Jump to content

Sorular..Sorular

Recommended Posts

Muhammed'in kendisinin Allah'ın-varsa eğer- elçisi olduğunu iddia ederek İslamiyet dinini ortaya çıkarması üzerine de şu sorular akla geliyor:

Eger siz Allah-varsa eğer- olsa idiniz:

1) Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?

2) Dünyadaki tüm insanlara zaman zaman mesajlar iletmek isteseniz, bir aracı (elçi/peygamber) mi kullanırdınız yoksa doğrudan mı iletirdiniz?

3) Dünyadaki tüm insanlara en son dini göndermek isteseniz, sadece Arabistan'a bir elçi mi gönderirdiniz, yoksa dünyanın herbir yerine aynı anda aynı şeyleri anlatmak için birden çok elçiler mi gönderirdiniz?

4) Dünyadaki tüm insanların iyi olmasını ve doğru yolu bulmasını mı isterdiniz? Eğer bu sorunun cevabı "evet" ise, onlara kötülüğü veren şeytana karışmadan, şeytanlığını yapmasına müsaade eder miydiniz? (Tavşana kaç, tazıya tut mu derdiniz?) Şeytanı yok etmez miydiniz?

6) Elçinizi görevlendirirken, kimsenin şahit olarak bulunmadığı bir mağarada mı görevi tebliğ ederdiniz? Sonra da herkesin bu elçiye inanmasını bekler miydiniz?

Bu sorulara benim verdiğim cevaplar, benim Muhammed'in bahsettiği Allah'ın benim Allah'ım olabilecek kadar ileri düşünceli olduğunu göstermiyor.. Ve bu yüzden, Muhammed'in anlattıklarına inanmıyorum.

Kaynak: Islamiyet gercekleri

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4) Dünyadaki tüm insanların iyi olmasını ve doğru yolu bulmasını mı isterdiniz? Eğer bu sorunun cevabı "evet" ise, onlara kötülüğü veren şeytana karışmadan, şeytanlığını yapmasına müsaade eder miydiniz? (Tavşana kaç, tazıya tut mu derdiniz?) Şeytanı yok etmez miydiniz?

Cehennem boş kalmasın diye olmasın.

Cehennem, günahkâr olmayan bir varlık olmadan önce yaratıldı ya...

Ayrıca yüce Allah'ın "ağzından" söz çıktı birkere...

32/13. Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat, "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

Sitelerde Paylaş

Bu sorular, varsayılan Tanrı'nın nitelikleriyle, insanlığı yaratma sebepleriyle, gizlenme ve sınav sebepleriyle ilgili yanıtlanabilir.

Varsayalım ki Kur'an'da anlatıldığı niteliklerle düşündüğümüz Allah için bu soruları yanıtlayacağız.

Bu durumda, herşeyden önce geçmişteki tüm dinler ve peygamberler yalanlanmalıydı.

Ama bu defa da geçmişteki insanlar uyarılmamış olacaktı.

O halde herşeyi sil baştan yapacağız.

Eğer bir Tanrı varsa ve sıınavla ceza ve mükafat verecekse;

Kendisini hiç ortaya çıkarmamalı, hiç peygamber ve kitap göndermemeliydi.

İnsanları özgür iradeli, eşit şartlarda yaratmalı ve müdahale etmemeliydi.

Sonucunda aldıkları puana göre farklı dünyalarda yeni yaşamlar verebilirdi.

Ama cehennemde yakmak, hele sonsuza kadar yakmak hiçbir suçun karşılığı olamaz.

Üstelik gizlenmiş bir Tanrıyı bilememenin, inanmamanın cezası hiç olamaz.

Sitelerde Paylaş
Muhammed'in kendisinin Allah'ın-varsa eğer- elçisi olduğunu iddia ederek İslamiyet dinini ortaya çıkarması üzerine de şu sorular akla geliyor:

1) Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?

Tabii ki ne kadar dil varsa o kadar dilde kitap gonderiridim. Sayfalari karbon-celik ten yapar her sayfayida muhurlerdim.

2) Dünyadaki tüm insanlara zaman zaman mesajlar iletmek isteseniz, bir aracı (elçi/peygamber) mi kullanırdınız yoksa doğrudan mı iletirdiniz?

Dogrudan iletirdim. Amacim ne? Bilinmek. O zaman mesajimi dogrudan verirdim ki bilinebileyim, saibeli bir durum olmasin. Herkesin gorebilecegi bir iki de mucize filan yapardim. Bitti gitti. Mesajimi ilettikten sonra bile gidip saklanmazdim. 120.000 bin peygamber gondermis Allah. Yani buyuk bir gayret var bilinmek icin. Ama bu yontem son derece basarisiz olmus (hala dunyanin %80'i allah'a inanmiyor). Ilk iki uc peygamberden sonra Allah'in bu yontemin ne kadar kotu oldugunu gormesi ve degistirmesi gerekmez miydi?

3) Dünyadaki tüm insanlara en son dini göndermek isteseniz, sadece Arabistan'a bir elçi mi gönderirdiniz, yoksa dünyanın herbir yerine aynı anda aynı şeyleri anlatmak için birden çok elçiler mi gönderirdiniz?

Diyelim ki elci gondermeye karar verdim (kotu bir yontem ama, varsayalim ki oyle). Ayni anda dunyanin herbir yerine gonderirdim. Ayrica elci secerken "interview" yapardim. Oyle gelisguzel okuma yazma bilip bilmedigi bile tartisma goturen birilerini elci yapmazdim. Elcilikte tecrubeli birilerini secerdim (krallarin, padisahlarin elcileri filan).

Insanlarin iyi olmasini isterdim.

Seytani derhal yok ederdim. Ayrica benim amacim ne? Insanlari ve cinleri neden yaratiyorum? Bana ibadet etsinler diye (bunu Kuran yaziyor).

Bana ibadet etmeyecek olanlari (yani redfinity gibileri) yaratmazdim.

PARANTEZ AC

"Sana ozgur irade vermis" derler. Tamam vermis diyelim. Iyi de ben yaratilmadan once zaten benim ibadet etmeyecegimi biliyor. O zaman beni neden yaratiyor? Cehenneme odun mu lazim?

PARATEZ KAPA

6) Elçinizi görevlendirirken, kimsenin şahit olarak bulunmadığı bir mağarada mı görevi tebliğ ederdiniz? Sonra da herkesin bu elçiye inanmasını bekler miydiniz?

Akli olanin bu elciye inanmayacagini bildigim icin, bunu TV kameralarinin onunda ulu orta yapardim. "Efendim o zamalarda TV yoktu" diyecekler. Iyi de bu allah icin bir problem teskil eder mi? Koy koca koca ekranlari meydanlara. Buyuk bir torenle elciyi ilan et di mi? Bunu da mi ben soylicem....

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Biz ortadoğu çöllerinde deve sidiğini içerek arabın allahına şükreden ümmetçi tayfa değiliz. Arab kendine anayasa diye çıkardığı kur'an kitabını, bize hiçkimse din diye dayatamaz. Türküz biz, yoktur insan uyduruğu dinimiz ve hayali yoldaş Tanrımız ve sanrılarımız.

13413173_532276213640526_301378427832137

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 22.02.2008 at 18:13, Rochader said:

Bu sorulara benim verdiğim cevaplar, benim Muhammed'in bahsettiği Allah'ın benim Allah'ım olabilecek kadar ileri düşünceli olduğunu göstermiyor.. Ve bu yüzden, Muhammed'in anlattıklarına inanmıyorum.

SAYGILAR

millet gerçekten uçuşa geçmiş görüşmeyeli ben cevap vereyim hayrıma

1- Ben olsam şu epilatörlerin kullanım klavuzları gibi 16-32 dilde indirirdim
hani katlıyorsun açıyorsun her farklı yüzde aynı metin farklı dilde oluyor ya şekilli şemalli  
nasıl fikir ama ha ha ha 

2-Tabiiki doğrudan canlı yayın aracısız direkt görüşme
Canlı online yayının yerini hiçbirşey tutmaz Önce Gökyüzüne 1milyon inçlik bir ekran yaratırdım
gündüz ve gece olabilen yerler için ayrı değişik ekranlar
ve değişik diller için altyazı desteği olmazsa olmaz 
hatta hangi gün ve saatte tv ye çıkacaksam alt yazıyla kullara da bildirmeliyim ha ha ha

3-Dünyanın her tarafına aynı anda bir grup elçiyi uçururdum
veya şu uzaydan atlayış yapan adam gibi uzaydan düşürürdüm
ellerinde birer koca kitapla beraber
nasıl fikir ama?

4-Tabii ki filmde kötü adam olacak kötü adam olmayan filme film demem ben
iyi adam kötüyle mücadele edecek ve onu iyilikle yenecek veee mutlu son
kötü adam yoksa mutlu son yoksa o filme kimse gitmez iş yapmaz o film
yıllar önce hollywood bile bunu keşfetmiş yahu ha ha ha

5-Ne mağarası elçi görevlendirirken şu
2. maddede bahsettiğim 1milyon inçlik gökyüzü ekranından tüm dünyaya canlı yayın yaparım
sonra geri zekalı kullar görmedim duymadım demesin diye ha ha ha
hem de 72 dilde aLT YAZIYLA 

ha ha ha

-----

netice şu
ateistlerin zeka seviyesi giderek düşüyor
ahmaklıkları sordukları sorulardan anlaşılıyor
hükümet buna acil bir çözüm bulması gerekir
ha ha ha

Sitelerde Paylaş

Kuranın kaç dille yazılacağını boşver de, Allahının ve muhonun neden amerikadan veya avusturalyadan haberi yok? Neden çevresinde gördüğü meyve sebze dışındakilerden haberi yok? Neden dünyanın kendi etrafında dönerek gece gündüz olduğunu bilmiyor da güneşin siyah bir balçığa daldığını söylüyor? Bunl!arı bir cevapla hele.

Sitelerde Paylaş

''ateistler mi zeki, dindarlar mı'' diye google'a sorunca yüzlerce sayfa bilimsel araştırma çıkıyor, bi incelemek lazım..

Bu arada, ateistlerin zekasını bilmem ama bazı doktorların zekası konusunda çok büyük sıkıntı olduğunu çok iyi biliyorum. Yıllardır aralarındayım.

Sitelerde Paylaş
On 22.02.2008 at 18:13, Rochader said:

SAYGILAR

Allah çarpsın çocukca sorular. 

Aklı başında olan kimseler dünyayı insanı ve dini Allahı bilen kimseler bu soruları sormazlar..

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Dindarr said:

Allah çarpsın çocukca sorular. 

Aklı başında olan kimseler dünyayı insanı ve dini Allahı bilen kimseler bu soruları sormazlar..

Dindarr, dini ve allahı biliyoruz. Yüzlerce kere yazdık: bunlar arabın dübüründen çıkmış uydurmalardır diye.

Yukardaki kişi de zaten bu uydurmaları göstermek için: bırakın tanrıyı, siz bile olsaydınız , arabın uyduruk tanrısından on kere daha iyi hükümler vermez, çözümler sunmaz mıydınız diyor.

İşin ilginç tarafı, oruçlu da, oruçsuz da kafanız aynı çalışıyor. Beyniniz tümden öldü de aç tok farketmiyor mu; yoksa mübarek gün oruç mu yiyorsunuz dindarr?

Sitelerde Paylaş

Bir Akil insan! A benim aptalım. tenezzül ediyorum çocuksu sorularınıza, cevap yazıyorum umulur ki aklıllanırsınız aklınız erer :D  çocuksunuz dah siz.. Koca Kuran!!

El Cevap : Allah İslamiyeti dünyadaki en cahil topluma gönderdi. ilk önce davete oradan başlayalım dedi. diğer toplumlar nisbeten daha iyi durumdalar..

herşey Allahın istediği gibi.

diğer toplumlar yavaş yavaş İslamiyetle tanışıcaklar. çünkü gerek yok. her şey cenabı hakkın istediği gibi oluyor 

Allah sen mi şey mi sanıyorsun "habdik kubidik herkes olsun hoppa islamidik" böyle mi olacak sanıyorson A benim aptalım... herşey cenabı hakkın istediği gibi gidiyor..

yavaş yavaş.. Zira  O muazzam din birden bire kabul edilmez... kemoooon.. dünyanın en büyük üniversitesinde 77 sene oku. ilim bitmez.... islam dinin onada benzemez kainatın halkiki mutasarrıfın kitabıdır... onda her ilim vardır.."hemeen çik, habudik, herkes oldu kubikdik.... allahın istediğii gibi müslümandik." olmaz a benm aptalım"

bunları sana yazıyorum ki umulur ki akladersinzi aklınız ere çocukluktan kurtulursunuz hahahahahaahahaahhaahahahahahhaahahhaahah :D haykırdım

El Cevap : A benim aptalım.. bu sorunun altında.. İnsanı aşağlık bir mahluk, Allah'ı da çok azametli bir varlık görmek vardır.

halbuki İslam dinin de.. her insandan Hak tecelli eder.. "aman ha sakın ha höt diyince kimseden korkma der" kemon koca islam..

"senden Allah tecelli ediyor" der.. Mevcudat içersinde ne kadar büyük azametli bir varlık görürsen kendini tanrı tanıtan en güçlü varlık gösteren.. sakın ona çarpılma korkma... allah diye tapma" der. zira İnsanın hakikati Hakdır der senden hak tecelli eder der.... "höt diyince kimseden korkma" der Koca Din koca islam 

ama soruya soran arakdaş... kendini korkak tavuk Allah'ıda gökyüzünde oturan göçz ucuyla insanları izleyen azametli büyük varlık sanıyor..:DASasasa :D

ve diyor ki "siz olsanız araya bir araçı koyarmısınız" 

A  be çocuk. bu soruyu soran ya.... A benim aptalım.. 

hazreti Muhammed  mübarek Dudaklarından ne çıkıyor Allah deki habibim "Ene beserün misli-küm"

"bende insanım "  de ..."yaaa mevcudatın yaratılmasına sebeb olan ben Hazreti Muhammed.. ben de insanım" dikkat edin!! 

İnsanın büyüklüğünü la teşbih latayin bir insanın kıymetini  bundan daha büyük anlatan bir din.... bir kuruluş varsa ben eşşeğolu eşşek..  A benim aptalım snei aydınlatabildim mi??!?!?!?!?!?!!?!?!?!?

El cevap: A benim aptalım. aynı soruyu farklı bir veryasyona tekrar soruyor... bu sorunun cevabı, 1. soruya verilen yanıtla aynıdır ... 

yar saçların rüle rüle A benim aptalım br akil insanım aptalım 

El cevap : ne kadar çocuksu sorular bunlar aman ya rabbim..

Yavrucukum A benim aptalım,, İblis vesevese vermese... nefs insana musallat olmasa.... ne günah sadır olur ne affetmek sadır olur. Ot olursun....

Bitki gibi olursun..

insanın tanıyamazsın.... başkasının Seni afettiğinin zevkini nasıl alıcaksın... insan af olunmaktan bir lezzet alır 

karşındaki insan... seni affetmesi... onun ölçüsüz affetmesini görüp.. onu sevmen hülasa seni sana İnsanı insana anlatmak için bu dünyada iblsi var nefs var. 

bu aleme nedir biluuuurmusun :D tahsil alemi..... kendini bilme tanıma alemi.... ne olduğunu bilmen için nefs ve iblis lazım anladın mı

hey yavrum benim. ama dediğim gibi çocuklar allahı anlayamzalar.... kemooon hah haaay :D 

El cevap ne kadar çocuksu soru bu

çocuğum mağrada hazreti Muhammedin yanında olsaydın şahit olabailecek miydin?  Allah kureyiş kafilerini yanıda da düzinelerce ayatler gönderdi cebriali gönderdi v

onlar şahit olabildi mi ? :D  gelmiş diyor ki kimsenin şahit olmadığı mağarayı mı seçersiniz..  sen noter misin evet cebrail geldi gördük o peygamberdir. bunu tasdik edecektim mağrada olsaydın :Dasasa

Cebraili kendi suretinde kimse görmedi..  hazreti Muhammedden başka

hem cebrail hazreti Muhammede teşrif için gelmiştir Talimi İlahi Cibril yaratılmadan önceydi..

Allah kuluna kuranı öğretti  sonra insanı yarattı ayeti buna delildir vesselamun aleyküm tabareküm :Dasasa 

Sitelerde Paylaş

Böyle bir soru listesine gerek yok. Tek soruda islamiyeti yere paspas gibi yayıp üstüne basıp geçmek çocuk oyunu kadar kolay. 

Hiç tanrı denen bir şey, kısası hüre hür, köleye köle, dişiye dişi uygulayacaksınız der mi diye örneğin, tek bir soru islamın fisyon reaksiyonu gibi parçalanıp yok olmasına yeterlidir. Islamı yok etmeyen, müslümlerin cahillikleri, yobazlıkları ve beyinsizlikleri. Bir mikrogram beyin olsa, islam uranyum gibi parçalanıp yok olurdu.

Hayır yahu, bu müslümler nasıl bu kadar beyinsiz olabilirler! Bu forum kapalıyken başka forumları bir şöyle dolandım. Yahu bu kadar saçma sapan müslüm hurafesi bot yığını gibi de böyle yığılır mı... Insan dehşete kapılıyor. Bu kadar beyinsiz insanlarla bir ömür mü harcayacağız diye dehşete kapılıyorum.

Yahu herif almış kuran'ından "aleyhil-leyli" tamlamasını, "burada Halley diyor" iddiasında bulunuyor yahu!  Orada anlatılan da ibraam üzerine gece çökünce yani aleyhil leyl olunca, ayı görmüş vay ayı vay demiş falan fıstık... 

Yani artık beyinsizliğin bu kadarına da dayanmak sabretmek olanaksız! Bir insanda bir mikrogram beyin olsa bunu söylerken ya ben böyle ne saçmalıyorum der yahu!

Sitelerde Paylaş

Ulan o zaman "aleyhim veled dallin" derken de veletlerinizin başına dalin şampuan kullanın diyor beyinsiz!  Yani sabır kalmaz artık bu kadar beyinsizliğe yahu, çıldırır insan! Ulan zombilerin içinde mi zombi olmadan kalmaya çalışıyoruz, ne bu yaşadığımız kepazelik be! Insan kafayı yer bu bot yığını gibi de çok beyinsizin arasında yahu!

Yani artık dayanamıyorum, bunların beyinsizliğinin her gün daha kepaze bir örneğini görmekten bıktım usandım. Bundan daha saçma daha kepaze bir beyinsizlik olur mu diyorum, ertesi gün bakıyorum, evet var! Müslümler beyinsizlikte sınır tanımamış! Bu gidişle bir gün "vele sevfe yuatike rabbüke" derken "bu ayette rabbin sporcunun atik, çevik ve ahlaklı olanını sever diyor" iddiasını da ortaya atacaklar. Buradan da "Mustafa Kemal allahın son peygamberidir" diyecekler.

Bunların bir tek şeyine inanırım, o da zırvalamayacakları bir saçmalığın olmayacağı! Bak buna inanırım!

Sitelerde Paylaş

canım Teyzecim.

hür hür ile, Abd  Abd ile, kadın kadın ile kısas olunur ayeti ile Cenabı hak toplum içindeki sınıf farklarını yerle bir etmişdir kaldırmıştır..

Bunu inşaallahu tela aptal gerizekalı kimseler anlayabiliyor kafaları alıyordur.. :D 

Teyzecim :D Eğer ilgili ayette sadece Abd (kul) abd (kul) ile denseydi.  iyi niyeli insanlar için yeterli olurdu.

Fakat ard niyetli kimseler, kendilerini toplumdan üstün görenler bundan şu manayı çıkarırlardı

(Abd abd ile)  cümlesinden "Köle köle ile kıyas olunur"  "o halde Hüre kısas tatbik olunmaz" derlerdi 

Bunun önüne geçilmesi için "Hür hür ile abd abd ile" dendi. güzel teyzecim..

yani "Hür abdi öldürürse ne olur". Hür ne kadar hür olsa da Allahın Kuludur Abd dir.  

Ayetde ilaveden ne der "abd (kul) abd (kul) ile"   işte Hür insanlar  ayetin bu cümlesinden bir kul öldürdüklerinde kendileri kurtaramazlar 

seni aydınlatabiliyor muyum güzel teyzecim

şimdi gelelim ayette (kadın kadın ile) cümlesin manasına

teyzecim İslam kadına çoooooook değer verdiğinden, cümle-i ilahiye (kadın kadın ile) kısas olunur cümleside dahil oldu

Bunun sebebi,

Kadın: ne kuldur ne köledir. onun için ayrıca zikredilmiştir Koca islam, koca din, aman yarabim, ne büyük din 

Saygılarımla sevgilerimle canım teyzecim :D

bazı aptal kafadan kontak gerizekalı Kimseler var.  bunlar ayetleri kendi nefislerinin ahkamına mağlup olarak  bilerrek öyle yorumluyorlar

onların bir an önce düzelmesini niyaz ederiz amin vesselamun alel selamun alel kerim ül bed ri :D

Sitelerde Paylaş

Saçmalıyorsun Dindarr, bakara 178'de özgüre özgür, köleye köle, dişiye dişi kısas edilir ifadeleri sınıfçılıktır, sende biliyorsun tilki zekalı kurnaz beyninle. Toplum içindeki sınıf farklarını yıkmak için köleyi özgür ile, dişiyi erkek ile kısas etmek gerekir ki adalet statükocu olmasın. Hele ki yargıda sınıf gözetmek adaletsizliktir en başta. Aynı sınıf içindeki aynı statükoyu korumakla ancak statükocu olunur ki allah da statükocu tavır göstermiştir. Toplumsal sınıfların çapraz ve paralel kısas edilmesini muhammed allahı istediği şekilde konuşturarak önlemiştir. Bir yahudi ile bir müslümanın kısas olmasını önlemiştir. Mümin yerine kafir, kafir yerine mümin de yine kısas olmazlar. Muhammed de en az senin kadar tilki zekalı kurnaz birisiydi, bildiğine eminim.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 7/1/2016 at 14:20, dr.Kemal said:
47 minutes ago, Dindarr said:

canım Teyzecim.

hür hür ile, Abd  Abd ile, kadın kadın ile kısas olunur ayeti ile Cenabı hak toplum içindeki sınıf farklarını yerle bir etmişdir kaldırmıştır..

Bunu inşaallahu tela aptal gerizekalı kimseler anlayabiliyor kafaları alıyordur.. :D 

Teyzecim :D Eğer ilgili ayette sadece Abd (kul) abd (kul) ile denseydi.  iyi niyeli insanlar için yeterli olurdu.

Fakat ard niyetli kimseler, kendilerini toplumdan üstün görenler bundan şu manayı çıkarırlardı

(Abd abd ile)  cümlesinden "Köle köle ile kıyas olunur"  "o halde Hüre kısas tatbik olunmaz" derlerdi 

Bunun önüne geçilmesi için "Hür hür ile abd abd ile" dendi. güzel teyzecim..

yani "Hür abdi öldürürse ne olur". Hür ne kadar hür olsa da Allahın Kuludur Abd dir.  

Ayetde ilaveden ne der "abd (kul) abd (kul) ile"   işte Hür insanlar  ayetin bu cümlesinden bir kul öldürdüklerinde kendileri kurtaramazlar 

seni aydınlatabiliyor muyum güzel teyzecim

şimdi gelelim ayette (kadın kadın ile) cümlesin manasına

teyzecim İslam kadına çoooooook değer verdiğinden, cümle-i ilahiye (kadın kadın ile) kısas olunur cümleside dahil oldu

Bunun sebebi,

Kadın: ne kuldur ne köledir. onun için ayrıca zikredilmiştir Koca islam, koca din, aman yarabim, ne büyük din 

Saygılarımla sevgilerimle canım teyzecim :D

bazı aptal kafadan kontak gerizekalı Kimseler var.  bunlar ayetleri kendi nefislerinin ahkamına mağlup olarak  bilerrek öyle yorumluyorlar

onların bir an önce düzelmesini niyaz ederiz amin vesselamun alel selamun alel kerim ül bed ri :D

Abd köle demektir, kul da köle demektir. Senin arap putu insana insan demeyi bilmiyor mu da köle diyor? Putun bile köleci.

Sitelerde Paylaş

Zekasına saygı duyduğum bir tek müslüm vardı, onu da yitirdik. Tabii ki Yaşar Nuri hocadan bahsediyorum. Fakat o bile tartışmasız zeki bir adam olduğu ve başka konularda zekasını apaçık ortaya koyduğu halde... Konu kuran oldu mu, mecburmuş, başka çaresi yokmuş gibi zırvalardı. Yani onun gözünde o çaresizliği görürdüm. "Bunu böyle demek zorundayız, bu kuran denen şey cahil çöl yağmacılarının ilkel bir cep ajandasıdır desek olmaz şimdi, dokuz değil kırkdokuz köyden kovulduk, ellinciden de mi kovulalım" diyen çaresiz bakışlarını görürdüm. 

Adam yazık kuran'a laf edemedikçe ne yapsın müslümlere sarardı. Hırsını onlardan çıkarırdı. Yani bu bir kabus, kuran gibi bir saçmalıklar, ilkellikler, vahşet, cehalet ve gerilik manifestosu bir şeye saygı gösteriyor numarası yapmak zorunda kalmak korkunç bir hafakan. Ben bundan kurtulalı çok oldu. Hele bu ramazanda iyice bir saygım olmadığını sergiledim, şöyle içimin yağları eridi saygı göstermedikçe! Televizyonda kuran mı çıktı, hemen ayak ayak üstüne attım. Bu ezanı da bu kadar açmak zorundalar mı, sağır mı lan bunlar diye homurdandım. Kutuplarda yaşayanın suçu ne, ne iftarı ne sahuru be diye söylendim. Her fırsatta vurdum müslümlere. Gözlerinin önünde yeme içme zaten tabii kesin. Bazısı dayanamayıp kalktı gitti bir daha bana selam vermedi.

Bunlarla papaz oluncaya kadar böyle... Başka yolu yok! Yoksa insan kişiliğini kaybeder, benliğini yitirir bunlara sahte bir saygı gösterirse. Bunların saygıya layık nesi var! Uyduruk putları mı, maceralarının kurgusunu bile düzgün yapamadıkları masal kahramanı putun yardımcısı mı, ortaya attıkları ilkel vahşi cep ajandaları mı... Hangisine, bunların ne botuna saygı göstereceğiz biz be!

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, democrossian said:

Zekasına saygı duyduğum bir tek müslüm vardı, onu da yitirdik. Tabii ki Yaşar Nuri hocadan bahsediyorum. Fakat o bile tartışmasız zeki bir adam olduğu ve başka konularda zekasını apaçık ortaya koyduğu halde... Konu kuran oldu mu, mecburmuş, başka çaresi yokmuş gibi zırvalardı. Yani onun gözünde o çaresizliği görürdüm. "Bunu böyle demek zorundayız, bu kuran denen şey cahil çöl yağmacılarının ilkel bir cep ajandasıdır desek olmaz şimdi, dokuz değil kırkdokuz köyden kovulduk, ellinciden de mi kovulalım" diyen çaresiz bakışlarını görürdüm. 

Adam yazık kuran'a laf edemedikçe ne yapsın müslümlere sarardı. Hırsını onlardan çıkarırdı. Yani bu bir kabus, kuran gibi bir saçmalıklar, ilkellikler, vahşet, cehalet ve gerilik manifestosu bir şeye saygı gösteriyor numarası yapmak zorunda kalmak korkunç bir hafakan. Ben bundan kurtulalı çok oldu. Hele bu ramazanda iyice bir saygım olmadığını sergiledim, şöyle içimin yağları eridi saygı göstermedikçe! Televizyonda kuran mı çıktı, hemen ayak ayak üstüne attım. Bu ezanı da bu kadar açmak zorundalar mı, sağır mı lan bunlar diye homurdandım. Kutuplarda yaşayanın suçu ne, ne iftarı ne sahuru be diye söylendim. Her fırsatta vurdum müslümlere. Gözlerinin önünde yeme içme zaten tabii kesin. Bazısı dayanamayıp kalktı gitti bir daha bana selam vermedi.

Bunlarla papaz oluncaya kadar böyle... Başka yolu yok! Yoksa insan kişiliğini kaybeder, benliğini yitirir bunlara sahte bir saygı gösterirse. Bunların saygıya layık nesi var! Uyduruk putları mı, maceralarının kurgusunu bile düzgün yapamadıkları masal kahramanı putun yardımcısı mı, ortaya attıkları ilkel vahşi cep ajandaları mı... Hangisine, bunların ne botuna saygı göstereceğiz biz be!

Şimdi ben senin düşüncelerini anlıyorum kızgınsın hırçınsın insanların bu kadar cahil olmasını kendine yediremiyosun. Ve ben seni kutluyorum yani ateistleri ben cok değerli görürüm. Çünkü sorgulamayı kendine karakter edinmiş insanlardır onlar. Dini sorgulanamaz diye bir kafese koymayıp üzerine yürümüşlerdir ve bizimde gerçek dini görmemizi hadisler yoluyla dinimize sürülen o dogmayı paramparça etmemizi saglamıştır. En azından benim öyle oldu. Dinimi sorgulamaya basladıgımda ateistlerin islama mal ettiği o korkunç ifadeleri görünce benim dinim bunu emretmez diye şüpheye kapıldım. Daha sonra bunların aslında kuranla hiçbir alakası olmadıgını gördüm. Kuran tam tersini söylüyordu. Yıllarca sünni olarak yasadıgım icin bu değişime alışmak zaman aldı. Ama uyduruk sünnili dininden kurtulup gerçek müslüman oldum. Despot, terörist, yobaz, ilkel, pedofil, ve kadın düşmanı sünnilik dini yerine özgürlükçü, barışçı, ilerici ve muhammed peygamberin devrimci yüzüyle karşılaştım. 

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din adına söylenmiş ve yazılmış ne varsa, bunların güvenilirliğini sadece tanrı adına konuşan
adamlardan öğreniyoruz... 
herhalde bu açık gerçeğe hiç kimsenin itirazı olamaz.

Tanrı adına konuşan sayısız insandan yanlışı seçtin mi, sonsuza kadar işkence göreceksin... şeklinde bir hikayenin gerçek olamayacağı son derece açıktır. 

o halde herkes kumarını kendisi oynasın.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...