Jump to content

ÖLÜMDEN SONRASI

Recommended Posts

SEVGİLİ NİHİLDEN ALINTIDIR;

Artık allah varlığını tartışmayı bitirdik

Allah 'ın varlığını kanıtlayamadı ''İNANMAZSAN/ İTAAT ETMEZSEN başına şu gelecek sana şunu yapacak bunu yapacak'' demeye başladı.

Bizide kendi gibi sananlar bizimde korkuyla imana geleceğimizi sanıyor.

Sana cehennem nedir söyliyim: Cehennem sadece senin korkularındır.Korku yani bir duygudur temelde.Eğer sen korku hissetmiyorsan cehennemin varlığı hiç bi işe yaramaz.CEZA MANTIĞI en ilkel en aptalca inanç türüdür.

sen korkmaya devam et.

Peki sen rahat mısın bu güne kadar hiç günah işlemedğine hiç kul hakkı yemediğine inanıyormusun?Cennete gideceğine eminmisin?Cehennem korkusu seni bukadar sarıyorsa. BU NASIL HUZUR DİNİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peki sizce ölümden sonrası ne? yani toprak olup, ordan bakteri, çiçek, böcek, falan fılanmı?REANKARNASYON MU?

Yoksa sayfa bitti toprak oldun tarih oldun ve muamma mı?

YADA BAŞKA BİŞEYMİ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

SEVGİLİ NİHİLDEN ALINTIDIR;

Artık allah varlığını tartışmayı bitirdik

Allah 'ın varlığını kanıtlayamadı ''İNANMAZSAN/ İTAAT ETMEZSEN başına şu gelecek sana şunu yapacak bunu yapacak'' demeye başladı.

Bizide kendi gibi sananlar bizimde korkuyla imana geleceğimizi sanıyor.

Sana cehennem nedir söyliyim: Cehennem sadece senin korkularındır.Korku yani bir duygudur temelde.Eğer sen korku hissetmiyorsan cehennemin varlığı hiç bi işe yaramaz.CEZA MANTIĞI en ilkel en aptalca inanç türüdür.

sen korkmaya devam et.

Peki sen rahat mısın bu güne kadar hiç günah işlemedğine hiç kul hakkı yemediğine inanıyormusun?Cennete gideceğine eminmisin?Cehennem korkusu seni bukadar sarıyorsa. BU NASIL HUZUR DİNİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peki sizce ölümden sonrası ne? yani toprak olup, ordan bakteri, çiçek, böcek, falan fılanmı?REANKARNASYON MU?

Yoksa sayfa bitti toprak oldun tarih oldun ve muamma mı?

YADA BAŞKA BİŞEYMİ?

Bedenimi oluşturan atomlar başka canlıların imalinde kullanılacak. :)

Ben dediğim şey doğduğum andan itibaren duyular yoluyla beynime yüklenen bilgilerin toplamıdır.

Beyin işlevlerim durunca oda gidecek.

Sitelerde Paylaş
Öldükten sonrasını neden bu kadar merak ediyorsunuz?

Aslında öldükten sonrasını tahayyül etmek, sandığınızdan çok daha kolay!

Doğmadan önceki zamana geri döneceksiniz..

Bunda anlaşılmayacak ne var?

HACI

doğmadan önce nerdeydik sana göre haci yada neyapıyoduk?

Sitelerde Paylaş

ben açıkcası bunun şimdilik bilinemeyeceğini düşünüyorum. evrende bizim aklımızın algılayamayacağı şeyler de olduğuna inanıyorum. dinlere inanmıyorum ve yaratıcıya da tabii ama ateistler de bazen dinciler gibi çok kesin yargılara varabiliyorlar. o zaman inançtan farkı kalmıyor ateizmin. biri var var diye tutturuyor, diğeri yok yok diye tutturuyor. ruhun tamamen beyin fonksiyonları olduğunu söyleyenler bununla ilgili bilimsel kaynak gösterirlerse sevinirim. bu konuda yapılmış araştırmaları merak ediyorum. internette arattığımda ise sürekli harun yahyanın sitelerini görmekten bıktım.

Sitelerde Paylaş
doğmadan önce nerdeydik sana göre haci yada neyapıyoduk?

Doğmadan önce de vardık!

Atom ve moleküllerimizden bazıları belki de bazılarımıza dinozorlardan miras kalmıştı.

Bazıları timsahlardan......

Ve ulu çınar ağaçları ile dut, ceviz ve incir ağaçlarından.........

Hepimiz yıldız tozuyuz kardeşim..

Bizden önce yaşayan canlıların devamıyız..

Yaşamın bütün esprisi budur..

Yaşamda başka espiri ve anlam aramak bu çok daha önemli espriyi görmezden gelmek demektir..

HACI

Sitelerde Paylaş

Ölünce bir hiç olacağız, doğmadan önce nasılsak şimdide öyle olacağız. Aslında şimdi de bir hiçiz ve bunu kabullenmek insana zor gelir, bu yüzden nihilistim ve bunun tek gerçek olduğuna biliyorum. Çünkü herşey hiçliğe çıkar. Bir yerde okumuştum ama hangi kitapta olduğunu bilmiyorum, İnsan hayatı şöyle tarif ediliyor; bir kuş karanlıktan aydınlık bir yere giriyor ve sonra tekrar karanlığın içinde kayboluyor. İşte ölümde budur. Bizde karanlığın içinden aydınlığa gelip sonra tekrar karanlığa dönen o kuşuz.

Sitelerde Paylaş

Olum bir yok olustur. Yokluk!...

50-60 yil sonra bu forumda yazanlarin hic biri var olmayacak artik.

Yok olmaktan korkuyor insan.

Ama meark etmeyin, o kadar da korkulacak bir sey degil, cunku yok oldugunuzu bile anlamayacaksiniz.

Dogmadan once ne isek o olacagiz.

Dogmadan once yoktuk.

Milyarlarca yil gecti biz dogmadan once, belki sonsuz sayida bir zaman.

Kimbilir...

Ama sonucta yoktuk iste.

Sunun surasinda bir kac on yillik bir zaman dilimi kadar variz.

Oysa bizden once gecen milyarlarca yil yoktuk, peki ondan niye korkmuyoruz?

Cunku biz ANI yasiyoruz, farkindalik modundayiz.

Olumden sonra farkli bir modda olacagiz; "YOKLUK"

Aynen dogmadan onceki halimiz gibi.

Korkulacak bir sey yok!

Cunku korkack kadar bile "VAR" olmayacagiz!...

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

hala bilimsel kaynak gösteren yok. yırtındım burada resmen ya. sizin yok toprak olucaz, yok su olucaz, yok hiçbir bok olamıcaz demeniz hiçbirşey ifade etmiyor benim için. bunları kesin doğrular gibi söylüyorsanız, dayandığınız temeli de anlatın yoksa islamcılardan farkınız kalmaz.

Sitelerde Paylaş
hala bilimsel kaynak gösteren yok. yırtındım burada resmen ya. sizin yok toprak olucaz, yok su olucaz, yok hiçbir bok olamıcaz demeniz hiçbirşey ifade etmiyor benim için. bunları kesin doğrular gibi söylüyorsanız, dayandığınız temeli de anlatın yoksa islamcılardan farkınız kalmaz.

Nasıl bir bilimsel kaynak istiyorsunuz kardeşim?

Ölümden sonrasını birilerinin bilebileceğini düşünecek kadar çılgın mısınız?

Umarım en kısa zamanda aklınızı başınıza toplarsınız...

Kendinize yazık ediyorsunuz..

HACI

Sitelerde Paylaş
Ölünce bir hiç olacağız, doğmadan önce nasılsak şimdide öyle olacağız. Aslında şimdi de bir hiçiz ve bunu kabullenmek insana zor gelir, bu yüzden nihilistim ve bunun tek gerçek olduğuna biliyorum. Çünkü herşey hiçliğe çıkar. Bir yerde okumuştum ama hangi kitapta olduğunu bilmiyorum, İnsan hayatı şöyle tarif ediliyor; bir kuş karanlıktan aydınlık bir yere giriyor ve sonra tekrar karanlığın içinde kayboluyor. İşte ölümde budur. Bizde karanlığın içinden aydınlığa gelip sonra tekrar karanlığa dönen o kuşuz.

sırf hiçlik için bu kainat yaratılmaya değer mi?

yaşanan herşeye acıya sevince vs... değer mi?

Sitelerde Paylaş

Sen nasl bir cevap istiyorsun, anlamadim ki?

Istedigin cevabi soyle o zaman!...

Yok olacaksin iste!...

Daha bunun otesi mi var?

Olmayan seyin ne otesi olsun ki?

Hadi sen dogmadan once neydik, onu soyle o zaman?

Dogum oncesini anlat. Neydik, ne olmustuk, ne yapiyorduk, ne isle mesgulduk?

Sitelerde Paylaş

Ölümü düsünemezsin, cünkü ölüp de canlanan kimse yok, ölüm cok esrarengiz birsey, günümüzde insan aklinin daha kavramasi zor birsey...

Benim görüsüm ölüm koca bir hiclik, düsünemezsin, soluyamazsin, hissedemezsin, tadamazsin, yoksun artik, bittin. Topraga karisiyorsun, kurtlar bedenini yemekte ve milyonlarca sene sonra kemiklerin dahi yokolup gitmissin. Insanoglunun amaci teknik ve bilim alaninda en üst mertebeye ulasmaktir, dünya, orbit sistemi ve daha milyonlarca, milyarlarca sorunun cevabini bulup yeni ilerlemeler kaydetmek, isik hizini asmak vs... Insanoglu hep devam eder, biz ölürüz, baskalari soyumuzu devam ettirir, amac da zaten odur. Insanligi güzel yerlere getirebilmektir, farkli gezegenler kesfedip yasami orda devam etmeye calismaktir. Bedenimizde her saniye milyonlarca hücre ölüp, her saniye milyonlarca yeni hücreler olusmaktadir. Bunu insanlarin ölümü gibi düsün, her saniye dünyada yaklasik 4 kisi ölüp 5 kisi dogmakta...

Sitelerde Paylaş
Ölümü düsünemezsin, cünkü ölüp de canlanan kimse yok, ölüm cok esrarengiz birsey, günümüzde insan aklinin daha kavramasi zor birsey...

Benim görüsüm ölüm koca bir hiclik, düsünemezsin, soluyamazsin, hissedemezsin, tadamazsin, yoksun artik, bittin. Topraga karisiyorsun, kurtlar bedenini yemekte ve milyonlarca sene sonra kemiklerin dahi yokolup gitmissin. Insanoglunun amaci teknik ve bilim alaninda en üst mertebeye ulasmaktir, dünya, orbit sistemi ve daha milyonlarca, milyarlarca sorunun cevabini bulup yeni ilerlemeler kaydetmek, isik hizini asmak vs... Insanoglu hep devam eder, biz ölürüz, baskalari soyumuzu devam ettirir, amac da zaten odur. Insanligi güzel yerlere getirebilmektir, farkli gezegenler kesfedip yasami orda devam etmeye calismaktir. Bedenimizde her saniye milyonlarca hücre ölüp, her saniye milyonlarca yeni hücreler olusmaktadir. Bunu insanlarin ölümü gibi düsün, her saniye dünyada yaklasik 4 kisi ölüp 5 kisi dogmakta...

hawking bu konuda çok ısrarlıdır, başka gezegenlerde klonıler kurmak.Hadislerdede kıyametten önce yerin başka bir yer ile değişeceği-değiştirileceği yazar.

tabi bu ölümden sonrasını açıklamıyor, elimizdeki teksey petrol olacağımız ve bizi malesef arapların varıl varıl satacağı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...