Engse Hohol

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.242
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Engse Hohol Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 11-02-1984

Contact Methods

 • Yahoo
  bogurul@yahoo.com.tr

Profile Information

 • Gender

Güncel Profil Ziyaretleri

4.373 profil görüntüleme
 1. ✔ Temel Planck birimlerinin boyutları; uzunluk, kütle, sıcaklık, zaman ve yük. Planck birimleri, belli bir prototip nesneye veya parçacığa değil, sadece boş uzayın özelliklerine dayanır. Bu birimlerin tanım gereği 1’e normalize ettikleri evrensel sabitler şunlar: Işığın boşluktaki hızı (c), kütleçekimsel sabit (G), indirgenmiş Planck sabiti (ħ), Coulomb sabiti (1/4πε0) ve Boltzmann sabiti (kB). Özel görelilik için c, genel görelilik için G, kuantum mekaniği için ħ, elektromanyetizma için ε0 ve sıcaklık kavramı (istatistiksel mekanik ve termodinamik) için kB olmak üzere, bu sabitlerin her biri, temel bir fizik kuramı ya da kavramı ile ilişkilidir. Doğada bulunan sadece beş sabiti kullanarak (ışığın hızı ve kütleçekimsel sabit dahil), herkes aynı noktaya varabilirdi. Siz, ben ve hatta başka gökadalarda yaşayan birileri bile bu Planck birimlerini elde edebilirdi. Çünkü Planck birimleri cinsinden yazıldıklarında, bu beş temel sabitin değeri 1 oluyordu. Planck ölçeği bir dizi evrensel sabitten yola çıkarak ortaya konmuştu.
 2. 2017 Opel Ampera-E yollara çıktı. Tam elektrikli Ampera-E, 500 km'lik menzile sahip ve hızı, menzilini düşürmesinde diye 150 kmh ile sınırlandırılmış. Benzinli C segmenti arabaları ile hemen hemen aynı menzil ve aynı yasal hız sınırlarına elverişli performansının olması avantajlı yapıyor Ampera-E'yi. Diğer elektrikli otomobillerin menzilleri şöyle; ✔ 2017 Opel Ampera-e'nin Türkiye'de satış fiyatının, orta direk - memur aile bütçesinin satın alabileceği bir fiyat umuluyor.
 3. ✔ Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne saldırı anının görüntüleri ve tepki mesajları. ✔ Akit gazetesi bugün sabaha karşı benzinle ateşe verilen Müjdat Gezen sanat merkezi yangını saldırısını sahiplendi. Müjdat Gezen'e de pezevenk dedi manşetinde. "Pezevenk Müjdat Gezen'e büyük şok". Umarım adli girişimde bulunmuştur Müjdat Gezen. ✔ Akit gazetesi, Müjdat Gezen'e söylediği manşet haberi bir de tweet yapmış ve twitter'da yorumların tümü Akit gazetesinin aleyhine. ✔ Akit'in Müjdat Gezen tweet'i
 4. islamın kadına ve çocuğa verdiği değer, anneye ve bebeğine verdiği önem bu. vahşi bir din olan islam, cahilleri, vicdansızları, hilekârları ve katilleri kendi çatısı altında toplaması bakımından niteliği ürkütücüdür ve dünya'da en tehlikeli dindir, haliyle yasaklanmalıdır.
 5. ✔ 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna tecavüz davasında, AKP Diyarbakır Kulp ilçe gençlik kolları Başkanı Mehmet Kara "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetten yoksun kılma" suçlarından tutuklandı. Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum - Recep Tayyip Erdoğan. Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum - Ayhan Sefer Üstün, Akp Milletvekili. Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın - Melih Gökçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı. Kadın dışarıda çalışmasın. Evdeki işler yetmiyor mu? - Veysel Eroğlu. Türk kadını evinin süsüdür - Vecdi Gönül. Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek - Mehmet Şimşek Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak - Bülent Arınç Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var - Uğur Işılak Türbansız kadınları perdesiz eve benzer - Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özcan. Hamile kadın sokakta dolaşmasın - Ömer Tuğrul İnançer, islamcı hukukçu.
 6. ✔ Tayyip Erdoğan’la seçim öncesinde Beylerbeyi’nde gizlice buluştuğunuzu ve bir anlaşma yaptığınızı bilmiyordum. Bu gecenin tanıkları var: Önder Sav, Eşref Erdem, Mehmet Sevigen, Bülent Tanla, Yaşar Nuri Öztürk. ✔ Zülfü Livaneli: Deniz Baykal dediğiniz kişi kim biliyor musunuz? Deniz Bey lütfen hatırlayın: 19 Aralık 2002 tarihinde karlı bir Ankara gününün akşamında Mehmet Sevigen’in evindeydik. Ben Cumhurbaşkanı ile görüşmeden geliyordum. Abdullah Gül Başbakandı, Tayyip Erdoğan’ın ise Meclis’e girme umudu kalmamıştı. Cumhurbaşkanı Sezer bir gün önce, Tayyip Erdoğan’ın milletvekili olmadan başbakan olma önerisini reddetmişti. Türkiye’nin kaderi o akşam o evde değişti, çünkü siz "Tayyip Erdoğan başbakan olacak" diye tutturdunuz. Sizi "Çok tehlikeli bir oyun bu" diye uyaran önemli şahsiyetlere kızdınız, Hayır dediniz "2 ay dayanamaz. Göreceksiniz iki ay dayanamaz"... Sizin bu iddianıza karşılık ben ne dedim: “Erdoğan herhangi bir kişi değil, bütün tarikatların birleşerek Erbakan’ın yerine seçtiği siyasetçi; arkasında Amerika, Avrupa desteği de var. Program Türkiye’yi ılımlı İslam cumhuriyeti yapma programı. Sizin dediğiniz gibi iki ayda gitmeyecek; tam tersine, bu odada bulunan herkesin siyasi hayatını bitirecek.
 7. Ne mutlu şehit ailesine diyen RTE göklerden gelen bir karar vardır söylemine güvenmiyor. Diğer müslümanlar korumasız tavaflarını yaparlarken, RTE koruma ordusu ile tavaf yapıyor.
 8. ✔ İslamda yıldız kayma teorisi ayetleri oluyor onlar. Cübbeli Ahmet; islamda yıldız kayması nasıl açıklanır? Başka bir izlek'de cübbeli ahmet, şeytanın tövbe etmesi İçin Hz Musa'nın nasıl Allah'a aracılık ettiğini anlattı. Hazreti Musa Allah ile şeytan için aracılık yapmış. Cübbeli Ahmet, Allah'ın Hz. Musa'dan şeytanın Adem'e secde etmesini istediğini ileri sürüyor. Cübbeli Ahmet'in yıldız kayması kuramı gerçek islam kaynaklıdır, islamda yıldız kayması teorisi o dur. İslama göre meteor dediğimiz yıldız kayması şahap, gelecekten haber alıp, kahinlere bildirmeye çalışan Cin ve Şeytanlara, Melekler tarafından atılan taşlardır. Cin ve şeytanların başlarına düşen nükleer bir bombadır. Lütfen okuyun Kur'an ayetlerini; Mülk 5 Hicr 27 Cin 8-9 Saffat 6-7-8-9-10
 9. Devlet Bahçeli, kimi şeyaptın sen? İçeriği nasıl bir çeşit kasetin var senin?
 10. ✔ Zimbabve First Lady'si Grace Mugabe: Robert Mugabe'nin cesedi seçimde aday olabilir. Zimbabve'nin 92 yaşındaki Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin eşi Grace Mugabe, kocasının ölse de devlet başkanlığı seçimlerinde yarışabileceğini söyledi. Mugabe'nin iktidardaki Zanu-PF partisinin Buhera kentindeki mitinginde konuşan Grace Mugabe "Eğer bir gün tanrı karar verir ve Mugabe ölürse, cesedinin seçim pusulasında aday olarak yer aldığını göreceğiz, insanların Mugabe'nin cesedine oy verdiğini göreceksiniz. İnsanların başkanlarını ne kadar sevdiğini anlatmak için bunu ciddi ciddi söylüyorum" dedi.
 11. Tuvalete sol ayakla girip sağ ayakla çıkmanın elektrik nakline işaret olabilecek mucizevi bir ilham barındırdığı düşünülüyor. Araştırmacılar "duruğumsu oyuk yankılanımı - QSCR" adını verdikleri yöntemle 5 metrekarelik bir odanın içini, yakın sahada durgun manyetik dalgalarla kaplayarak cep telefonu, vantilatör ve lambaların aynı anda kablosuz elektrik aktarımı ile şarj olmasını sağladılar. WiFi ağını kullanır gibi iletim kablosuna veya şarj yuvasına ihtiyaç duymadan şarj edebilmelerine yarayan teknolojinin adı, "duruğumsu oyuk yankılanımı - QSCR" olarak, muhammed'in yaşadığı 7nc yüzyıl arapça söyleminde kullanılsaydı, bu kavramı kimse anlamayacağı için manyetik dalgalarla kablosuz elektrik naklinin imgelenimi, hacete sol ayakla girip sağ ayakla çıkma tabirinde şifrelendiği düşünülüyor!
 12. Tayyip kendisi için emek harcadığından fazlasını, Tayyip kazansın diye başkaları ona emek harcıyor. Tayyip Başbakan olsun diye 2003 yılında Deniz Baykal az mı emek sarf etti? ✔ Deniz Baykal, AKP’lilere seslendi: "Adını koyun, tek adam anayasası bu"... Şimdi mi anladın bu musibetin varacağı yeri Deniz Baykal efendi? Keşke Deniz Baykal iç doğmasaydı ve Tayyip Erdoğan'ın siyasi yasağını kaldıran sünepe lider olarak tarihe geçmeseydi. ✔ Tayyip Erdoğan, yeni sistemi kendisi anlattı: Yetkileri tek kişide topluyoruz. (O tek kişi benim!)
 13. Atatürk yaşadığı çağın çok ilerisindeyken Tayyip yaşadığı çağın bir o kadar gerisindedir. Atatürk sıfırdan bağımsız bir devlet yaratmıştır, ömrü boyunca bu devletin başarısı için mücadele etmiştir. Kendisini değil, sadece milletini ve ülkesini düşünmüş, onların çıkarlarını gözetmiştir. Atatürk yaralandığı halde savaşmaya devam etmiş. Tayyip, şeriat devleti için mücadele etmektedir. Kendisini, ailesini ve yakın çevresi çıkarlarını gözeterek, özelleştirmelerden arakladığı paralar ile bunlara sermaye vermiştir. Tayyip 1 hafta önce şekeri düştü diye bayram törenine gitmemiştir. İslam dini Türkiye'de varoldukça çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmak Türkler için zorlaşmaktadır. Devşirme Türkiyeli müslümanların zaten çağdaş uygarlık hedefleri yok, muhammed'in ümmeti olabilme hedefleri var. Buna da sebep, ortam sağlayıcı siyasilerin, matematik dili ile Atatürk ekok yaparak (parçadan bütüne), Tayyip ebob yaparak (bütünden parçaya) mistik bir toplumun yaygınlaşmasını önleyememeleridir. Atatürk tamamlanmış geçmiş zaman fiil - perfect tense ile konuşmalarını bitirirken, Tayyip hep gelecek zaman - future tense ile vaad ederek konuşmalarını bitirir. Atatürk için demokrasi amaçtır, Tayyip için demokrasi araçtır ve varılmak istenen yer aslında diğer islam ülkelerininki gibi islami rejimdir. Atatürk yoktan var etmek üzerine, Tayyip satıp paraya çevirermek üzerine ekonomiye sahiptir. Atatürk babalar gibi yapandır, Tayyip babalar gibi satandır. Atatürk "hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz" demiştir. Tayyip aile ve yandaş çevresini zengin etmiş, oy için belli kesimleri imtiyaz manyağı yapmıştır. Bilal Erdoğan 2 ayda 2 gemi indirdi denize. 190 milyon dolarlık gemi filosuna sahip olmak, Üniversite'den mezun olmasının ardından Bilal Erdoğan'ın kendi mahareti mi sanıyor sunuz? İstanbul Tuzla'da inşa edilen Türkter81 adlı tanker gemi, Bilal Erdoğan'ın sahibi olduğu BMZ Denizcilik'in Malta'da kurduğu şirketin üzerine kaydedildi. Şimdi petrol taşıyor. Atatürk elden gitmekte olan vatanı kurtarmak için didinmiştir ve savaşı kazanarak TC'yi kurmuştur. Sonra sanayi hamlesi yapmıştır. Devlet kaynaklarıyla dokuma fabrikaları, tarım fabrikaları, çiftlikler, un ve uçak fabrikası kurmuştur, enstitüler, maden kurumları, bilim insanları yaratmışken tayyip bunların hepsini satarak zimmetine komisyon geçirmiştir. Tayyip özelleştirme adı altında Atatürk'ün yoktan varettiği kurumları satarak komisyon olarak zimmetine para geçirdi. Sırma suyu Fransızlara sattı. Seçmenine makarna ve kömür dağıtarak halkını rüşvete alıştırdı. Atatürk için söz konusu vatansa gerisi teferruat idi. Tayyip için söz konusu paraysa vatan tefarruat durumundadır. Atatürk devrimci, Tayyip beleşçidir. Lozan Antlaşması üzerinden Atatürk ve İnönü'ye çatan Tayyip Erdoğan, Atatürk ve İnönü'ye iki ayyaş demesinden sonra, "birileri Lozan'ı zafer diye yutturmaya kalkıyor" diyerek kurtuluş savaşını küçümsedi. Atatürk zamanında ülkenin borcu yoktu hatta geliri giderinden fazlaydı. Sermaye özdü, işçi halk, emeğinin hakkını alırdı. Devlete ait olan fabrikalar vardı. Tayyip zamanında ülkenin borcu çok, sermaye yabancı, devlete ait fabrikalar özelleştirmeyle satıldı. Atatürk halkına "yüce türk milleti" diye seslenirken, Tayyip "müslüman kardeşlerim" diye seslenir. Atatürk çiftçi milletin efendisidir demiştir, Tayyip ananı da al git demiştir, halkı aç bırakıp kendine oy vermeye muhtaç kılmıştır. "Atatürk müslümanlar açısından sevilecek bir şey yapmadı. Türkiye’de yaşayan ve Atatürk'ü sevdiğini söyleyen müslümanlar yalancıdır" (Aziz Nesin). Tayyip; Cumhurbaşkanının partisi ile ilişiğini kesme şartını ortadan kaldırıyoruz. Ya böyle şey olur mu? Cumhurbaşkanı olacaksın, kurucusu olduğu partiyle ilişkin kesiliyor. Bir insanın karakterinde tarafsızlık olur mu? Olmaz. Gerçekçi olmak lazım" dedi. Görev şartı gereği Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır ve bu madde, anayasada mevcut olmasına rağmen Tayyip, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ben akp'den yana taraf tutuyorum diyor ve Cumhuriyet Savcıları hiçbir işlem yapmıyor. Görev şartı gereği mutfakta bere takması gereken aşçı, beresiz mutfağa giremez. Doktor önlüksüz, asker üniformasız göreve çıkmışsa, iş disiplini ihmal ettiği için ona görevinden uzaklaştırılma cezası verilir. Cumhurbaşkanı için de bu kural uygulanmalıdır ve zaten anayasada var ama uygulamaya sürecek cesarette Savcı yok.
 14. ✔ Çin Seddi’nin, ülkenin kuzeybatısındaki Xinjiang bölümünün restore edilmiş hali dijital olarak canlandırıldı. 3 boyutlu modelleme, antik ticari yolların detaylı haritasının çıkarılmasına katkı sağlayacak.
 15. ✔ Son sayısında yayınladığı Musa karikatürü ile kamuoyunda tepki toplayan Gırgır Dergisi kapatıldı. Küfür kullanarak yapılan karikatür insanları düşünceye salık vermiyor. Keşke 2 kelimelik o küfür kullanılmasaydı.