Jump to content

ÖLÜMDEN SONRASI

Recommended Posts

Bu kişiden kişiye değişir ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Ölünce çürümüş pis bir ceset olacağımı biliyorum ve bunu kabul ediyorum. Unutulmak ve hiç olmak neden o kadar kötü olsun ki yazılarımızın başındada dedik doğmadan önceki gibi olacağız diye. Bir hiç olmak ölümsüzlükten daha iyidir, düşünsenize bir hep yaşayacaksınız zevklerinde bir sınırı vardır. Bin yıl yaşadınız, bir milyon yıl yaşadınız ya sonra, yaşamdan ızdırap duymaya başlarsınız ölmek istersiniz ama ölemezsiniz, tüm zevkler bitmiştir artık sizin için para, en şehvetli kadınlar, içkiler hiçbiri size bir tat vermez artık. Bir hiç olmak ve hiç doğmamak en iyisidir.

haklı olabilrsiniz. yaşadıklarımın karşılığını almadan gitmek istemiyorum anlatabiliyor muyum?

bu kadar sıkıntıyı çektikten sonra bir hiç olmak bana adaletsiz geliyor. bazen elimden birşey gelmiyor ve haksızlığa uğradığımı düşünüyorum ve sonra Allah ın Adil sıfatı aklıma geliyor ve hiçbir hakkın hiçkimse üzerinde kalmayacağını vadeden Yaradanıma güveniyorum. ama O na güvenmesydim hiç olacağımı düşünseydim gider bana zarar verenin canını ben alırdım. hiç acımadan madem hiçliğe gideceğim kimseye hesap vermeyeceğim ne olur onu öldürsem. işte tam bu noktada inancım bana diyor k"masum bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir ve vereceğin hesabı unutma " bundan sonra ben onu öldüreb,lir miyim ? elbette hayır.

eğer islam ile şeeflenmeseydim sadece kendimi düşünen, kendi zevk ve çıkarlarımı gözetleyen bir yaratıktan başka bir şey olmazdım herhalde....

kimse üstüne almasın ben kendimi yazdım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ölüm eşittir son. Kabir azabıymış, mahşermiş, cennetmiş cehennemiş masal bunlar...

Allah'ın da işi gücü yok da islamcılara:

Sen inandın, iyi biriydin, ateistleri öldürmüşlüğün de var, peygamber gibi ufak çocukları da mikmişsin, direkt cennete.

inanmayanlar da: Hop, sen dur. Benim varlığım hakkında şüpheye düşmüşsün, çok da iyilik falan yapmışssın, ancak bana inanman lazımdı, inanmadın. Ben cezacıyım, intikamcıyım. nıhahaaha. Geç bakalım cehenneme.

mi diyecek? Kim yapar bunu işi gücü yok da. Yahu masalı gerçek sanmaktan vazgeçin artık!

Sitelerde Paylaş

Bakara 35 : "Biz: Ey Âdem! Sen ve eşin (Havva) beraberce cennete yerleşin; orada kolaylıkla istediğiniz zaman her yerde cennet nimetlerinden yeyin; sadece şu ağaca yaklaşmayın. Eğer bu ağaçtan yerseniz her ikiniz de kendine kötülük eden zalimlerden olursunuz, dedik"

-Yani tanrı aslında bizi istemiyordu.....biz "kendine kötülük eden zalimler (adem ve havva) yüzünden varız... doğru mu?

drumert cevap ver ?

Sitelerde Paylaş

ÖLÜM ADİLDİR !

Ölüm adildir !

Allah'ın adaletidir.

Haksız olan,

Nasıl doğduğumuzdur....

Ölüm adildir !

Herkesin başınadır.

Farklı olan,

Nasıl yaşadığımızdır...

Ölüm adildir !

Doğal bir süreçtir.

Adil olmayan,

Nasıl öldüğümüzdür.....

HACI

Sitelerde Paylaş
Aylin neden böyle olumsuz düşünüyorsunuz?

Siz şuan bir teist olarak ne kadar rahatsınız?

Rahatlama diye bakmak yanıltıcı olur.

Bence kendin ve kendin dışındaki herşeye bakış açındır hiçlik!

İnsanlar birşeye inanarak veya inanmayarak kesin olarak rahatlamaz.

İnsan yaşayarak kendini rahatlatmaya çalışır.

Önemli olan yaşama arzusudur.

Hangi ideoloji ve inançtan olursa olsun kişi yaşamaya çalışır.

İdeoloji ve inançlar bu noktada kesin bir gösterge değidir bana göre.

Biri ateist olarak rahatlamaz, aynı şey teistler içinde geçerlidir.

Ben kendimi rahat hissetmiyorum ama bu daha öncede böyleydi.

Ama kimi zamanda çok rahat hissediyorum. Daha öncede kimi zaman böyleydi!

İnsan yaşamaya çalıştıkça rahatsızlıkta onunla birlikte olur.

Buda çok doğaldır...

Saygılar

çocuklar neden Kur' an olur başlıklı yazıda özeleştirilerimi göreceksiniz belki okumak istersiniz. bu konudan biraz kopuk ama olsun...

Sitelerde Paylaş

Siz Hep Maddi azapla kıyaslıyorsunuz... Evet, Büyük bir azap var ama bunun en büyüğü sanırım pişmanlık ve vicdan azabı olacak.. Göz göre göre kabul etmediğiniz ve aaaaaa Ben Beöyle bir gününün geleceğini ZAN etmemiştim dediğiniz bir yanlış ZAN nın pişmanlığı.. Bu çok daha büyük bir acı..

Hele birde sizin elinizle cehenneme giden sevdiklerinizi düşündükçe daha beter olacaksınız..

Sitelerde Paylaş
Siz Hep Maddi azapla kıyaslıyorsunuz... Evet, Büyük bir azap var ama bunun en büyüğü sanırım pişmanlık ve vicdan azabı olacak.. Göz göre göre kabul etmediğiniz ve aaaaaa Ben Beöyle bir gününün geleceğini ZAN etmemiştim dediğiniz bir yanlış ZAN nın pişmanlığı.. Bu çok daha büyük bir acı..

Hele birde sizin elinizle cehenneme giden sevdiklerinizi düşündükçe daha beter olacaksınız..

Bakara 35 : "Biz: Ey Âdem! Sen ve eşin (Havva) beraberce cennete yerleşin; orada kolaylıkla istediğiniz zaman her yerde cennet nimetlerinden yeyin; sadece şu ağaca yaklaşmayın. Eğer bu ağaçtan yerseniz her ikiniz de kendine kötülük eden zalimlerden olursunuz, dedik"

-Yani tanrı aslında bizi istemiyordu.....biz "kendine kötülük eden zalimler (adem ve havva) yüzünden varız... doğru mu?

bir tek cevap bile gelmedi... gelse şaşardım zaten...

cevap ??????

Sitelerde Paylaş
haklı olabilrsiniz. yaşadıklarımın karşılığını almadan gitmek istemiyorum anlatabiliyor muyum?

bu kadar sıkıntıyı çektikten sonra bir hiç olmak bana adaletsiz geliyor. bazen elimden birşey gelmiyor ve haksızlığa uğradığımı düşünüyorum ve sonra Allah ın Adil sıfatı aklıma geliyor ve hiçbir hakkın hiçkimse üzerinde kalmayacağını vadeden Yaradanıma güveniyorum. ama O na güvenmesydim hiç olacağımı düşünseydim gider bana zarar verenin canını ben alırdım. hiç acımadan madem hiçliğe gideceğim kimseye hesap vermeyeceğim ne olur onu öldürsem. işte tam bu noktada inancım bana diyor k"masum bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir ve vereceğin hesabı unutma " bundan sonra ben onu öldüreb,lir miyim ? elbette hayır.

eğer islam ile şeeflenmeseydim sadece kendimi düşünen, kendi zevk ve çıkarlarımı gözetleyen bir yaratıktan başka bir şey olmazdım herhalde....

kimse üstüne almasın ben kendimi yazdım...

Evet bu dünyada bize haksızlık edenler karşılığını almayacaklar. Çünkü bu doğanın gereğidir güçlü olan güçsüz olanı ezer acımak doğanın kanununa aykırıdır. Kendinizi size kötülük edenlerin cezalandırılacağı düşüncesiyle avutuyorsunuz oysa bilincinizde bunun asla olamayacağı var ama bunu bilinç dışana atıyorsunuz. Dediğim gibi haksızlıklar dünyası size büyük bir kötülük yapanı öldürürseniz devlet sizi hapse atacaktır bu da bir haksızlık. Büyük kötülük yapan insanlar masum değildir ve onları öldürmek hakkımızdır örneğin bir bebeğe veya masum bir insana tecavüz edenler feci bir şekilde idam edilmelidir yoksa asla cezasını çekmeyecektir. Zaten bu tür kişilerin cezasını hapislerde veriyorlar. ;)

Sitelerde Paylaş

Eyvah biz aldandık, bu Dünyayı daimi sandık.. Meğer insan ölüyormuş...!

Imzan guzelmis.

Beni derin dusuncelere sevk etti.

Hatta o kadar derin dusundum ki, sadece insanin degil, deniz bir essegin, amipin, bokboceginin, salyangozun da, hatta yosunun, ispanagin da olecegini dusundum. Bu saydiklarima gore de dunya daimi degil. Hepsi bu dunyadan gocup gidecek. Eee sonra ne olacak bunlar?

Sitelerde Paylaş

hani bebekleri acımadan ölürenleri sizde idam edin deniyor dinde. bakın anlaştığımız noktalardan biride bu.

eğer adalet yoksa niye kendimi sıkıntıya sokayım ki bende adaletin zirvede olacağını vadeden bir varlığa koşarım. Rabbim asla vadettiğinden dönmez.

Sitelerde Paylaş
hani bebekleri acımadan ölürenleri sizde idam edin deniyor dinde.

Dinde derken, nedir bu dinde dediginiz seyin kaynagi?

Kuran mi?

"Bebekleri acimadan oldurenleri siz de idam edin!"

Getirir misiniz su dindeki kaynagi?

Sitelerde Paylaş

gerçekten ama hayvanlarda da beyin var anne -baba olayı var doğup-ölüyolar yada ıspanakta ölürken tohumunu bırakıyor gerısınde yada yemek olup fayda sağlıyor canlılara yanı canlı denen nesneler hep ölüyor. ıspanak vitamin oluyor, eşek sucuk oluyor, insansa toprak oluyor.

peki ya ruh?

eşeğin ruhu ne oluyor, yada ıspanağın ruhu ve insanınki? bitkilerin ruhunun olup-olmadığını ispatlayanda olmadı daha, ruh taşımak için hareket etmek şart değil ya?

izah edemediğimiz nokta bu ruh ne oluyor,hiçliğe mi dönüş yapıyor. belkide varlığa tekamül ediyor?

maddeyi bi şekilde açıklayabılsekte ruhun ne olduğu bıraz karışık bence bu konu ayrı bir başlıkta tartışılmalı!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...