Jump to content

Başörtüsü / Türban takmak farz midir ?

Recommended Posts

:-)))))))))

Ben bir tarihde yazdigim yazida demistimki,Insanlarin ateist olmasina bizim müslüman din adamlarinin bir cogu nedendir.Hankisine baharsaniz bahin,hic birinin sözü bir diyerine uymuyor.

Islamda din adami yani imam önermedigine göre,3 vakit namaz icin toplam 6 rekat önerdiyine göre,Tanri bu isi ögle din adamlarinin dedigi gibi olmazsa olmaz gibi görmemektedir.

Simdi gelin sizi Prof,Dr, Hüseyin Atayin Kur,ana göre Islamin temel kurallari adli kitaba götiriyim .Bu kitabin 71 inci sayfasinda söyle yaziyor:

Ey Muhammet,Rabbin dileseydi,yer yüzündeki insanlarin hepsi iman ederlerdi.Böyle iken senmi insanlari zorlayacaksin?(15)zorlamaya hakkin yoktur.

Demekki, Muhammet beg,insanlari müslüman olmaya zorluyorduki,Tanridan bu IHTARI aldi.

Tanri kullarini görmektedir(156) Gerisi seni ilgilendirmez.Vazifen ,sadece bildirmektir

Hesabi görmek bize düser.(157)

Evetttttt,Hesabi görmek Tanriya düser.

Hayir o insanlarin hesabini biz göreceyiz diyenler ülkeleri yagmaliyan,insanlari öldüren,esir edip köle yapan,kocalarini öldürüp kadinlari taksim edip irzlarina gecenler,INSAN GÖRÜNÜMÜNDE 4 ayahli yabani yirticilarin taaaaaaa kendileridir.

Bunlar insanligin yüz karasidir,ister müslüman olsun,ister hiristiyan,istersede baska dinden olsun.

Inanca ZORLAYANLAR TAnrinin nefretini kazananlardir .

Ki bu insan görünümündekiler,Tanriyida sallamamaktadirlar.Bu nedenle bizde onlara sallamayalim:-)))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konu ile alakasiz bazi yazilar var. Farz olanlarin sözde bilinen listesini verdik ve sorduk Türban takmak farz ise bunlarin icinde neden yok ? Kuranda varmi yokmu benim sorum degildi zaten. Tekrar soruyorum:

Türban takmak farzmidir ?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sevgili Dimensiyon,

Su kacirip durma,gerci sende haklisinda,Tanri diyorki,zorlastirmayin ,kolaylastirin.Edip abiyimiz burda hahli.Edibin tesbiti bu konuda bence en iyisi.

Günde 3 vakitte 6 rekat namaz.Fistik vallaaa.Usada en yakini bu.

Gerci Edipte Muslo emme cogu yerde USU kullanan muslolardan.Süper muslolar USA hec önem vermezler. Ördekali affedersiniz(gazali)diyorki muslolara fazla ahil gerekmez.

Ay senin agzin arabise hurma yesin,senin kelle bayagi calisiyor Ördek ali,affedersin Kaz ali.

Bizim Müselmanlar 19 sifresini bilmezler bile, onlarin anladigi sifre 31 sifresidir.Onun üzerinde coh calisir en cahali bile :-))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Ivırtıp kıvırtmanın anlamı yok ...Peygamber ve Kur'an nasıl örtünülmesi gerektiğini tarif etmiştir ve gelenek de bunu ispatlamaktadır ... Çarşaf veya burka veya o evsafta bir kıyafet (cilbab) yaşlı bir kadın oluncaya kadar farzdır ...Yukardaki iki postuma bir göz atmanız zaten bu gerçeği anlamanız için yeterlidir ...

Nur Suresi

Ali Bulaç

60- Kadınlardan evliliği ummayıp da oturmakta olanlar, süslerini açığa vurmaksızın (dış) elbiselerini çıkarmalarında kendileri için bir sakınca yoktur. Yine de iffetli davranmaları kendileri için daha hayırlıdır. Allah işitendir, bilendir.

Diyanet Vakfı

60. Bir nikâh ümidi beslemeyen, çocuktan kesilmiş yaşlı kadınların, zinetleri (yabancı erkeklere) teşhir etmeksizin (bazı) elbiselerini çıkarmalarında kendilerine bir vebal yoktur. İffetli davranmaları kendileri için daha hayırlıdır. Allah işitendir, bilendir.

Edip Yüksel

60. Evlenme beklentisi olmayan yaşlı kadınların, alımlı yerlerini açıp saçmamak koşuluyla dış elbiselerini bırakmalarında bir sakınca yoktur. İffetli davranmaları kendileri için daha iyidir. ALLAH İşitendir, Bilendir.

Elmalılı Hamdi Yazır

60-Nikah ümidi kalmayan oturmuş kadınların, bir zinet ile gösterişe çıkmamaları şartıyla çarşaflarını bırakmalarında kendilerine bir günah yoktur; ancak iffet adabınca sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır. Allah işitendir, herşeyi bitendir.

Süleyman Ateş

60. Evlenme arzusu kalmamış, oturan (ihtiyar) kadınların, kasden süs göstermeğe çalışmadan, dış örtülerini bırakmalarında kendileri için bir günah yoktur. Ama sakınmaları, kendileri için daha hayırlıdır. Allah işitendir, bilendir.

Yaşar Nuri Öztürk

60 Artık nikâh arzuları kalmamış, hayızdan ve evlattan kesilen kadınların, süslerini göstermek için ortalıkta dolaşmamaları şartıyla dış giysilerini bırakmalarında kendileri için bir günah yoktur. Ama sakınmak için titiz davranmaları, onlar için daha hayırlıdır. Allah, her şeyi işitir, her şeyi bilir.

Sevgili Andromeda, pante ve tolonbey herşeyi gayet net ve açık bir şekilde ve tastamına Kurana uygun olarak yazmışlar, sen hala gelenekten dine boca edilen şeylerin peşinden gidiyorsun ve bunu da belli bir art niyetle yapıyorsun ve bu hiç şık değil. Ayrıca sen inanmıyorsun ki, bu yüzden hiçbir şey zaten sana farz değil......

Konu ile alakasiz bazi yazilar var. Farz olanlarin sözde bilinen listesini verdik ve sorduk Türban takmak farz ise bunlarin icinde neden yok ? Kuranda varmi yokmu benim sorum degildi zaten. Tekrar soruyorum:

SAYGILAR

Türban takmak farz değildir.

Hepiniz Rahmana emanet olasınız...

Sitelerde Paylaş

Musevilik´te ve Hristiyanlik´ta vardir ve bu acidan bakilirsa; Islamiyet´te de olmasi normaldir. Ancak bu konu ne zaman tartisilmaya acilsa, ''anamizin, bacimizin turbanina laf soyletmeyiz'' diyen gerzekler tarafindan, tartisanlara saldirilmaktadir....

Sitelerde Paylaş

SAYGILAR

Farz olan türban değil çarşaftır veya burka (cilbab)...Çok yaşlanmış, cinselliği olmayanlar takmayabilir ama...

Sitelerde Paylaş
Farz olan türban değil çarşaftır veya burka (cilbab)...Çok yaşlanmış, cinselliği olmayanlar takmayabilir ama...

Senin dış giysiden anladığın çarşafmı burka mı, o zaman altına giydiğin dona niye iç çamaşırı diyorsun da pantolona dış çamaşırı demiyorsun, ayetleri çarpıtmayın, inanmıyorsanız yok abi biz tanımıyoruz deyin, saygı duyalım duyuyoruzda ama ayetleri çarpıtmayın olur mu? Üstelik diyorum ya iman edenler biziz, bizi bağlıyor, sen iman etmiyorsun ki, yani Andromeda sana hiçbir şey farz değil......

berguzar kardesim sanal alemde büyük yazmak bagirmak anlamina gelir. Lütfen normal büyüklükte yazin.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Andromeda, pante ve tolonbey herşeyi gayet net ve açık bir şekilde ve tastamına Kurana uygun olarak yazmışlar, sen hala gelenekten dine boca edilen şeylerin peşinden gidiyorsun ve bunu da belli bir art niyetle yapıyorsun ve bu hiç şık değil. Ayrıca sen inanmıyorsun ki, bu yüzden hiçbir şey zaten sana farz değil......

Türban takmak farz değildir.

Hepiniz Rahmana emanet olasınız...

Akşam evde din uydurarak olmaz bu işler kardeşim... Din belli ve ortada; senin yok demenle hiçbir şey yok falan da olmaz...

Sitelerde Paylaş
Giyinmek ile ilgili tek bir farz yok. :P

SAYGILAR

Çünkü Allahın istediği cazibeyi ön plana çıkarmamaktır, cazibeni ön plana çıkarmayacak şekilde, örfüne, geleneğine, sosyal dokuna uygun şekilde giyinebilirsin....aşağıya bir link vereceğim, son sayfayı okursanız yeterlidir diyorum...

http://63.231.71.139/forum_posts.asp?TID=3...PN=0&TPN=43

Sitelerde Paylaş
Akşam evde din uydurarak olmaz bu işler kardeşim... Din belli ve ortada; senin yok demenle hiçbir şey yok falan da olmaz...

Sen Allaha inanmıyorsun, indirdiği kitabada iman etmiyorsun, dolayısı ile konu zaten seni ilgilendirmiyor ki, ben inanıyorsam ki inanıyorum, muhatabım benim ve var ya da yok demek senden önce benim hakkım.... Uygulanıştaki saçmalıkları uygulayanlar kadar sen de dayatıyorsun insanlara farkında olmadan ve insanlık adına kötülük ediyorsun.... Üstelik bu yaptığını anlamayacağımızı düşünerek de ben gibileri salak yerine koyuyorsun, sonra insan Allaha inanmadan da iyi olabilir gibi şeyler zırvalıyorsun, niye iyi olmuyorsun öyleyse, olsana....

Sitelerde Paylaş
Senin dış giysiden anladığın çarşafmı burka mı, o zaman altına giydiğin dona niye iç çamaşırı diyorsun da pantolona dış çamaşırı demiyorsun, ayetleri çarpıtmayın, inanmıyorsanız yok abi biz tanımıyoruz deyin, saygı duyalım duyuyoruzda ama ayetleri çarpıtmayın olur mu? Üstelik diyorum ya iman edenler biziz, bizi bağlıyor, sen iman etmiyorsun ki, yani Andromeda sana hiçbir şey farz değil......

berguzar kardesim sanal alemde büyük yazmak bagirmak anlamina gelir. Lütfen normal büyüklükte yazin.

sevgili arkadaşım,

maalesef gelenekci sitelerin bana yaptığı noktaya geldiniz en sonunda, kutluyorum sizi, ben sana burda benden daha büyük yazanları gösterirsem ve bunların da küçültülmediğini gösterirsem ne vereceksin bana hediye olarak, örnek mi arıyorsan dinsavarın yazılarına bakabilirsin, adaletli davranırsak daha doğru olur kanaatindeyim....

Sitelerde Paylaş
sevgili arkadaşım,

maalesef gelenekci sitelerin bana yaptığı noktaya geldiniz en sonunda, kutluyorum sizi, ben sana burda benden daha büyük yazanları gösterirsem ve bunların da küçültülmediğini gösterirsem ne vereceksin bana hediye olarak, örnek mi arıyorsan dinsavarın yazılarına bakabilirsin, adaletli davranırsak daha doğru olur kanaatindeyim....

Haklisin olabilir. Yanlisi bile bile yapmak ne kazandirir. Iki yanlis bir dogru etmez. Ben sana söyledim dinsavara degil. Rastlarsam onada derim. Denmistirde ama uymayanlarada bu yüzden agir cezalar verilmiyor sadece hatirlatiliyor. Sen bilirsin bagir gitsin o zaman.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Peygamberin her şeyi tarif etmiş biraz ona kulak ver...

Sitelerde Paylaş

Bence Kuran'da türbanın farz olup olmaması önemli değil. İslami yaşam biçimi bellidir bunun üzerine yapılacak hiçbir yorum durumu kurtaramaz.

İslamın ortaya çıktığı ülkeye bakın, orada türban takmayanları müslüman yerine koymazlar. Sonuç belli gerisi fasa fiso..

Sitelerde Paylaş

Türban diye kıçını yırtan adamın 20 senedir metresi var, nurcuların lideri Kutlualp'in kızı eroin komasından öldüğü gece vücudundan 2 farklı erkeğin spermleri çıkıyor, komşun açken kendin tok yatamazsın diye meydanda bağıran adam 52 kere hacca gidiyor ( ne bok yiyorsa artık orda ), içine cin girmiş çükümle çıkartmam lazım sözüne inanan üniversite mezunu kız var memlekette yahu, ulan rüya gibi anasını satayım, inanamıyorum.

Sitelerde Paylaş
Kuran'da başörtüsü yoktur başörtüsü emride yoktur..

Selamlar.

Haklısınız türban değil ama çarşaf veya Burka emri vardır; cilbab diye geçer ve Nur suresi 60'a göre sadece yaşlı kadınlar bu kıyafetten kurtulabilir... Zaten peygamber de cilbab'ın ne olduğunu açık bir şekilde tarif etmiştir...

Sitelerde Paylaş
...İslamın ortaya çıktığı ülkeye bakın, orada türban takmayanları müslüman yerine koymazlar. Sonuç belli gerisi fasa fiso..

Baskasi icin desinler diye müslüman olunmaz. Eger Allah varsa bu düsüncedeki inananlarin isi cok zor..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...