Jump to content

Sevimlilik ve Güzellik ve Süslülük

Recommended Posts

• İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evet benim varlığım senin gibi papağanlaşmış robotlar için gerekli.. Zira benim gibiler olmasa sizin gibi misyoner zihniyetli papağanlar çoğalırdı.. Seni bir delinin tebligatlarını yaymak için zorlayan şey nedir.. Merak ediyorum. Bu yüzden sorular sordum ama senden cevap YOK. Neden acaba?

Sitelerde Paylaş
Evet benim varlığım senin gibi papağanlaşmış robotlar için gerekli.. Zira benim gibiler olmasa sizin gibi misyoner zihniyetli papağanlar çoğalırdı.. Seni bir delinin tebligatlarını yaymak için zorlayan şey nedir.. Merak ediyorum. Bu yüzden sorular sordum ama senden cevap YOK. Neden acaba?

Papağanlık olduğu gibi sende körlük de var herhalde..Git gözünü (ama önce aklını) tedavi ettir. Birlik, birliğe delil..isimli konunun 32. iletisine bakarsan bu konuya cevap verdiğimiz göreceksin. Hem de 2 defa..

Fakat senin derdin başka, sende papağanlık olduğu gibi devekuşuluk da var. Çünkü, hakikate karşı başını kuma gömüyorsun ve hatta yarasalık da var. Çünkü, nura çıkmak istemiyorsun. Senin kuş gibi hayvanlardan türediğine inansam mı acaba...

Sitelerde Paylaş

Sen bana Deli Saitin yazdıkları ile cevap verdin o iletide. Oysa ben sen olarak sadece EVET-HAYIR cevabı istiyorum demiştim..

Demek ki sen bu kadar sen yani insan değilmişsin ki sorularıma Deli Saitin ağzından cevap verdin..

Daha ben sana ne diyim.. Evet - Hayır diyemeyecek kadar acizsin..

Hani nerde insan olmak?

Sitelerde Paylaş
abı cok guzel bır tartısma seklı ya supersınız anca bukadar bırbırne dolaylı yoldan tum aılesı sovuloebılır tbr gercekten

Özgürce arkadaşım, mohamet denen arkadaş, kuşlarla aynı soydan geldiğini zaten kabul ediyor. Hatta yılan ve akreplerle de aynı soydan imiş. İstersen kendine sor.

Sitelerde Paylaş
Özgürce arkadaşım, mohamet denen arkadaş, kuşlarla aynı soydan geldiğini zaten kabul ediyor. Hatta yılan ve akreplerle de aynı soydan imiş. İstersen kendine sor.

:D:D:D:D aynı goruste degılız ama ben hakaret etmemde yanı ılgınc yazdıklarınız:D:D:D:

kendısıne sor:D:D:D

Sitelerde Paylaş

Ben kuşlarla aynı soydan geldiğime gocunmuyorum ki. Yalancı ve deli birinin soyundan geleceğime haddini bilen bir hayvan soyundan gelmeyi yeğlerim.. Hele hele bir yalancının kölesi olacağıma özgür bir gerçek insan olup kendi fikirlerimi söyleyebilme özgürlüğüne sahip olabilmek gibisi yok. Eyy sen aciz insan.. Daha sorularıma cevap veremiyorsun bir İNSAN olarak..

Sitelerde Paylaş

Ozgürce yazdıklarımda sadece ve sadece kişi ile ilgilidir ve insan olmakla alakalıdır. Ne ailesi ne de soyu sopu beni ilgilendirmez.. İnsan olmak demek kendi aklını kullanıp bu kendi aklı ile bir cümle yazabilme yetisine sahip olmak demektir. Eğer karşındaki insan insan yani kendi aklını kullanabilme yetisinden mahrumsa, kendisine put olarak tesbit ettiği şahsiyetlerin sözlerini kendisine mal edip ahkam kesiyorsa bana göre o şahsiyet insan değil bir robottur.

Hele hele 4 aydır sorulan sorulara EVET ve HAYIR diyebilme yetisinden mahrumsa başka diyebileceğim tek bir kelime yok Pavlovun deney hayvanından başka...

Sitelerde Paylaş
Ben kuşlarla aynı soydan geldiğime gocunmuyorum ki. Yalancı ve deli birinin soyundan geleceğime haddini bilen bir hayvan soyundan gelmeyi yeğlerim.. Hele hele bir yalancının kölesi olacağıma özgür bir gerçek insan olup kendi fikirlerimi söyleyebilme özgürlüğüne sahip olabilmek gibisi yok. Eyy sen aciz insan.. Daha sorularıma cevap veremiyorsun bir İNSAN olarak..

Fakat, ben şerefli bir varlığım. Benim atalarımın hayvan olduğunu kabul edecek kadar alçalmam. Benim atalarım hiç bir zaman hayvan olmadı.

Ayrıca, özgür değilsin ki, eğer özgür olsaydın, annenin babanın sevdiklerinin ve kendinin kabre girmelerini engelleyebilirdin. Ayrıca, o kadar acizsin ki, yaşamın kalbinin düzenli atmasına bağlı..Bir teklese işin tamam..Ayrıca, yağmuru sen yağdıramıyorsun, güneşi sen yandıramıyorsun..Daha kendi vücudunu idare etmekten acizsin...Nerede kaldı özgürlüğün..Ey aciz insan..

Fakat benimle senin aranda bir fark var. Ben yukarıda saydığım gibi acizliğimi farkediyorum ve kudreti sonsuz birine istinad ediyorum. Bu sebeple, senden çok daha güçlüyüm. Nasıl ki, ipek gibi yumuşak kökler sert olan taşı ve toprağı Allah'ın kudretine istinad ederek deliyorlar. Öyle de, benim gibi bir aciz, acizliğini ve fakirliğini hissedip, sonsuz kudret ve rahmet sahibi birinin kudretine ve rahmetine iltica ediyorum.

Son olarak, ben Allah'a kul oluyorum fakat, diğer bütün varlıklara kul olmaktan ve onlardan medet beklemekten kurtuluyorum. Ayrıca, Allah'a kul oluyorum fakat, nefis ve şeytanın kulu olmaktan kurtuluyorum.

Sitelerde Paylaş
deney hayvanı felan :D

abıler kendı ıslam gorusunun yeterlı oldugunu dusunen bır musluman yokmu hep cevaplarda kolay evet hayır dıyeceksınız sadece

Bırak yazsın dursun arkadaşım...Konu harici cevap yazmamayı öğrenir böylece...

Sitelerde Paylaş

Eğer sen şerefli bir varlığım diyorsan sen sen bir insan olarak kendi aklınla sorularıma sadece EVET ve HAYIR diyerek cevap vermelisin..

Bu arada sorularıma cevap bekliyorum... Kaçmaca yok. Sadece EVET ve HAYIR diyeceksin. Kendi fikirlerin lazım bu arada.. Konuyuda saptırma..

Evet İlim buyur cevap bekliyorum.. Haydi...

İlim sana daha önce bu soruları sordum fakat cevap vermedin. Tekrar soruyorum...

1- Saidi Nursiyi ölümüne savunurum diyor musun ?..

2-Risaliye Nur olmadan Kuran anlaşılabili mi? Risaliye olmadan Kuran eksik mi kalır? Onu okumadan Kuran anlaşılmaz mı?

3-Deli Said bütün eksikliklerden arınmış , yüce, ulu bir kişi midir. Elinde avucunda ne varsa onun için harcar mısın?

4- Kadın ve kızın olduğu ortamlara girer misin? Onları arana alır mısın?

5-Said-i Nursi'nin tanrısal kişiliği konusunda tüm kuşkulardan, kaygılardan uzak mısın? Onunla Allah arasında peygamberler gibi özel bir bağ olduğuna inanıyor musun?

6-"Risale-i Nur" islamın özü müdür? O, bunu tanrının buyruğuyla yazmış, açıklamıştır., bu konu tartışılmaz, geciktirilmez midir?

7- Amacın yeni nurcular kazandırmak mı?

8-Her yerde Risali okunmalı okunurken gizlice içinden deli Saitin ismi zikredilmeli midir?

9- Müslüman da olsa Nurculuğa karşı çıkanlar nedir? Dinsizmi? Nur u reddedenler şeriatten ayrılmış mıdır? Gerçek İslam Nurculuk mudur?

10- Bütün devlet kurumları şeriat buyruklarına, yani Risale-i Nur bildirilerine dayanmalı mıdır?

Bu sorulara sadece evet ve hayır diye cevap ver lütfen..

Sitelerde Paylaş
anunnaki teorisine inanırım.

DEMEK ESKİ SÜMER TANRISI NA İNANIYOSUN

ODA GÜZEL İNANMAYA Bİ YERLERDEN BAŞLAMIŞSIN

ENAZINDAN TESADÜFE İNANMIYOSUN

ZEKİ BİR İNSAN OLDUĞUN BELLİ ZATEN YAZILARINDAN, SADECE UFAK Bİ DETAY BENCE YANLIŞ ŞEYE(TANRI, YARATICI...)

İNANIYOSUN TABI TARTIŞMAK LAZIM, FIKIR ALIŞVERIŞI LAZIM BELKIDE SEN IKNA EDERSIN DE BENI SAYENDE DOĞRU YOLU BULURUM..

BELKİDE TAM TERSI...

Sitelerde Paylaş
İsim takmakla bu iş halledilmez. Öyle ise şu sorulara cevap vermek lazım.

1.)Mesela güzel gözlü bir ceylanı diğer canlılar nasıl seçmiş?

2.)Bu güzel gözlü şirin ve sevimli ceylan seçildiği anda tabiat onun soyunu devam ettirmek niçin onun bu güzelliğini ve sevimliliğini dna molekülüne kopyalamış?

Sen bu soruları sorabilirsin..

Ama cevaplarını anlayacak bilgi birikiminden yoksunsun..

HACI

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, kainatta intizam ve ölçü ve hikmetin yanında, bir güzellik ve sevimlilik ve süsleme görünüyor. Mesela, kuşlar, meyveler, çiçekler, hayvanlar ve ağaçlar ve bebekler....Hepsinde bir sevimlilik ve süsleme ve güzellik vardır..

Madem tabiat güzelliğin ve süslemenin ve sevimliliğin ne olduğunu bilmez. Öyle ise bu varlıklar niçin güzel ve sevimli ve süslü?

Al sana güzel insan.

post-43-1202945463_thumb.jpg

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=28114

.

Sitelerde Paylaş

Bu insanın çirkin olduğunu elbette güzelliklerden anlıyoruz. Evet, güzelliğin güzelliğini arttıran çirkinin çirkinliğidir. Öyle ise sorumuzu tekrar sorabiliriz:Ceylanlar ve kuşlar ve ağaçlar ve çiçekler ve insanlar neden güzel ve sevimli ve süslü?

Sitelerde Paylaş
Bu insanın çirkin olduğunu elbette güzelliklerden anlıyoruz. Evet, güzelliğin güzelliğini arttıran çirkinin çirkinliğidir. Öyle ise sorumuzu tekrar sorabiliriz:Ceylanlar ve kuşlar ve ağaçlar ve çiçekler ve insanlar neden güzel ve sevimli ve süslü?

Allahın güzel mi?

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...