Jump to content

Başörtüsü / Türban takmak farz midir ?

Recommended Posts

Ha türban ha örtü sonuçta söylenilen şey saçın örtülmesi,zaten saçtan etkilenen bir arap toplumu olması normal o devirde malumunuz :P

:rolleyes:

Yanlış!....

Saçla ilgili hiç bir veri yok ayetlerde..

Örtün diyo...sadece ziynetini...Nedir o; erkekler iyi bilir.... Ama saç olmadığı kesin...Kıllar insanı baştan çıkarmaz...Gerdan,omuzlar ve alt kesimler... ve sonra zaten geri kalanları düşünürsün...Saçların hapsedilmesi sadece politik... :P

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türban diye kıçını yırtan adamın 20 senedir metresi var, nurcuların lideri Kutlualp'in kızı eroin komasından öldüğü gece vücudundan 2 farklı erkeğin spermleri çıkıyor, komşun açken kendin tok yatamazsın diye meydanda bağıran adam 52 kere hacca gidiyor ( ne bok yiyorsa artık orda ), içine cin girmiş çükümle çıkartmam lazım sözüne inanan üniversite mezunu kız var memlekette yahu, ulan rüya gibi anasını satayım, inanamıyorum.

:lol: :lol:

ne guzel annatmisin

cok dooru diyon tabiiki

Sitelerde Paylaş

"nurcuların lideri Kutlualp'in kızı eroin komasından öldüğü gece vücudundan 2 farklı erkeğin spermleri çıkıyor"

bu babasının suçu mu??

işte sizin gibi ateistler hayattan lezzet alacağız diye nikahsız yatın bakalım..Özgürsünüz...haram da yok helal de...yarın sizin biricik kızınızıda atacak yatağa bir ateist..sinsice o dinsiz sperm hücrelerini enjekte edecek senin kızına da ..öyle ya özgürlük...ben özgürüm sadece özgürüm...işte sizin gittiğiniz yolun iç yüzü...işte sizin ölümü unutmak için gittiğiniz yol..eroin..zevk zevk zevk...

yarın birgün sokakta allahtan korkmaz bir dinsiz serseri senin annene hanımına laf atınca anlarsın...Allahtan korkmaz gayet aklı başında bilimsel bir hırsız girsin evine yıllardır biriktirdiğin altınlarını çalsında gör...kızını çağdaş yaşam derneğinin kız erkek karışık çağdaş evlerinde bir güzel çağdaşça..... neyse..

işte o zaman görürsün....ateist baban içip içip eve gelsin önce anneni sonra seni bir güzel kurşuna dizsin..öyle ya özgür...Ne Allahıymış ya...bıraksana onu kim yaratmışki hem...boşveeer bak dalgana sen...büyüsün...öyle ya çağdaş yaşam evlerinde diğer ateist arkadaşlarının ergin ve bakire kızları çağdaşça açmışlar bi taraflarını seni bekliyorlar....

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özgürsün...aç açabildiğin kadar..aç zaten ne dini..insanlar niye örtünüyorki zaten..evrimleşmedik mi anasını satayım..çırıl çıplak dolaşalım..hadi bayan arkadaşım...lütfen..birkere tam özgürlük ile öyle çıkarmısın sokağa??zaten maymunlarda da elibse kavramı yok..bizde niye olsun..tamam türkiye de olmaz..git hadi rusyada gez bakalım öyle..

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
...

O kitabı sizin inandığınız gibi tanrı indirmiş olsaydı zaten insanlara nasıl giyineceğini söylemeyi gerekli görmezdi, eminim söyleyecek daha önemli şeyler vardır.

Haklisiniz. Yanliz ben bazi dindar katilimcilara serzeniste bulunmustum. Benim inandigim bir Tanri yok.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
sevgili arkadaşım,

maalesef gelenekci sitelerin bana yaptığı noktaya geldiniz en sonunda, kutluyorum sizi, ben sana burda benden daha büyük yazanları gösterirsem ve bunların da küçültülmediğini gösterirsem ne vereceksin bana hediye olarak, örnek mi arıyorsan dinsavarın yazılarına bakabilirsin, adaletli davranırsak daha doğru olur kanaatindeyim....

Bergüzar,allahın kitabını paçavra sayıp istediğin gibi çarpıtabilrisin,çünkü o arap putu sana müdahele edemez,ama benim sözlerimi çarpıtırısan ben müdahele eder ve gerekirse suratına çarparım.

Senin yaptığın ile benim yaptığım çok farklı şeyler. Bak örneğini senden yaptığım alıntıda görebilirisin. Ben vurgu yapmak istediğim kısımları kalın puntolu büyültüyorum, senin gibi büyük harflerle yazmıyorum. Umarım anlamışsındır.

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bergüzar,allahın kitabını paçavra sayıp istediğin gibi çarpıtabilrisin,çünkü o arap putu sana müdahele edemez,ama benim sözlerimi çarpıtırısan ben müdahele eder ve gerekirse suratına çarparım.

Senin yaptığın ile benim yaptığım çok farklı şeyler. Bak örneğini senden yaptığım alıntıda görebilirisin. Ben vurgu yapmak istediğim kısımları kalın puntolu büyültüyorum, senin gibi büyük harflerle yazmıyorum. Umarım anlamışsındır.

Sevgili dinsavar

Kimse kimsenin burada suratına birşey çarpmıyor, sen nasıl vurgu için kullandıysan bende onun için büyük puntolarla yazdım yazımın o küçültülen kısmını, tabi sanırım sen orayı görmedin adın geçtiiği için buna takılıyorsun. Takılma arkadaşım benim kimseyle şahsi bir işim yok, olamazda, ancak bana yapılanın muamelede taraflı olduklarını gözlemledim ve bunu vurguladım. Yani sen dikkati nereye çekmek istiyorsan ve o niyetle yazını büyüttüysen, ben de aynını yaptım....

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...

Başörtüsü arap geleneğininin islam adı altında change package yapılmış bir emridir. İran'da kadınlar bu gerçeğe yeni yeni ayıkmaya başladılar, dün protesto eylemi yaptılar. İran Başsavcısı "başörtüsü eylemi çocukça ve önemsiz" demiş ama dünkü başörtüsü protestosu maharetli ve mahiyetli görünüyordu. Ayıkamayana halüsinasyon yaşamak düşer. Ayıkanlar, İran'ın islami rejimden kurtulmasını, Türkiye'nin akp'den kurtumasından daha önce olacağını öngörebiliyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...