Jump to content

türban.müşriklerin ve münafıkların tartışmasıdır.

Recommended Posts

sen bana kutsalımı sormadınmı..gerçektende benim için kutsal olan şeyler..hem ne önemi var elbette insanlar için değerli birşeyler vardır..burda yazılan konular acaba herkesin çok hoşunamı gidiyor sanıyorsun..ozaman biride sana kes ulan çeneni bu konuda konuşmak senin gibi bir kılkuyruğun işimi derse..ki senin yaklaşımına göre demeli vede diyecek çoooooooooook kişi çıkar...

Evet sana kutsalını sordum ama sen az evvel ıkınıp sıkılıp söylemekten kaçtığın ama ima ederek belli ettiğin kutsalını söylemekten yine de kaçıyorsun...çünkü sıkıyor..:) ve samimi de değilsin,ve ahlakın yok! Birisi çıkıp "Türk ordusu neden pkklıları öldürüyor" diye sorarsa ben bu haksız soruya böyle yanıt veririrm ama sen benim sorduğum soruyu yanıtlayamıyorsun ve hemen küfüre başlıyorsun..acizsin çünkü..:) Türk ordusunun dağda yaşayan mahlukları neden öldürdüğü gayet net şekilde ortada ama senin kutsl kitabında asacak mısın,kesecek misin,sürecek misin bu bile belli değil (bazı ayetlerinde direkt öldürün denilen yerler hariç,benim verdiğim örnekten bahsediyorum bkz.maide33) senin kitabında neden kendisi gibi düşünmeyenlerden cizye alman gerektiği söyleniyor açıkla o zaman! haklı bir gerekçen var mı? Evet yazdıklarımın senin ve benzerin olan ahlaksızların (ahlaksız burada hakaret değil,seni tarif eden bir kelimedir,sıfattır) hoşuna gitmediği belli,zaten ben de senin hoşuna gitsin diye yazmıyorum,gerçekleri yazıyorum.Şayet bu eleştirilerimi mantıklı olarak yanıtlayabileceksen yanıtla,ne duruyorsun? ama az evvel söylediğim sıfatını üzerinden at! senin acizliğinin kanıtıdır bu küfürlerin. :) hadi şimdi konuya dön ve eleştirileri yanıtla,yanıtlayabiliyorsan,yoksa boşuna yer işgal edip forumu kirletme! ve de sapla samanı karıştırıp haklı gerekçelerle teröristlerin öldürülmesini,haksız gerekçeyle bir insanın öldürülmesiyle karşılaştırma!

Hadi madem bu kadar meraklısın yanıtlamaya,ilk mesajımdaki eleştirilerime yanıt ver bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evet sana kutsalını sordum ama sen az evvel ıkınıp sıkılıp söylemekten kaçtığın ama ima ederek belli ettiğin kutsalını söylemekten yine de kaçıyorsun...çünkü sıkıyor..:) ve samimi de değilsin,ve ahlakın yok! Birisi çıkıp "Türk ordusu neden pkklıları öldürüyor" diye sorarsa ben bu haksız soruya böyle yanıt veririrm ama sen benim sorduğum soruyu yanıtlayamıyorsun ve hemen küfüre başlıyorsun..acizsin çünkü..:) Türk ordusunun dağda yaşayan mahlukları neden öldürdüğü gayet net şekilde ortada ama senin kutsl kitabında asacak mısın,kesecek misin,sürecek misin bu bile belli değil (bazı ayetlerinde direkt öldürün denilen yerler hariç,benim verdiğim örnekten bahsediyorum bkz.maide33) senin kitabında neden kendisi gibi düşünmeyenlerden cizye alman gerektiği söyleniyor açıkla o zaman! haklı bir gerekçen var mı? Evet yazdıklarımın senin ve benzerin olan ahlaksızların (ahlaksız burada hakaret değil,seni tarif eden bir kelimedir,sıfattır) hoşuna gitmediği belli,zaten ben de senin hoşuna gitsin diye yazmıyorum,gerçekleri yazıyorum.Şayet bu eleştirilerimi mantıklı olarak yanıtlayabileceksen yanıtla,ne duruyorsun? ama az evvel söylediğim sıfatını üzerinden at! senin acizliğinin kanıtıdır bu küfürlerin. :) hadi şimdi konuya dön ve eleştirileri yanıtla,yanıtlayabiliyorsan,yoksa boşuna yer işgal edip forumu kirletme! ve de sapla samanı karıştırıp haklı gerekçelerle teröristlerin öldürülmesini,haksız gerekçeyle bir insanın öldürülmesiyle karşılaştırma!

Hadi madem bu kadar meraklısın yanıtlamaya,ilk mesajımdaki eleştirilerime yanıt ver bakalım.

sen kimseye helede ateist olarak ve bu formda yazdığın için şunu ağzına alma falan diyemezsin..önce özür dile ...kusura bakmayın bi itlik yaptım de..sonrada devam edelim...

Sitelerde Paylaş
Gelelim miras saçmalamana,sen önce miras paylaşımındaki matematik hatasını çöz! ondan sonra savun (tabi çözebilirsen) ama sakın karşıma "veledun"zırvalaması ya da "avl" saçmalığı ile çıkma! doğrudüzgün matematik hesabı yap.

doğru söylüyorsun.bunu çözmek için kafa patlatmanın zamanı geldi.

açsın bi delikanlı başlığı tartışalım

Sitelerde Paylaş
miras evlilik falan filan konu olunca hemen "o dönemi düşünün" diye itirazlar geliyor. Diyelim ki o döneme göre haklı bulduk sizi, e hani kuran tüm zamanları kapsardı, evrenseldi ve her zaman yol göstericiydi. Sen bu çağda kuranı kılavuz edin de gör bakalım.

doğru.bir konuyu doğru tartışmak için.şartları göz önünde bulundurmak tartışmanın esasındandır.,

ama bu demek değildir ki ! Kuran bu zamanda geçerli değildir.

siz ne kadar inkar etsenizde işlerinizde doğru olarak hep Kuranın gösterdiği doğruları arıyorsunuz.

fakat farkında bile değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
bu forumda yazanlar beni iyi kötü tanıdılar artık.

dine yalnız Kuran derim.Allahın kelimeleri özenle seçtiğini ve bu kelimelerin değiştirilemeyeceğini.

değiştirenlerin bu dini bozduklarını söylerim.

Kuranın bize verdiği tekniklerle Kuranı anlayabileceğimizi ve bu şekilde meal edebileceğimizi iddaa ederim.

yazılarımın özünde bunun olduğunu sanırım artık hepiniz biliyorsunuz.

en son bahçe duvarları ve Kuran diye bir başlık açtım.orada bu manada işler yaptım.

bakara 30-40 arasını örnekledim.Allahın kelimelerini değiştirmenin çok ama çok tehlikelidir.

bunlar özenle seçilmiş kelimelerdir.

neyse bunun detayı konunun ilerki aşamalarında açığa çıkar.

şimdi.

birileri diyor ki.başörtüsü dinin emridir.

diğeride diyor ki ! tamam bizde müslümanız.benim annemde kapalıdır.anneannemde başörtüsü takardı.

ama kamusal alanda başörtüsü-türban takamazsınız.

birinci kısım.

yani başörtüsü dindendir diyenler.müşriklerdir.Allahın kelimelerini değiştirmiş.acayip bir din oluşturmuşlardır.

ikinci grupta kelimeleri değiştirilmiş o dini gerçek din sanan sözde aydın gerçekte cahil kimselerdir.

üstelik bu ikinci grup bizde müslümanız der.ama Allah emri diye zannettikleri türbanı yinede kamusal alana sokmazlar.

oysa !

Kuranı dikkatli okuyan biri Kuranda başörtüsü olmadığını çok net şekilde anlar !

detaylar sonrasında gelir zaten.şimdi geç olduğu için açmıyorum.

yani türban tartışması müşriklerin ve münafıkların tartışmasıdır.

tıpkı guluverin maceralarında cüceler ülkesindeki cücelerin yumurtayı orasından mı burasından mı açmak lazım tartışması gibi !

sonuç !

dinin ne demek olduğunu iyice düşünün !

içinden kabul edilen küçücük bir bez parçası ülkeyi ne duruma soktu ! tv lerde millet birbirini yiyor.

bu tartışma kesintisiz devam etse.ki edebilir.kan dökülebilir.

oysa çözüm kolaydır.açarsın Kuranı okur ve Allahın kelimelerine sadık kalarak okursun.

başörtüsü diye bişey Kuranda yok dersin.senin için bu tartışma biter.

açarsın tv yi ! iki beyinsiz ve cahil grubun birbirlerini yemesini seyredersin.

ve kendi kendine şunu dersin !

Allahım herşeyi bu kadar bol yarattında

ŞU ZEKAYI NEDEN BU KADAR KIT YARATTIN !

oda sana içsel bir vahiyle cevap verir.

ben kitap yolladım mı !

yolladın !

bu lavuklar onu tozlanmasın diye.resim misali duvara astı mı !

astılar !

ben onun içinde neyin ne olup ne olmadığını anlattım mı !

anlattın !

benim kelimelerimi değiştirenlerin sonunun ne olduğunu söyledim mi !

söyledin !

o zaman bırak bu zekasızlar birbirini yesinler.bu onların müstehakkıdır.

Kurandan uzak oldukça insanlık böyle çokkkk burnunu sürtecektir.daha çok birbirinin boğazına sarılacaktır.

aç kalacaktır.zulm edecektir.zavallı durumlara düşecektir !

Üstadım ellerine sağlık

düşüncelerine sağlık

o kadar güzel anlatmışsınki herşeyi söleyecek bişey kalmamış

Bırakın türbanı artık

girin ekonomik sıkıntılara

işsizliğe

teröre

Sitelerde Paylaş

tşk.kardeşim.

Kuran bir ekonomi kitabı değildir.ama muhteşem bir ekonomi için genel anlamdaki hataları örnekler.

bunun ivmelerini verir.

bu yazıma bir bak istersen demek istediğimi sanırım daha iyi anlarsın.

bana kalsa Kuran ivmesi ile türkiye abartısız 10 dakika içinde düzelir

10 dakika ! bunda ciddiyim.

10 dakikada fakirler zengin olur.zenginlerde daha zengin olur.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1668

Sitelerde Paylaş
tşk.kardeşim.

Kuran bir ekonomi kitabı değildir.ama muhteşem bir ekonomi için genel anlamdaki hataları örnekler.

bunun ivmelerini verir.

bu yazıma bir bak istersen demek istediğimi sanırım daha iyi anlarsın.

bana kalsa Kuran ivmesi ile türkiye abartısız 10 dakika içinde düzelir

10 dakika ! bunda ciddiyim.

10 dakikada fakirler zengin olur.zenginlerde daha zengin olur.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1668

dünya üzerinden bir örnekleme verirmisiniz.

ekonomisi kuranla düzelmiş ama petrolsüz.

Sitelerde Paylaş

çok kolay

sana inanılmaz bir örnek vereyim

geçen gün misafirlikteydim.

kartalda bir bina.

gittiğim kişi mütahitti.

dedim ki !

bu oturduğun binayı sen yapsan bunun maliyeti ne olurdu.

1 milyon 200 bin euro dedi.

6 katlı bir bina !

peki dedim arsası bedava olsa !

600 bin euro

peki dedim kumu-çimentosu-tuğlası onda bir ucuz olsa

300 bin euro

peki dedim ruhsatı vs para olmasa

vs vs vs

200 bin euro

6 katlı bir binanın gerçek maliyeti 200 bin euro dur !

çünkü Allah sana arsa vermiş

demir vermiş

kum vermiş

taş vermiş

satılmaz olan şeyi satmadığını düşün !

içinde kullandığın emeğin parasını al sadece !

işte 10 dakikada bir devrim !

peki bunu yaparsan ülke kazanır mı kaybeder mi !

% 100 kazanır

kesinlikle kazanır.

Sitelerde Paylaş

:)

bu ekonomiyi düzeltecek bi durum değil sayın terliksi

ekonomi bukadar basit bi olay değil.

sen o evi 200 bin avroya halledersin belki ama iş alanlarını dağıtmış olursun

haa dersen vergisi cart ı curtu düşsün tamam katılırım sana :)

sen herşeyi 10 da bir düşürürsen

aslında evi 2 milyon avroya yani pahalıya maletmiş olursun. 200 bin gözüksede.

bu şekilde ülkenin kazanacaı falan yok.hatta bu düşüncede açlık daha da artar

bişelerin ucuza malolması paranın değerini artıracak bişe değildir. tabi iktisatçılar varsa bunu daha iyi açıklayabilirler.ben derslerdek temel iktisadi düşüncelerle bunları söylüyorum.1400 sene önceki ekonomi düzeni yok düyada.

para aslında sembolik bişe.önemli olan kalkınma.senin bu görüşünde kalkınma mümkün değil

Sitelerde Paylaş

dostum tam aksine !

kısa ve hızlı geçtiğim için yanlış anlamalar olabilir !

benim iddaa ettiğim şekilde ekonomi ve çalışanlar zarar görmez.

çünkü ben tuğla üreten adamın elinden işini almıyorum.

kum üretenden işini almıyorum.

demir üretenden işini almıyorum

inşaat yapandan işini almıyorum

ev sahibindende tapusunu almıyorum.

yani herşey yerli yerinde.

kum üretene kumun kaynağını karşılıksız ver diyorum

tuğla üretene.çimento üretene

demir üretene

bu adamlar yine işlerinde üretim yapacak.ancak Allahın bedava verdiğine para vermeyecek.

üretirken harcadıkları emeğin karşılığını aynen alacaklar.

bir tek arsa satışını kaldıracaksın.

kimse luzumsuz yere topraktan para kazanmayacak

kalan herşey aynen devam edecek.

Sitelerde Paylaş

marksist islam kokan bi argüman bu :)

dünya bu şekilde gitmiyor. kimse zenginliğini paylaşmıyor.adamın tapulu arsası var . zamanında satmış birileri ne dişyecen . bunu satamazsın mı. yada bu arazi tüm insanlık için kamulaştırıldı mı ?

dediğim gibi arazinin fiyatı da aslında çok önemli değil.

farzet satılmasın. herşey birbirine endeksli zat ekonomide .

bu sadece tasarrufların azalmasına yol açabilecek bi durum.

Sitelerde Paylaş
gerçekizm. niye sende küfrediyorsun.

boşver havlar havlar durur. bunların dini küfür dinidir.

senin dinin küfür dinimi ?

değilse boşver gitsin

Aslında haklısın zaten bu sözleri çok zorlanarak yazdım..ya arkadaş etrafımda bunun gibi o kadar çok ahlaksız müslüman var ki,artık sinirlerim yıprandı..:(

Yoksa benim ağımdan çıkacak laflar değil bunlar.Şimdi modlara bildirip sildireceğim zaten. :(

Sitelerde Paylaş

Arsa satisini kaldirdilar zaten. Bedavaya mütehahit firmalara veriyorlar. Onlarda bizlere geciriyor. Lan siz iyice ucmussunuz terliksi yaa.

Kimin arsasini kima veriyorsun? Allahin arsasi diye kalkipta, istedigin yere bina yapmaya hakkinmi olacak?

Vergisizmi yürüyecek bütün sistem?

Bogazdaki arsayi kime vereceksin, dag basindakini kime?

Devletin sosyal sorumluluklarini neyle karsilayacaksin?

Uyusturucuyu ceke ceke, artik kafayi yediniz iyice.

Birde bu salak düsüncelerinizle, sizden daha cahil olanlara akil verip, onlarida inandiriyorsunuz bunlara. Onlarda "vayy bee, allahin sistemiyle, iki dakikada her sey düzeldi" derler.

Bizde sizin gibileri adam yerine koyup tartisiyoruz. Bizdede akil yok.

Sitelerde Paylaş

ulan ne davar adamlarsınız ya ! tribuss seni tenzih ediyorum

kimseye bişey vermeye gerek yok !

kominizmle ne alakası var.vergi yok dedim mi !

mülkiyet hakkını almaktan bahsettim mi !

tamam arsa için olabilir.ve olmalı !

direkt elinden almana gerek yok.elinde patlatırsın olur biter !

düzen değişirken sancılar olur.olacaktır.

plot bir şehir yaparsın.

diğer riskli şehirlerde imarı durdurursun.ancak çok zaruri yerler için imar izni verirsin.

baştan sonra yeni bir şehir planlarsın.projesini baştan sona çizdirirsin.

sonra dileyene dilediği projeyi harfiyen uymak şartı ile verirsin.

hiçbir ücret almadan ! ne ruhsat ne arsa !

kum içinde full izin verirsin.doğadan kum alırken para mı veriyor insan !

maliyeti neyse üstüne karını ekler.

her satılmazın iznini verirsin.doğanın verdiğini satmaya gerek yok ! kira almaya gerek yok !

sadece adam gibi işini yapıp yapmadığını kontrol edersin !

demiri doğadan para ile mi alıyor insan ! yeri izi belli.milyonlarca araba yapıldı demir bitmedi.

milyonlarca ev yapıldı demir bitmedi.milyonlarca km demir yolu yapıldı bitmedi.

bitmez merak etmeyin ! yeri izi belli.al emeğini koy ! aldığın fiyatın üstüne emeğini ekle sat.

aldığın fiyat sadece sıfır ! geriye senin emeğin kalıyor ! yani kimse bişey kaybetmiyor.

ama herkez bundan kazanıyor.siz işi zorla dik bir yokuşa sürüyorsunuz !

arsa mülkiyeti ile insanlar kazanmıyor ! aksine inanılmaz bir kayıp yaşıyor.

bu salakça maliyet yaşamın içinde hep var oluyor.

şöyle düşünün.

bir taksi plakası 500 milyar !

bu durumda ne oluyor ! taksinin koltuğuna oturduğun anda borçlu oluyorsun !

neden ! çünkü o plakayı 500 milyara sattın !

peki taksici bundan kazandı mı !

nah kazandı !

çünkü o da adam gibi bir evde kiracı olduğunda en az 1000 ytl kira ödemek zorunda !

çünkü onun yaptığı işin aynısını mütahit evi yaparken yaptılar.

o arsayı ona trilyonlara verdiler.o demirleri ona milyarlara sattılar.kumu milyonlara sattılar.taşı milyonlara sattılar !

ne için ! para hırsına kapılıp işi buralara getirdikleri için.birileri buna bir reset atmalı.çünkü sistem saçmaladı.

eğer insana dair şeyleri satmazsak.insana hakaret etmiş oluruz.bana itiraz eden beyinsiz grubuna soruyorum.

bugün ülkede para eden akıl mı emek mi yoksa babasından kalan arsa mı

toprak akıldan emekten çok para edemez ! bu insana zulumdür.

sen zehir gibi zeki ol.değer üret.katkıda bulun.adam boğazda bir tarlanın veliahtı olarak doğsun.

milyon dolarların üstüne bir beyinsiz olarak kurulsun !

hayır insan adına en büyük servet akıl ve emektir.

akıl ve emeğin para etmediği bir sistemde insan yok olur !

olmuyor mu !

insanlar geçim sıkıntısından pahalılıktan stres içinde yok olmuyor mu !

neden yok yere insanlar kira içinde boğulsun.

neden trafiklerde ömrü geçsin.bunlar akıl işimi.

aklın ürettiğimi.

dünyada topraktan çok ne var

kim toprak görünce altın görmüş gibi üstüne atlıyor !

yolda giderken topraktan taştan başka bişey gören var mı !

bakın arsalar ne kadar pahalı !

hanginiz dağlara taşlara altın bulmuş gibi atlıyorsunuz !

3 gr altın bulsanız bu kadar umursamaz olurmusunuz !

bana kalsa daha neler yaparım.

kimseye şahsi araba alma izni vermem.ülkede kimsenin şahsi arabası olmaz.

bak o zaman neler olur.

evlerde yemek pişirtmem.bak o zaman neler olur.

hiçbir şekilde dev martketlere izin vermem.bak o zaman neler olur.

ben işletme okudum.ekonomiden bende anlarım.merak etmeyin bu düzende insanlar çok daha zengin ve rahat olur.

siz bu düzende yok oluyorsunuz.ama ruhunuzun çektiği acıdan haberiniz bile yok

Sitelerde Paylaş

Herif, tam talan zihniyetini, adaletmis gibi satmaya kalkiyor. Davar olan, senin bu fikrine deger verendir. Rüya aleminde yasiyorsun, ucmussun oglum sen ucmussun. Hemde öyle böyle degil. Senin dedigin gibi bir sey yapilsa, kan gövdeyi götürür. Mafya, simdikinin 1000 kati fazla olur.

Sitelerde Paylaş

o senin kısır beyninin öngörüsü !

benim dediğim sistemden hangi mafya nasıl nemalanacak !

arsaları değersiz kalacak !

evsiz barksız aç kalmayacak.kimi kandıracak ! kimin aklını çelecek !

üstelik bana kalsa uyuşturucuyuda devlet eliyle mantıklı bir sistem içinde satarım.

mafyanın tüm kaynakları kurur.gerek maddi gerek beşeri.

bu sistemde mafya nasıl yaşar !

Sitelerde Paylaş
sen zehir gibi zeki ol.değer üret.katkıda bulun.adam boğazda bir tarlanın veliahtı olarak doğsun.

milyon dolarların üstüne bir beyinsiz olarak kurulsun !

Demek sen, cahillerin ve salaklarin hakkina tecavüz ederek bu sistemi kuracaksin. Miras hakkinidami kaldiracaksin? Diktatörlük bile yapsan, bunu yaptirmazlar. Kurandanmi ögrendin bunlar? :lol:

Kum bedava, arsa bedava, millet, yer ve kum icin birbirini yesin. Asfalti ve diger alt yapiyida, kuranin kagitlariyla yaparsin artik!!!

Sen bunun adaletli dagitilacagina inanacak kadar safmisin? Isletme okumussun ama kafan yerine baska yerlerini isletmissin.

Sitelerde Paylaş

sana katılıyorum terliksi bazı konulrda.ama en büyük mafya devlet :D

onada bi çare bulmak gerekiyor

onun dışında insanın isnsanca yaşaması için insani fikrlere ihtiyaç var.

ama o yassak bu yassak denilirse bunun içinden çıkılamaz.

Sitelerde Paylaş
Demek sen, cahillerin ve salaklarin hakkina tecavüz ederek bu sistemi kuracaksin. Miras hakkinidami kaldiracaksin? Diktatörlük bile yapsan, bunu yaptirmazlar. Kurandanmi ögrendin bunlar? :lol:

Kum bedava, arsa bedava, millet, yer ve kum icin birbirini yesin. Asfalti ve diger alt yapiyida, kuranin kagitlariyla yaparsin artik!!!

Sen bunun adaletli dagitilacagina inanacak kadar safmisin? Isletme okumussun ama kafan yerine baska yerlerini isletmissin.

senin sözünün gittiği yerde adalet varmı ?

parası olan adil olan mı !

bir sürü mahalle arası bakkal kasap manav balıkçı kuruyemişçi vs vs vs vs var !

ama görüyorsun carfoursa mahalle aralarına girmeye başladı.binlerce bakkal binlerce manav binlerce kasap para kazanıp

çoluğunu çocuğunu geçindirip okutabilecekken sabancının kesesi doluyor !

dolsun ! benim ona itirazımda yok ! ama sanayicilikle dolsun.üreteni adam gibi teşvik et ! ordan zenginliğine izin ver !

ama mahalle aralarına kadar girip insanları işsiz bırakmasına izin verme.

bakkalın

kasabın

manavın

kuruyemişcinin

vs vs vs vs

standartlarını belirle.neyi satıp neyi satamayacağını belirle.bırakta insanların karnı doysun.çoluğu çocuğu okusun.

cahil kalıp pskopat olmasın !

söylediklerimde abes bişey yok.yapılamayacak bişey yok.

son derecede mantıklı !

ekonomi kıy kaynakların rasyonel şekilde kullanılmasıdır.

düşün istanbulda herkezin arabası var neredeyse

2.400.000 bin civarı araç var !

peki bu mantık mı !

bunu biz mi üretiyoruz

sen cari açık nereden çıkıyor biliyormusun !

bu arabalar yüzünden çıkıyor ! evet aynen öyle araba ithalatı ve yan sanayi ithalatı yüzünden ülkede cari açık var !

ben diyorum ki.özel arabaya gerek yok !

bir yerden örnekle anlatım.

birinci köprü ve E5 karayolunu baştan sona kaz ! dipten giderek değil üstten açarak metro yap.

dünyada olmayan lükste metro koy.gidiş 3 şerit geliş 3 şerit.

ana hatları bu şekilde düzenle.indiğin yerde taksiye bin git !

takside en klas arabalardan olsun.şu özel dizaynlı minibüsler varya ! istersen onlardan koy !

içinde internete kadar olmayan olmasın.

istanbula 500 bin taksi koy !

bu taksilere kimse taksi parası ödemesin !

araç ithalatında ötv alma ! devlet eliyle belli kıstasları taşıyanları ciddi bir eleme ile seç !

adamlar taksi ruhsatı ver.ötvsiz vergisiz araba alma imkanı ver.500 bin aracı bu şekilde şahsi gelirlerle finanse et.

kimse araca bindiğinde açılış parası ödemez ! istanbul 2 milyon araç tasarruf eder.

500 bin kişi iş sahibi olur ! ülkenin benzin ithalatı ve ihtiyacı düşer.hem araç olarak hem petrol olarak maliyetin düşer.

cari açığın gereksiz ve en önemli kalemi defterden düşer !

ve kimse trafik sıkıntısı çekmez.üstelik herkez lüks seyahat yapar.

düşün senin bir aracın var !

lüks bir araç ! benzinli -benzin doğayı daha az kirletir.

bi kere iyi bir ötv ödersin.motor hacmine göre ötv %100 lerin üzerindedir !

m.taşıt vergin var

bakım maliyetin var !

her gün o araçta benzine ihtiyacın var.

bu araba sana gereğinden çok maliyet yükler.

çünkü benzinli ve motor hacmi büyük bir araç tekeri dönüyorsa ! haftada 150 ytl den az benzin yakmaz !

benim söylediğim şekilde bu maliyetten kurtulursun.aracın senin keyfin yettiğinde gider.keyfin olmadığında kapıda yatar.

işe gittin.işten döndün.canın sıkıldığında gezdin !

eeee ! kalan zaman ? aracın kapıda yattı ! atıl bir yatırım ! oysa bir taksi hiç durmaz.üstelik para kazandırır.

üstelik kazandığı paraya bakarsan senin aracına yaptığın masrafla kıyası bile olmaz.

vergisiz !

çok ucuz benzinle ( benzindeki vergi oranını biliyorsunuz ! benzin 400 liraya alınıyorsa 3 milyonu vergidir.sebebi ne peki !borç borç borç )

çok lüks

sayıca çok az

kullanana gelir sağlayan

vakit ve nakit olarak herkeze tasarruf yaptıran bir mantık !

çok mu aptalca !

teknoloji gelişti ! cep telefonu artık bedenin bir parçası gibi.

basit bir program yaparsın.bir araç koordinasyon merkezi oluşturursun.

evden çıkmadan önce.telefonun menüsüne girersin.taksi dersin

cprs den yerin belli olur.araçlarda cprs li olur.sana en yakın olanı gelir.telefonuna sinyal gönderir.iner binersin.

krallar gibi gidersin.yayla gibi arabada.özel şöförle.bombol bir trafikte.

ulan daha ne olsun !

üstelik 2 milyon araç tasarruf ettin.

cari açık gibi bir derdin kalmadı.üstine cari fazlan çıktı.ülke zenginleşti.

zaman tasarrufu yapıldı.

araç tasarrufu yapıldı

benzin tasarrufu yapıldı.

herkeze özel şöför verildi.

son model araç altına çekildi.

ulan daha ne olsun be : )

sen şimdi o kadar taksici ne olacak dersin

ilk onlara izin verirsin olur biter.

bunlar hayal evet.ama mantıksız değil.

olmayacak şey değil.

üstelik senin gibi bir mal bunu hiç söyleyemez !

avatarındaki adam ! 600 yıllık bir saltanatı kaldırmış.türk tarihinde hiç olmayan bir rejim getirmiş.

halifeliği kaldırmış.dili değiştirmiş.alfabeyi değiştirmiş.

demek ki sen onun zamanında onu dinlesen !

sen onada uçmuş derdin.

çünkü o günün şartlarından baktığında onun düşündükleri benim düşündüklerimden çok ama çok daha uçuktu !

türk tarihinde hiç ama hiç olmamış bişeydi !

işte sen bu yüzden bir malsın !

çünkü o gün yaşasan sen avatarına resmini gördüğün kişiye

resmen siktir çekerdin !

yalansa söyle !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...