Jump to content

Tanrı her zaman var olacaktır.

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

elbette tanrı hep varolacaktır

Tanrı = Kainatın yaratıcısı olduğuna inanılarak tapınılan kutsal varlık.

yani tanrı kendisine tek bir inananı ve tapınanı bile olsa kavram olarak varolacaktır.

ben de afrika'nın gizli kabilelerinde beyaz kargalar olduğuna inanıyorum ve her gece gelip bu hayattan kurtarsınlar diye dua ederim

ama bu onların varolduğu anlamına gelmez, varolmasını meşru da, gerekli de kılmaz...

Sitelerde Paylaş

bence açtı başlığı bastı alt f4'de

ahaha birde varolmasının temel kaynağı insanlardır insan tanrıya muhtaç değildir o olmasada hayatını sürdürebilir ama Tanrı insan olmadan varlığını sürdüremez çünkü etrafında ona tapıcak kimseler kalmaz ve bu durumda ; tanrı insanlara mecburdur.

Sitelerde Paylaş
neyi kastetiğini biraz daha detaylı belirtseydin fikir yürütebilirdik hem varolduğu tam belli olmayan bi varlığı üstelik tanrı konumunda olan bi varlık nasıl yok edilebilirki ve hangi zihniyet niye yok etmeyi düşünsünki

Sadece ismini ve özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Tanrınınızı kendiniz belirlersiniz.

Ateistler kendini kandırırlar.Dedikleri sadece ben senin tanrını kabul etmiyorumdur.:)

Sitelerde Paylaş
Doğru o senin tanrın kendi zihninde yarattığın bir hayali düzmece nedenmi ?

evrenin nasıl olduğunu araştırmak zoruna gittiği iççin zihninde böyle basit bir kurmaca kurarak aklın sıra işin içinden sıyrılıcan dimiii hınzırrrrrrr :)

Evreni araştırmakla tanrına yeni özellikler eklersin ve o kadar tanrına yaklaşırsın.

Sitelerde Paylaş
Sadece ismini ve özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Tanrınınızı kendiniz belirlersiniz.

Ateistler kendini kandırırlar.Dedikleri sadece ben senin tanrını kabul etmiyorumdur.:)

Şu mantığı da hiç anlamıyorum doğrusu. Kardeşim yüzde yüz inançsız olduğumuza sizi inandırmamız için daha ne yapmamız gerekir anlamıyorum ki? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?neden insanları zorla bir tanrı sahibi yapmaya çalışıyorsun. Yok işte, anlamıyor musun?

Sitelerde Paylaş
evet muhteşem fizikcimizin dediği gibi:

İKİ ŞEYİN SONSUZ OLDUĞUNU BİLİYORUM; BİRİ EVEREN DİĞERİ APTALLIK.ASLINDA BİRİNCİSİNDE EMİN DEĞİLİM.

Aptal olduğu için birincisinden emin değil.Aptal olduğunu dolaylı olarak anlatmış. :)

Sitelerde Paylaş
evet muhteşem fizikcimizin dediği gibi:

İKİ ŞEYİN SONSUZ OLDUĞUNU BİLİYORUM; BİRİ EVEREN DİĞERİ APTALLIK.ASLINDA BİRİNCİSİNDE EMİN DEĞİLİM.

hemen üstüne gitmeyelim abisi ,biraz büyüsün cakal olsun ozaman boğarız şimdilik daha bebecik

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...