Jump to content

Atatürk'den mektup

Recommended Posts

"inanana inanmayana hiçbir ayrım yapmadan bize bu toprakları verenlere çok şey borçluyuz en başta Allah a..."

Verenlere..... Çok doğru.. Sanki bazıları tek bi kişi vermiş gibi konuşuyorda; bende en çok buna gıcık oluyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ercüment,

yedi cihana hükmetmiş osmanlı dönemimde ilimde fende teknolojide bizler önde idik. güneş doğudan doğmuştu hani. şimdi suçlu bizlerken bilimin ilerlememesinde neden suçumuza başka kılıflar arama gerği duyalim ki? asıl suçlu okuma oranının düştüğü, gençlerin barlardan vs çıkmadığı, uyuşturucu batağında, yanlış eğitim sisteminde ve en önemlisi kişilerin daha kendilerini tanımadan hayata atılmalarında değil de sanki sadece suç islam da öyle mi? evet insanlar her zaman suçu başkasında gösterip bu vicdan muhasebesinden kurtulmak istemişlerdir. ama gözünü kapamak bile yeter vicdan muhasebesi için...

suçlu bizleriz bu vatanda yaşayan herkes yani ateist i teist i hritiyan ı musevisi hepimiz. çalışmayarak. üniversitelerde kızların başörtüsüyle ilgilenenler bir pikniğe 100.000 ytl ye kadar para aktaran ve buna göz yuman bizler. suçlu biziz. ne din ne dinler ne de başka görüş ve düşünceler.........

yahu sen osmanlının tarihini bilmiyorsun

ne yedi cihanı :)

ne ilerlemesi .

ne konuda ilerdeymiş bakiyim osmanlı

hikaye yazma

Sitelerde Paylaş
erlik demiş ki;

“M.Kemal’in asla bir teist olamayacağını net olarak anlarız””

Bence doğru bir tespit..

Yanlış olan ise kıyaslama.. Çünki M. Kemal sadece bir politikacı ve Askerdir.. Bir felsefist yada düşünür değildir.. Kopi Paste yapmıştır..

senin arap muhon nerden copy/paste yaptı acaba.komik iddialarda bulunma.

Sitelerde Paylaş

tribuss

osmanlı dan bahsederken yaşadığın bu toprakları unutma. affedilmeyecek en büyük yanlış nankörlüktür. istanbul a bakarken erzurum a gelirken amasya ya bakarken sivas da soluklanırken izmir de efelerle selamlaşırken nasıl bunu düşünebilirsiniz?

ayrıca bir iki soru sormuştum cevap hala yok.. sizlerde verebilirsiniz cevabı. lütfen cevaplarınızı bekliyorum...

Sitelerde Paylaş

yahu sen bana cevap ver ne nankörlüyü ne diyorsun sen benim soruma vcevap ver sallamasyon şeyler sölüyorsun. yok nankörlük etme de bilmemne de

sendemi

nurcusun. sendemi masalcısın .nankörmüş

yalancı olacağıma nankör olurum

soru nedir aylin ?

soru falan göremiyorum.ondan cevap veremiyorum

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insanlara neden bir etiket verme zorunluluğu hissediyorsunuz?bu bir bölücülük değil midir?vatan hainliği burada başlamaz mı?

ayrıca batı Osmanlı yı hala anarken böyle yapmak doğru mudur?

insanlar ne kadar garip ki Sultan Abdulhamit hanlara kızıl sultan, Sultan VAhdettin lere vatan haini, ama osmanlı dan utanan şimdiki gençlere hiçbirşey demez. osmanlı dan öcü gibi bahsedenler ödüllendirilir. ne garip bir dünya...

ayrıca sorunuzu belli bir saygı çerçevesi içerisinde yazarsanız elbette ki geri dönüşü olacaktır...

Sitelerde Paylaş
arkadaslar bu bolum sadece dın bolumu degılmı sıyaset yazılarını buraya tasıma hakkımız varmı

sadece merak

bir başlayınca dallnıp budaklanıyor konu. konu din ama hayatımız da o kadar çok yere sahip ki. ayrıca bunlar siyaset değil tarih konuları...

Sitelerde Paylaş

ee sıyası tarıh denılen bır olay var belkı sen farkında degılsın ama ben sadece sordum bu bolum bıldıgın dınler ıle ılgılı bır bolum neden boyle konular acılıyor

artı senın boyle bır konu acman her hangı bırının dın ıle alakalı olmayan bır konu acma hakkını mesrulastırıyor

Sitelerde Paylaş
insanlara neden bir etiket verme zorunluluğu hissediyorsunuz?bu bir bölücülük değil midir?vatan hainliği burada başlamaz mı?

ayrıca batı Osmanlı yı hala anarken böyle yapmak doğru mudur?

insanlar ne kadar garip ki Sultan Abdulhamit hanlara kızıl sultan, Sultan VAhdettin lere vatan haini, ama osmanlı dan utanan şimdiki gençlere hiçbirşey demez. osmanlı dan öcü gibi bahsedenler ödüllendirilir. ne garip bir dünya...

ayrıca sorunuzu belli bir saygı çerçevesi içerisinde yazarsanız elbette ki geri dönüşü olacaktır...

birincisi kim anıyor osmanlıyı ?hangi batı

şikincisi kim kime nasıl etiket veriyor ?

3-vatan hayinliği kıstasın nedir . sana bu sözü söleme hakkını kim veriyor ?

4- osmanlı battı . yıkıldı . daha neyin kurtarışısındasınız ozaman siz vatan haini değilmisiniz ?

4.5-osmanlıdan öcü gibi bahsedene kim ödül veriyor?

4.75-cevapları bekliyorum

4 nokta yetmişbeş tane soru sordum bunların ceaplarını bekliyorum

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

lafım sana degıldı arkadas bılıyorum burdakı muslumanlara saldırıda bulunan kendını bılmez ateıstlerde var yanı eger boyle saldırıda bulunacaktınız neden sıteye kabul edıyorsunuz engelleyın oyleyse yada bırakında adam gıbı konusalım

Sitelerde Paylaş
lafım sana degıldı arkadas bılıyorum burdakı muslumanlara saldırıda bulunan kendını bılmez ateıstlerde var yanı eger boyle saldırıda bulunacaktınız neden sıteye kabul edıyorsunuz engelleyın oyleyse yada bırakında adam gıbı konusalım

çok güzel anlatmışsınız. teşekkürler........

Sitelerde Paylaş
arkadasım hem dıyosunuz ahlak dın hemde hersey serbest ıste bu sızın celıskınızdır

sen nediyorsun anlamıyorum

ne çelişkisi ya nerede çelişki . burası forum değilmi. korum kuralları içinde istediğini yapamazmısın. yaparsın ne dini ne ahlakı ya.

neyse aylin benim sana sorularım duruyor . bi zahmet

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...