Jump to content

İslam bilgisi geniş olanlara bir soru

Recommended Posts

Aklıma takıldı peygamberinizin ve diğer peygamberlerin cesetleri çürürmü bir zarara uğrarmı yağmacılar tarafından vesaire kesin bilgisi olanlar yazarsa seviniim

18 bin alemin uğruna yaratıldığı kişinin cesedinin asla çürümeyeceğini duymuştum öyle bir şey söz konusu değilmiş

kabeye kafirlerin giremeyeceği gibi

gerçi amerikalılar almanlar girdiler suudiler sayesine ama olsun bi kerele ipne olunmuyo nasıl olsa.

Sitelerde Paylaş

bilinen derken hangisini kastediyorsun

ben deneyimleme açısından değilde islamda bu konu hakkında ne deniyor mesela muhammedin cesedi çürürmü

biliyorsunuz onun sümüğü sümbül boku leylak kokarmış bir damla kanı düşmesin diye dev kabaklar çıkmış falan filan

böyle birinin cesedinin çürümesinin ihtimal dışı olduğunu düşünüyorum kutsallığının alameti olarak en azından

yok onunda cesedi çürüyorsa ne farkı kaldı bizden

Atatürkünde çürüdü hemde Atamız benim naciz vucudum diyerek çokda güzel bir söz söylemiştir.

bunun cevabını alsam bir yazı hazırladım onu devreye sokucam anında.

tarihinde Ebu Cehil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aklıma takıldı peygamberinizin ve diğer peygamberlerin cesetleri çürürmü bir zarara uğrarmı yağmacılar tarafından vesaire kesin bilgisi olanlar yazarsa seviniim

18 bin alemin uğruna yaratıldığı kişinin cesedinin asla çürümeyeceğini duymuştum öyle bir şey söz konusu değilmiş

kabeye kafirlerin giremeyeceği gibi

gerçi amerikalılar almanlar girdiler suudiler sayesine ama olsun bi kerele ipne olunmuyo nasıl olsa.

Muhammed bu konuda şöyle diyor ;

"Cum'a günü bana salâvatı çok okuyun. Çünkü o gün okunan salâvatlar meşhuddur, melekler ona şahitlik ederler. Bana salâvat okuyan hiç kimse yoktur ki, o daha okumasını bitirmeden salâvatı bana ulaştırılmamış olsun."

Bunun üzerine dedim ki: "Siz öldükten sonra da mı?"

"Evet buyurdular, öldükten sonra da. Zira Cenab-ı Hak hazretleri toprağa, peygamberlerin cesedini çürütmeyi haram etmiştir. Allah'ın Peygamber’i her zaman diridir, rızka mazhardır." (bk. Ebu Davud, Salat, 207; Nesaî, cuma 5, 45; İbn Mâce, cenâiz, 65; Ahmed b. Hanbel, IV, 8)

Ancak hadislerin bazıları tartışmalı oldugu için bu da tartışmalıdır. Kişisel kanaatim peygamberlerin de her insan gibi cesetleri çürür böceklere yem olur

Sitelerde Paylaş
Allahın yasaları değişmez !

ölen toprak olur gider !

mezarda bozulsan ne olur bozulmasan ne olur !

ayna ile mi gidiyorsun ?

Allah'ın yasaları ve 'tasarısı' değişmezse, dua etmek ne iş? Tanrı dualara cevap verir, insanları hayra kavuşturur, rızıklarını verir mi? Benim her yaptığımı, yıkan 3 adet 40 kanatlı melek var mıdır? :)

Sitelerde Paylaş
... onun sümüğü sümbül boku leylak kokarmış bir damla kanı düşmesin diye dev kabaklar çıkmış falan filan

Bunların gerçek olduğuna inanıyorsan,

böyle birinin cesedinin çürümesinin ihtimal dışı olduğunu düşünüyorum kutsallığının alameti olarak en azından

Bunun hakkında düşünmene gerek yok.

Bu da en az yukarıdaki kadar akla yatkın değil bence.

Yani ilkine inanan, ikincisine kolayca inanabilir.

yok onunda cesedi çürüyorsa ne farkı kaldı bizden

Çürümeyen ceset olayı ortodosk ve katolik hristiyanlık arasında çok sevilen ve rastlanan bir fenomendir.

pek çok aziz ve azize var cesedi korunmuş hatta sergilenen.

Ama üzerlerinde bilim adamlarının deney yapmalarına izin yok.

Bilim adamları olasılığı, daha çok olası şarlatanlık olasılıklarını simüle ederek araştırıyorlar konuları.

Sitelerde Paylaş
Bilinen bir tane peygamber olduğuna göre, onun da mezarı olmadığına göre bir şeyleri deneyimlemek mümkün değil.. Ama aktarıldığına göre bilinen tek peygamberin insan üstü özellikleri yok. O da normal insan gibi öldüğüne göre, normal insana ne oluyorsa ona da olmuştur.

sayın oğuz, peygambere kabir azabı var mıdır? hazreti hatce, saçının bir teli erkeklere göründüyse eğer -daha nereleri gözüktü bilemiyoruz tabii, zina şüphesini es geçiyorum-, saçlarına yılan dolacak mıdır? Diyanet İşleri'ne bu soruları sormak istedim ama, her seferinde vazgeçtim :)

Sitelerde Paylaş

Çürümeyen ceset olayı ortodosk ve katolik hristiyanlık arasında çok sevilen ve rastlanan bir fenomendir.

Bilim adamları olasılığı, daha çok olası şarlatanlık olasılıklarını simüle ederek araştırıyorlar konuları.

Sayın oldcode, Luther filminde Martin, bir lordu '11 havariden, 13'ünün mezarlarına sahip olmakla' eleştiriyordu. Bu aziz/azize, çürüme ve Hristiyanlık filan deyince aklıma o geldi :)

Sitelerde Paylaş

yok ben konuya katkısı olsun diye böyle yazıyorum

yok eğer çürümez derlerse ona göre bir şeyler sorucağım yoksa ben neyine inanıcam bu şakaların 7 yaşımdayken bile inanmazdım.

Sitelerde Paylaş

evliyaların cesetleri bile çürümez bunlara göre.

küçüktüm, hayal meyal hatırlıyorum;

sadettein teksoy dallaması çok gösterirdi bunlardan.

bugün bakınca mumyları evliya cesedi diye iteklediğini tahmin ediyorum.

inanca göre yeni ölmüş gibidir bunlar.

yunus emrenin mezarının taşınmasıyla ilgili

1950lere denk gelen bir mezar taşınması olayı vardır.

yunus rivayete göre yeni ölmiş gibidirr,

eli de sağ göğsündedir.

tabi bize sökmez bu saatten sonra bu mavallar.

sadettinin gösterdikleri ise kısmen bozulmuşlartdı.

bunun sebebi ise havayla temas etmeleri imiş.

yoksa tabiki yeni ölmüş insan gibi değillerdi.

mavala göre mezarlar ilk açıldıkları yeni ölmüş gibilermişmiş.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
evliyaların cesetleri bile çürümez bunlara göre.

küçüktüm, hayal meyal hatırlıyorum;

sadettein teksoy dallaması çok gösterirdi bunlardan.

bugün bakınca mumyları evliya cesedi diye iteklediğini tahmin ediyorum.

inanca göre yeni ölmüş gibidir bunlar.

yunus emrenin mezarının taşınmasıyla ilgili

1950lere denk gelen bir mezar taşınması olayı vardır.

yunus rivayete göre yeni ölmiş gibidirr,

eli de sağ göğsündedir.

tabi bize sökmez bu saatten sonra bu mavallar.

Ya varsa? Ya doğruysa? Eğer yoksa biz inananlar bir zarar görmeyeceğiz, hatta huşu içerisinde öleceğiz, öldükten sonra da bol bol film izleyeceğiz. Ama ya varsa, Allah dostlarına düşmanlık yaptığınız için, her hayrınız şerre çevrilecek, bundan sonraki sevgilileriniz döte benzeyecek. Hala inanmaz mısınız? Bu argümanıma rağmen inanmıyorsanız, kesinkes kalpleriniz mühürlü olduğundandır :)

tarihinde Vilppu7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çürümüş peygamber cesedine denk geldin?

Ona da denk gelmedim.

Ürdün'de Musa'nın,

Medine'de Muhammed'in mezarları var deniyor sadece.Gidip içine bakmadık:)

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yok eğer çürümez derlerse ona göre bir şeyler sorucağım yoksa ben neyine inanıcam bu şakaların 7 yaşımdayken bile inanmazdım.

Herhangi bir müslümanın buna çürümez diyeceğini sanmıyorum.

Onun yerine satır aralarında insanların ve özellikle çocukların kafalarına tohum atmak baabında (murteddin dediği gibi) hikayelerden bahsedilir.

Bir keresinde bir din hocasına;

"şeytan çarpması cin çarpması var mıdır?" falan gibi sorular sorulmuştu yanımda.

malum çocuktuk, hepimiz korkuyorduk bu tip şeylerden.

hoca:

"ben bilmiyorum, ama çocukken hatırlarım mahallemizde bir çocuğun .... ... ... vs. vs. hatırlıyorum.

bir de .... ... ... olmuş diye duydum.."

gibi şeyler söylemişti.

cevaptaki kaypaklığa bakarsanız, cevap vermiyor ama yönlendiriyor,

var demiyor, ama olduğu şüphesine sevkediyor.

net cevap verse, net sorular gelecek, bunlardan kaçınıyor.

istinası yok gibi, hepsi şark kurnazı.

dolayısıyla çok da sorgulama yaratacak yanıtlar ve fikirler beklememelisiniz.

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...
  • 2 weeks later...

18 bin alemin uğruna yaratıldığı kişi muhammed'se çürümemiştir o. asıl çürüme zihinlerde... RTE'nin gerçek diplomasının olmaması gibi. RT Erdoğan'ın diploması olsaydı, şimdiye kadar ülkenin bütün caddelerinde afiş kopyası çoğaltılarak sallanırdı, muhammed'in kılları ve hırkası gibi öpüp koklanırdı, AKP'liler reyisin diplomasını facebook profili yapardı. Muhammed'in de cesedi çürümemiş olsaydı cam kabin mezarda cümle aleme veya 18 bin aleme herneyse artık o çürümemiş ceset sırça kabinden gösterilirdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...