamlara. Muhammed'in sema'ya çıkıp arş ile arz arasında yaptığı miraç yolculuğunu da, yaşadığı nevrotiği ve buhranı ile ilişkilendirmek gerekiyor.
 5. Müslümanlardaki başı açık laik kadına öfkenin sebebini, o kadına duyulan şehvetin gerçekleşememesi ve kadına dokunmak isteyen, arzuyla elde etmek isteyen azgın ve sapık müslümanın öfkelenmesinde asıl duygu kabarcığı, ahlak, din, vesairenin olmadığı, tersine, bastırılmış cinsel duygularının öfkeye dönüşmesi sonucu ortaya çıktığı psikiyatr açıklamalı bir gerçektir.
 6. hepar da olmayan tanrı gibi; var mı, yok mu belli değil. varlığı belli olmayan tanrıya gerek duyulmadığı gibi, varlığı belli olmayan siyasi partiye de gerek duyulmaz.
 7. Bence de, kullanma. Zamanı gelince atraksiyon yaparsın. Yurtdışına kaçan yetmez ama evetçilerin heyecanını paylaşırsın 2-3 sene sonra. Can dündar'a bak hele, demek böyle dopamin salgılamış haa dersin.
 8. Cübbeli Ahmet 1:34'de öyle bir sırıtıyorki, sanki dediğine kendi de innmıyor ama ayet bu, mecbur inanacağız der gibi sonunu bağlıyor.
 9. Kaliteli USB Flash Drive fiyatları 25$ civarı satılıyor. SanDisk Extreme (64GB). Lexar JumpDrive Secure (64GB). Kingston DataTraveler Ultimate (64GB). Kingston DataTraveler microDuo (64GB). Allah bu vahiy işlerini biraz ciddiye alıp sağlıklı bir şekilde vahyi kayıt etmek için teknolojiyi bekleseydi veya teknolojiyi, vahyini indirirken teknolojiye sararak kayıt ettirseydi, birçok şey muallakta kalmayacağı için boşuna çene yormayacaktık. Binlerce ilahiyat fakültesi öğretim üyesi, vahyin içeriğini gerçek islamla bağdaştıramadıkları için yadırgıyorlar bazıları ise anlam kaydırarak sahip çıkmaya devam ediyor ve kavga gürültü başımızdan eksik olmuyor. Başımıza bu kavgaları sardıran da allahın kendisi. Şimdi arşta tahtına oturmuş gülüyordur halimize kakara kikiri yaparak. Allah'ın sözleri vahiyler zamanında 64GB SanDisk'e aktarılmış olsaydı, tüm bu kavgalar için zaman harcamazdık ve birbirimizin kalbini de kırmazdık ve din savaşlarında milyonlarca insan da ölmezdi hiçyere.
 10. Sırada Alparslan Kuytul cemaati var, referandumda hayır diyeceklermiş... Vay köftehor, şükür bilmez vatan hainleri... Reis'in şamarını bir yeyin bakın tadı nasıl?
 11. İslamın kutsal kitabı müslümanların tecavüzcü olmalarının sebebidir. Müslümanların tecavüzü onaylayan kuran'a inanıp nasıl ahlaklı insan olamalarını bekliyoruz? Ayşe, Cüveyriye, Safiye, Mariye, Zeynep... Bu kadınlar bizzat islam peygamberi tarafından ömürleri boyunca tecavüze maruz kalan çaresiz kadınlardı. O çaresizlikte yaşamaya boyun eğmişlerdi ama zaman değişti, çağımız islamın tecavüzlerine hoşgörü göstermek zorunda kalındığı çağlardan biri değil. Çağımız islamdan kurtulma çağıdır.
 12. Kuran'daki peygamberler gerçekten yaşamışlarsa, eski mısırda, eski hintde, perslerde, akatlarda veya sümerler'de islam peygamberlerinin yaşam biçimlerine benzer sıfat veya lakap olarak birileri mutlaka vardır. Çünkü mekkeli islam mucitleri erbablar, mekke'nin etraflarındaki her cepheden bilgi ve mitos öyküleri aşırmışlar.
 13. İbranice Medinat Yisrael'in anlamı State of Israel yani İsrail Devleti demek. Medinat arapça'da olduğu gibi ibranice'de de medeniyet, uygarlıkla ilgili olması muhtemel. Arapça ile ibranice kardeş dili zaten. Biz Azeri dilini nasıl anlayabiliyorsak, onlarda kendi aralarında ibranice - arapça cümle yapısını anlıyorlar.
 14. Yeni nesillere kalmış o iş çünkü akp zihniyeti osmanlı devşirmelerinden gelen bir soydur, Türk değildirler. Elde avuçta satılacak hazır mal varken islamın faydasını görüyorlar ama hazıra dağ mı dayanır? Satılacak mal kalmayınca diğer islam ülkeleri gibi bağnaz bir toplum olacağız. İslam dini üretici bir toplum yaratamaz. müslümanların her yerde hep yiyici toplum olmaları tesadüf değil.
 15. Alenen peygambere hakaret etmek, ifade özgürlüğü olamaz. Gırgır'a yakışmadı böyle veda etmek.