Engse Hohol

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.110
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Engse Hohol Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 11-02-1984

Contact Methods

 • Yahoo
  bogurul@yahoo.com.tr

Profile Information

 • Gender

Güncel Profil Ziyaretleri

4.188 profil görüntüleme
 1. ✔ Marmaris'te 2700 yıllık Kıbrıslı tanrıça heykeli bulundu. Arkaik döneme ait olduğu saptanan 60 santimetre uzunluğunda seramik heykelin sadece belden aşağısı bulundu, beraberinde seramik tabaklar ve amforalar ile birlikte.
 2. Aslen Burdurlu gözüken Gökcen Özdoğan Enç de köken olarak Türk değil. Sol kol ve sol bacağı protez Şafak Pavey'e saldıracak kadar nefret dolu Türk vatandaşlığı, genelde ortadoğulu devşirmelerde görülür. ✔ İnsanı dehşete düşüren bir nefretle, aynı görüşte olmadıklarına, fiziki güç kullananlara, uluslararası sözlükte milletvekili değil haydut deniyor.
 3. Pardon Leonardo, COP 21'i Paris iklim konferansına katılanlardan daha fazla önemsediğini bilmiyordum. Bence takma kafana, fosil yakıt kullanımı bir şekilde bitecek ve doğa kendini tamir edecektir. Maldivler Seyşeller senin kadar umursamıyorlar +1,5'ğu. İnsanların tümü oksijen çekip karbondioksit salan canlılar. İş ciddiye binip kodamanların yaşamı için tehlikeli bir durum sözkonusu olduğunda, karbondioksit salmasınlar diye fakirleri öldürmekten çekinmeyeceklerdir. Bırak fakirler düşünsün. Ben umursamıyorsam belki o kadar fakir değilim, bilemezsin.
 4. Sattığı "Yanmaz kefen ve Hz Muhammed'i rüyada gösteren terlik" den kazandığı paraları afiyetle yerken Cübbeli Ahmet Hoca tayfası.
 5. Madem başlık fasafiso, bir menkıbe de benden gelsin. Cabir bin Abdullah, Hz Muhammed ve ashabından da bazılarını kendi evine davet eder. Ziyafet için bir deve keser ve zevcesine: - Ben bir miktar odun alıp geleyim der ve evden ayrılır. Cabir bin Abdullah'ın 2 küçük oğlu vardır. Büyük olan oğlu, küçük olan oğlana; - Babamın koyunu nasıl boğazladığını gel sana göstereyim der. Küçük oğlan da abisine "peki göster" der. Büyük oğlan küçük kardeşinin elini ayağını bağlar ve elindeki bıçağı küçüğün boğazına vurup, başını keserek gövdesinden ayırır. O dehşet verici durumu gören anne feryat edince, oğlan korkusundan dama kaçar. Kadın da peşinden gidince oğlan korkudan kendini damdan atar ve büyük çocuk da ölür. 2 kardeş çocuk da ölmüştür artık. Kadıncağız, Peygamber Efendimizin o hadise sebebiyle üzülüp yemek yemeği terk edebileceğini düşünerek bu olayı sinesine çekip sabreder ve 2 ölü çocuğunu odaya koyup, üzerlerini örterek yemeği pişirmeye koyulur. Yemek ortaya gelince, Cebrail aleyhisselam da gelir Hz Muhammed'e görünür: - Ey Allah’ın Rasulü, Allah bu yemeği Cabir’in çocukları ile birlikte yemeni emrediyor der. Allah’ın Rasulü de Cabir bin Abdullah'a: - Ey Cabir çocuklarını çağır gelsinler yemeği onlarla birlikte yiyelim der. O da hanımına oğullarını sorar. Cabir’in Hanımı da: - Çocuklar burada yoklar der. Hazret-i Cabir’de Resulullah’a: -Ey Allah’ın Rasulü çocuklar burada yoklarmış der. Rasulullah tekrar emreder. Bunun üzerine Cabir bin Abdullah, hanımını sıkıştırır. Cabir’in Hanımı çaresiz durumu kocasına anlatır. Cabir çocuklarının durumu görünce şaşar kalır ve hanımıyla birlikte ağlamaya başlarlar. Allah’ın Elçisi bu vahim durumdan haberdar olup çok mahzun olur. Bunun üzerine Cebrail aleyhisselam gelir: - Ey Allah’ın Rasulü, Allahü teala sana emir ediyorki, onları çağır. Sen dua edeceksin bizler de amin diyeceğiz. Allah o çocukları tekrar diriltecektir der. Allah’ın Rasulü bunun üzerine Allah'a dua eder, Cebrail ve oradakiler de amin derler. Allah da oğlanların ikisini de diriltir ve Allah’ın Rasülü çocuklar ve Eshabı ile birlikte yemeklerini afiyetle yerler. Böylelikle herkes ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine.
 6. ✔ Mısır’da İsa’nın Doğuşu Sahnesine Benzeyen 5000 Yıllık Kaya Resmi Bulundu. Mısır'ın Sahra Çölü’nde 5000 yıllık bir kaya resminde 2 ebeveyn, 1 bebek ve Doğu yıldızı bulundu. Araştırmacılar bu sahneyi, İsa’nın doğumu ikonografisine benzetti. Sahne, Hıristiyanlıkta İsa’nın Doğuşu ikonografisine benziyor fakat bu olay, isa'nın doğumundan yaklaşık 3000 yıl öncesine tarihleniyor" dedi, İtalya Gezegen Bilimleri Müzesi'nden Jeolog Marco Morelli.
 7. Dünya enerji kaynaklarının 100 yıllık ömrü kaldı. Bununla paralel Muhammed'in "Dünyanın ömrü 7,000 senedir. Biz 7nc 1000'in içerisinde bulunmaktayız" hadisi de çoktan geride kaldığına göre fazla dert etmeye gerek yok. Muhammed buyurdu; "Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü 7,000 yıldır. Dünya benden sonra 1,000 yıl ve yarım gün yaşar". Muhammed 632 yılında öldü ve öleli 1385 yıl oldu ve halen dünya yaşamaya devam ediyor. Şimdilik 385 yıl ıskalamış görünüyor. Muhammed'in tahminine göre şimdi zebanilerle kovalamaca oynamalıydık ama gerçekler farklı işte. ✔ Fransa’da 15,000 Yıllık Kadın Figürini Bulundu. Fransa’daki Foissac Mağarası’nda insan betimli yeni bir Paleolitik figürin keşfedildi. Üstünde çizimler ve desenler olan figürinin, elinde bir bebek ya da hayvan tutan bir kadını betimliyor. Figürin büyükbaş bir hayvan kemiğinden yapılmış. ✔ Araştırmalara göre M.Ö. 3300 yılı civarında yaşadığı düşünülen Ötzi'nin kıyafetleri vahşi hayvanların derilerinden yapılma. Kahverengi ayı derisinden bir başlığa sahip olan Ötzi ayrıca karaca derisinden bir sadak (okluk) da kullanmaktaymış. Muhammed buyurdu ki; "Adem’den kıyamete kadar insanlığın ömrü 7,000 senedir. Dünya benden sonra 1,000 yıl ve yarım gün yaşar". İD adlı sitenin insanlığın yaşı yorum kısmında bu hadisleri yorumlayan müminler demişki; "Hadislerin bir kısmı teşbihtir. bu hadisi şerifte bu kabilden olsa gerek. günümüzde bulunan en eski insan fosillerinin 7 milyon yıllık oldugunu görünce 7bin yılın ahiret senesiyle hesaplanması gerektiğini düşündüm. Yani 1000×7000 = 7 milyon" demişler. İlkin ahiret senesi nedir tanımlasaydılar daha anlamlı gelebilirdi !
 8. Tam Konya'lı kafası varmış ya sende... Umarım mutlusundur şimdi.
 9. ✔ Eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe'nin, FETÖ'nün "100. ve 102. dönem kaymakamları imamı" Y.A. ile birçok kez telefonda görüştüğü belirlendi. Tayyip Erdoğan ışid ve el nusra gibi radikal örgütlere destek vererek, Suriye ve Mısır'ı nasıl karıştırıyorsa, Fetullah Gülen de bürokrasiye soktuğu müritlerini kullanarak Türkiyeyi karıştırıyordu yıllardır. Darbe başarılı olsaydı fetö operasyonları yerine akp operasyonları olacaktı ve Tayyip reis başkan olacağına fetö Ayetullah Gülen şeklinde başkan olacaktı ve bizim için hiçbirşey değişmeyecekti.
 10. ✔ Din dersi anaokulunda başlasın, olmadı gebelik sürecinde başlasın! ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü "Besmelesiz eğitimden hayır gelmez. Bugün bu birliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu yüzden anasınıfından itibaren din dersi zorunlu olmalıdır" dedi.
 11. Muhammed siyaset adamıydı. Zaten siyasi liyakatsız bir kervancı olan Muhammed'e siyasi kimlik kazandırabilmek için, Muhammedi siyaset ehli yapabilmek için, kervancı muhammede siyaset liyakati katabilmek için, Muhammedin vasıfsız eleman liyakatsızlığını, ataerkil arap yönetimindeki kabile anayasası düzleminde aşılması için Hılful Fudul tarafından Kur'an ayetlerinin siyasi amaçla yazıldığı gayet rahat bir şekilde anlaşılmaktadır. Hılful Fudul örgütü Muhammedin şizofren hastalığından yararlandılar ve Muhammedi kullandılar, siyasi isteklerini Muhammed sayesinde yürürlüğe koydular. Muhammed görselinin arkasında Hılful Fudul cemiyeti varolmuştur hep. Günümüzün dünya bankası gibi parasal gücü ve ganimetlerin allaha kalan kısmını yönetiyordu Hılful Fudul. Allahın fiziksel eli yedullah, allahın fiziksel baldırı keşfussak idi Hılful Fudul. Muhammedin gençlik çağı (8-25 yaşına kadar olan devre) tam bilinmiyor. Ebu Talib yazın Şam'a, kışın yemen'e kafile götürürdü. yeğenini muhammedi oniki yaşındayken şam kafilesine ekleyerek şam'a götürmüştü. rahip bahira ile o kafile sayesinde tanışmış zaten. 20 yaşında iken Hilful fudul toplantılarına amcaları ile beraber üye olarak katılmıştı. Kuran'da allaha ve elçisine uyun ayetleri bir doktrin çeşitidir. İslam, iddia ettiği gibi evrensel ve hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik bir din olsaydı, demokrasinin dünya üzerindeki ilk kuruluş fırsatını kaçırmazdı. İlk demokrasi adını Atinalı Senatörlerden işitmek yerine Muhammed'den işitirdik. Peygamberlerin gönderilme amacı, gönderildikleri geri kafalı topluma yol göstererek örneklik oluşturmaktı ya; işte bu demokratik örnek oluşturmak büyük bir fırsattı. Yalnızca araplar için değil, tüm dünya için örnek olabilecek demokratik sistemin dünyaya örnek gösterilmesinde gene gavurlar örnek oluşturmuşlardır, peygamberler değil. Madem tüm evrensel örneklemeleri gavurlar sunuyorlar dünya halklarına, o halde niçin ortadoğulu peygamberin sloganlarıyla beraber yaşamaya devam edelim ki? Dindarlar düşünmeliler, inandıkları peygamberlerin insanlara örnek oluşturmak için allah tarafından gönderilme olayını. Güncel kullanımda olan sosyal uygulamaların ilkin kim tarafından örneklendiği pekala biliniyor. Peygamberler savaş çıkarmada örnek olarak hatırlanıyorlar yalnızca.
 12. İlkin isegev adıyla varolan ve 2012 yılında adını Gö-Türgev olarak değiştiren vakıf, Karabudun abinin bahsettiği sakıncaların gerçekleşmesi sayesinde bugün, akp'li belediye arazilerini, binalarını ve ohal kapsamında el konulan şirket taşınmazlarını gasp etmiştir. Karabudun abi iletisini 2008'de yazmış, bugün yıl 2017. Neredeyse 10 yıl sonrasını görmüş adam. Bilal Erdoğan ve Esra Erdoğan Albayrak’ın yönetim kurulu üyesi olduğu Türgev vakfının, haliç kıyısındaki pahalı arazilere, sit alanlarına, vakıflara devredebilir el konulmuş taşınmazlara, ücretsiz öğrenci yurdu kuracağını söyleselerdi 2008 yılında kim inanırdı !
 13. ✔ Bağımsız vekil Aylin Nazlıaka'nın Meclis'teki kelepçeli eyleminde başrol oynayan Akp'li vekil Gökçen Özdoğan Enç'in tüm kariyeri, Gülen Cemaati kurumlarından ibaret.
 14. ✔ Karnelerin alınacağı bugün CNN Türk muhabiri Zeynep Karamustafa Ümraniye'de bir İmam Hatip lisesi okulunda öğrenciler ile söyleşi yaptı. Muhabiri Zeynep Karamustafa, ileride ne gibi bir meslek seçeceklerini sorduğu öğrencilerden birisi, Muhtarlıktan başlayarak ileride Cumhurbaşkanı olacağını ve Anayasayı değiştirip idamı getireceğini söyledi. Yazık, 12-13 yaşındaki çocuğun aklını mazotla yıkamışlar sanki.
 15. Meclis'te Yeliz Adeley adında vekil yok. Ne idüğü belirsiz kişi mecliste Periscope yayını mı yapıyor? Meclis'ten canlı yayın yapan kim olabilir acaba? Yeliz kim, Yeliz geldi mi, Yeliz, Yeliiiiz, Yeliiizzz! Ordamısın Yeliiz! ✔ Yeliz sen misin?