Jump to content

‘Şu cahil ateistler’

Recommended Posts

neden yazısına ünlü kişileri tanık göstererek desteklemiş;)

İşte bunu anlayacak, farkına varacak zekaya sahip değilsiniz.

Siz bu forumda bir tek ateistin "İşte şu da ateist, bu da ateist, işte onun için ateizm doğru yoldur, vs. vs..." dediğine şahit oldunuz mu? Olamazsınız! Çünkü ateistin elindeki argümanlar, teistlerin dayandıkları belge ve bilgilerdir. Onlara cevap verirler, onları çürütürler ve bunu yaparken de aklı ve bilimi takip ederler.

Oysa siz teistler, sürekli birilerini izlemekle yetinirsiniz. Dininiz, mezhebiniz, tarikatınız, peygamberiniz, imamınız, şeyhiniz... Kendinizce idol gördüğünüz biri "İbnelik dinimizce mübahtır ve hatta bunu yapma alçakgönüllüğünü gösteren cennetliktir" dese, "Haa, dinim bunu emrediyor" diyerek anında tokmaklatacak birilerini aramaya başlarsınız. Gözünüz kör çünkü. Sorma sorgulama mekanizmanız da körelmiştir çünkü. İçine düştüğünüz zillette kendi yolunuzu bulamazsınız, nereye çekerlerse oraya yönelirsiniz.

İşte o nedenle, her türlü fikrinizi birilerine dayandırmak zorundasınızdır. Bak, sen dahil bu foruma katılan (istisnai birkaç arkadaş hariç) tüm müslümanların yaptıkları şey, şu veya bu islami siteden abuk subuk masalları, hikayeleri, iddiaları copy/paste yapıp, buraya taşımaktır. Kendi fikrini ortaya koyan (istisna) lar da zaten kendilerini hemen belli ediyorlar ve gerekli saygıyı da görüyorlar. Onlar saygın insan olduklarını, inançları gereği yanlış da olsa fikir üretmek ve bunu beyan edebilmek şeklinde kanıtlıyorlar.

Şimdi kendine bak bir. Birilerinin yazdığı iletiyi tasdikten öteye bir tek adım atmış mısın?.. Veya cübbeli, ya da evrazor, yahut kahramanmaraşmarulu, lincoln80...

Fotokopi makinasından öte bir anlam taşımıyorsunuz. Mürşidleriniz size ne koyuyorsa, aynen çıkarmakla mükellefsiniz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dine ilişkin her şeyi (istisnasız, “her şeyi”) kötülemekle meşgul bu bağnaz ateistlere en iyi cevabı, dünyanın en ünlü ateistlerinden Oxfordlu felsefe profesörü Anthony Flew, artık bir Yaratıcı'nın varlığına inandığını itiraf ettiği kitabı There Is A God (Türkçeye, Yanılmışım Tanrı Varmış adıyla çevrildi) ile vermişti.

Evet Anthony dede artik namazda kilmaya baslamis. Adam deist olur baska ne olur gider haci olacam diye Araba parasini kaptirirmi? Sevap isleyecem diye gider koyunu durup dururken bogazlarmi? Bunlarin okumusuda okumamisida ayni terane. 1400 senedir hala hiristyanligin gerisinde kalmis sözde bir update din ( gerci o dinde bir halt degilya). Kendi kendilerine gelin güvey olmuslar. Adamlar diyorki bizim incili dört ögrenci yazdi bu müslümanlar diyorki Allahtan indi. Adamlardan daha iyimi biliyorsunuz dinlerini? Bunlara daha cevaplari yokken kalkmis Dawkinse dil uzatiyorlar. Haydeeeeeee

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
gayet güzel bir yazı islamla sref bulduk sevgi bulduk sevmeyi daha iyi ögrendik insanlara yardım etmekten bir karsılık beklemedik biz müslümanız Allahtan korkmuyoruz Allahı seviyoruz

risalei nur'dan bu mu çıkıyor? Kormak değil sevmek mi?

demek nurcular da "tasavvuf" ehlindenmiş. Kuran'da, Allah'tan en çok korkanlar alimlerdir diye yazar. En azından alim olmadıkları kesin.

Sitelerde Paylaş
şimdi bunun neresine cevap verelim karar veremedim. nereden tutsak elimizde kalır. bu vatandaşın dawkins'ten bir cümle bile okuduğunu sanmıyorum. dawkins'in ırkçılığı meşrulaştırmaya çalıştığını söylemek tam anlamıyla iftiradır. firkirlerine katılırsınız katılmazsınız ama bu ayıptır. ne var ki islamcı basında bunların örneği her gün görülmektedir. özellikle bir yazar risalelerden filan bahsetmeye başladıysa hemen bulantı başlar bende. zira bunlara göre amaca giden her yol mübahtır. ayrıca dawkins gibi flew un kitabını da okuduğunu sanmıyorum. okusaydı biyolog olmayan flew un biyologlarca kolaylıkla açıklanan şeyleri tanrının varlığına kanıt olarak sunmasını da eleştirirdi (!) ; zira filozof olmayan dawkins i felsefe yapmakla suçluyor. kaldı ki okuyanlar bilir ; flew un kitabı ateistlere cevap filan değildir. ateist sorularına karşı alamadığı cevapları almaktan nasıl vazgeçtiğinin özetidir.

samimi olmadığı için aslında herhangi bir değer atfedilecek bir yazı değil. özellikle son cümle bunu kabak gibi ortaya koyuyor. sevgisiz faşistlermiş. puşt ibne vs. de deseydi bari.

Asıl acınası durumsa bu tın tın kafaların bu komik ve sözde makaleleri ile müslümanların fikir önderliğine falan soyunmaları...

Sitelerde Paylaş

Siz bu forumda bir tek ateistin "İşte şu da ateist, bu da ateist, işte onun için ateizm doğru yoldur, vs. vs..." dediğine şahit oldunuz mu? Olamazsınız! Çünkü ateistin elindeki argümanlar, teistlerin dayandıkları belge ve bilgilerdir. Onlara cevap verirler, onları çürütürler ve bunu yaparken de aklı ve bilimi takip ederler.

Oysa siz teistler, sürekli birilerini izlemekle yetinirsiniz. Dininiz, mezhebiniz, tarikatınız, peygamberiniz, imamınız, şeyhiniz... Kendinizce idol gördüğünüz biri "İbnelik dinimizce mübahtır ve hatta bunu yapma alçakgönüllüğünü gösteren cennetliktir" dese, "Haa, dinim bunu emrediyor" diyerek anında tokmaklatacak birilerini aramaya başlarsınız. Gözünüz kör çünkü. Sorma sorgulama mekanizmanız da körelmiştir çünkü. İçine düştüğünüz zillette kendi yolunuzu bulamazsınız, nereye çekerlerse oraya yönelirsiniz.

İşte o nedenle, her türlü fikrinizi birilerine dayandırmak zorundasınızdır. Bak, sen dahil bu foruma katılan (istisnai birkaç arkadaş hariç) tüm müslümanların yaptıkları şey, şu veya bu islami siteden abuk subuk masalları, hikayeleri, iddiaları copy/paste yapıp, buraya taşımaktır. Kendi fikrini ortaya koyan (istisna) lar da zaten kendilerini hemen belli ediyorlar ve gerekli saygıyı da görüyorlar. Onlar saygın insan olduklarını, inançları gereği yanlış da olsa fikir üretmek ve bunu beyan edebilmek şeklinde kanıtlıyorlar.

Şimdi kendine bak bir. Birilerinin yazdığı iletiyi tasdikten öteye bir tek adım atmış mısın?.. Veya cübbeli, ya da evrazor, yahut kahramanmaraşmarulu, lincoln80...

Fotokopi makinasından öte bir anlam taşımıyorsunuz. Mürşidleriniz size ne koyuyorsa, aynen çıkarmakla mükellefsiniz...

kimse beni ilgilendirmiyor.elimdeki argümanları inceler ardından kalbimi dinlerim sadece copy yaptıgımıda sallıyorsun

Sitelerde Paylaş

bu arada ben maraslıyım o yüzden marul felan hos olmuyor:)

Sitelerde Paylaş
Ama o ünlü kişilerin söylediklerinin tek kelimesini bile anlamamış ve zaten de o donanıma sahip olmayan ve bu kafayla da asla olamayacak bir arkadaş...

bizi ilgilendirmiyor kimin ne söyledigi ilimli bilgili insanın cok oldugu bir forumda oldugumun farkındayım ama bir o kadarda savunmak pahasına çizgi tanımayan insanlarla dolu olan bir forum...

Sitelerde Paylaş

şimdi bakalım,

temelden alacağım,,

ilköğretim olası bir soru: gökyüzü niçin mavidir?

ups,, bilim hiç niçin der mi?

işte güneşten gelen ışınlar atmosferde kırılır, en çok saçılan renkler bunlardır da

ondan.. peki bu cevap mı? hayır, çünkü tanrı öyle istemiştir.. işine gelirse..

Sitelerde Paylaş
şimdi bakalım,

temelden alacağım,,

ilköğretim olası bir soru: gökyüzü niçin mavidir?

ups,, bilim hiç niçin der mi?

işte güneşten gelen ışınlar atmosferde kırılır, en çok saçılan renkler bunlardır da

ondan.. peki bu cevap mı? hayır, çünkü tanrı öyle istemiştir.. işine gelirse..

Haklısın; Allah'ınız nasıl istemişse öyle olsun...

3507745_640x419.jpg

3507749_500x365.jpg

3913593_500x311.jpg

Sitelerde Paylaş

>>> Bu nasıl bir bağnazlıktır ki, dinle ilişkili her şey kötü ve iğrenç! Dinin toplum hayatında hiç mi faydası yok?

İşte bu soruyu cevaplayın, yeter.. Dinle ilişkili herşeyin kötü ve iğrenç olduğunu, dinin toplum hayatına zarardan başka hiç bir şey getirmediği gerçeğini gösterin, kafi gelecektir..

Sitelerde Paylaş
gayet güzel bir yazı islamla sref bulduk sevgi bulduk sevmeyi daha iyi ögrendik insanlara yardım etmekten bir karsılık beklemedik biz müslümanız Allahtan korkmuyoruz Allahı seviyoruz

Bu yazı sana neden güzel geldi? Yazan adamın allahı savunuyor olması mı?

Yoksa yazıyı yazarken kullandığı dayanakların mantıklı ve tutarlı olması mı?

Eğer birincisi ise; yazının zerre değeri olmadığının farkına varıp üstteki mesajının gereksizliğini görmüş olman gerekir.

İkincisi ise; bu yazının neresinde mantıklı ve tutarlı bir nokta var çıkar göster. Seni ikna eden ne oldu?

Adamın tek yaptığı, ateistken deist olmuş birinin kitabından alıntılar yaparak, "ateist yazar böyle söyledi, haydaa ateizm çöktü" şeklinde bir yaygaracılık yapmak.

Ve ateizmden beş kuruş haberi olmadan -bu siteye bile girip dolaşmamıştır iki dakika- ateizm hakkında atıp tutmak. Bundan ibaret...

Sitelerde Paylaş
>>> Bu nasıl bir bağnazlıktır ki, dinle ilişkili her şey kötü ve iğrenç! Dinin toplum hayatında hiç mi faydası yok?

İşte bu soruyu cevaplayın, yeter.. Dinle ilişkili herşeyin kötü ve iğrenç olduğunu, dinin toplum hayatına zarardan başka hiç bir şey getirmediği gerçeğini gösterin, kafi gelecektir..

saçma sapan konuşmanın sırası değil..

Sitelerde Paylaş

Her şeye dışarıdan ve içeriden bakabilen gözler vardır..

Öyle bir şekilde bakarlarki olan biten her şeyin farkına varmışlardır artık...

Fark edebilme gücünü taktıkları gözlüklerden almışlardır bu gözler ((akıl,mantık,vicdan...gözlükleri))

Ne mutlu, bu gözlüklerin hakkını layıkıyla verebilen ateistlere...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hakaret hakedene hakkının verilmesi için vardır...

Hakkınızı verdik ne cıyaklıyosun.?

sana göre benim dinimi yaşamam hakaret,bana göre yazdıkların hakaret.Kendi ateistliğini yaşıyorsan yaşa.İnananlara neden sürekli hakaret ediliyor buralarda,kendi başınıza çalıp oynadığınız içinmi??

Sitelerde Paylaş
sana göre benim dinimi yaşamam hakaret,bana göre yazdıkların hakaret.Kendi ateistliğini yaşıyorsan yaşa.İnananlara neden sürekli hakaret ediliyor buralarda,kendi başınıza çalıp oynadığınız içinmi??

Neden ateist forum diye bir internet sitesi var,sen neden bu sitedesin ve burada yazanlardan ne bekliyorsun? Senin inancının ne kadar saçma olduğu konuşuluyor burada.Bu kadar saçmalığa sen saygı duyulmasını mı bekliyorsun? Kendi adıma konuşuyorum,ben bu tür saçmalıklara saygı duymam.Sadece dalga geçerim.Saygı duyulmasını,hakaret edilmemesini istiyorsan akla ve mantığa uygun açıklamalar yap ve inandığın şeyleri kanıtla.Ancak o zaman saygı görürsün ve hakaret edilmez..

Sitelerde Paylaş

"Bağnaz" kelimesini bu dogmatik dincilerin özgür düşünceli ateistler için kullanmaları da aslında çok ironik ve acınası...

Adam, 7. yy'daki Batlamyus kozmolojisi masalları anlatan birisinin sözlerine kayıtsız şartsız inanıyor ve sonra da 21. yy'da buna prim vermeyen akıllı insanlara "bağnaz" diyor... Komedi dans üçlüsü gibi adamlar bunlar...

Sitelerde Paylaş
Neden ateist forum diye bir internet sitesi var,sen neden bu sitedesin ve burada yazanlardan ne bekliyorsun? Senin inancının ne kadar saçma olduğu konuşuluyor burada.Bu kadar saçmalığa sen saygı duyulmasını mı bekliyorsun? Kendi adıma konuşuyorum,ben bu tür saçmalıklara saygı duymam.Sadece dalga geçerim.Saygı duyulmasını,hakaret edilmemesini istiyorsan akla ve mantığa uygun açıklamalar yap ve inandığın şeyleri kanıtla.Ancak o zaman saygı görürsün ve hakaret edilmez..

(neden siteye geliyorsun)bak işte burada kendinde söylüyorsun.sizin için hoş olan sizin gibi düşünenler.karşıt fikirlere hakaret etme hakkının kendinde bulduğun gibi,inananlarda size hakaret hakkını elllerinde tutacaklardır.Benim dinim saçma din değildir.Sizin saçmalık anlaıyışınız farklı bizimki farklı.Kimselere iftira atmayın,inananlara hakaret etmeyin bizde gelmeyelim siteye.çokta lazım değil yani zaten B)B)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...