Jump to content

Sizce Küfür etmelerinin sebebi nedir?

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gercekisim sorular çoğalıyor bakıyorum:)

Genellemeli sorular olduğu için her müslüman benzer yazmadığı için soruların cevapları zor..

Putlar dediğimde kişinin egosuda buna dahildir..Bir fikir veren adama 'kes ulan' 'sen dansözsün' tarzı bir üslup seçersen küfür yemen olasıdır..Müslümanların nasıl kişiliklere küfür ettiğini de incelemelisin...Tahrik ve provoke tavırları gözardı edemeyiz.

Bence kendinizi de sorgulayın...Kendi putunuzu yani..

Empati ve iletişim sorunu var ülkemizde.Ateist ve Müslümanlar arasında Ahlak kavramına bakış farkı da var..Müslüman ateisti düşman kafir görüyor ateistte bundan dolayı önyargılı..Çok büyük bir engel var..Bunu nasıl aşmalı bilemiyorum...

Selamlar...

Herakles dansözlük yapan insana dansöz demek hakaret olmaz..mesela ben,bana ,benim müslüman olmadığımı bildiği halde "müslümansın" diyen kişinin bu sözünü hakaret sayarım,çünkü değilim ve asla da olmam!

Müslümanların hakaretlerinde benim gördüğüm kadarıyla yaptıkları eleştirilerle kendilerini cevap veremez hale getirenlere karşı hemen hakarete başlıyorlar..çünkü ACİZLER!

tahrik ve proveke diyorsun ,mesela ben "müslümanlara sormuyorum dediğim halde ercüment isimli AHLAKSIZIN nasıl gelip ,yine kendisini tarif eden hakaretler yaptığını görebilirsin.

Benim görüşüm belki bir kısmı hariç bu forumda yazan müslümanların genellikle ahlaksızca laflar sarfettikleri.Bu küfürlerin edildiği müslüman olmayan kişi elbette buna karşılık verebilir ve o zaman onu suçlayamazsınız.Nefsi müdafadır çünkü. Müslüman kendisini güzel ahlaklı diye tarif edip,güzel ahlakı önerdiğini söylediği dini adına KÜFÜR EDİYORSA bu samimiyetsizliğin ta kendisidir! Ateistlerden çok müslümanların küfürlerini görüyorum bu forumda,bu da onların ne kadar ACİZ olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir yorumda, fikir alisverisinde, tartismada, sovmek bir acizlik belirtisidir.

Tabi bazen sinirlerimizin tavan yaptigi durumlar olmuyor degil. Veya o anki ruh halimiz farkli olabilir.

Ama boyle bir tartisma ortami bunun yeri degildir. Hele hele yazdiklarimizi yuzlerce insan okuyorsa mumkun oldugu kadar klavyemize hakim olmaliyiz.

Bence bu sekilde agir sozlu hakaret edene, kufur edene verilecek en guzel cevap, kufur etmeden ama ayni sekilde zekice bir karsi cevap olacaktir.

Haci bu konuda uzmandir.

Hic unutmam, birisi Haci'ya ana avrat kufur etmisti, 'adresini, telefonunu ver lan' diyordu.

Haci da gayet sakince: "Anana sor, o biliyor benim adresimi, telefonumu" demisti.

Sitelerde Paylaş

Sebebini anlayabilmek için onlarında buraya yazmasına izin vermelisin.

Sen boşver dostum adam ateist ama senın duşünemediğini düşünmüş müslüman olsan ne yazar.....

Bu arada buradaki müslüman arkadaşlar genelde islamı ve kendi fikirlerini ispatlamak için uğraşıyorlar; tebliğ olayı falan fılan valla hıç kusura bakmayın ama şu foruma adam gibi müslümanlar takılsa olay böyle olmaz. Bak bende ALLAH a iman etmiş biriyim ama hep tekrarlarım karşımdakı ateist arkadasa kendi fikrimi empoze etmek zorunda diilim ya banane atıyorum nihil iman etmiş, haci namaz kılmış cutue turban takmış banane kasmam adamları onlarda benı kasmaz ama sorarsan da sorduğun seyı anlatırlar fıkırlerını savunurlar bende savunurum tabı ama kımsede sen 1 kere dahı olsa kufur ettın demez, diyemez.

lafın kısası sen boşver dostum böyle abuk subuk başlık açmayı da biraz öğren bakalım ateist elemanlar neyin derdinde sen neyin derdindesin, ateistler,yahudiler,iseviler,ufocular , putperestler,göktanrıcılar bitti sen müslümanlara takılıyosun.

SENİ; PEYGAMBERİNE HAKARET EDİLEN BİR BAŞLIKTA PEYGAMBERİNİ SAVUNURKENDE HİÇ GÖRMEDİM DAHA ÖNCE...

Sitelerde Paylaş

zulkarneyn'in mesajına dair:

Bu nasıl bir yazı? nihilden alıntı yapıp bana "abuk subuk başlık açıyorsun" diyor? ...ilginç...

Hangi başlığı açaçağımı kimseye sormam! müzlüman değilseniz ve cevap verecekseniz verin,yoksa sizi cevap vermeye zorlayan yok! müslümansanız zaten size sormuyorum.

Sitelerde Paylaş

Evet senin gibi müzlüman değilim

ben senden farklı olarak senin gibi değilim, MÜSLÜMAN ım

yani cevap verebilirim.

ayrıca sana başlık aç-açma demedim, saçma bir başlık açmışsın bu başlığı açıcağına biraz öğrenmeye bak dedim.

imza

müslüman

Sitelerde Paylaş
Evet senin gibi müzlüman değilim

ben senden farklı olarak senin gibi değilim, MÜSLÜMAN ım

yani cevap verebilirim.

ayrıca sana başlık aç-açma demedim, saçma bir başlık açmışsın bu başlığı açıcağına biraz öğrenmeye bak dedim.

imza

müslüman

Ben burada sizin Al-lah'ınız gibi yazdıklarımda hata olmadığını iddia etmiyorum (yazım hatası) ...kendi kendine saçma sapan şeyler söylemek yerine bu başlıkta cevap vermen için sana bir soru sorulmadığını gör! madem müslümansın bu sorunun muhatabı değilsin! yani seni muhatap almamışım,iki kişi konuşurken üçüncüye susmak düşer! (sizler gibi kaba söylenişini yazmıyorum dikkat et)

sana göre saçma olabilir ama bana göre değil! sana ne? aklınsıra yorum yaptığını zannediyorsun ama saçmalayan sesin! soru sana SORULMUYOR! git başka sorulara yanıt ver istersen,onu da istemezsen susarsın! haydi başka kapıya! burada istenmiyorsun!

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen kesin tarikatçısın nurcu felan belli.

bırazdan da kufur etmeye sen baslıcaksın

Bu cevabı yazmadan önce aynaya mı baktın? kendini anlatmışın heralde...:)

bak zulkarneyn burada ciddi olarak bir soru sordum ve kimlere sorduğum da belli..lütfen daha fazla bu konuyu sabote etme.Ben bugüne kadar bu forumda 200den fazla mesaj yazdım,bana küfürleşmeyi başlatan bir tane mesajımı göster bakalım var mı? Hatta küfür eden ahlaksızlara bile onlar gibi yanıt vermiyorum.İstersen bak.Ama şuraya konuyla alakasız mesaj yazma..alakalı da yazma çünkü sana sormuyorum.

Sitelerde Paylaş
sen adamı zorla ateist edersin

Ben kimseyi zorla birşey etmem zulkarneyn.İstersen daha fazla uzatmayalım konu ile alakalı cevapların burada olması gerekir.Ama unutma senin cevabın değil.Ateist olursan o zaman yazabilirsin istersen. :) Ayrıca pek çok müslümanın sandığı gibi beni ateist sanma,ateist değilim,deist takılıyorum şu sıralarda :)

Sitelerde Paylaş
Forumda gördüğüm müslümanların çoğu küfür ediyor ve ahlaksızca konuşuyor...sizce bunun sebepleri neler olabilir?

İyi bir gözlemci olmadığınızı söyleyebilirim. Küfür eden ateistlerdir. Ancak modlar bu konuda oldukça titizdir. O yüzden ateistlerin küfürlerini hemen silmektedirler. Şimdiye kadar tek bir küfürümü bulamazsın. Bana edilen bir çok küfür modlar tarafından silinmiştir. Ayrıca hacidan örnek veren arkadaşda yine yanlış bir gözlemde bulunmuş. Hacinin bir çok müslümanı tahrik ettiğini bizzat gözlemledim. Tahrik ettiği müslümanlarda, küfrederek forumdan ayrıldı.

Sitelerde Paylaş
İyi bir gözlemci olmadığınızı söyleyebilirim. Küfür eden ateistlerdir. Ancak modlar bu konuda oldukça titizdir. O yüzden ateistlerin küfürlerini hemen silmektedirler. Şimdiye kadar tek bir küfürümü bulamazsın. Bana edilen bir çok küfür modlar tarafından silinmiştir. Ayrıca hacidan örnek veren arkadaşda yine yanlış bir gözlemde bulunmuş. Hacinin bir çok müslümanı tahrik ettiğini bizzat gözlemledim. Tahrik ettiği müslümanlarda, küfrederek forumdan ayrıldı.

İşte tipik bir müslüman ahlakı.

Görende ateistlerin ettiği küfürler siliniyor müslümanlarınki silinmiyor sanacak.

Sitelerde Paylaş
Başlığı okuyanda müslümanlar küfür ediyor, ateistler etmiyor sanacak.

Evet o zaman başlığa cevap yaz iftira yalan söyleyerek müslüman olduğunu muhammedin ümmeti olduğunu belli etme.

Burada kim küfür ederse silinir bunu bal gibi biliyorsun ama bile bile yalan söylüyorsun...

Ne denek a"teistlerin ettiği küfür hemen silinir" müslümanlarınki sabahamı bırakılır?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara sormuyorum ve dolayısıyla cevaplarını istemiyorum dediğim halde halen bazıları cevap yazmaya uğraşıyor,işte bu da bir ahlaksızlık,yüzsüzlük örneğidir! CEVAP YAZAN MÜSLÜMANLAR,ANLAMIYOR MUSUNUZ? SİZ YAZMAYIN! SORU SİZE DEĞİL!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...